Než se stal Drákulou, byl Vladem III., vládcem malé zemičky jménem Transylvánie, která se krčila ve stínu mocné osmanské říše. Dobře věděl, že jakýkoli odpor proti silnému sousedovi by znamenal jeho konec. Když ho však sultán „požádá", aby mu poslal tisíc chlapců včetně jeho vlastního syna coby čerstvé rekruty do armády, rozhodne se neuposlechnout. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnutelné, spojí se se zlem mnohem větším. Stane se Drákulou. Nezničitelným démonem, který je schopný porážet obrovská vojska, ale který zároveň ztrácí ty, jež svým zoufalým aktem zachránil. Své nejbližší. (Cinemart)

H4ku11

Niekedy mi ostával rozum stáť, čo tam všetko vymysleli. Bol to poriadny škrt voči tradičnému Drakulovi aj zdravému rozumu, ale myslím si, že to nie je horšie ako mierne pod priemerom. ()

kamigava

Začátek byl celkem slibný (rozjeto na 60 %), ale po první bitvě to šlo docela z kopce. Luke Evans se nicméně do roli Drákuly náramně hodí. Suverénně dokáže celý film utáhnout i přes špatný scénář a ne moc povedené vizuální efekty. Docela mě fascinovalo, jak se Vlad sám vydal proti tisícovce Turků. To je tak mocný, aby vše porazil? Nakonec ano. Líbilo se mi, jak se Vlad dokázal přeměňovat do shluku netopýrů a tím bleskově kosit nepřátele, což mi velmi připomnělo mého oblíbeného Batmana. Temná atmosféra byla znát na každém kroku. Scéna s Charlesem Dancem v jeskyni ušla. Soundtrack se docela vydařil. Na druhou stranu celý příběh se seběhl tak rychle, že Drákula nedokázal naplno ukázat svůj potenciál. Navíc se na konci objevuje paradox, který dokazuje, že Vlad stejně nedokázal ochránit svůj lid, i když se spojil s černou magií. Stát se Drákulou asi vyžaduje nějakou oběť. To Vlad asi nevěděl. První WTF scéna byla, když sultán přikázal svým vojákům zavázat si oči, aby se nebáli toho, co dokáže Drákula. :-D Druhý WTF moment nastal, když Vlad oživil své přeživší, aby byli jako on a toužili po krvi. Následně když už bylo po všem, se obrátili proti němu, ale nestačili ho zabít, protože je dřív zabilo Slunce? Nakonec Drákula náhodou přežije díky nějakému hipíkovi, který snad ani neměl žádnou moc? Tím se Drákula dožil současnosti a hra s Charlesem znovu začala. Co? :-D Bude dvojka? Bylo by zajímavé vidět pojetí "moderního" Drákuly. Za mě film klesl na 50 % kvůli slabším efektům a hlavně kvůli leč nečekaným ale trochu nelíbivým zvratům. Bitka se sultánem Cooperem mohla být ale delší a propracovanější. ()

majec4

Prvy film co som videl v IMAXe a nelutujem. Nebolo to sice velmi o piti krvi ako by niekto mohol predpokladat, no kedze to je "Neznama legenda" ja som s tym ratal. Film sa nemusi kazdemu pacit, ma svoje nedostatky, ale Dracula proste bavi. Luke Evans bol nenahraditelny. Dobre sa na to jeho solo pozeralo. Efekty k tomu a ja som bol s mojim vecerom spokojny. Este aj romanca ma bavila, co teda nebyva zvykom a pri tomto filme som to proste uveril. ()

Wancohoff

bal som sa ze to bude chujovina ako I Frankenstein. nebola to az taka blbost no bolo to slabe. digitalna fantasy s vybornym Evansom ktory drzal cely film. drakula sa zmeni aj s oblecenim na netopiere...telepaticky ovlada netopiere... vadi mu striebro ako keby bol vlkodlak-taketo preslapy neznasam... u mna 40% a zajtra neviem ze som to dnes pozeral... ()

Silviaxx

Veľmi šikovne prepracovaná, sympatická neznáma legenda o Drakulovi. Hoci tu o ňom už bolo všetkého dosť, tak tento uhol pohľadu opäť prináša svieži závan a určite nič nepokazil, práve naopak celkom ma tento snímok zaujal. Spája dva atraktívne prvky, a to historické - v podobe obdobia a bojov, medzi ktorými sa pohybujeme a sú zvládnuté naozaj perfektne, a hororové - všetko sa to točí okolo upíra, Drakulu, a prečo sa stal tým, čím sa stal. Po vizuálnej stránke sa nedá filmu vyčítať naozaj nič, vidno, že sa s tým tvorcovia vyhrali ako len vedeli, a teda aj vďaka tomu som sa nechala filmom maximálne strhnúť. Hektolitrov krvi sa v tomto prípade nedočkáme, čo však nemusí byť na škodu, pretože snímok pôsobí skôr elegantným dojmom, než aby chcel u diváka vzbudiť znechutenie. Dracula Untold je teda príjemným prekvapením, pri ktorom som celý čas rozmýšľala nad tým, že v kine musí vyzerať naozaj perfektne. ()

Stanley619

Těšil jsem se na film, který konečně vylíčí Vlada jako válečníka a ne tak, jak ho zná většina lidí z dnešních přehnaných příběhů o Drákulovi. Hlavní postava sice byla víc Vlad, než Drákula, ale to bylo asi tak všechno co se mi líbilo, jinak celkový film nebyl moc povedený. Na mě tam bylo až moc keců a málo akce. Možná by tomu prospěl drsnější rating, protože tohle byl docela čajíček. 61% ()

Flopik

Skvelé , mne sa to strašne páčilo.Luke je veľký sympaťák.Film na nič nečaká , hneď od začiatku to ide na plno a to je len dobre.Súboje sú skvelé a z Vlada ide rešpekt a charizma.Je to zaujímavé a skvelo vymyslené.Je tam plno akcie , vlastne sa bojuje skoro stále.Posledný súboj je super . Hudba tak isto patrí k tým TOP......Koniec myslím ten úplný koniec sa mi veľmi nepáčil akože som rád že si to otvára cestu pre pokračovanie ale aby sa z toho nestal Underworld len bez vlkodlakov.Jediné mínus asi tých 92 min ,strašne rád by som si prial väčší rozsah. ()

Steel32

Nemůžu se rozhodnout do jaké míry se mi to vlastně líbilo. Jestli to pobírá trochu nádechu letošního katastrofálního Frankensteina nebo jestli mi boje připomínají Vzestup říše. Tak i tak se na to kouká dobře, hlavně Luke Evans jako Drákula je největším plusem a Sarah Gadon je naprosto dokonalá. Nemohla sem se rozhodnout jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky, ale moje slabost pro Drákulu zvítězila. I když ten pitomej konec si to v klidu mohlo odpustit. ()

Illy

Překvapivě nejlepší je scénář. Není úplně debilní jak bych očekával a ve finále se jedná o povedené fantasy béčko, které mě rozhodně neurazilo a naopak slušně pobavilo. ()

Shagrath19

Lituji,že nedošlo k tomu,aby svou verzi Draculy Year Zero nenatočil Alex Proyas,myslím,že by z toho byl úplně jinej film a samozřejmě lepší. ()

Yokolobuna

K pláči. Námět slušný, ale zpracování otřesné. Postavy sledují své pochybné motivace v příběhu, který na papíře sice vypadá atraktivně, ale ve skutečnosti padá na hubu při každém druhém kroku. Charles Dance byl sice parádní, ale s jeho odchodem šla do s*aček i větší část nadějného béčka. Film, který se tak vehementně snaží ždímat z diváka emoce, nesmí být tak příšerně blbý! Zamrzelo :/. ()

Hepy13

Předností Drákuly jsou dobrá koukatelnost a zabávnost. Tyhle dvě vlastnosti dokáží ledacos zamaskovat. A dělají z téhle popcornové fantasmagorie celkem cool zaležitost. A mě právě tyhle dva důvody někdy stačí k dobrému hodnocení, a pocitu z filmu. ()

Blue.Shark

Hezký oddychový film, jejž bohužel sráží dosti stupidně napsaný scénář. Efekty a výprava celkově nebyly nijak špatné. Bojové scény byly hezky propracované a z Charlese Dance šla chvílemi i hrůza. Jenže pak přišlo to největší peklo - naprosto tupé zvraty, které nedávají nejmenší smysl. Drákula sice může vyrazit a sejmout nepřítele, aniž by mu to dělalo větší potíže, ale proč by to dělal, když si to může nechat na potom a ztratit během lelkování polovinu svojí země. Co se scénáristům honilo hlavou, to opravdu nevím, ale propříště bych jim zakázal při práci pít. Pocit mám nicméně dobrý a kdyby nebylo těch blbostí, klidně bych si to střihnul znova. Takhle ale šup s Drákulou do poslední dobou přeplněného šuplíku "jednou a dost". ()

Echelon1

(Hlboký, nádherný nádych) Je tak osviežujúce vidieť v dnešnej dobe politicky nekorektný film. Hrdinný beloch vs Turci? Môže byť, máte bonusové body hneď z úvodu! Výprave a kulisám na historické fantasy niečo chýba, ale zato temné farby a filtre sú pekné, hlavne vejúci bordovo-červený plášť sa vyníma krásne (ja milujem také héroické prvky a op hrdinov). Koniec v modernom svete by som vystrihol, kazí to dojem. Vo výsledku je to tak de facto tuctová záležitosť - no čo, je to americký film o európskej tematike, takže nič prekvapivé. Najlepšia hláška: „To sa hodí.“ ()

Antaeus

No to tu ešte nebolo. Film o Draculovi je historicky nepresný! Tak za to by mal niekto prísť o prácu. Alebo rovno odvisnúť. Alebo by sme sa mohli upokojiť a vychutnať si celkom zaujímavo postavený príbeh, v ktorom sa pekne mieša realita a rozprávky. Navyše praotec čech, teda pardon, chcel som napísať praotec upírov je obzvlášť šťavnatý. To je asi trochu spojler pre každého, kto číta moje komentáre (Ahoj Provitamin) a rád sa necháva filmami prekvapiť, ale nakoľko ja som o existencii filmu nemal ani páru (upozornila ma naň moja drahá polovička), prišla mi prvá asi polovica filmu obzvlášť pútava. V nej som ešte tak nejak netušil, ktorým smerom sa film bude uberať. Či smerom dohadov a fikcie, alebo známych faktov a histórie. Výsledok bol zábavný guláš všetkého možného, s lehce sentimentálnym koncom (dobre dobre, silno sentimentálnym), čo sa ale dá odpustiť. (250) ()

JM87

Teď se úplně vykašlu na obecnou mytologii Drákuly a zaměřím se na tent film a za mě super. Výborně zvolenej herec, Drákula zase trošku jinak, je to celkem temný, je to stylový. Mně se to líbilo. ()

Matli

Co jsem čekal, to jsem dostal. Možná bych uvítal více akce, ale na druhou stranu ta omáčka kolem nebyla úplně zbytečná. Musím uznal, že stokrát omílané téma umět natočit aby se to líbilo asi není tak jednoduchý a tvůrcům se to teda povedlo. Prostě Dracula jak ho neznáme. Závěr filmu mě docela překvapil, ale nebudu spojlovat :-) Soundtrack je taky slyšet, nic nevýrazného, hlavně finále graduje. 75% ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (více)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (více)

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (více)

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného… (více)