Reklama

Reklama

The Girl Next Door

  • USA Jack Ketchum's The Girl Next Door (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film je natočen dle románu Jacka Ketchumse inspirujícího se případem z roku 1965 o Sylvii Likensové, která byla ve svých šestnácti letech umučena a zavražděna. Jedná se o další filmové zpracování případu, avšak na rozdíl od filmu "AN AMERICAN CRIME" neobsahuje přesná fakta, nýbrž jen jejich útržky.
Mladičká Meg se svou sestrou přijdou při autonehodě o své rodiče a jejich osud je zpečetěn životem u tety Ruth a jejich synů. Zanedlouho je Meg svou tetou a jejími syny nelidsky týrána, šokující je, že k bezcitnému chování se přidávají i děti z okolí. Její sestra, která po autonehodě zůstala částečně nepohyblivá, všemu může jen zoufale přihlížet. Jediným přítelem se stává David, chlapec od vedle. (hunny)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (74)

ilemas 

všechny recenze uživatele

„Americký zločin" se držel více faktů, byl reálnější, ale tento snímek je syrovější a hnusnější, téměř přesná kopie knihy, která je ovšem mnohem drsnější. Těžko říct, které zpracování tohoto skutečného případu je lepší. Oba dva filmy mě děsně vzaly. Výborná kamera, atmosféra snímku je velmi hustá, skvělé herecké výkony. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Meg prichádza pri tragickej autonehode o svojim rodičov. Jediná osoba, ktorá spolu s ňou zrážku prežila je sestra Suzan. Tá bohužiaľ nemala toľko šťastia a utrpela niekoľko vážnych zranení nôh. Nakoľko sa obe sestry nemali kam podieť, prichýli ich vzdialená rodina Chandlerových. Spočiatku obyčajné dni sa časom menia v peklo. Všetko začína odopieraním pravidelnej stravy. Kam až zájde krutosť pani domácej a jej detí? Príbeh podľa skutočnosti o sirotách s ktorými sa osud, veľmi kruto zahral. Miestami drsná psycho dráma zobrazujúca teror, šikanu či trýznenie nevinných detí. Smutný, priam ne-uveriteľný film. Ako je toto vôbec v "civilizovanom" svete možné? - 65%. ()

Reklama

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Překvapivě dobré a šokující!! Navíc dle skutečné události, což se tak i celý film tvářilo ... Je až s podivem, jak jakési "pseudorodiné" drama se po půl hodině začínalo pozvolna měnit v exploitaiotion spočívající v týrání mladičké dívky jakousi "přechytralou" ženskou a partou mladých výrostků v pubertě. Film jde v násilnostech pozvolna dál a dál, zcela nenápadně, ale s jistotou až do nejhorších extrémů ... Přitom všem výborná kamera, vizuální stránka filmu, atmosféra, role matky vedoucí to šílené zlo ... Gore a záběry na mučení nejsou zcela často vidět a zobrazovány, ale jednoznačně to stačí ... přece jen týrání mládeže je ve filmech docela tabu a tenhle film na něm vyloženě stojí, v podstatě clých 60 minut. Ale každopádně to není prostoduchý exploiter hrající na efekt, je to perfektně zahrané, odporné a zarážející drama, o jehož skutečnosti bych tentokrát ani příliš nepochyboval ... ()

castor 

všechny recenze uživatele

Obyčejná holka od vedle, která se vinou tragické autonehody dostala i s částečně nepohyblivou sestrou do rodiny tety Ruth. Ta sama vychovává tři úlisné fracky, kteří milerádi přihlížejí bezcitnému chování matky. Ta zdaleka není tou milou paní navenek, svou pozornost zaměří velmi rychle na Meg, kterou dává jako exemplární případ pro své synky. Jenže Meg za prvé nic neprovedla a za druhé útoky nekončí jen fackami. Na zkaženost jedné rodiny navíc přihlíží i děti ze sousedství (dle mého by se to provalilo dřív, ale berme jako fakt, že se tvůrci inspirovali skutečným případem). Zoufalství, bezmoc, lítost, nenávist. Znepokojující vyprávění, kterému by nicméně slušela jistější režie. Generační výpověď zabalenou do potyček dvou znesvářených gangů nám naservíroval Francis Ford Coppola (Ztracenci), milá atmosféra klukovského dobrodružství přišla zase v podání Roba Reinera (Stůj při mně), o pohřbeném dětství i poraněné dospělosti vyprávěl Barry Levinson (Spáči). Látky různými způsoby mapující zaoceánské dospívání minulých dekád. Girl next door se nicméně nejvíc přibližuje American Crime, který rovněž po docela standardním začátku nabízí konfrontaci s bezhlavým násilím. Také jde o umně vygradovaný snímek, který absentuje v zobrazování násilných činů. Explicitní útoky nezaznamenáváme ani tady, stačí však mrazivý pocit z toho, že bezbranné dívce někdo skutečně právě popálil genitálie. Herecky téměř bez chyb!! ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Docela silný příběh, inspirovaný skutečnou událostí. Šikana mladé dívky přesahující všechny meze, vedená její vlastní tetou (zakomplexovanou, opuštěnou starou píčou), která navíc do psychologického týrání až později regulérního mučení (věšení za ruce ve sklepě, řezání, mlácení, znásilnění, vypálení genitálií) bez ostychu vtahuje své tři syny a další děti z okolí. Vše sledujeme z pohledu jednoho a toho 'kladného' z chlapců, který dnes po desítkách let na onu událost vzpomíná. Nevím, místy mi to přišlo až nereálný, ale všechno se přeci jen mohlo odehrát a navíc tak rychle, že se to provalilo až moc pozdě - ať už v té údajné skutečnosti, nebo jen této konkrétní fikci. Snímek návíc působivě rámuje i jakési životní ponaučení. Asi z toho šla udělat působivější a lepší podívaná, ale já jsem spokojený. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (5)

  • Jack Ketchum sa rozhodol napísať knihu z pohľadu suseda, pretože skutočný prípad obsahoval niektoré veci, ktoré sa ho príliš dotkli a nechcel ich radšej zahrnúť. (Arsenal83)
  • V rozhovore v roku 2007 Blythe Auffarth povedala, že všetky scény, v ktorých je zavesená a so zaviazanými očami, boli pre ňu mimoriadne náročné: "Je to mimoriadne ponižujúce a je to trochu desivé byť takto bez kontroly. Je desivé byť bezmocný a je to ponižujúce visieť a hompáľať sa tam a je to o to skľučujúcejšie, keď vám zoberú vaše zmysly." (Arsenal83)
  • V scéne v stane na dvore, kde si chlapci prezerajú časopis Playboy, odkazujú na herečku a modelku Carroll Baker z 50. rokov, skutočnú matku herečky Blanche Baker, ktorá v tomto filme stvárňuje Ruth Chandler. (Arsenal83)

Reklama

Reklama