Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

uzzi

Wall-E je trochu zvláštní film, na jednu stranu je odvážný ve svém námětu a na straně druhé ohromně klišovitý téměř ve všech emočních složkách a ději. Ta nesourodost mně dosti kazila zážitek, neboť jednotlivosti jsou dotaženy s pixarovskou přesností. Animace je skvělá a prvotní námět také. Celková myšlenka filmu a jeho podání je však trochu problém, jednoduše to celé dost dobře nefunguje. A na naleštěném povrchu cítíte nerovnosti a hrubé nýty, to když se vám po sté podstrkuje smutný, veselý a zmatený Wall-e a jeho kreace začnou mírně nudit, dalším krokem stranou je přílišné tlačení na pilu ohledně moralit a humanistického vyznění. Kybernetická láska propukne v každém obvodu, měkké lidské tkáně se nadechnou k opozici nad chladným kovem a dojdou ke společné symbióze vstříc nové kyber-humano revoluci –bla bla, tak trochu domršený matrix pro kojence. Přitom styl vyprávění který Wall-e zvolil je ryze povrchní a celkově nezapadá do formátu ve kterém se odehrává. Je to asi jako vyprávět jak těžké bylo v koncentračním táboře udržet čisté podlahy, když ti lidé kolem nejsou schopni se přezouvat – tak povrchně si plave film. Sice chápu, že lidé musí vždy vyhrát a že pohádka potřebuje dobrý konec. Ale opět mám pocit, že scénář někdy za polovinou spadl do sudu s medem a nikdo ho už neočistil. Tak lepkavě sladký a pitomoučký je film ke konci. Přesto se jedná o nadprůměr a celkově slušný film. 75% ()

SkyLukey

Wall-Eho jsem si jak jinak než oblíbil. Do doby, než Wall-E odcestoval na spaceship s Evou jsem měl z filmu dobrý pocit, stále pln očekávání nějákého zvratu a pointy. Nejspíš jsem očekával příliž, když mě veškteré dění na space ship zklamalo. To je to, co dle mého názoru tvůrci odflákli. Úroveň animace lidí a některých robotů a celé Země mi přišla až příliž znatelná. ()

Ivusha

Dobrá, trochu toho ponaučení se nám snaží vecpat, ale kdo by se na to ohlížel, když má před sebou rozkošně žvatlajícího Wall-Eho!:-) Nad technickou stránkou jsem vážně jen zírala, začátek mě odrovnal. V Pixaru jsou prostě dokonalí profesionálové! Romantika to byla mnohem lepší než kdejaká "lidská". Wall-E si tak získal moje srdce:-) ()

Rudinsky

Myslím, že v dnešnej dobe je dobré, že sa na deti apeluje aj po ekologickej stránke. Wall-e sa mi skutočne veľmi páčil. Obzvlášt tá swingová hudba v backrounde robotickej romancy ma neskutočne dostala. Vtipná myšlienka, ako dokážu ľudia podľahnúť pohodliu a kam spejeme. A konečne animák, ktorý si môže v originálnom znení vychutnať aj občan ovládajúci ordinárnu angličtinu. Nemám pravdu? Ako sme už u Pixaru zvyknutý, animácia je absolútne očarujúca. Mne sú proste tieto milé oddychovky sympatické. Každý by mal v sebe dokázať nájsť dieťa a nezakopávať ho ťažkými termínmi. Odporúčam! Film, pri ktorom sa v kine nezasmejú iba deti (hlavne po nástupe pasáže: "čo sa medzitým stalo s ľudmi") ()

Benedygtus

Pro me dost nudny ani sem nepochopil kde byli nejaky "vtipy" kdyz to je komedie...a proste jsem z toho sklaman 2 hvezdicky davam za animace a napad...ale to je pro me u filmu dost malo...chce to vic ()

SjamK

No pomoc! Jak jsem tu posledně nadávala nad Vzhůru do oblak, tak teď už opravdu nevím, co si myslet. Snad jediné, co můžu pochválit, je prostředí, vymodelované lépe a věrněji než jsme viděli kdy dřív, což je jediné štěstí, protože jinak bych hodnotila ještě hůř. Jako exhibice všeho nového ve světě 3D animace by mi ale stačil film o polovinu kratší. Jenom doufám, že by to byla ta druhá polovina, protože v té první se sice občas dočkáme bonusů v podobě jednoduchých dějových zvratů, ale pro příště bych byla radši, kdyby scénárista nejdřív napsal POŘÁDNÝ příběh a na ostatní věci myslel až pak, třeba by to tak bylo lepší... Posledních patnáct minut už jsem se naštěstí i párkrát vyhoupla nad hranici nudy (a možná dokonce zdálky zahlédla metu vtipu), což mě díkybohu přesvědčilo o tom, že dívat se na Wall-E byla ještě pořád lepší zábava než jít klestit kopřivy za barák. Takže dvě hvězdičky za animaci a hudbu. Víc nic. ___DODATEK: na obranu Wall-E ale zase musím říct (neberte to zle), že dost dobře nechápu ty miliony komentářů, které tento film kritizují jako "mravokárný", "přehnaně moralistický", "ekologicky agitační" a tak podobně. Lidi, proč to??!... Někdy se mi zdá, že na domnělou "ekologii" je hodně lidí alergičtějších než třeba na samoúčelné zobrazování násilí... Trochu pokřivené vnímání, nemyslíte? ()

dudyvan

Pixar musí být pyšný na tento snímek, protože po Toy story a Autech konečně přišli s něčím, co je více než vtipný animovaný film s výbornou animací, ale konečně dodal pořádný a poučný příběh, který oslovil velmi mnoho lidí a budoucích fanoušků. Wall-I je velmi dobře zpracován poutavým příběhem mezi dvěma roboty a nečekal jsem, že by mě tento příběh mohl takhle chytit doporučuji každému, který chce vidět pořádný a jedinečný animák, atˇsi pustí tento!!!myslím si že Pixar dlouho nenatočí něco jako je toto!!dávám 100% ()

sidny

Překrásně animované a zajímavé. Ze začátku jsem to pomalu chtěla i vypnout, ale tak po prvních pár minutách jsem si na tento styl filmu zvykla a Valli si mě úplně získal. Hudba byla také skvělá a všechno do sebe dobře zapadalo. A myšlenka ekologie jen dokresluje zvláštnost a jedinečnost toho příběhu. ()

islanzadi

Wall-E je film, který mě chytl u srdce a ukazuje, že to třeba s lidstvem neskončí úplně nejhůř. Malá roztomilá postavička robotka jménem Wall-E je snad nepřekonatelná. A láska, péče, strach o svoji lásku vyjadřuje to, co by se mohlo vrátit zpátky do našich životů. Že bychom se mohli jednou za čas zastavit a uvědomit si, co je pro nás doopravdy důležité. Nejsou to peníze, kariéra, vzdělání, ale pocitt, že nás má někdo rád, záleží mu na nás prostě a jednoduše pocit štěstí. ()

Mistickzz

Príjemná hodinku a pol trvajúca záchrana ľudstva v spoločnosti sympatických a milých hlavných hrdinov s už tradičným happy-endom na konci. 83% ()

Chipsonator

Pokud mě nějaký animák dokáže dostat do kolen tak je to Wall-E. Možná je to tím že mi připomíná mého oblíbeného dětského hrdinu číslo 5 žije a nebo je to jen tím že je sympaťák. Já jsem si toho-dle robůtka prostě zamiloval. Už jenom kvůli Wall-Emu a toho jeho brouka musím dát plný počet hvězdiček. Wall-E je jedna z nejlepších a nejupřímnějších animovaných postaviček za poslední roky. 90% ()

Petr.Kocfeld

Ztřeštěný uklízecí robot je docela sympaták,až na to,že Vall-E moc nemluví a je tak trochu samotářský nemluva a Eva,která je jeho přítelkyní je o něco hovornější.Je to taková post-apokaliptická animovaná scifi.Vall-E je solidní a vkusně vypadající animák od Pixaru.Vall-E si jistě ode mě zaslouží 4 hvězdy a celých 80 procent za solidní práci od studia Pixar.Tento animák je doslova mistrovské dílo...Klobouk dolů! ()

Zagros

Tenhle animák se rozhodl brknout na strunu nostalgie úspěchu starších filmů Číslo 5 žije. Podoba hlavního robota je jako přes kopírák a jeho objevená a milá osobnost také. Tím Vall-I lehce postrádá originalitu a je pro mě nepřiznaným remakem. To ale nějak nevadí, rád jsem se na vlně nostalgie svezl a animovaný příběh si učil. Z počátku mě bavil velmi, ve druhé polovině se ovšem opět vrátil zpět na vyšlapanou žánrovou cestu, ze které už nevybočil. Přesto jde o fajn zábavu na jeden večer a rád dám pěkné tři hvězdy, i když Číslo 5 je pro mě stále o fous sympatičtější. ()

sQelle

Moje nejodkládanější pixarovka, kde jsem tak nějak už tušil předem, že to nebude nic pro mě. Animace a prostředí zvládnuté, jako vždy u Pixaru, mistrovsky, ale to je tak všechno. Příběh možná vhodný pro Prima Zoom, ale mišmaš postapo, scifi, degenerace lidí a ekoaktivismu je prostě těžce stravitelné sousto. ()

iXtr3m3

Aj po dlhých 14tich rokoch som si po opakovanej projekcii teraz s už osemročnou dcérkou krásne užil jednak úžasne nestárnucu vizualizáciu, jednak milé scény a k tomu super dobrodružstvo. Je to krásny, rodinný film, v ktorom sa menej hovorí, ale o to viac je tam ostatných citov a emócii a to je dámy a páni umenie. ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky