sniperjozef

K tomuto filmu jsem dopředu nečetl žádné kritiky, ani nekoukal na trailary apod. A už od té doby, co jsem poznal, že je to o dvou bratrech, tak mi bylo jasné co se stane a jak to dopadne. 1000x omýlaný děj. Navíc tady byl jen přidaný bratr se spokojenou rodinou(leč ve finanční tísni) a pravý nefalšovaný Warrior. A nebýt fascinujícího Toma Hardyho, tak to vypnu po 20ti minutách. Asi se holt musím smířit s tím, že lidi mají rádi nalinkované filmy s velmi jednoduchým dějem a žádným překvapením na konci. Dávám 2* a to za souboje ve "Spartě" a za Tima Hardyho ()

Sedliak

Mrzí ma, že ten emocionálny dopad to na mňa malo asi menší, ako na ostatných hodnotiacich, ale ja som Warriora až tak neprežíval. To, kam celý film smeruje sa dá odhadnúť v tretine a aj samotné veľké finále sa ma príliš nedotklo. Postava Toma Hardyho je neprístupná a pan učiteľ Edgerton je síce sympaťák, ale jeho cestu do ringu veľkého turnaja mu proste neverím. Nie som expert na bojové umenia, ale dostať sa medzi top 16 fighterov v zmiešaných štýloch po dvoch týždňoch tréningu? Svetlý bod Warriora som nečakane našiel v civilnej línií, ktorú ťahá predstaviteľ starej školy Nick Nolte, ktorého som považoval za jedného z najfádnejších hercov, ale to, čo predvádza vo Warriorovi, stojí za pozretie. Dám filmu ešte jednu šancu neskôr a pokúsim sa nájsť to, čo ten film dotlačilo do top ten na csfd, pretože zatial zastávam názor, že tam nemá čo robiť. ()

Eilem

8/10 Filmy na tuto tematiku byvaju obvykle dobre na zaciatku pomalsi , potom naopak az moc rychly to by som povazoval za hlavne minus. Bojove sceny velmi slusne. Hudba trochu slabsia. Samozrejme silny pribeh tu nechyba ale na to uz sme tak trochu zvyknuty. ()

Daxus

Jsem moc rád, že se z toho nestal přiblblej akčňák typu Krvavý sport, nýbrž výborně natočené drama o nelehkém vztahu dvou bratrů a jejich otce na pozadí atraktivních zápasů MMA. Tom Hardy po skvělé vedlejší roli v The Inception opět dokázal, jak skvěle umí hrát. A Nick Nolte? Tomu k ztvárnění jeho postavy určitě hodně pomohla jeho několikrát překonávaná alkoholická krize. 95% ()

katuuuska

Filmy o bojových sportech moc nemusím. Navíc jsem čekala mnohem, mnohem víc, zvlášť když se Warrior během chvíle objevil v žebříčku oblíbených filmů na horních pozicích. Škoda no.. ()

Queendom

Možná bych se měla omluvit Wrestlerovi, kterej, když to vezmu kolem a kolem, byl aspoň originální. Druhá (a lepší) polovina Warriora mě samozřejmě vtáhla bez milosti a při každý ráně v kleci mi běhal mráz po zádech, svíral se mi žaludek i moje holčičí pěstičky. Jenže předvídatelnost děje a klišé kam se podíváš udělalo z tohohle sportovní dramatu prostě jen další, dobře natočený sportovní drama a to by teda na katapult do první dvacítky nejlepších filmů stačit nemělo. ()

Tom5821

Famózní film! Naprosto mě usadil! Sílá příběhu, který je takřka celý postaven na násilí a přitom je o úctě, porozumění a lásce. Jednoduše smekám! Za zmínku také stojí výborná kamera a práce se zvukem, hudba i skvělé herecké výkony. Tento film je po mnoha stránkách geniální. Avšak malinko ho kazí americké klišé, které ho prostupuje. Tak či tak je to ale výborně zpracovaný film, který mě nadchl. ()

Uberlord

Filmový děj je dobře rozložený, podobně jako u filmu "Fighter" a prakticky pořád, se člověk dozvídá něco nového ze života postav. Film je hodně postaven na vzathu "otec & syn", což člověka silně vtáhne do děje. Za velice emocionálně silný konec, kdy mi vhrkly slzy do očí a přeběhl mráz po zádech, musím dát 5/5. ()

PetrC.

Ne tolik originality jako jinde, víc schematické a více klišé než jinde, menší emocionální síla než jinde, menší ideová hloubka než jinde. Prostě průměrný boxerský film. Ve stejném žánru už jsem viděl na půl tuctu alespoň o třídu lepších filmů. 59 % ()

coromoro

Napriek tomu, že film obsahuje dobre známe klišé , dokázal ma vysať až do poslednej kvapky emócie. Geniálny soundtrack, perfektné strihy, kvalitné herecké výkony. Jednoducho skvost, pre mňa TOP 2011 . ()

situs

Monumentální, vážně se tvářící přehlídka dramatického klišé. Alkohol, domácí násilí, nevyřešená minulost, narušené vztahy...čili nic, co by v rámci scénáře nevyřešil bratrovražedný souboj v ringu... Umělá a vykalkulovaná snaha dodat této x-té variaci na Krvavý sport, Rockyho atd. určitou příběhovou hloubku, je ze snímku cítit opravdu víc, nežli výrazně. Čím se však film od výše uvedených diametrálně odlišuje, je technické zpracovaní, především však fenomelnální "roztřepaná" kamera, vytvářející vizuál, který dokáže i tento patetický kýč uspěšně prodat. ()

PAVLIS

70% Předvídatelné, plné klišé, poměrně povrchní a s těžko uvěřitelným vzestupem jednoho učitele fyziky. Racionálně vzato nechápu, jak může být tento film v tuhle chvíli v hodnocení před Rockym. Jenže celá druhá půle téměř nevyleze z ringu a dostane se do natolik strhujícího tempa, že není na nějaký racionalismus čas. Popkorňák první kategorie. ()

ratpile

Zkloubení patosu a přitroublosti béčkových "turnajových" snímků se syrovějším socio-dramatem. Něco jako nezávislé drama od Disneyho. Přesto tenhle mišmaš funguje. Hardy i Edgerton totiž svoje role zahráli rozhodně nad poměry; a MMA zápasy byly nasnímány opravdu parádně. ()

Kliq

Atmosféra počas zápasov bola vynikajúca a nepozerať to niečo po polnoci tak kričím s divákmi. To je jeden z tých filmov počas, ktorých sa môžte absolútne sústrediť a vychutnať si ich bez toho aby vám čo i len jedna chybička alebo nedostatok preblesol mysľou. ()

dundy666

Geniálně zakomponované 2 dějové linie prolínající se celým příběhem a emočně i žánrově, jak značně rozličné, tak naprosto strhující. Ukázka toho, že zápasení není jen o síle a tréninku, ale i o životním přístupu. Dva naprosto kontrastně vystupující bratři dokazují svoji životní pravdu, přičemž musí často překonat svoje pomyslné hranice. Za povšimnutí určitě stojí i vhodně zvolené hudební pasáže a originalita sportu. Klasický box nemůže nabídnout náhlé zvraty s takovými otáčkami jako je právě daný sport. Proto se zde Rockyho styl vykrývání úderů hlavou a čekání na moment překvapení vyplácí ... ()

4k7

Musím uznat, že herci v hlavních rolích byli fakt dobří a přesvědčiví... a i přestože mám podobné filmy rád, Warrior na mě dojem neudělal. Řeknu proč - natočit dvouhodinový film, do něj narvat dva životní příběhy, kolem nějakou omáčku aby do sebe věci zapadaly a ke všemu vymezit dostatečný prostor pro zápasy a nějaké motivační scény, to není žádná prdel. Gavin O'Connor se s tím sice popral statečně, ale jeho film působí uměle, uspěchaně, příliš vykonstruovaně a děj je až moc přímočarý. Tím, že se snaží do příběhu zakomponovat tolik událostí, docela úspěšně zabíjí atmosféru, která by tu měla být na prvním místě. Atmosféru nepodpoří ani soundtrack. Ten se hodí možná pro pacienty na pooperačním, nebo k závěrečným titulkům. Avšak co mě úplně zklamalo, byly finální zápasy v kleci na MMA. Nejenže proběhly letem světem, ale WTF ta kamera?! Rozmazané a těkavé záběry jak v rukou epileptika, nepřehledné snímání scény a co víc, někdo měl ten výborný nápad, že bude mít v záběru i síť a do toho diváky, jejichž siluety se míhají před kamerou. Nevím jestli to u někoho evokuje napětí a pocit velké akce, ale mě to hrozně iritovalo ()

limbi

Proč pět hvězd? Spousta lidí tu nadává, že je film plný klišé a je děsně předvídatelný. Ano, je plný klišé a je předvídatený, ale to nebrání tomuhle filmu v tom, aby předvedl to klišé a předvídatelnost s totálním nasazením všech herců. Pokud je film jedno velké klišé a přesto vás baví až do konce, jedná se o filmové dílo a tohle je přesně ten případ. Tom Hardy, Nick Nolte a Joel Edgeton vytvořili film nasycený emocema od začátku do konce a mě se to líbí :-) ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot