Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

Defaultovna

Výborne zrežírovaná komiksová adaptácia so skvelou výpravou, ktorú žiaľ absolútne pochovala nevydarená romantická zápletka. Už mi dávno žiadna filmová postava tak veľmi nešla na nervy, ako doktorka Jane Foster. Pri obligátnej "Oh-My-God" scéne mi nestačili ruky na facepalm. Takže len 6/10. ()

zdepapepa

Pro romantické duše je tu romance Jane Foster/Natalie Portman s Thorem/Chrisem Hemsworthem. Pro bojovné duše jsou tu souboje v čele s Thorem. Pro politické duše jsou tu pletichy s vládnutím a válkou na Asgardu (určitě by se dala najít nějaká paralela Kenneth Branagh/William Shakespeare). Pro estetické duše tu máme kontrast fantaskních zemí Asgard a Jotunheim a hnědé Ameriky. Kvalitou (nebo možná nekvalitou?) scénáře pro mě bylo, že jsem fandil spíše záporákům, dovedl se vžít do jejich motivací. ()

Alqarin

Prasba! Z poměrně ploché komiksové předlohy nám tu pod Branaghovýma rukama vykvetlo pestré drama, které se poměrně s úspěchem vyhýbá trapnosti a jen místy působí lacině. Hemsworth není jen hrouda svalů a Hopkins rozhodně nepatří do starého železa, jen Natalie tu působí trochu nepatřičně, ale stejně ji žeru. Thor se nám navíc představuje jako charismatický charakter a bez problémů si tak získává silnou pozici ve filmovém marvelovském univerzu, což je vzhledem k chladným očekáváním opravdu výhra. Avengers už buší na dveře! ()

Rosana

Krásně udělaný film s dokonalou 3D výpravou. Místy jsem se všimla nepochopitelných věcí - proč se třeba v nejvyspělejší civilizaci přepravují hrdinové na koních nebo proč civilisti nezdrhají, když se na ulici pere monstrum s polobohem? Ale i tak jsou postavy sympatické a děj má spád. Nejvíc jsem fandila Lokimu, který byl opravdu charizmatický sympaťák, narozdíl od rozmazleného floutka Thora. A nakonec ke zpracování - jeden z mála filmů, který používá nakloněnou kameru, což mi trochu připomínalo sklepácké šílenosti, ale do filmu se to kupodivu hodilo. ()

pools

Průměrná akční slátanina obsahující Natalii Portman - ale film to bohužel nezachránilo. Popravdě nevím co si o tomto filmu myslet. Začátek vypadá relativně slibně, ale pak se děj začne trhat na kusy a všechno jde do pryč. Soundtrack nic moc, kamera klasická, vizuální stránka ničím nevybočuje. Prostě film na který se podívám a za hodinu pomalu nevím o čem to celé bylo... ()

SaNcHeZ_cz

Thor, mladý nevycválaný chlapec je poslán na zemi, aby zde pobral rozum a naučil se pokoře. V jeho domovině zatím jeho bratr plní za jeho zády plán na ovládnutí království a odstranění z cesty své největší konkurence, svého bratra. Shakespearový režisér Kenneth Branagh ukazuje, že když se ke komiksové látce přistoupí s originálním přístupem, jde to. Jeden z těch méně obvyklých komiksů tak může na plátně působit příjemně, zábavně a s působivou vizuální stránkou. Hrdinové nemusí být známí, stačí je postavit do sféry vlivu charismatického Anthonyho Hopkinse a jejich nevybouřenost bude hrát do karet. Zkrátka a jednoduše, Thor je jedním z nejlépe adaptovaných komiksů poslední doby, který se nebojí citovat dílo literárního klasika a v kontrastu s tím nabízet působivou akci. Atmosféra lepší jak v mnohých sci-fi blockbusterech doplněná o chytlavý hudební podkres je již v ceně. ()

Korbitch

Nějak sem si nestačil všimnout, kdy Marvel přišel o koule.....Dosti nudná záležitost, kdy banda lidí trčí v malý díře uprostřed pouště, s retardovanými agenty za zadkem a rádoby hustým Thorem, který přišel o své kouzlo v momentě, kdy se z něj začne stávat, cituplnej, ohleduplnej, duchaplnej a bůhvíčeho ještě plnej hošan. Když přidám značně suchý "humor" a průhledný scénář, nemůžu to prostě vytlačit na víc než 55%. ()

Hannibal92

Když tady tak čtu ty komentáře, tak je asi opravdu dobře, že absolutně neznám germánskou mythologii a nikdy jsem se o ní nezajímal (což neznamená že bych se o ní rád něco nedozvěděl). Tím pádem, se mi jako člověku pro kterého zůstávají všechny nepřesnosti skryty, se mi film opravdu hodně líbil a ani nemám problém s tím, že hlídač je černoch, nebo jeden z bojovníků asiat. Když tak poslední dobou sjíždim všechny Marvelovky, tak se začínám víc a víc těšit na The Avengers. Co se ale Thora týče, tak myslím že Chris Hemsworth se do role hodí naprosto perfektně a souboje s hromovým kladivem mě doslova uchvátily, i když jsem ho čekal větsí, mohutnější a určitě méně ničivé ()

Z0oMb3E

Zelenú kartu už pomaly dostane hádam každý. Asi tak sa dá vysvetliť to, že už aj vikingský bohovia bojujú za nejaké špinavé americké mestečko. Priblíženie aspoň kúsku staroeurópskej severskej mytológie do seba zahľadeným a na pupku sveta tróniacim Američanom v komixovom spracovaní sa mi na prvý pohľad celkom pozdával. Potom som však zapol film a moje nadšenie padlo z neba ako thorovo kladivo. Fešná družina bohov pozostávajúca zo šikmookého Japonca či červenovlasého Íra, pri až priveľmi opálenom vrátnikovi bol na mňa až moc silný úlet. Chápem, že plejáda blondínov s podporou pehavej Pipi by zárobku moc nepomohla. Všetko je to zabalené do až futuristického a samozrejme tmavého sveta s veľkou podporou už mi pomaly na nervy lezúcim 3D. K tomu do kýbla bezvýznamných a ničím neprospievajúcich kecov a máme dve hodiny za sebou. No aby som nebol len prehnane kritický po všetkých tích okukaných Supermanoch, Spidermanoch či iných manoch sa tento komix zatváril celkom orriginálne čo som aj patrične ocenil. Lepšie 3* ()

Paxxx.cz

Thor mě určitě nezklamal. Známí herci zahráli tradičně dobře, ale film stavěl především na pro mě neznámých postavách. Líbil se mi příběh, hudba a nejvíc mě rozesmál odkaz na Iron mana :)...75%. ()

Wysch

Ne, že bych o Thorovi v životě neslyšel, ale když jsem se na toho urostlýho blonďáka koukal, pořád jsem se ptal, proč je to takový "shakespearovský". A pak, po shlédnutí, jsem si otevřel tady ČSFD kartu filmu a zjistil, že to režíroval nějakej Branagh. Prej shakespear-specialista posledních let. Tak aha. A protože jsem během filmu ani jednou nekouknul jinam (třeba na hodinky nebo na kartu filmu na ČSFD), a protože jsem se fakt dobře bavil a protože si film nejspíš pustím ještě jednou a protože je to tak obyčejnej film, dám mu subjektivní pátou hvězdu navíc. Tak. [blu-ray] ()

Praxis

Pohádkově kouzelný výlet do světa Asgardu. K sežrání sexy Portman a hláškující hezoun Hemsworth spolu s charismatickým Hopkinsen a geniálním cameem Stana Lee. Vizuálně nesmírně pestré, až okouzlující, ale ve 3D bych to asi vidět vůbec nechtěl. a už se moc těším až Thor will be back in The Avengers... Hlášky: "Mé smrtelné tělo je zesláblé, potřebuji krmi." a "Chci koně" mě vážně pobavily 80% ()

MartinezZ

První polovina filmu výborná, Asgard a Ledoví obři, obě snové země, které by si možná zasloužily vlastní film. Jakmile se ale dostává Thor na Zemi, propuká slaboduché peklo plné dějových oslích můstků, nelogičností a klišé. ~~~ Thor si hodně rychle zvyká na "nízké" pozemšťany a hodně rychle se přizpůsobuje okolnímu dění, některé věci všem docvakávají hodně rychle díky předem přečtenému scénáři (jinak by jim pochopení některých drobností trvalo podstatně déle), Thor taky hodně rychle přijme svůj úděl a samozřejmě se zamiluje. A pak šup šup šup, musíme končit. A tak se ještě dočkáme pocty (?) Supermanovi a jeho setkání s partou generála Zoda v zapadlém pouštním městečku (přichází Thorovi přátelé) a Thor hodně rychle prokoukává, o co se SHIELD snaží (aniž mu to někdo řekl) a nabízí pomocnou ruku (v tuhle chvíli jsem už nevěděl, jestli jsem něco nezaspal nebo nebo autoři vystřihli z filmu tak 20 minut děje). ~~~ Bohužel, druhá polovina filmu na mě působila tak, že si autoři vyhráli s Asgardem a "LedObry", ale nevěděli co se zbytkem a tak prostě udělali něco, aby se to dalo spojit s Avengers. ~~~ Docela se začínám obávat, jak to dopadne s Kapitánem Amerikou... ~~~ První polovina filmu za ****, druhá polovina za **. ()

zahubicku

Kenneth Branagham se popral se svým prvním velkým akčním filmem vskutku bravurně, samotným výběrem hlavního protagonisty- Chrise Hemswortha, se přiblížil k většímu úspěchu, protože Thora zahrál tak přesvědčivě, že kdyby mi tenhle blondýn začal tlouct do hlavy, že je Bůh Blesku tak bych mu to sežral i s navijákem. 80 %. HAMMER TIME !!! ////// Aj na podruhé jsem se skvěle bavil, prostě stručně a jednoduše .... tento film nemá chybu, tedy aspoň pro mě. ()

Laxik

Spíš o bohy vylepšená nablýskaná sci fi než komiksový film. Ale co, Thor vůbec ničím nevyniká, snad jen efekty, ale zároveň ničím nezaostává a jen v pár ohledech jde o průměr (Např. scénář, který ale u komiksáku nikdo geniální nepotřebuje, a psychologie postav, jejíž pokulhávání se zase dá vysvětlit prostě tím, že jde o bohy. A kdy se bohové naposledy chovali logicky, že?). Herci jsou super, atmosféru to má, no prostě oddychovka jak má být. ()

Lamiczka

Mladý, nerozvážný bůh Thor se se svou domýšlivostí a panovačností postaví svému otci, Odinovi. Následky tohoto protestu nezůstanou bez trestu a Thor je poslán na Zemi. Zde zjistí, že postrádá veškerou svoji sílu a moc a že ani jeho mocná zbraň, kladivo Mjölnir, je mu k ničemu. Své dřívější schopnosti totiž získá v tom okamžiku, kdy se zachová jako král, kterým se původně měl ve své domovině - překrásném snovém Asgardu - stát. Na Zemi se po opravdu tvrdém přistání setkává s nadějnou mladou a především půvabnou vědkyní Jane Foster. V mezičase se v Asgardu Loki, Thorův bratr, dozvídá, že je adoptovaný a nespravedlivým hněvem zaútočí na svého otce Odina, který upadne do tvrdého koma. Loki ze sebe konečně může vypustit léty nahromaděnou závist ke svému bratru a rozhodne se ho zlikvidovat, dokud je na Zemi oslabený a bez božských schopností. Neváhá kvůli tomu zničit a zabít cokoliv co mu stojí v cestě a ohnivý kolos, kterého za tímto účelem na Zem vysílá jde neúprosně za svým cílem. A tak nezbývá nic jiného, než doufat, že Thor smrtelný zápas vyhraje a zachrání tím celou populaci. Veskrze čin hodný krále. Další ze série filmů, které se nechaly inspirovat komiksy od Marvela. Tentokrát je příběh zaměřen na severské božstvo, konkrétně na Thora - jak už sám název snímku napovídá. Chris Hemsworth v roli ztepilého blonďatého syna Odina vypadá, že má v sobě cosi božského. Anthony Hopkins je v roli Odina rozvážný a jeho moudrost se zdá býti bezbřehá. I jemu královská role skvěle padla a bylo vidět, že si ji užívá. Hiddlestonův podlý Loki a jeho šibalský úsměv nedostává tolik prostoru a to je škoda, mohlo to být ještě zábavnější. Roztomilá drobounká Natalie Portman je zde naprosto dokonalá a naprosto chápu, že si podmanila i božstvo. Herecké obsazení je na jedničku, kdyby bylo víc akce a méně vaty okolo, bylo by to ještě dokonalejší. Stan Lee v cameo roli jako vždy potěšil, taktéž hudba je velkovýpravná a chytá za uši. PS: jako skoro u všech Marvelovek, doporučuji si počkat až do konce titulků. ()

Vxxx

"Whoever holds this hammer, if he be worthy, shall possess the power of Thor.'" Tenhle film si pustím kdykoli moc ráda :) Místo Natalie Portman bych tam teda hodila kohokoli jiného, prostě proto že ji nemám ráda, ale jinak je herecké obsazení dokonalé! :) 5* ()

Karlas

A už jsou tu první úsměvy :-)... Odin, krutý a nelítostný vládce bohů severu, který si vždy liboval v boji a krvavé řeži, doprovázen svými Valkýrami, Odin, co poňoukal lidské krále, aby se pak sám účastnil jejich válek a s potěšením obracel svou přítomností vítězství hned na tu, hned na onu stranu, vyzývá ke klidu, lásce a míru. Naleštěný Asgard, jako by ze Star Wars, nám hlídá nějaká severská forma černouška... chudák Heimdall, ještě že neměl bubínek. Jinak docela pěkně udělaná "Superman - Transformers" fantasy komedie, pro mé pubertální syny. Výstižný komentář viz flanker.27. ()

Tayen

Nejsem patnáctiletý klučina, přesto se mi Thor líbil, ačkoliv být fanouškem původního komiksu, asi film nenávidím a pořídím si voodoo panenku. Ale je fajn se mezi všemi těmi roboty, zelenými obry, a sarkastickými Starky, podívát na blonďatého svalovce, který nad hlavou točí kladivem, jezdí na koni, rozbíjí poháry o zem a přitom nemá dost odvahy na víc než své milé políbit ruku :-) Trochu více temnoty, méně křehké Natalie a zbytečných lidských postav a více akce v Asgardu by Thorovi neuškodilo. Osobně by se mi líbila minisérie, kde Thor kosí obry, draky a všelijaké potvory, jen aby nám ukázal, co s kladivem Mjölni ještě dovede. Bohužel jsem viděl 3D verzi, a tak otřesnou konverzi jsem ještě nezažila. Možná to zapříčinil fakt, že jsem zavítala do běžného multiplexu, výsledkem ale byly rozmazané obrysy, bolest očí a hrozná nepřehlednost. 3D bylo naprosto zbytečné a filmu jen ublížilo, aspoň podle mě. Prostředí Asgardu bylo dostatečně božské (a působilo nadměrně plastikovým dojmem) a jízda po duhovém mostě dostatečně královská. Bohužel víc jak dostatečná byla i snaha tvůrců mít film přístupný pro všechny věkové kategorie, takže nějakého barbarského řádění vikingských bohů se nedočkáme. Hollywood je degradoval na vycvičené, slušně mluvící, i když sympatické svalovce. BTW: černoch a asiatech v říši severských bohů? ()

Riddick77

Mohlo to dopadnout všeljak, mohlo to být ukrutně komické a vypadat uměle, ale nestalo se. Kenneth Branagh ukázal svou extratřídu a cit pro práci s obtížnými látkami. Thor působí konzistentně, zajímavě, poutavě, obsahuje tu správnou dávku nadhledu a očividně si filmový tým uvědomil, že nelze hrát na zcela vážnou notu. To je obrovské plus, protože film pak působí příjemným a nevtíravým dojmem. Casting se povedl jako už dlouho ne! Chris Hemsworth se na roli bájného boha hodí více než dobře a divák se s postavou poměrně rychle zžije. Nenudil jsem se ani minutku a Thorův vesmír mě zcela pohltil. Z mého pohledu zatím nejlepší komixovka léta 2011. 9/10! ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)