Reklama

Reklama

Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (567)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Dokonalý příklad toho, jak snadno se z poctivého, pracujícího a rodinu živícího občana stane ultra mega drsný týpek s ještě drsnějším výrazem, vyholenou hlavou a slušnou sbírkou zbraní. Kevin Bacon touží po pomstě za kruté zabití svého milovaného syna. Jako otec cítí právo vyrovnat své účty po svém, jenže netuší, že tím rozpoutá běsnící peklo, které nejde zastavit. Jeho pomsta má za následek, že stále se více hrotící situace začnou vypadat občas docela směšně. Zvláště, když v podstatě celý film funguje následujícím schématem: Zabili mi syna, zabiju toho, kdo ho zabil. Zabili mého bratra z gangu, musím zabít toho, kdo to udělal. Ublížili mé rodině, musím je zabít. Všechny. Celý děj je jedna velká nářezová jízda odplaty pramenící z obou stran, gangu i Kevinovy postavy. SPOILER. Vrcholem celého snímku je scéna, kdy se Kevin vydá do gangsterského doupěte a jednoho člena po druhém nelítostně kosí vydatnými dávkami ze zásobníků své munice. Na slušného tatínka od rodiny dobrý výkon:) KONEC SPOILERU. Stal se svým způsobem v podstatě jedním z nich, jak mu jeho soupeř ke konci oznámil. Také mě zaujal hezký chlapec jménem Jordan Garrett, coby jeho mladší synek Luke. Ten kluk má talent. Snad se jednou objeví v nějaké pořádné roli. A naprosto to zabil svým výstupem John Goodman:) "Vy jste ten parchant, co jde po mým Billym?" ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Je to hovadina až na půdu, ale Wan je režisér jedna báseň a když do toho dupne, rve Rozsudek smrti hlavu, koule... prostě cokoliv. Jen ten úvod by nemusel být tak roztahaný, akce bych bral o něco víc a Baconův hrdina by nemusel být nesmrtelný. Panu "Slaninovi" to totiž s oholenou kebulí a nabitou brokárnou fakt sekne. Kdyby takhle vypadal Max Payne, asi bych skákal radostí do stropu. A pak, že i s debilním scénářem nejde natočit slušný film. Jde to, jen musíte mít talentu minimálně za tři. P.S.: Lepší kameru jsem dlouho neviděl. 7/10 ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Buďte zbohom, pane. I s taškou plnou zbraní.“ Neskutočná drsňárčina, ktoré mi unikala 10 rokov a nakoniec je z toho možno najlepší film Jamesa Wana. Revenge movie nemám príliš v láske, pretože ma štve, ak sa mám pozerať, ako svine ubližujú nevinným, ale ak sa film vydarí, tak sa vydarí. A tento sa vydaril. Neveríte mi? Pozrime sa na to po bodoch. Kvalitný revenge movie musí obsahovať viacero vecí a Rozsudok smrti ich všetky má. Sympatické obete? V cajku. Odporných hajzlov, ktorým prajete bolestivú smrť? V cajku. Brutálne popravy týchto hajzlov? V cajku. K tomu vydarený kasting v čele s Kevinom Baconom, mimoriadne temná a špinavá atmosféra, veľa drsnej akcie a WTF výkon Johna Goodmana. Vadilo mi v podstate len to, že Baconova postava sa správa ako Superman bez toho, aby predtým bolo v deji aspoň spomenuté, že je vášnivým poľovníkom (alebo čím). ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

No tak Bacon má do Bronsona a jemu podobným borcům dost daleko a v tý roli mi přišel dost nepřesvědčivej. James Wan navíc nenatočil žádnou poctu 80 létům, jak jsem si původně myslel. Natočil prostě průměrný béčko s docela dobrou akcí (hlavně ta závěrečná přestřelka je super). Akce je ale bohužel to jediný co mu jde, protože zbytek filmu je to strašná nuda. Aspoň že je tu ten Garret Hedlund, kterej je docela cool. A hudba je taky docela nabušená, ale to jsou snad jediný klady co by se daly najít. Škoda, ve Wana jsem po prvním Saw docela věřil. 50% ()

Shit 

všechny recenze uživatele

James Wan nezklamal, ale rozhodně to neni taková kruťárna jak sem čekal, teda spíš 80% filmu, kdy se jedná spíš o drsnější thriller s výborným Kevinem Baconem a někdy až pekelně dobrou hudbou a akcí, ale pořád to na mě z trailerů působilo daleko líp, nicméně zhruba posledních 20 minut, kdy se Bacon vyzbrojí dvouhlavňovou brokárnou, veme nějaký ammo, nějakej ten větší kanón v podobě pistole a udělá ze sebe nemilosrdnýho řezníka a jde si vyřídit účty, je opravdu libovová záležitost, po předchozím průběhu sem takový jatka prostě nečekal a naprosto si je užil. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (13)

  • Soudní síň kde probíhá soudní slyšení není ve skutečnosti soud první instance, ale odvolací soud. Žádné soudy nebo předsoudní slyšení se v této místnosti nekonají. (TomikZlesa)
  • Když starší bratr Billy Darley telefonuje v noci pod mostem, je za ním vidět na zdi graffity panenky Jigsawa z filmu Saw (2004). Je to odkaz na režiséra Jamese Wana který je režisérem obou filmů. (Cliff Booth)
  • Film je založen na knize „Death Sentence“, což je přímé pokračování románu „Death Wish“ který byl též zfilmován jako Death Wish (1974), hlavní roli ztvárnil Charles Bronson. (TomikZlesa)

Související novinky

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Russell Crowe má přání smrti

Russell Crowe má přání smrti

09.09.2012

Byl chvíli spojován s rolí pistolníka Rolanda v adaptaci Kingovy Temné věže, ale po Universalu se velkoryse pojatého (a tedy velmi nákladného) projektu zřeklo i studio Warner. Je tady ale další film,… (více)

Reklama

Reklama