Než se stal Drákulou, byl Vladem III., vládcem malé zemičky jménem Transylvánie, která se krčila ve stínu mocné osmanské říše. Dobře věděl, že jakýkoli odpor proti silnému sousedovi by znamenal jeho konec. Když ho však sultán „požádá", aby mu poslal tisíc chlapců včetně jeho vlastního syna coby čerstvé rekruty do armády, rozhodne se neuposlechnout. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnutelné, spojí se se zlem mnohem větším. Stane se Drákulou. Nezničitelným démonem, který je schopný porážet obrovská vojska, ale který zároveň ztrácí ty, jež svým zoufalým aktem zachránil. Své nejbližší. (Cinemart)

loki5

Spoiler alert. upozorňuji radši hned z kraje. No první půlka celkem zajímavě pojatá i když torchu klišoidní. Zaprodání duše za záchranu milovaných. Kolikrát to tu bylo, ale ok jde to. Pak se děj rozpadne poněkud nelogickými scénami jedné smrti. A na závěr příjde pravé WTF. Za první půli bych dal i 4, ale je tam až mnoho děr a scénáristických berliček. Od supernelogické scény s pádem, kdy po schodech je to rychlejší a pád dává dostatek času na kecy po něm, až po to, že všichni upíři se na slunku rozpadnou na prach jen Vlado jaksi ne. Mimochodem bitva se sultánem je naprosto nesmyslná a plná lapsů. Konec si hraje na nějakou hlubší myšlenku ale je to jen zdání, které má umožnit vznik pokračování v případě úspěchu. 45% ()

adriane9

Luke Evans je proste jednička! setkávám se s ním u filmu poprvé a hned mě nadchl tím jak se naprosto stotožnil s rolí Drakuly. Hodně dobrej snímek s výborným temným dějem a pro mě fajnovými efekty. Takový příběh, co mě bude bavit a napínat jsem od toho opravdu nečekala. ()

LordBeeDoO

Na tenhle film mě do kina zlákaly povzbudivé recenze a o to větší pak bylo zklámání. Slušný potenciál a nápad se pak ztrácí v průběhu ubrečených scén, různých nelogičností a celkového pocitu, že v tom filmu prostě něco chybí. Celkově prostě nuda a zbytečný film. ()

TaanStari

Málo krve a vlastně i málo pořádné akce. Chci toho tolik? A natáhnout to o rovnou hodinu tím, že Drákula dělá jedno retardované rozhodnutí za druhým? Získám sílu, vlítnu tomu buzerantovi do stanu, zezadu ho napíchnu, dobíhá 35. minuta, konec filmu, titulky. Jednoduchý. Takhle to měli udělat, místo takové demence. A vůbec, proč se ta jeho manželka, po takovém pádu, takticky nerozptýlila po okolí? S následným "vysrkni, co se dá"? To by byla aspoň nějaká sranda. No, konec keců, Charles Dance byl výborný, Luke Evans, vzhledem k tomu, co mu scénáristé připravili, taky. A i když si Universal Monsters zatím pořád nějak nedokážu představit, minimálně kvůli těmhle dvěma se těším. ()

Tred2

Čekat v dnešní době něco jiného od moderně pojatého remaku "legendárního" příběhu by bylo skoro až naivní. Je to sračka, ale na podobné jsme v dnešní době zvyklí a bereme to jako standard. V rámci těchto skutečností je to snesitelná patlanina. Lepší 2. ()

Bozvav

Tento film nesplnil moje očekávání, ale také je vyloženě nezklamal. Spíš než klasický Drákula, to byl film o tom jak se stát Drákulou snadno a rychle. Celkem slušně natočené, překvapivě krvavě nekrvavé a svižné. Problém bych viděla spíše v obsahu, než formě sdělení. Že se film nedrží historie mi nevadí, neb jakýkoli Drákula se jí nedrží, protože ji nemá. To, že z Turků dělá větší voly, než jsou, je teď móda, ale záměr udělat z Drákuli oběť okolností a osudu, mi prostě nesedí. Alespoň ne takovým způsobem. Za mě za tři hvězdy, tedy 60%. ()

RedDuck

Pro mě je překvapivé jak z tak silného námětu režisér dokázal udělat tuctový snímek. Chybí absolutně atmosféra, chování postav je zkratkovité (absolutně jsem z filmu nepochopil obrat poddaných proti svému vládci a později svému vrchnímu upírovi, stejně tak žvatlání starého upíra v jeskyni a na konci působilo dost mimo děj), dialogy a romantika velké klišé a nuda. Ani jako čistě akční film Dracula moc nefunguje, těch cool záběrů je na 5 minut, jinak se jedná o rychlé střihy boje ve tmě, takže není lautr nic vidět. Pouze CGI efekty dávají vědět, že se nejedná o prequel k nějakému dalšímu bezobsažnému nekonečnému seriálu pro mladé. ()

johnywalker

Co si budeme povídat, žádná pecka to není. Snad nejkratší film, který jsem kdy viděl v kině. Příběh by sel dal rozvinout, tím však nemám na mysli naprosto jasný záměr dalších pokračování. ()

Majkak

Značně rozpolcený příběh. Je zde pár okamžiků, které mají potenciál, ale obvykle končí v prapodivné rozplizlosti. Drama spočívá ve volbě prostředků, je možné se spojit s temnou silou, aby bylo dosaženo dobra? A kolik je možné v takovém případě obětovat? Nahozená témata však nejsou nijak rozpracovaná, ale naopak se míchají se scénami, kde je všechno jedno. Upírské běsnění v tureckých řadách je pak na úrovni méně než průměrného béčka. ()

Qeo

Je to přesně jeden s těch filmů, kdy si říkáte, že by byl dobrý, ale všechno by muselo být jinak. I když děj docela odsypá a námět není zdaleka nejhorší, celou věc kazí neúnosné dilogy/monology, při kterých se vám zkřiví ústa a kousnete do rtu (asi tak 60x). Asi se dá zapomenout na nelogičnosti prostupující od začátku do konce. "kde se tam vzali tyhle lidi - jak to že mluví po tak dlouhém pádu - netopýří - stříbro) no prostě na hoďku a půl toho je trochu moc. Ale vem to čert. Pořádná popkornárna taky film... ()

char_t

Následující nástin příběhu obsahuje mikrospoilery a je částečně smyšlený, neboť čtení pravého příběhu Draculy působí vážné duševní poruchy. Vlad se vracel domů, poslední přeživší, zkrvavený, zarostlý. "Takhle se nemůžu ukázat před ženou!" pomyslel si, a šel si oholit hruď. Vzhled dotáhl do dokonalosti tím, že pokousal upíra, díky čemuž se mu vyhladily jeho staré jizvy z války, což ale nakrklo jeho ženu s fetišem na jizvy. Ta skočila z třistametrové skály, načež bez jediného škrábnutí umřela, asi na poranění mozku, způsobené čtením scénáře. Vlad se strašně naštval, a všechny okolo zabil. Cizí vojáky, svoje vojáky, who cares. The End. Né vážně, obdivuju režiséra, že z takhle zhovadilého scénáře dokázal natočit celkem obstojnou popcornovou záležitost s pěknou akcí a pár triky, a navíc že se s celou touhle pí*ovinou vešel do hoďky a půl. PS: Co bychom taky mohli chtít od scénáristické prvotiny chlapů, jejichž jména se dají volně přeložit jako "Tupec" a "Snažili jsme se"? ()

Hapretor

Strašlivá, krev sající nuda. Usínal jsem u toho. Pro mě nejhorší ukázka Drakulova "životopisu". Bitky nic, atmosféra nic, herci/čky nic - triky nepomohly - žádné mrazení v zádech při svádění oběti a poté vysátí - tento film není o Drakulovi - je o někom, kdo se tak náhodou jmenoval. Hrůza. Proč mám pocit, že nové filmy, "chodící" do kin, vytvořené v roce 2014 stojej všechny za starou belu?! ()

Anduril

Tak tento film môžem pochváliť peknými 4*. Páčila sa mi výprava, triky a grafické efekty, na ten rozpočet to vôbec nebolo zlé. Páčili sa mi herecké výkony, vzťahy veľmi dobre fungovali a dôvody prečo tak konali ako konali som im vážne uveril. Dej bol dosť priamočiary, ale dával zmysel a motivácie postáv mali naozaj nejakú tú hĺbku. A poslednú hviezdu dávam len tak za ten koniec, nemohol som sa prestať smiať. Jediné čo ma naštvalo je posolstvo modernizmu a postmodernizmu, ktoré si tam skoro nikto nevšimne, aj keď im je tlačené do hlavy skorom každým takýmto filmom!!! (Napríklad: urob niečo zlé s dobrou motiváciou a všetko bude ok, zlo ti dušu nezmení - navždy zostaneš dobrým, menšie zlo je lepšie ako väčšie zlo ... škoda že to tak funguje len vo filmoch ... V našom svete: aj menšie je zlom a nič sa na tom nemení, zlo ťa zožerie aj keď máš motiváciu zachraňovať, zlé rozhodnutia ťa zmenia tak, že sa ani nespoznáš.) Takže si to pozrite v pohode aj s dospievajúcimi, až na dve scény, je to ešte v pohode. Len bacha na ten modernizmus, hrozne nás v živote mýli. ()

Kirman

Víc jak *** hvězdy z toho nebudou. Nějak jsem se nemohl vžít do příběhu a ztotožnit se s postavami. Zajímavé efekty, ale film na mne působil "zmateně" - nevím přesně proč (dialogy?). ()

aslavey

První půlka dobrá. Vypadalo to na pěkný středověký fantasy, kde i celkem všecko šlape. Evans je vybranej dokonale. Drákula, charismatickej sympaťák. A to je ta chyba, která to ale zkazila úplně. Dědkopýr z jeskyně mu hlodá do palice, jakej je to nemilosrdnej zabiják nevinných a on je Vladko přitom jen hodnej papá, co může klidině sedět v houpacím křesle a pouštět ze zadku netopýry. Proč se v něm neprobudila ta správná chuť po krvi? Pořádný jatka. Ale to ne. Přeměním pár kamošů, kteří by se po tvajlajtovsku chtěli moc prát a nakonec je nechám rozpustit na Sluníčku, protože přece už nejsem ten krvelačnej mohamedán. Asi se prostě už nedočkáme dobré upířiny. Slaďoučký kokotiny pro náctiletý totálně zničily celou tuhle hodně zajímavou mytologii. Ani nechcu vědět, co udělají s Frankensteinovo monstrem... A co měl sakra znamenat ten konec ala Kate a Leopold? ()

Kolssteyn

Poslední dobou je v oblibě dělat z tradičních příběhů něco jiného... Sherlock Holmes se stane akčním hrdinou, Batman obyčejným thrillerem a nebo když se přidá špetka Batmana, trocha Hulka, řádně se protřese, přisladí, aby i mladším ročníkům chutnalo, vznikne nový Dracula... ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (více)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (více)

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (více)

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného… (více)