Reklama

Reklama

Lovci pokladů: Kniha tajemství

  • USA National Treasure: Book of Secrets (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Známý hledač pokladů Ben Gates, který se proslavil nalezením templářského pokladu, stojí nyní před obtížným úkolem - chce očistit jméno své rodiny. Objev ztracených stránek z deníku Lincolnova vraha Wilkese Bootha totiž vrhá špatný stín na jeho předka Thomase Gatese, kterého zmiňovaný dokument označuje za spolupachatele tohoto dávného zločinu. Ben Gates se proto s pomocí svých nejbližších - otce Patricka Gatese, matky Emily, bývalé přítelkyně Abigail a přítele Rileyho - vydává na obtížnou cestu, jejímž cílem je najít důkazy o Thomasově nevině. Z honby za pravdou se postupně stává pátrání po dalším ztraceném legendárním pokladu, po němž však prahne i Benův nový protivník Mitch Wilkinson. (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (572)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Úprimne: veľmi dobre som sa bavil. Je to totiž presne to, čo od toho čakáte. Prehrávajúci Cage, halda za vlasy pritiahnutých rébusov, bizarné skrýše kľúčov k ďalším kľúčom, nejaké tie hlášky, štipka akcie a lekcie z amerických dejín. Áno, je to úplne to isté, ako jednotka, ale zároveň je to v každom ohľade o kúštik lepšie natočené (napr. automobilová naháňačka má v dvojke podstatne väčšie gule), dynamickejšie a celkovo zábavnejšie. Tretiu porciu toho istého však už nestrávim, takže šup-šup, Gatesovci, v tretej časti hurá do sveta. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Keď neni Indy, tak aspoň na tomto si ulietavam. Nejakú logickosť a hlbší zmysel som sa v tomto, a ani v predchádzajúcom dieli hľadať nesnažil a tak som si túto hádankovú dobrodružnú jazdu poriadne užil. A mám taký dojem, že keby natočili trojhodinový dokument o riešení rubikovej kocky, asi by som opäť slintal. Keby som to bral vážne, asi to na začiatku vypnem, pretože tá náhodnosť s očistením mena svojej rodiny a podobné žvásty mohli mnohím liezť na nervy, ale mať toto kreslenú podobu, asi by sa nad tým nikto nezamýšľal a vychutnával si rôzne skryté zmysly, rébusy, hádanky, symboly a piktogramy. A že by mohla podľa dobrých tržieb vzniknúť aj tretia časť? No sem s ňou! 80%. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jednička se ještě dala. Tenkrát si pamatuji, jak jsem si ji půjčilv půjčovně a žral ten příběh, protože přesně takové příběhy o hledání pokladů jsou něco pro mě. Jenže druhý díl o knize tajemství mě hrozně ubíjel. Od začátku jsem se příšerně nudil a ani samotný průběh mě nedokázal nijak napumpovat. A to se točí už trojka. To je teda skutečně hezký, doufám, že si s tím tvůrci dají alespoň více záležet než s Knihou tajemství, ta opravdu nemá co nabídnout, spíše unudí k smrti, když už nic jiného. ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Nevím proč, ale na Nicolase získávám čím dál častější osypky ... fakt ho nemusím a i přesto jsem byla líná si dnes k večernímu čaji s medem a citrónem pustit něco jiného. Možná proto, že tento večer potřebuji vypnout a nad ničím moc nepřemýšlet a tajuplné honičky, historie propletená snůškou fantasmagorií potřebných k tomu, aby se našel bájný poklad Olméků a očistila se rodinná čest, byla lepší než kdejaká jiná akční střílečka. A taky ... tyhle blbosti jsou prostě někdy fajn. Jen si říkám kdo tady píše ty bludy do popisů k filmům ... žánr "dobrodružný, akční" opravdu stačí. Thriller to není ani omylem a mysteriózní už teprve ne. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Jedno z těch pokračování, u kterýho jsem věděl co mám čekat. Prostě že to bude stejnej průměr jako jednička. A opravdu jsem skoro to samý taky dostal. Scénář mi sice přišel ještě horší, než v případě jedničky, ale jinak zůstalo všechno stejné. Režie je průměrná, akce moc není a herci si jenom vydělávají na nájem. Ale na druhou stranu ještě že má Cage tuto sérii, aspoň si zde vždycky po všech těch Ghost Riderech a Rituálech napraví reputaci. 60% ()

Galerie (54)

Zajímavosti (31)

  • Ve scéně, kdy Ben (Nicolas Cage) prochází detektorem kovu, by se měl rozeznít alarm, protože má v uchu kovový mikrofon. (Veronixxx)
  • Kopie filmu byly doručeny do kin pod krycím názvem "Cinnamon". (c.tucker)
  • Při honičce prchají hledači pokladů stříbrným Mercedesem a pronásleduje je, mimo jiné, i černý Range Rover, který o něco málo později naboří levým předním rohem do náklaďáku s pivem. Když hledači uniknou pronásledujícímu náklaďáku, vyřítí se opět před Range Rover, který je však nyní zcela nepoškozen. (pjotri)

Související novinky

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Lovci (dalších dvou) pokladů

Lovci (dalších dvou) pokladů

04.02.2008

Vy už víte, o čem je tahle novinka. Lovci pokladů: Kniha tajemství sbírají stejně jako jednička rozpačité recenze některým vadí, že je to tatáž sterilita jako poprvé, jiní považují druhý díl za sice… (více)

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

06.12.2007

Je to oficiální: Nicolas Cage není čtenářem ČSFD ;-). A zjevně ani jiných médií věnujících se filmu. Jinak by s takovým entusiasmem nevyprávěl o tom, že by ochotně šel do pokračování Ghost Ridera.… (více)

Cage ryje na zahradě

Cage ryje na zahradě

25.11.2007

A proč ne? Plížení podzemními chodbami má přece natrénováno z Lovců pokladů a určitě se mu nevyhne ani v blížícím se pokračování. Jenomže ve akční komedii G-Force, která Nica opět dá dohromady s jeho… (více)

Reklama

Reklama