Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

bubu25

Natalie Portman + žáner fantasy tak to u mňa musela byť jasná 5. Už sa teším na 2, ktorá dúfam že bude čo najskôr. ()

MeatFly_cz

Jako správný komiksový fanda jsem se na film nemohl dočkat, aby ne, trailery vypadaly skvěle a Chris Hemsworth, jako by se pro tuto roli narodil, osobně se moc těším až jej uvidím v dalších filmech. Inu akce moc v Thorovi není a boje jeden na jednoho, nepatřily mezi nejlepší, ale jde o origin a tak se dá s něčím podobným počítat... a více akce snad příjde v příštím sequelu. Tak jako tak jsem si odnesl po zhlédnutí filmu několik zapamatovatelných okamžiků a hlavně především první bitvu proti ledovým obrům, to byl opravdu silný zážitek. Dále všechno od hudby až po postavy, ať už šlo o Thora, Odina a jeho "pomocníky" všechny postavy byly ztvárněny na jedničku, což se mi moc líbilo. Co dodat, snad ať už tady máme Avengers, moc rád bych viděl Thora znovu v akci! ()

uodevr

Pryč s povrchními a pochybnými morálními nápravami, sem s větším důrazem na humor a s někým, kdo je značně zkušenější v poli akce a soubojů, a Thor dvojka by mohla být neskutečná pecka. Tuten první díl je však bohužel "pouze" decentní zábavou na jeden dlouhý večer (ano, jen a pouze večer - s tím, jak brutální tma v tom filmu kolikrát je, by bylo bezúčelné to sledovat přes den, pakliže nemáte k dispozici kinovsky zatemnělý bejvák). Zábavou, která chvilkově potěší, ale na kterou si nejspíš zítra už nevzpomenu a s největší pravděpodobností nebudu ani mít sebemenší zájem jí podstupovat znovu. Slabší 4*. ()

Daxus

Ass gard. Jedno(bez)duché až běda. Dospělá nota, na kterou zahrál Temný rytíř a docela i Iron man, zmizela při zpracování tohoto komiksu v hlubinách vesmíru stříbrného plátna. Thor a jeho Powerangers ve (špatné) akci. Kterak frackovi zahodili kladívko a on zkrotnul a když přišel ten pravý čas (rozuměj bídák, na kterého nikdo nemá), kladívko se najde a už se zatlouká. Ač digitální, celkově to působilo dost vetše. Ještě že tam byla Natálka a Antonín, jinak bych to nedokoukal. Pan režisér natočil pár dobrých filmů, ale tohle mu moc nešlo, řekl bych. 25% za Heimdalla. Howgh ()

Eilem

7/10 Dalsiu cast by som si zelal viac o druhych svetoch a nie az tak moc o zemi ale neviem ci je to mozne nakolko komixovu predlohu nepoznam necham sa prekvapit. Dej ktory sa odohraval na zemi bol podla mna z casti klise a tak hovorim ze bol tou slbsou castou ale tam isiel zasa najiac do hlbky. Ostatok v dalsich dvoch svetoch ma bavil viac aj nappriek tomu ze sa tolko nedialo... nabuduce viac fantazie. ()

Ernie_13

Veľká škoda, že zrovna Thor-ovi nebola dopriata dôstojná adaptácia. Tento "son of Odin" má totiž v sebe toľko potenciálu ako má v sebe sily jeho kladivo Mjölnir. Čo určite chválim je výber hlavného predstaviteľa. Chris Hemsworth padol do role ako uliaty, nielen po vizuálnej stránke. Taktiež ptvá polka filmu ma dosť bavila, ale potom nastal obrat vo veľkom a okrem nudy, bolo cítiť aj úbohosť scenára. Taktiež musím vyjadriť môj čisto subjektívny dojem, že mi tam absolútne nepasovala Natalie Portman. Nie že by to odflákla, ale skôr sa nehodila jej známa tvár do tej postavy ktorú hrala, dokonca miestami som mal pocit, že by scenáristi urobili oveľa lepšie keby jej postavu úplne vypustili a urobili lepšiu zápletku ako úboho-násilné zamilovanie sa, ktorému som vôbec neveril. No a záver filmu bol akoby napísaný minútu pred uzávierkou, jednoducho zhodil to z 3 hviezdičiek až na dve. Škoda. ()

Born2BeAlone

Thorova proměna z arogantního blbce na uvážlivého následníka trůnu funguje dobře, stejně jako jeho počínání na Zemi ve stylu "slon v porcelánu" (možná z toho šlo vymáčknout i trochu víc). Co ale funguje o poznání hůře je ošklivý Asgard, Thorova partička věrných patolízalů a občas podivné efekty. Portman se chvílemi snaží hrát ze všech sil (asi dozvuk Black Swan), ikdyž vlastně není co. Chris Hemsworth je velký sympaťák a role vládce hromu a blesku mu sedla skvěle. ()

Ferenzo

Thor = Pohádka. Ani akční,ani drama,prostě pohádka. Krásné detaily,příběh ještě ujde,ale ve fungování všech světů by mohl být trochu větší pořádek. Když lítají mezi galaxiemi jako supermani a ještě u toho Thorovi vlaje červená pláštěnka,to bylo na mě moc. Záporák taky nic moc. Takže pokud chcete fantasy akci, zkuste radši Tróju,ta má alespoň hlavu a patu. Taky vám přijde Hemsworth (Thor) jako Brad Pitt po 5 letech v posilce ? :D 45%. ()

DJ Kritik

Veľmi dobre zvolený herci a to skutočne temer na všetkých hlavných pozíciách. Rozprávkovo fantasticky ladený komiks nemôže uraziť ani náročných divákov, ktorí si chcú trochu vydýchnuť. Ale raz by stačilo. Vtiahnutie do deja: *** Akcia: ** Fantasy: * ()

vitac.

Čekal jsem víc. Mnohem víc. Scény ze Země na mě působily jako chabá parodie na Návštěvníky. Scény s Asgardu lepší, ale kostýmy a přeměty vypadaly jako z plastu (v čele s kladivem). Hudební doprovod se mi vhlavě neuhnízdil, takže mi tu zůstává jen pár bodů za celkem sypmatické herce a slušnou akci. Možná dám Thorovi ještě jednu šanci s větší pozorností a klidem, zatím slabší tři, víc ani náhodou. ()

J.Cobra

Scény a digitální kulisy ze světa bohů byly opravdu jako z jiného světa. A moc se mi nelíbily. Příběh a i postavy se mi zdály hodně zjednodušené a vše vtěsnané do 120 minut. Možná kdyby film trval 2x déle, tak by se postavy mohly lépe představit a ukázat a příběh by nás mohl více pohltit, ale na druhou stranu, i těch 120 minut s Thorem stačilo na to, abych zjistil, že tohle je asi první Marvelák, který mi prostě nesedí. Snad bude i poslední, pro mě "nepovedený". ()

wopicak

Po trailerové masáži jsem čekal bakelitové kostýmy, kostrbaté spojení dvou světů a nulovou chemii mezi Chrisem a Natalie. Zapomeňte! Skvěle zrežírovaná, neustále pomrkávající a v rámci možností (propojení severských mýtů a vědy) i inteligentní zábava, která celou dobu baví a Starka strčí lehce do kapsy. Chris Hemsworth dokazuje, že ho čeká velká budoucnost, jen s výběrem vyvolené bych sáhl po brunetce č. 2 :) Thor zkrátka dokázal, ze i s malým kladivem se dá hrát velké divadlo.. 90% ()

situs

Klobouk dolů před Branaghem. Dokážu si představit x zůsobů jakými tenhle námět odepsat. Thor je z Marveláckého univerza, respektive z Avengers, jeden z nejhůře uchopitelných hrdinů. Látka svádí k určité infantilnosti až pohádkovosti a je těžké ponechat ji její "vážnost". To se Branaghovi podařilo na jedničku, přičemž zvládnul i akční složku a ukočírovat výborné herecké výkony. Jako třešnička na dortu je film občas prošpikován chytrým humorem, který výborný výsledný dojem jen umocňuje. ()

lobodlak

Na jedné straně nezapomenutelná výprava,výborné postavy, geniální Hopkins a megadrsňácký Heimdall(nácíčci asi vyskočí z kůže až zjistí, že zakladatel lidských stavů, poslední z bohů při Ragnaröku, není zrovna nordický typ). Na straně druhé slaboduchý scénář kazící dojem z této opulentní podívané. Takže něco mezi třemi a čtyřmi, ale na kouzelný svět Asgardu asi hned tak nezapomenu, takže čtyři. P.S. Po druhém shlédnutí už určitě čtyři, vážně "vizuální žranice". ()

MaxForValue

Jedna z najslávnejších severských legiend o bohovi Thórovi by si rozhodne zaslúžila lepšie a dôstojnejšie spracovanie než toto, ktoré dostala. Branagh ako "divadelný" režisér nemá taký cit pre správnu akciu a pre priamy ťah na "bránku". Výsledkom toho je takýto nemastný, neslaný odvar niečoho, čo snáď ani nepredvedie nič prekvapujúce. Celkom sa divím, že Natalie Portman zobrala túto úlohu, v ktorej nemala prakticky žiadny priestor čo to ukázať a jej chémia s Hemsworthom je tiež "seversky" chladná. 3*- ()

dundy666

Slušně zpracovaná planetka v tom našem širém vesmíru, kde žijí bohové všeho druhu. Klasická vysokorozpočtová akce zajišťuje slušnou zábavu a zajišťuje, že film nebude totálním propadákem. Natalie Portman a Anthony Hopkins pak zvyšují úroveň celkového dojmu o pár stupňů vzhůru. Konec je pro mě totálním propadákem z kterého se dalo vymáčknout krásných 85%+ s trochou snahy a režisérského taktovátka. Nechápu, jak se může poměrně slušný film takhle zkazit, bitva v Jutenheimu byla nakonec nejlepší bojová scéna filmu. Hraní si paci pac s jeho bratříkem obsahující 3 pěstičky a 2 x proraženou zeď si vážně nepředstavuju jako zábavu. Ke všemu se Kenneth snažil o netuctový konec, který by téhle tuctové záležitosti jistě neuškodil, a udělal svým způsobem neočekávaný konec... ()

Quendi

Tak strašně uspěchané, že ani milostná zápletka, ani ta akční nemohly mít hlubšího dopadu. Každopádně si dovedu představit, že jestli je na cestě druhý díl a nebude se muset zabývat tím zhuštěným úvodem do prostředí Thora a SKUTEČNĚ využije potenciál, okolo kterého tento film spíš tancoval, tak by to teprve mohlo být zajímavé. Takhle je to pro mě sice trošku zklamání, ale pořád slušná zábava na večer. ()

limbi

Nejedná se o žádný geniální výtvor, ale zároveň to nehyzdí hloupý scénář s moralizační tématikou. Dokonce se tu nevyskytuje jen černá a bílá (dobro a zlo), ale každá postava má své klady a zápory což je mi sympatické. Jelikož komiks neznám, nemůžu hodnotit jak k němu sedí film, ale mě stačilo že jsem se nenudil a celkem jsem se bavil. 72% ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)