V každém z nás dříme superhrdina a k jeho probuzení stačí jen trocha magie. V případě Billyho Batsona (Asher Angel) stačí zvolat jediné slovo – SHAZAM! – a tento velkoměstem protřelý čtrnáctiletý chlapec v pěstounské péči se zásluhou starého kouzelníka změní v dospělého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). Shazam s dokonalým tělem s vyrýsovanými svaly si však uchovává duši dítěte a v dospělé verzi se pouští do všeho, co by dělal každý teenager, kdyby byl obdařen superschopnostmi: užíval si je! Umí létat? Má rentgenové vidění? Dokáže rukama vrhat blesky? Dokáže se vyhnout zkoušce ze sociologie? Shazam se vydává otestovat hranice svých schopností s radostnou bezstarostností dítěte. Ale své schopnosti bude muset zvládnout rychle, aby mohl bojovat se smrtícími silami zla ovládanými Dr. Thaddeusem Sivanou (Mark Strong). (Vertical Entertainment)

Diskuze

dragon94

No právě, on Shazam je takovej Dc Spiderman...což může potvrdit jen ten co zná obě postavy nejlépe z komiksu

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Je to 12ti letý kluk co se umí přeměnit na superhrdinu, který se sílou a schopnostmi vyrovná Supermanovi. Takže tam bude hodně humoru na úrovni 12ti letého dítěte. A ono to funguje. Né jen v komiksech, ale i v animácích. Jianak by Shazam nebyl jednou z nejoblíbenějších DC postav.

Ratemus (hodnocení, recenze)

Já se na to těším ale ať mi nikdo neříká že ten humor nebude pro puberťáky ...prostě střeštená komedie a co s tím má jako společného Dc nebo Marvel? Opravdu věc kterou pořád někdo musí řešit

Ratemus (hodnocení, recenze)

I kdyby byl Shazam v humoru sebevíc stupidnější tak pořád bude dle některých horkých hlav na úrovni proč? Protože Dc...

Clark_Kent (hodnocení, recenze)

Nucenej humor máš naprcanej převážně v příbězích s nacucanýma avengerama. Shazam je úplně jiná a navíc o hodně výraznější kapitola. No a ty „klasický“ výplach jednoduše potřebuješ.  A tady se děje to kouzlo. Jak tak starý letitý zatvrdlý odpad spodem odchází, pociťuje mnoho lidí ihned pročištění hlavy, odchází bolesti hlavy, uvolňují se dutiny atd. Pak sám dokážeš pochopit věci, nad kterými jsi jinak kroutil hlavou. Věřím, že tvoje zakalená mysl s brzo uvolní.

Clark_Kent

já mluvím o komiksovém Supermanovi, jenže Supermani byli tři za celou dobu DC:...Golden age potom Silver a modern age, potom New 52 a ted v rebirthu je zase ten před New 52......řikám že s tím neměl problém

Ratemus

Hele mě se taky ty nový různě napěchovaný komiksy moc nezamlouvají. Přesto, že na počátku komiksů, když se dotvářela povaha Muže z oceli za druhé světové války, také i zabíjel a byl agresivní, ale toto stádium se změnilo roku 1940 s novým editorem Whitneyem Ellsworthem, jenž stanovil pravidlo o nezabíjení. Víceméně je známo, že nikdy nezabil člověka. Věř tomu, že jediná cesta úspěchu je pokusit se navázat na charakter Ch. Reevea, u kormidla nevím kdo bude ale pokud už někoho vyberou, tak rozhodně někoho kdo bude chtít převážně víc barevnosti a dobré karmy navíc. Už nechci BvS rozbírat. Kdy, že má být další trailer na SHAZAMA????

Ratemus (hodnocení, recenze)

alespon že ted v novém Supermanovi (rebirth) je starý dobrý Superman před New 52 a ne ten New 52 tragéd

na příspěvěk reagoval Clark_Kent

Clark_Kent (hodnocení, recenze)

Tady nejde o nic prastarého, to seš vedle jak ta jedle avengere. Nejjednodušším, nejdostupnějším a nejefektivnějším způsobem očisty tlustého střeva je KLYSTÝR. Prášky ty tě přivedou do hrobu, mnohem dřív. Co bych ti měl odůvodnit??? Zavolej Zackovi a on ti vysvětlí komplet celou vizi. Stejně si to přebereš podle sebe, jako vždycky. Spíš bys měl napsat jak moc se těšíš na další trailer Shazama?

Clark_Kent

no hele to je všechno co píšeš moc krásné, ale z tvého úžasného BvS vyplývala jasná vize Snydera, který prostě použil Injustice a kdo ví, zda to nechtěl ve své hlavě do budoucna rozvinout více a už několikrát v komiksech dokázal, že mu stačí málo a nasere se, stačí mu málo a je chopen zabít....na rozdíl od Batmana, který má svůj kodex, Superman už několikrát zabil....starého dobrého slipového Supermana sice chtějí a to já kvituji protože to chci i já, ale kdo ví, co bychom dostali kdy u kormidla byl pořád Snyder, protože tam to vypadalo trochu jinak

Ratemus

Milej zlatej Ratemusi, ovšem to se nestane. Protože Superman je odjakživa kladný charakter, všechno spěje pouze k dobré karmě. Bylo to řěčeno několikrát, že chtějí starého dobrého a barevného hrdinu. Přesně jako byl legendární Christopher Reeve. Tu černotu a nasranost, můžou zakomponovat do netopýrských příběhů. Tam to jistě sedí mnohem lépe.

Kincl

Kincl (hodnocení, recenze)

Ratemus

Tak kdyby chtěl tak si nikoho ani nemusí zotročovat a mohl by planetu zničit tak za dvacet minut :D

Clark_Kent (hodnocení, recenze)

To co je spojilo v poměrně krátkou dobu, byla síla a smysl pro spravedlnost. A co je super, že ani na chvíli Superman neztratí ze své šlechetnosti i když na něj doráží temnota. Je to hlavně o Supermanově charakteru, přesně ten charakter ovlivní i nasranýho netopýra, který se stane později jeho přítelem. Přesně takový charakter by se měl vyvíjet i u Shazama. No a pomohl ti ten odvar z heřmánku??? Pročistil ses? Měli by se ti uvolnit i dutiny apod.

Clark_Kent (hodnocení, recenze)

Já nikdy nebyl tolik zašmudlaný a tolik špinavej od sazí. Abych tvrdil, že je DC TEMNÝ, TEMNÝ A EPICKÝ /to slovo nemám rád/ od toho tady jsou jiný přeborníci. Warnerovky/komiksovky vůbec nemusej bejt temný, to oravdu není podstatný. Warneři sází na monumentálnost a co se týče například boje Supermana a Zoda tak na to se nic od Marvelu bohužel nechytá, poněvadž je měřítko úplně někde jinde. U toho se pak nevtipkuje, navíc tam jsou i větší emoční souboje. Přitom je Superman barevný a o to tady běží. Netopýr je v podstatě ten článek, proč všichni rádoby přeborníci, tvrdí temnota a je to navíc jen smrtelníček. Luthor je parádní postava a hlavně díky Genu Hackamanovi, co se týče ty záporácký stránky Mark Strong alias Silvana mě hodně taky hodně oslovil. Abych to uzavřel taky už konečně, Carney připravt si odvar z heřmánku, zhruba dva litry je čas na klystýr a pročistíš se.

Ratemus (hodnocení, recenze)

a co že je to vlastně temný? to slovo ten termín? myslim že když to použijí DC zarytí fans tak to uplně ztrácí smysl, ale jako když je woodsmanem pořád dokola něco epické, a pořád a pořád až je epický i hovno na Batmanově podrážce

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)

Novinky z DC Fandome

Novinky z DC Fandome

24.08.2020

Víkendová událost DC Fandom jistě potěšila nejednoho filmového fanouška. Kromě nových trailerů na Batmana, Wonder Woman a Sebevražedný oddíl jsme se ale dočkali taky kupy nových informací o… (více)

Black Adam nabírá obsazení

Black Adam nabírá obsazení

17.07.2020

Filmový spin-off Shazama! Black Adam s Dwaynem Johnsonem coby titulním antihrdinou nabírá další obsazení. Nově jsme se dozvěděli, že postavu Atom Smashera – super silného a super velkého potomka… (více)

Henry Cavill zpátky jako Superman?

Henry Cavill zpátky jako Superman?

28.05.2020

Ještě než se stihnete po přečtení titulku dnešní zprávy nadchnout, musím vás zarazit. Ano, server Deadline potvrdil, že Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible – Fallout) skutečně jedná o… (více)