Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

HellFire

Podle zdějších ohlasů sem čekal něco mnohem horšího, ale kromě konce s vybuchující budovou jsem sklamán nebyl. Pořád ještě lepší než ostatní bondovky bez Craiga, i když kvality předchozího dílu nedosahuje. ()

jonyyy

Vůbec mi nevadí, že jsem neslyšel už neoriginální fráze typu "jsem Bond, James Bond", nebo "protřepat - nemíchat". James Bond přidal trochu na vážnosti a s moderním pojetím akčních scén, kde člověk žasne, pro mě přešel z kategorie ne příliš ohromující a ohrané série o agentu 007 do kategorie akčního a vizuálního orgasmu. Mě se nová cesta, kterou se Bond nyní ubírá moc líbí. 80% ()

Kailo

Považuji se za fanouška Bondovek a řekl bych že tenhle film je opravdu výborný. Jak se stává jsou lidi, který to takové nepřijde. Byl jsen na Quantum s kámošem a on mi během filmu řekl " Tohle přece neni Bond .. kde je ta akce a věci, který by se ani nemohli stát? " Já na to nedokázal odpovědět. Jak říkám vyrůstal jsem na nich a jsem zvyklí na to že jsem 007 viděl ve vesmíru nebo jak se ho snaží zabít obřím laserem, ale mě vůbec nevadilo a ani jsem si nepřipouštěl že tady to není. Nevím ... zdá se mi že to potřebovalo trochu změnit styl a uznejte sami že je to tak. Jiná doba, jiný prostředky, jiný diváci. Já cejtím prostě že Bond se potřeboval odrazit na druhý břech a rozjet to naplno. No a co musím velmi pochválit je zhruba prvních 10 min. filmu kde je ta úchvatná honička v autech s Bournovskou kamerou ... no prostě super. Z čeho jsem byl překvapen a to i po tolika letech považuji za nutnost .. jsou bondgirl. Zde jich mistr Craig měl sakra málo a to je škoda, ale kdo ví, co bude příště. Závěrem dodám že jsem nebyl vůbec zklamán. Film jsem si krásně vychutnal a z kina jsem odešel se smutným pocitem že se budu moct na další díl kouknout až za rok nebo víc. 90% ()

Ivoshek

Nebavilo, je mi líto. U Casino R. byl Bond hodně drsný, ale ještě zvládal ten typický suchý humor a do toho to mělo svižnou (a s trochou dovré vůle i uvěřitelnou) story. QoS je akční patlanina. Kdyby v tom hrál Steven Seagal, tak bych tomu rozuměl. Takhle mi to nedává smysl. ()

borsalino

Na úvod musím říci, že nejsem právě velký fanda Jamese Bonda, naposledy jsem viděl nějaký díl v podání Conneryho či Moora a přestože efekty byly z dnešního pohledu dosti úsměvné, měly tyto filmy docela jinou atmosféru (a patrně i kvalitu scénáře). Přestože chápu nereálnost tohoto hrdiny a jeho schopností, tak mi tento díl Bonda přišel takový nějaký překombinovaný, megalomanský a sám James málo sebestředný a cynický. Patrně bylo potřeba Bonda trochu polidštit, ukázat, že i James má někde v sobě skrytou citlivou duši, ale nepochopil jsem proč. A pak mě štvaly střihy do scén, kde se měla ukázat jeho neohroženost, viz v závěru hořící budova, exploze, pak výstřel do jakési bomby, která udělala ve zdi díru a pak střih a najednou je hrdina venku? Kdyby si na tu bombu sedl, nechal se vystřelit, z pod saka vylovil padák a v objetí s lepou děvou by se snesl pod slunečník, kde pikolík právě roznáší daiquiri, tak by mi to připadlo úsměvné, ale takové Bondovské. Myslím, že by to chtělo kvalitativní návrat ke kořenům. Fanoušci Bonda mi doufám odpustí nadhled laika... ()

claudel

Daniel Craig je nejlepší Bond, definitivně, Eva Green a Olga Kurylenko jsou nejzajímavější ženské protějšky a Madds Mikelsen s Mathieu Amalricem nejzlotřilejší padouši. Možná jsem zaujatý, ale bondovky mě dříve odrazovaly svoji stupidností, s příchodem umělečtějších režisérů a nových hereckých tváří jsem jim přišel na chuť. Jen doufám, že ve stejné linii budou pokračovat i nadále. Marc Forster dokazuje, že opravdu zvládne jakýkoliv žánr. Pro ještě lepší zážitek jsem ale měl shlédnout Casino Royale, protože jsem se nějak v zápletce kolem Vespren ztrácel. ()

Sofia

Akční jízda od začátku do konce s pár pětihvězdičkovými momenty (úvodní honička v autech nebo scéna s padákem), ale pro mě tohle zkrátka není ten pravý James Bond. Jediný vtip byl snad jen ten v recepci hotelu (učitelé a výhra v loterii) a jinak se celou dobu Bond utápěl ve svém žalu a touze po pomstě. Navázání k minulému dílu se mi nelíbilo, motivy „bondgirl“ Olgy Kurylenko taky ne (to už jsme tady viděli stokrát, viz např. Specialista se Sharon Stone). Celé to navíc působilo děsně lacině (všechny ty scény v poušti) a hlavní záporák neměl absolutně žádné charisma. Na akční film mírně nadprůměrné, na Bonda odfláknuté a bez šťávy. ()

SLOTH

no je to pekny akcni film ale bond to neni- nepiji vodku maritny nespi s 5ti až 8smi divkami,jezdi si roverem, nikdo mu nevyrabi bajecne vychytavky. skoda. pripomelo mi to pisen karla gota : JAKO JAMES BOND ()

Ilicka

Bond meets Bourne na střechách a v uličkách měst, zatímco ďábelská nadnárodní korporace kuje nekalé pikle. Bond zdrsněl a potemněl (Craig je opravdu výborný), ale scénář by se dal komprimovat zhruba do poloviny jiné, komplexnější bondovky... Celkem zklamání, víc bolestivé tím, že Mark Forster patří k mým režisérským špičkám... ()

Ištván87

2 hvězdičky dolů za kopírování Bourneova ultimáta (to sice v nejakčnější sekvenci nezapřelo inspiraci starší bondovkou Dech života, ale ne tak okatě). A jedna zpátky za Daniela Craiga, kterého mám jako Bonda nejradši, protože jako jedinej z jeho představitelů vypadá jako hajzl, což je představa Iana Flemminga. Ale přeci jen tu jednu ještě odeberu. Za Casino. To bylo přeci jen o pár tříd lepší. ()

mm13

Aké je to zamotané, tak sa tu všetko jednoducho vyrieši. Akokoľvek sa to vo vzťahu k postavám tvári hlboko, také je to plytké. Ako reflexia súčasného sveta najvyššej politiky a nadnárodných obchodov je to o toľko naivnejšie, o čo vážnejšie sa to snaží pôsobiť. A nech sa scenáristi spolu s režisérom tvária akokoľvek nad vecou a že na to majú, tak im to celé a po celý čas (v celku, rovnako ako v jednotlivostiach) nevychádza. Karta sa obrátila skôr, než by som čakal a spolu s konzervatívcami kričím, že všetko má svoje hranice. Keď príde na moderného Bonda - Martin Campbell! ()

JASON_X

Pokračování Craigovy Bondovské jedničky se zdařilo, Craig se v roli Bonda ukazuje jako skvělá volba, kašlu na staromilství a bondovské hlášky, tohle je Bond jak má být! A navíc vynikající úvodní píseň! ()

luka4615

007-22 Na Quantum of Solace se mi především líbí ta přímá návaznost na předchozí bondovský film "Casino Royale". Děj filmu se začíná odvíjet jen několik málo minut po skončení Casina. Tento "jev" jsme v předchozích filmech s puncem 007 ještě neviděli. Ve druhé bondovce Daniela Craiga dostáváme tu samou nálož napětí, akce a úderných dialogů jako v Casinu, nicméně jsem se nemohl zbavit pocitu, že režisér Marc Foster pouze "recykluje" některé prvky které fungovali v Casinu a servíruje nám je jen drobně pozměněné. Až na tento drobný nedostatek jsem byl s filmem na výsost spokojen a Quantum of Solace se stal dalším filmem s tématikou 007, který mi přirostl k srdci. PS: Transformace Bonda z uhlazeného "floutka" na drsňáka, který párkrát dostane pěkně do těla, fungovala v Casinu a funguje i zde. Geniální tah! PS: Co se vozového parku týče, tak tentokrát uvidíme Alfu Romeo 159 či Range Rover Sport. „The first thing you should know about us is... we have people everywhere.“ ()

ARI50

Koláčky jedou ve svojí bombě akci a Bond spíše Daniel si vede dobře a nezklamal v ničem chválím a hodně. ()

MáŠa

Původně sem dal 5 hvězd a mělo to za důvod hlavně to, že tohle je film, který je adrenalinem nadupaný tak moc, že by mu mohli jiné filmy, které se považují čistě za akční, závidět. Jinak bych asi souhlasil s většinou výhrad, co někde zazněli, že akce jsou místy díky rychlému střihu nepřehledné a že vtipu tu zas tak moc není. Casino Royale asi zůstalo v mých očích nepřekonané ()

Bauer

Casino Roayale a Quantum of Solace, poslední dvě Bondovky se tak šíleně liší od předchozích 20, že to snad není ani možné. Předchozích 20 Bondovek bylo celkem na stejné brdo, které přinášeli pouze nové agentovi vychytávky, ale jinak nic zásadního se neměnilo. Ovšem v současné době přichází nová éra (ne)ohroženého agenta Jamese Bonda s číslem 007! Není to žádný ulazený frajírek, který nezná škrábnutí, ví, co to je bolest, má emoce a dokáže se zamilovat. Nedočkáme se Q a ani žádných nových vychytávek, protože to James Bond nepotřebuje, je to obyčejný člověk, jenž má povolení zabíjet a nebojí se toto povolení využít . Ano, tak přesně to je současný James Bond. Quantum of Solace je originální a hlavně je dobré, že navazuje na předešlý díl. Určitě si to chce zopakovat Casino Royale, než se člověk pustí do tohoto. Příběh je opět výborný a především je protkaný neuvěřitelně zběsilou akcí. Prvních 20 vteřin a perfektní automobilová honička. Akce střídá akci a to dobrých 50 minut, pak se to na chvíli uklidní a poté přijde akční konec, který je stylový. Akční scény jsou opravdu dobře natočené, leč jsou velmi nereálné. Hlavní role se ujal opět Daniel Craig a já doufám, že se této role bude ujímat i nadále. Jeho tvář by sice mohla hrát padoucha, ale právě takhle prý má Bond vypadat, jako parchant a Craig vypadá jako rusák. Líbí se mi i jeho herecký výkon a drsný výraz. Jen tak dal Danieli! Bond Girl ztvárnila Olga Kurylenko, která má sex-appeal, ale její výkon mně moc nepřesvědčil. Padouch mohl být více "padouchovitější". Délka filmu je báječná. Něco kolem 100 minut je opravdu pohoda. S ničím se to nemaže a jde se rovnou k jádru věci. Ovšem Casino Royale se mi libílo víc! ()

Lucasion

„I don't think the dead care about vengeance.“ Tam kde Casino Royale (2006) skončilo, tak Quantum of Solace pokračuje. Bond (Daniel Craig) utíká se svým cenným rukojmím a je pronásledován. Následuje zrada MI6 a James se vrací, aby vykonal pomstu na mužích, kteří se pokusili zabít M (Judi Dench). Craig jen tímto utvrzuje pozici nejlepšího Bonda a pokračuje v zajetých kolejích. Tentokrát je vše o pomstě a Bond je nelítostnější víc než kdy předtím. Co má z toho divák, když se agent s povolením zabíjet utrhne ze řetězu? Akční jízdu od začátku do konce. Příběh sic pokračuje, tak se 007 honí za další tajnou organizací, která manipuluje se světem. Teď s ohledem zpět je skutečně „Množství útěchy“ takovým intermezzem mezi perfektním začátkem série a vyvrcholením v podání dalšího dílu. Určitě jako samostatný film neurazí a stále má kvalitní příběh a akci. Jediné, co mi stále vadí, je nepřehlednost u některých scén. Třeba úvodní honička s Aston Martinem je hodně nepřehledná, a divák nemá moc možností jak si jí zcela vychutnat. Jinak ale není moc co vytýkat. Cestování, švih, styl, akci a všechno, co dělá Bonda Bondem, tak tu nechybí. (97 %) ()

Sawy

Moc jsem se po výborném Casinu těšil na další skvělou bondovku.Jméno režiséra mě sice trochu zaskočilo,ale risk je zisk,řekl jsem si,producenti určitě ví co dělají.No,teď už si tím tak jistý nejsem.Quantum of Solace mě strašně zklamalo.Ten film má tolik nedostatků,že by se z toho jeden...Dokonale nepřehledná úvodní honička leccos naznačovala.S akcí je to fakt bída.Kam se podělo těch 230 milionů,to je pro mě záhada.Akční scéna se mi nelíbila ani jedna a jeden parádní pád z letadla to nevytrhne.Kopírováním Bournea si u mě tvůrci vykopali hrob,protože když už od někoho opisuju,měl bych to dělat aspoň dobře.V civilních scénách je to lepší,ale zázrak teda ne.Mathieu Amalric je jako záporák prakticky nepoužitelný,nevýrazný,prostě slabota.A bondgirls jsou sice dvě,ale ani obě dohromady nemůžou konkurovat dokonalé Evě Green z Casina.Gemma Arterton se prakticky jenom mihne a Olga je sice pěkná,ale to je zhruba všechno.Scénář je fakt příšerný,příběh je moc překombinovaný a závěr je naprosto nezvládnutej propadák.Nejsem žádnej bondovskej fanda,kterej touží po martini nebo představovačce,změnám se v téhle sérii rozhodně nebráním,ale od Quantum of Solace jsem čekal nekompromisní,akční dovyprávění Casina s řádně naštvaným Bondem prahnoucím po pomstě.A skoro nic z toho jsem nedostal.Jediný důvod,proč zůstávám na třech hvězdičkách,je dokonalý Daniel Craig.Jeho charisma a herecké schopnosti jsou obrovské a bez něj...No,na to ani nebudu myslet.Tak snad příští bondovka najede zpátky na tu cestu,kterou naznačilo Casino Royale,dostane režiséra,který umí točit akci a hlavně že to bude zase skvělá zábava.To o téhle části slavné série rozhodně říct nemůžu.60 % ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter