Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

BarGoldstein

Chyběly mi tam některé bondovské hlášky jako Bond, James Bond a tak dále. A především akční scény byly špatně nastříhané a pekelně zrychlené. Kdyby kurylenko ukázala píču, asi by to bylo zajímavější. ()

HellsAngel

Po skvelom Casino Royale pôsobí pokračovanie značne neohrabane. Záporák je nevýrazný, príbeh nemastný-neslaný a lokácie už nie typicky očarujúce. Ešte že na tú Olgu sa tak skvelo pozerá. Craig ukazuje svoj nadštandard. Quantum of Solace je bondovka, ktorá netrafila tú ideálnu žánrovú nôtu. ()

KukulienkaHO

"James Bond: Quantum of Solace" priamo naväzuje na predošlý film "James Bond: Casino Royale". Rozdiel medzi nimi je ale obrovský. "Casino Royale" bola skôr komorná dráma, ale "Quantum of Solace" je veľkolepá akčná jazda s množstvom výbuchov, prestreliek a pod. Avšak, nezabúda na príbeh a postavy. Daniel Craig si znovu ide svoje, Olga Kurylenko je ako bondgirl výborná a rovnako výborný je aj Mathieu Amalric ako záporák. Rovnako ako aj pri Casine, tak aj tu chýbajú postavy Moneypenny a Q, ďalej absentujú bondovské hlášky a na začiatku filmu ikonický Bondov výstrel. ()

ZetDaElO

Bond na stereoidoch. Ultimátna akčná jazda a zároveň rozvinutie príbehu z predošlého Casino Royale. Neprávom podceňovaný diel, ktorý je jedným z najlepších akčných filmov minimálne desaťročia. Titulná skladba v podaní Jacka Whitea a Alicie Keys zvýrazňuje celý zážitok. ()

Naghavi

Po neskutečně dobrém Casinu Royale přichází jeden z nejnudnějších filmů o agentovi 007...Nic na tom nezměnil fakt, že se poprvé jedná o plynulé pokračování předchozího filmu. ()

PanPyzamo

Po skvělém Casino Royale přišel celkem pád nesoucí jméno Quantum of Solace. Film dobrý, ale prostě ne tolik, jako ten předešlý. Příběh je fajn a najdou se i dobré akční scény s dobrou hudbou, jenže při skončení filmu jsem si prostě říkal tohle je všechno? Něco mi tam chybělo, ačkoliv to byl dobrý film, který můžu doporučit. 7/10 ()

BrMikes

Po Casino Royal trochu propad ale rozhodně to není nejhorší. Úvodní nepřehledná akce naznačovala že film nebude moc dobrý ale ve finále se spravil a to díky záporákovi Greenovi. ()

PeteBuck

Ach jaj, nemôžem dať ináč. Ale tá štvrtá hviezdička prešla z nostalgie. V poradí druhý diel s Cragiom začína tam, kde posledný skončil. Bond vyzerá, že si lieči zranené srdce a uteká späť do akcie. Ale problém je, že jedna zo sekcií MI6 je kompromitovaná a ešte k tomu sa treba vysporiadať s tajomným grázlom, čo si brúsi zuby na určité zdroje, zároveň divožienka, čo túži po pomste. Žiaľ tu vidíme viacero vecí, ktoré v Bondovi už boli. Riešenie energetickej krízy (Man with the golden gun), kočka, čo sa snaží o pomstu, myslím, že tom som už tiež niekde videl a bla, bla, bla. No nič. Trochu to nevyšlo. Zloduch pripomína mediálneho magnáta zo Zlatého oka a jeho hlavný búchač má zostrih ako Mr. Spock. Hmm. Ušlo mi niečo? Ale jo opäť Bond. Akcia, naháňačky, akcia, sem-tam nejaké hlášky, autá, krásne ženské. Trochu poslabšie než predchádzajúci diel, ale stále dobré. ()

wdc

Kamenné ksichty, skoro žádné emoce, nemuselo by tam být na můj vkus tolik zabíjení, příliš hektická kamera řady akčních scén - krátké střihy, akční scéna s letadly nebyla špatná. ()

JesterKruger

Jakoby to nebyl Bond. Myslím kvůli atmosféry. Jelikož tady je mega skvělá akce, která mě poutala od začátku až do konce. Craig jako Bond super, a pro mě jednoznačně jedna z nejlepších Bondovek, která u mě předčila první Craigovou Bondovku Casino Royale! ()

PTuranyi

James Bond sa definitívne zmenil. Quantum of Solace pokračuje v štýle nastolenom Casínom Royale. Je to akčná naháňačka bez vtipu a nadhľadu, plná efektov. Príbeh nadväzuje na Casíno Royale ale nestálo mi za to rozplietať kto s kým súvisí a ako sa do toho zaplietol. Hoci produkcia je dychberúca, toto nie je Bond, ktorý by sa mi páčil. ()

Ales_IV

Víte řadím se do skupiny fandů bondovek, ale tenhle film je největším úletem od dob kdy opustil výhradně knižní vydání. Vše co bylo bondovské se vytratilo, dokonce ani hudba nepodtrhuje děj, a to nemluvím o absolutně nepochopitelném pojetí akčních scén, kdy roztřesená kamera, snad z důvodů zvýšení akčnosti, kompletně rozbije celkový pohled na scénu a ve výsledku vlastně nevíte co se děje. Kvalitních triků by taky pohledal, naprosto souhlasím s názorem, že rozpočet Quantum of Solace byl VYTUNELOVÁN! Zklamání, zklamání, zklamání. Vřele doporučuji půjčit v půjčovně, než utrácet za vstupné. ()

BadJoke

Vsetka ta akcia ktora mi chybala v Casino Royale sa tu vratila trojnasobne. Vsetku svoju pomstu Bond premenil na brutalitu, ktoru efektne vlozil do bojovych a akcnych scen. Niekedy mi akcne sceny pokazila prilis skakajucaa prehadzujuca kamera (podobne ako v Transformers), ale vyslednemu efektu to moc neuskodilo. Bond je vo forme a hadze jednu hlasku za druhou s prijemnou, jemu vlastnou aroganciou. A ked chybaju akcne sceny alebo rozhovory, nahradzaju sa krasnymi scenami (dievca poliate ropou ma uplne dostalo). Celkovo nema nova bondovka chybu, len niekedy sa dej zadrhava a hlavny zaporak nedostal az tak vela priestoru, a aj tamkde je, nestoji za vela a ziadny strach alebo respekt z neho nejde. 85% ()

Elissabet

Nenazývala bych to 22. Bonem ale spíš druhým dílem 21. Bonda. Ano, byl to vlastně dojezd Casino Royal. Hned ze začátku byla ale velice dobře udělaná akční podívaná, takže vás to uvede do děje docela "zvostra". Střílí se, skáče se po střechách a hodí se v člunech (nechci nic říkat ale ta Bondova pramice určitě neměla lepší motor), takže nic proti. Pak se začne odvíjet děj...šlape to, sem tam se vám sice zdá že kameramanovi někdo podkopává nohy, ale to se dá přehlédnout. Ale vysvětlete mi někdo, proč musí každýho podělanýho šmejda hned zastřelit? To nemůže aspoň jednoho nechat? Fakt tohle mi už docela vadilo...vejde do místnosti a hned je tu mrtvola. Jinak Craig hrát umí, o tom žádná a herecké výkony byly povedené jako vždy. Ale (všude je nějaké ale), "bondgirl" Olga Kurylenko se mi tam tentokrát moc nezamlouvala...jinak řečeno zlatá Eva Green, Halle Berry atd. Mimo jiné když se zblízka kouknete na plakát k filmu vypadá skoro jako Bond, takže radši no comment. Jinak už vlastně nemám co vytýkat. Režie dobrá, Bond dobrý, akce tam bylo dost, ale nechce se mi věřit že se objevila ženská, se kterou by James Bond nic neměl... ()

njuska

Pomerne solidni, asi i "ackovej" akcni film (kterych je ale ve stejne kvalite obrovske, rekl bych az "tuctove" mnozstvi). Bondovka? Nikoliv! Od doby, co se bondovskych otezi chopil Craig, je to bida! Jiz ted muzu diky Craigovi tvrdit: "zlatej Timothy Dalton". Uvidim-li jeste jednu podobnou slataninu s Craigem, obavam se, ze budu muset prohlasit: "Zlatej George Lazenby". Jinak, po milovniky bondovek musim tento film vrele NEDOPORUCIT! Po shlednuti budete asi mit (stejne, jako ja), neprijemny pocit z nastvani, ci vyhozenych penez. ()

fErnesto

Po Casinu Royale jsem čekal od Quantum of Solace něco minimálně stejně dobrého a přesně toho se mi dostalo. Po dlouhé době film, který i přes vysoké očekávání mě dokázal plně uspokojit. Ačkoli se Bond vyvíjí podle některých špatným směrem, myslím si, že posledními dvěma díly si získal mnoh nových příznivců, co se třesou na další díl. A to ne proto, že čekají na film o Bondovi, ale na snímek plný akce, rozbitých aut a odvážných skoků nasrané gorily. Bondovky začínají být přízviskem právě toho a pro mě je to známka kvality a dobře investovaných peněz. K filmu mám jen dvě výtky, tou první je střih, který je dobře provedený, vtahuje diváka až nesnesitelně blízko, ale než se na něj naladíte, chvilku to trvá. Neměl by být použit hned v úvodní scéně, kdy nepůsobí jako příjemné nalazení na akční hladinu, ale poněkud zmateně. A druhou jsou Bondgirls. Zvláště pak Gemma Arterton, která mi nepřijde natolik atraktivní a zajímavá. Výborná záporácká role Mathieu Almarica! ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter