Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

Airon

Začiatok filmu fascinujúci ,už som len pevne veril že tento superman bude konečne rovnocenný super Batmanovi, Avangerom,ale stále chýba nejaký ten krôčik . Prvá polovica filmu stála naozaj za to malo to hĺbku,emócie i myšlienku toho ako svet zareaguje na jeho príchod ,ako ľudia budu vkladať do neho nádej .Emócie však pre mňa opadli v druhej polovici ,keď nastal totálny chaos.Aj keď perfektne prepracované súboje a deštrukcia mesta Vás neraz zdvihli zo sedadla . Potenciál na pokračovanie Supemana tu však je a myslím si že Zack Snyder je ten ktorý by to mohol zvládnuť. Čo sa týka hereckého obsadenia otcov (kto by sme takých nechceli mať) a záporných hrdinov nemám žiadne vytknutie až na nevhodne obsadenie Lois Lane . Po druhom zhliadnutí dávam 85% . ()

Tomiczekk

Pro mě zatím nejlepší "suprmanovskej" díl, ale nějak mě to nenadchlo. Typická "amerika" ale efektově to bylo podařené 65% ()

7joker

Konecne Superman ktery neni uplne ubreceny a jednoznacny kladak co by mouse neublizil. Snimek prebira Dark knightovsky temnou atmosferu a paradni dojem dokresluji epicke souboje dle hesla "kdyz se kaci les litaji trisky". ()

chytri

Krásné zpracování Amerického Supermana. Já nepochopím, proč vlastně zachraňuje pouze Ameriku a Američany a tvrdí o sobě, že je Američan, když má zachraňovat lidskou a ne americkou rasu. Tyhle Americký kecy mě ubíjej. Bohudík se však jedná o poněkud svérázný překlad. V originále toto snad není Jinak se však jedná o velice zdařilý filmeček. ()

dudel3333

trikovo a vizualne je to orgazmus,po tej pribehovej to trochu hapruje nelegickym konanim a spravanim sa(zabi skoro nesmrtelneho zaporaka tym ze mu zlomiš vaz -WTF,spadne"milon" mrakodrapov a kto to iba prežije ,no predsa 3 vyvolení z Daily Planet .......).Celkova megalomanská"podívaná"s hodinovym pohladom na Spermanove detstvo. .Skoda že inak velmi sympaticky Cavill v ulohe Supermana vyzera ako kulturista ,nie ako bežny človiečik na nejakej farme. ()

pepca72

Naprostá spokojenost. Nový Superman v podání Cavilla dostal kultivovaně drsnější vizáž. Žádný gay Ken, v elasťákách. I ten oblek vytunili. Nevím, co tady na fóru pořád máte za problém s druhou polovinou filmu. Vždyť to byl naprostej nářez. Co více nám mají tvůrci připravit, než porci kvalitní Supermanovské akce. A ta se povedla, ve všech ohledech. Nebo jste někdo čekal dvě hodiny intelektuálních rozmluv o bytí či nebytí Supermanova lidu? Těším se na další díl, doufám že bude brzy. Za plných 5 *, alespoň za mně, sráči ! ()

Scooby..

Já opravdu nesnáším když kameru drží člověk kterému se tak klepou ruce že když jde na záchod tak se musí nutně udělat. Opravdu, kameraman mi pokazil celý dojem z filmu. Ty dvě hvězdy dávám pouze za super akční scény kde se Clark pral s tou dívčinou a velkým chlapíkem a za závěrečnou bitku. ()

Big Daddy

Pro mne poměrně zklamání a to především zpracováním supermanovských soubojů a vůbec použití jeho schopností. Obvzlášť souboje jsou výrazně nezábavné, plné bezduchého odletování něčeho někam a stejně nakonec bez výsledku. Zajímavější je příběh okolo rozpolceného pohledu hlavního hrdiny na svou existenci na Zemi a rozšířené zobrazení jeho původu. Přijemné překvapení byla také účast velkých hereckých jmen Russela Crowe, Kevin Costner či Laurence Fishburne. Naopak škoda, že s hudbou se Hans Zimmer tentokrát moc nevytáhl. Průměrný zážitek, snad jen s výjimkou skalních fanoušků supermana. ()

Sengee

Rozhodně lepší, než předchozí Superman (tuším z roku 2006). Hezky orzvedli to, co bylo "předtím", než přistál na Zemi, ale nevím, proč změnili celý ten průběh. Chyběl mi tam i ten kámen, který k Supermanovi prostě dle mého patří. Vadí mi další věc, a to, že se Snyder sice soustředil na skvělý záběry padajících domů (to bylo moc pěkný), ale trochu tam vypustil ty detaily ohledně všeho kolem - utíkající a vystrašení lidi, že ve všech domech, kudy "proletěli", najednou nikdo nebyl a jako by se nechumelilo- Superman má pomáhat a myslet především na dopad na lidi a ne bořit svět. Jinak je fajn, že Superman je zde konečně tak trochu menší Ken, sice ty chlupy, které mu lezou z jeho oblečku u krku nad hrudí, nejsou zrovna "supermanovský" styl, ale tak což :-) ... ()

Riddler

Asi najlepší film o supermanovi doteraz. A je to aj vďaka kvalite hereckého obsadenia. S tak dobrými hercami by to pokazil asi len blbec :-) ()

spalep

Paráda. Perfektně natočené akční scény, pořádný příběh. Škoda jen, že film nebyl delší, aby byl příběh celkově ucelenější, ale to je asi tak jediné, co můžu filmu vytknout. ()

Trescha

Supermanovská vize Zacka Snydera je megalomanštější než jsem si dokázal představit. Legenda o Supermanovi tak trošičku jinak,zabalená do vizuálně orgastických akčních sekvencí... No proč nee... Ale aby od začátku Lois znala Clarkovu identitu??? Ale zase se mi líbilo že Snyder skončil tam, kde Donner začal. ()

RoyBatty444

Ako sa pokúsil Nolan Batmanom tak to skúša aj Snyder hrať na realistickejšiu a temnejšiu nôtu. Na nešťastie sa mu to nedarí lebo jeho rozprávanie postráda hĺbku, pachtí sa za ešte väčšími výbuchmi (aj keď tie boli dobre spravené keď boli) ale hlavne chce zo supermana urobiť kôpku nešťastia a nespočetné reminiscencie kazia dojem z filmu a trieštia ho. Identifikácia s hrdinom je chatrná a emócie prichádzajú len s bezmedzným ničením. Možno o dva roky pomôže pánovi S Batman vrátiť sa aspoň trochu s hlbším príbehom len mi tam trochu vadí to vs. ()

migl

Celé je to postavené na megavizuálnych e(a)fektoch, ktoré ma po cca 80-tich minútach začali nudiť. ()

kRenzik

Obcas mi film prisel jak kdybych u nej parkrat usnul a neco duleziteho mi uniklo. Prvni hodinka se mi libila pak uz to slo z kopce. Akce nic moc. Pochvalit musim cast kdy General Zod priletel k Zemi a lide se v tv nevericne koukali na invazi mimozemstanu. U te casti jsem mel husinu a hned jsem si vzpomnel na Znameni. ()

Tomulka

Dokonalý casting se povedl pánům tvůrcům a to není rozhodně vše co se jim povedlo. Henry Cavill je superman každým coulem. Mé obavy vyplívající z jeho předchozí role ve filmu Válka bohů byli zcela zbytečné. Henry je Superman a Cal El to je jisté. Lois v podání Amy Adams nebyla úplně k zahození i když na investigativní reportéru trošku uhlazená.Kevin Costner nedostal moc prostoru což je škoda a Diane Lane se držela trošku zpátky. Každopádně však Russell Crowe a Ayelet Zurer byli dokonalí rodiče a jejich nástup byl moc dobrý. Ale perfektní volbou byl také Michael Shannon do role generála Zeda a Antje Traue do role jeho pobočnice ti dva byli až démoničtí. Efekty slušné. Ale dokonalá režie a scénář nám hlavně přinesli skvělej zážitek z fimu Zack Snyder a David S Goyer. Myslím, že aji Christopheru NOlanovi patří jistý dík za dohled. Díky pánové nový superman se Vám povedl. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce