V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

duklak2

[obsahuje spoilery] Ach jo, takový nadějný název filmu a takhle to „dopadlo“. Lidi, můžete mi někdo důkladněji vysvětlit (pište prosím do pošty), co se vám na tomto snímku líbilo? Před spuštěním filmu jsem si přečetl pár „komentů“ a většina pěla chválu, jak je to dobrá „jednohubka“ na jeden příjemně strávený večer. Pro vychutnání filmu jsem si počkal až odbije půlnoc. Všude tma, nikdo v místnosti a já si představoval, jak se budu bát až nějaká příšera typu Godzzily bude ničit New York. Jenže, hned asi po 15 min. jsem začal zívat (upozorňuji, že to nebylo tím, že bych byl ospalý). Bohužel, film začal tím nejnudnějším způsobem, jakým mohl začít. Nějaká partička se baví na párty na počest někoho. A pak zjistí, že obluda ničí město. Začnou zběsile utíkat a kamera sebou hází tak, že ještě teď, asi po 5 h. po shlédnutí mě bolí oči i hlava. Velmi mě mrzelo, že jsem se vůbec nebál. Příšera, nebo co to vlastně bylo, se moc neukázala. Z celého filmu byla vidět asi jen 3krát! A z toho asi jenom jednou v celkové své velikosti, při scéně, když před ní utíkali vrtulníkem. Jinak to bylo jen mezi mrakodrapy a to jste viděli jen kousek té příšery. Hlavně, že režisér nezapomněl přidat do filmu zvuky. Za to ho chválím:-). Za jediný klad filmu považuji jeho krátkou délku. ()

Earl_23

Opravdu moc netradičně natočené. Avšak natočené tak, že jsem po celou dobu celý snímek doslova hltal. A to vůbec nejsem příznivcem ruční kamery ve filmu. V adrenalinový zážitek, jak jej autoři popisují, jsem moc nevěřil, ale světe div se, opravdu tam byl. SPOILER - a to včetně pro mě docela šokujícího závěru. 90% ()

MáŠa

Celkem dobře zrealizovaný příběh, který kdyby byl zrealizovaný jinak, tak by byl celkem o ničem. Chce to trošku vypnout mozek a užívat si napětí a některé filmařské postupy ()

matestlust

Parádní monster kousek, natočený ve found footage stylu, kdy právě ten pohled z první osoby tomu dodává patřičné grády a jistou originalitu ( ač od doby Blair Witch vzniklo trilión FF filmů, nevybavuji si teď žádný v tomto duchu ). Atmosféra je skvělá, monstrum taky, prostředí (z)ničeného NY má koule. Americké klišé chvilky tomu trochu ubírají na intenzitě, oni to hold v USA bez těch rodinných pout prostě neumí. Každopádně vynikající zábava! ()

Sawy

Monstrum mě od první minuty naprosto pohltilo,aby mě na konci filmu vyplivlo zdrceného,šokovaného a dokonale spokojeného.Je to první fim natočený na ruční kameru,který jsem viděl,což můj zážitek přirozeně ještě znásobilo.Je možné,že se tenhle styl natáčení brzy přejí,ale teď ještě rozhodně ne a tak nezbývá,než si to užívat.Ten tolik kritizovaný civilní úvod se mi třeba hodně líbil,dobře seznámil s postavami a vztahy mezi nimi a mě to chytlo tak dobře,že jsem po chvíli úplně zapomněl,že tam má nějaké monstrum vůbec být.Ale když se objevilo,začalo to naplno.Režisér Matt Reeves už nemusí natočit vůbec nic a stejně jeho jméno vejde do historie.Partička postav je sympatická,kraluje samozřejmě hláškař Hud za kamerou.Zvukař se neskutečně vyřádil,kdykoliv něco spadne nebo vybouchne,s pořádným ozvučením to uslyší celá ulice.To,že jsem na TOHLE nezašel do kina,byla obrovská chyba,když mě to takhle dostalo na malé obrazovce,v kině bych si asi nadělal do gatí.A ten konec-nekonec byl perfektní.Jeden z největších filmových zážitků posledních let a nějaké nelogičnosti s tím nic nenadělají.95 % ()

Morholt

Námět sám o sobě nebyl ničím výjimečným - útok Monstra na město jsme viděli již mnohokrát. Výjimečná ovšem byla blairwitchovská forma, která byla posunuta zase o kus dál. Vlastně to byla taková Godzilla z pohledu bandičky prchajících lidí, přičemž jeden z nich neustále svírá v ruce kameru. A právě ten jeden byl asi největší slabinou celého filmu, protože ty jeho kecy se občas nedaly vydržet. A stejně tak byl přitažený za vlasy pokus o záchranu osoby blízké jednoho z hlavních hrdinů. Jinak ale efekty byly perfektní, panika v ulicích také a potvora řádící na Manhattanu se taky povedla. Není to úplnně vybroušené, ale stálo to za to. 80% ()

ScarPoul

Kch kch ehm ehm. Páčil sa vám útok pavúkov, útok z hlbin, jazero, hady v lietadle? Tak je Cloverfield to pravé pre vás. Efekty hraničia s béčkovou produkciou takisto ako v hadoch ale zatiaľ čo hady by sa mali brať ako taká komédia aj vyššie uvedené kúsky, cloverfield je efektná a zimomriavková jazda, ktorých úvodných 15 minút slúži len na to aby ste sa zoznámili s postavami, a potom si už skrátka není kedy vydýchnuť. Taká scéna v metre je atmosférická a strašidelná že vám není všetko jedno. Veľa v tomto filme robí zvuk, takže počujete dakedy aj to čo by ste nechceli a preto zostávate neustále v napätí a pozornosti a samozrejme digitálka, ktorá robí všetko realistickejšie. lenže herci sú komplet všetci dokonale pekný ako u dievčat to nevadí ale aj tak a nakoniec keď hrdinovia prežili pád vrtuľníku asi so 70 metrovej výšky, a vykrádanie votrelca a stupidný scénar a všeobecne veľká hlúposť tohoto filmu je nehorázne zlá a keby nebolo formy , ktorá zachránila trebárs aj podpriemerné sin city bol by to najhorší film z vyššie uvedených , takto je najlepší. P.S: NEROZMÝŠLAJTE ()

Genero

Moje pacholátko pořád škemrá, že by chtělo nějakého domácího mazlíčka. Má ale alergii na zvířecí chlupy, vždycky mu natečou očička a z nosíku vyjede nudle jak horolezecké lano. Od té doby, co si soused přitáhl domů tu Godzillu, kterou vyhrál nad Pajskrem u Studničků ve ferblu, mám utkvělou představu, že je to právě ta ideální volba do podkrovního bytu. Když jí drbu na hlavičce, vyplazuje jazýček, roztomile koulí šikmýma očima a pro cukřík by oblízla celý náš činžák. Jenže Godzilly jsou takhle přes léto nedostatkové zboží, proto se Jetelíček zdá být rozumnou alternativou. Už jsem nedočkavý, jak bude rozhánět důchodce u Kauflandu, rozpláče dítě v kočárku a srovná se zemí Plzeň i s mojí tchýčou. Určitě se zase najde nějaký sotva zletilý retard, který ho bude natáčet videokamerou i ve chvíli, kdy spolkne tramvaj, šlápne té jeho nádheře na kuří oko, vyškrábne ječné zrno a perforuje střeva. A nakonec ještě ten jouda zapomene SD kartu někde v jaderném spadu. Jen mám trochu obavy, jak doma okecám tu nepříjemnost, že nám Jetelíček předními tlapičkami (myslím těmi nejpřednějšími) poškrábal linoleum v kuchyni. ()

maseer2

aneb Záhada Godzilla Witch.. zkrátka taková Godzilla, akorát natočená amatérskou kamerou přímo účastníkem děje.. a mně se to (narozdíl od zmíněné Godzilly) moc líbilo! ()

rawen

Narozdíl například od RECu si tento snímek na moc víc nehraje a nic z něj zle nevyčnívá, a já jsem si jej tedy mohl skvěle užít. Nenáročná akční horrorová show, výborně, děkuji. 8/10 PS: nelze než souhlasit s POMem - Godzilla = FUJ, Cloverfield = HUJ ()

ProjectAlice

Podarený film s trocha nudným a zdĺhavým začiatkom. Chválim veľmi sympatické postavy. Po nejakých 20 minútach to začalo byť viac než slušné, páči sa mi vo filmoch ,,živá kamera". Efekty tiež špičkové. Koniec vydarený, nedočkal som sa ale vysvetlenia toho všetkého. Snáď v dvojke... 95% ()

GeusX

Roztřesená kamera v rukách hlavního hrdiny v dokumentaristickém stylu ala Blair Witch. A povedeně napínavě ztvárněno. Po filmovém "vzdáleném" příbuzném "Ulice Cloverfield 10", jsem si tento film (který tak debilně distributor přeložil do češtiny) dal jako opakovačku. Znovu fajnový zážitek. 75% (viděno: 2x cz dabing) ()

Silence

Cloverfield je bez diskuze zábava, ale opravdu v mnohém neskutečně promarněná zábava. Nejen v tuctovém a místy i slušně komickém monstru samotném, ale i v tom, že je ukázáno příliš brzy a následně zbytečně často. Film také zabíjí mnoho nesmyslů, které opravdu nejsou drobnostmi a člověka z té snahy o jakousi autentičnost absolutně vytrhávají. Nepřidávají ani často nezvláduté (naprosto neuvěřitelné) přechody ze stavu klidu a pohody do stavu totálního ohrožení. Jakoby hrdinové byli slepí a hluší a monster či vojáků a jejich tanků si všimli pokaždé až na opravdu poslední chvíli. To všechno způsobuje, že ten film opravdu NEMÁ tísnivou atmosféru... takovou, kterou by si jistě zasloužil. Na druhou stranu zobrazuje perfektně zničený New York a předkládá několik opravdu luxusních scén. Ano, je to zábavné a svižné, ale.... Abrams nám tak okatě předložil klasickou pohádku o princezně ve věži a draku, který jí hlídá, že to prostě nemůže fungovat jako dokument natočený samotnými účastníky - tedy tím, co mělo být hlavní devizou tohoto projektu. Nehledě na to, že mnohem více nápadů mohlo být vyždímáno právě z faktu, že kameru jakoby drželi v ruce samotní aktéři příběhu. Těch několik "fintiček" je fajn, ale předávání kamery a její odkládání na zem či stůl zachvilku omrzí. 6/10 ()

bouncer

No nebudeme si nic nalhávat, použití digitální kamery jako hlavní předmět filmu není nic originálního (asi se nikdo nevyhne vzpomínce na výbornou Záhadu Blair Witch). I když Cloverfield zachází ještě mnohem dále...digitální technika, kterou disponuje každý z nás, je zde snad v každém možném záběr...kdykoliv se něco stane, hned se tam nahrne dav a vyfotí si to nebo natočí na mobil. Ale zpátky k filmu...styl "nalezené" pásky z videokamery se záběry z dění mi naprosto vyhovuje. A překvapivě i v monster filmu funguje skvěle. Musím říct, že klasický katastrofický velkofilm s jakousi "nestvůrou" (i zde je viditelný odkaz na Godzillu) by se mi líbil mnohem méně. Ale roztěkaná kamera, která při nejlepším efektu uhne, protože chlápek s kamerou musí utíkat na druhou stranu...no paráda. Je to i celkem autentické, jen příběh lásky a záchrany své milé za daných okolností už tak uvěřitelný není. Ale co...pořád je to kvalitnější než většina blockbusterů a mile mě film překvapil. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)