V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Rssa

Levnější, efektnější, působivější a hlavně lepší Godzilla nebo King Kong. Monstrum bylo skutečně monstrózní, i když jeho vzhled byl možná trochu k smíchu, jeho působení bylo katastrofální pro celý Manhattan. Sympatičtí a schopní herci a herečky, nápad s ruční kamerou a celkový spád způsobuje vysokou kvalitu filmu. 80 % ()

bila.tecka

Absolutní nářez hororového žánru současnosti. Po Záhadě Blair Witch jsem měl pochyby, že každý další film natočený domácí kamerou bude plagiát. Monstrum posunulo hranice mnohem dál, dokumentární pojetí nepůsobí ani trochu směšně nebo amatérsky. Naprosto uvěřitelně, snad každý snímek usiluje o určitou míru empatie s diváky, ne každému se podaří navodit až tělesnou přitažlivost. Žádná traumata z dětství, žádné povinné postavy, jen zkáza a nutná reakce na ni. Ano, ani žádná psychologie postav, "jen" valivá energie. Tenhle upozaděný žánr si trochu čerstvosti zaslouží. ()

Paity

Nevím, jak na tom bylo Monstrum finanční, respektive rozpočtově, ale není to vůbec špatné. Nedáte si to sice do filmotéky, ale právě to první a jediné skouknutí vás bude hodně bavit a hlavně vás přiková k televizní obrazovce. ()

farfalla

Téměř dokumentární film. Nejsem však fanynkou skákavé a kodrcavé kamery, ta si hraje sama za sebe a je jakoby další herec, který si zabírá celý film pro sebe. Na party a na útěku se povída jenom o dvou postavách a jejich vztahu - Robovi a Beth. Jejich vztah je také důvodem, proč tři lidé jdou do ohrožené zóny a do padající budovy. Monstrum je opravdu monstrózní a má armádu malých a úplně jiných potvor, které roznášejí smrtelný virus.Musím uznat, že celý příběh byl realistický. Něco se stalo, lidé nemají žádné informace, snaží se zkontaktovat s blízkými a utéct mimo ohroženou oblast. Všechno se děje od rozhodnutí k rozhodnutí. ()

HArna

Za tak směšný peníze tolik muziky. Super? Tohle je bomba, je vidět, že si autoři dost šikovně pomáhali, ale v konečném výsledku na to sere pes, protože to funguje. 80% ()

Mafiapau

Co je tohle za sračku? Hodně mi to připomíná film Qurantine (kopírka Španělského RECu) a navíce, Found Footage film, lze natočit nerozklepaně, ale tohle byl extrém, kdo chce kurva hodinu a čtvrt koukat na rozklepaného parkinsonského autistu? Myslím že nikdo, tenhle film je pouhý slasher a nikdy více... a nejvíce co tenhle film kazí? Naprostá Amerika, nesympatičtí herci (až na Lizzy Caplan) ale co úplně nejvíce?.. nu, řeknu to takhle, kdyby existovalo nějaké počítadlo na konkrétní větu " OH MY GOD/JESUS" myslím že tenhle film by v tomto OMG žebříčku byl v dobré top 10 na světě.. Jediné co bylo na tomto filmu dobré, byli efekty, kdybych ovšem viděl přes roztřesenou kameru pohupující se jako traktor bez tlumičů na poli, možná bych si je dokázal užít na plno. Prosím všechny lidi kteří čtou tuto recenzi, radím vám nekoukejte na tento film, a rovnou přeskočte na druhý díl čili: "10 Cloverfield Lane". Děkuji za pochopení, Moje hodnocení: * (za ty vizuály a zvukový efekty a za počáteční napětí [ které se ovšem vytratí rychleji než přišlo a poté zajede do těžkého amerického slasheru]). ()

bloodline

Reeves zhmotnil v horšej či lepšej forme z každého súdka niečo, ale podal to tým najepickejším spôsobom. Forma, nad ktorou Cloverfield drtí súperov minulosti, nastavila štandardy na vyššiu úroveň, aj keď občas postráda duchaplné myšlienkové pochody. Ako komplexný balík prevetrá hlavne audio-vizuálne zostavy obývačiek a s výživovým rámcom zapôsobí osviežujúco v každej strachom bažiacej duši. Nechajte sa unášať vírom jednoducho účinnej deštrukcie a ako milodar dostanete spektakulárnu búrku poetickej zábavy. ()

Adramelech

Přišlo mi, že kameraman držel kameru poprvé v ruce. Příběh je velmi slabý. Prvních cca dvacet minut je nuda téměř k nepřežití. Že by šlo o studentský film? ()

Shimitz

Nekolikrat jsem se pristihl, ze ziram na platno s otevrenou hubou a citim se jako bych byl opravdu ve filmu. To se mi snad jeste nikdy nestalo.... 99% ()

shimpy(CZ)

Bomba! Prostě super. Originální zpracování je tak skvělé, že jsem chvílemi věřil, že jde o skutečné záběry. Civěl jsem na plátno s otevřenou pusou a přiblblým výrazem ve tváři. Ze začátku to bylo takové nemastné neslané, seznamování s lidmi... ale jakmile se ozvala rána... zážitek právě začal. A jakmile po hodině skončil, jenom jsem řekl: to už je konec? Sice se mi nedostavilo několika odpovědí, například co je ta potvora zač? odkud přišla? a jak to nakonec dopadlo? Ale vzhledem k tomu, že film byly jen amatérské záběry nějakého běžného občana, tak nemůžeme čekat nějaké vysvětlování, a dlouhé mluvící pasáže. Zkrátka toto dílko je pro mě jednoznačně "překvapení roku" ()

Ezekiel1

V současné chvíli nehodnotím filmy, ani na ně moc nekoukám, není na to čas, ale na Monstrum jsem si chvilku volna přece jenom našel. Mohl jsem si ho jen hloupě, bezhlavě stáhnout nebo od nějakýho kámoše nechat sehnat, ale dal jsem raději přednost zážitku v kině, který se jevil, už kvůli atmosféře, jako správné řešení a musím říct, že rozhodně nelituju svého rozhodnutí! Producen J. J. Abrams(Ztraceni)mě rozhodně nezklamal!Monstrum je vážně úchvatné, proti němu vypadá Godzilla jako hadrovej panák. Film se rozhodně nevyvaroval některých chyb, ale ty se jistě dají s grácií přehlédnout. Líbilo se mi i to jak hlavní hrdinové diskutují, co je příšera zač...jestli nějaký zapomenutý prehistorický druh nebo pouze experiment, který se vymkl kontrole....nevšední filmový zážitek převedený na plátno!Zkrátka perfektní oddychovka!;) 8/10 ()

Káronoš

Tento film Matta Reevese, kterého jsem dosud neznal byl podat netradičním pohledem, který se k tomuto filmu hodil. Připadal jsem si jako kdybych ve filmu byl, příběh mě doslova pohltil a až do konce filmu jsem se hrůzostrašně bavil. Film byl vybaven skvělými efekty a až velice silnými scénamy. Sci-Fi podle mého gusta. Hodnocení:10/10=nemám co bych vytknul. ()

asanakis

Přestože jsem k filmu měl předsudky kůli kameře ala Blair Witch, byl to nakonec jediný prvek filmu který za něco stál a vlastně vytvořil něco, co se právě tvůrcům Blair Witch absolutně nepodařilo a to atmosféru, která by se jen tak rozkrojit nedala. Prvních osmnáct minut jsem měl sice pocit, že ta snůška zbytečných keců a naprostá nesouvislost různých střihů mě donutí film vypnout, ale v 18 minutě se ozvala rána, světla zhasla a od té chvíle jsem už opravdu nevydechl. Takže 3,5 hvězdičky za film a 1/2 hvězdičky jako bonus za závěrečné titulky, které atmosféru dále udržely a donutily mě se na ně dívat. ()

Drc

Hlavní pozitivum je netradiční zpracování a dobrá atmosféra. To ostatní už zdaleka tak pozitivní není a bohužel se tak jedná o promarněnou šanci na výborný film. Zdlouhavý a zbytečný úvod, natahovaná stopáž, lepší konec. To co se povedlo v The Mist tak tady bohužel ne. ()

Haymar

"Godzilla trochu jinak". Ale teď vážně... Rozhodně skvělý nápad - natočit katastrofický film z pohledu "obyčejného smrtelníka" na ruční kameru. K tomu všemu navíc s nákladnou výpravou i špičkovými digitálními FXs (povedená příšera i se svými "děťátky", hezký devastující manhattan). Tím to ale taky končí. Ač z toho jsou všichni jakkoli uneseni, pro mě to byla téměř nekoukatelná záležitost - roztěkaný obraz, příšerné expozice, neuvěřitelně (ne)autentická kamera (prostě jim nežeru, že i sebevětší video-fanda by v podobném případě nesundal kameru z xichtu a nevzal raději nohy na ramena). Jasně, že ta amatéřina byla gró filmu, ale já prostě očekávám víc, než jen zmatek na plátně (byť sebeoriginálněji pojatý), absolutně nulový příběh a absenci sebemenšího náznaku vysvětlení: Co? Proč? Jak?... A pokud bych měl být šťoura, tak každá kamera by byla po takovéhle "70ti minutové akci" X-krát na hadry (o výdrži baterie ani nemluvě - kor když ji ještě používaj jako zdroj světla)! Stejně tak dost pochybuji, že i sebevětší a sebeodolnější monstrum by přežilo přímý zásah jadernou raketou z F-117ky (nebo co to bylo za stroj ???) bez jakékoli větší újmy! A to ještě pomíjím absolutně nelogické chování hlavních postav, jejich "supermanskou výdrž" (holka s propíchlým hrudníkem armatůrou z betonu klidně sprituje v lodičkách 54 pater sem a tam) a spoustu filmových klišé. Co ale nemohu opomenout, totálně nezáživnou první třetinu (seznamování s postavami), která mě vyloženě srala! Dvě hvězdy: první za dobrý nápad, druhá za výpravu a triky !... Btw: A ta hlava Sochy svobody - ta je taky o "fous" větší, ne?? ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)