Flynn Carsen 3: Jidášův kalich

(TV film)
  • Česko Flynn Carsen 3: Kletba Jidášova kalichu (více)

Flynn Carsen získá v Londýně pro knihovnu vzácnou vázu, v níž je ukryt legendární Kámen mudrců. Ještě v sídle aukční firmy však musí o kámen svést bitvu s dalším zájemcem. Sice ho ubrání, radost mu však pokazí zjištění, že ho kvůli pracovní zaneprázdněnosti opustila přítelkyně Katie. Naštvaný Flynn uvažuje, že už nechce být knihovníkem. Obětoval relikviím příliš mnoho a nic z toho nemá. Nakonec si vezme dovolenou a pod vlivem neobvyklého snu se vydá do New Orleans. A to ještě netuší, že se brzy zaplete do smrtelně nebezpečného dobrodružství. Skupina bývalých agentů KGB pod vedením Sergeje Kubicheka totiž hodlá vzkřísit slavného upíra Drákulu a s jeho pomocí stvořit armádu zombie, kterou by použili k ovládnutí světa. Upírovo tělo už mají, teď potřebují získat ještě Jidášův kalich, upírskou verzi svatého grálu, vytvořenou ze třiceti stříbrných, jež dostal Jidáš za zradu Ježíše. S hledáním kalichu jim má pomoci profesor historie Lazlo, kterého právě za tímto účelem unesou. Seznámí se s barovou zpěvačkou Simone, která tvrdí, že se s ním spojila přes jeho sny. Dřív, než mu však stačí vysvětlit, o co jde, jsou napadeni Sergejovými agenty... (TV Prima)

KarelR

A Flynn konečně dosáhl na poctivě vydřené tři hvězdy, čímž se mu podařilo překonat první dva filmy. Bravo! Librarian vs. Drákula totiž kromě obvyklých špatných triků, zoufalých akčních scén a šílených hereckých úletů nabízí i dostatečně zajímavý příběh a hlavně sexy Stanu Katic, na kterou se lze s klidem dívat i ve chvílích, kdy si začne z nepochopitelných důvodů hrát na Nightcrawlera. Její rumunský přízvuk je sice na pěst, ale romantická linka přesto funguje, a i když Flynnovu cestu opět lemuje pár neskutečně debilních zvratů a fikané vykrádání všeho možného od Dnes neumírej po 30 dní dlouhou noc, pořád je to slušná zábava, protože se tu nic nebere vážně. Doufám, že je "slíbená" čtyřka blízko. ()

Skleni

Na začiatok musím povedať, že je to zatial najlepšia časť série a dúfam, že nie posledná. Kvalita sa stupňuje, i keď len pomalými krôčikmi, no stupňuje. Scenár bol pomerne dobrý aj dej. Ale herecké výkony najmä boj upírov mi pripadal smiešny. Ale ja považujem knihovníka ako nevyčerpateľnú studňu, ktorá, ak sa v nej bude pokračovať, raz určite ponúkne aj dačo viac. 73% ()

C0r0ner

Jednička byla fajn svojí amatérskou jednoduchostí. Dvojka byla dost otravná sračka. Na trojku už mi dochází slovní zásoba. O ději se mluvit nedá, napětí nulové, po zábavě ani vidu ani slechu, takže jen člověk přiblble čumí na tu strašnou slátaninu, kterou zas někde někdo vymyslel a cpe jí ostatním. Tímto dílem naštěstí série skončila. Stejně to už moc horší být nemohlo... 15% ()

viperblade

Tak třetí díl knihovníka, který má v hlavě celou wikipedii a vždy zachrání svět, se mi líbil více, než předchozí dva. Fakt. Nekecám. Totiž, tady bylo vidět v každé scéně, každém dialogu, jak si ze sebe dělají prdel. A to je minimálně sympatické. A navíc, je to přece ten MEGAFILM, takže to musí být dobrý, ne? :-) P. S. Stana Katic je fakt pěkná upírka. ()

Lovely.Bones

Díky vyškrtnutí postavy Gabrielle Anwar se kvalita třetího dílu vrací na úroveň prvního. A co jsi o celé sérii myslím? Podle mě, to je hezká a příjemná verze Indiana Jonese pro vaše děti. Pro děti bude Flynn Carsen vzorem, protože dokazuje to, že i když jste chytrý, tak můžete být zároveň i cool. Neříkám, že to je nejlepší dobrodružná série historie, ale rozhodně je to koukatelné, efekty fungují a herecké výkony hlavně vedlejších postav jsou skvělé. To platí pro celou sérii. Když si sedne celá rodina na gauči u televize v pátek večer, tak by se ani nemusela nudit ;-D ()

• Vo filme sa na chvíľu objaví aj režisér Jonathan Frakes ako hráč na trombón. (Greenpeacak)
  • Natáčelo se v Louisianě. (Varan)
  • Film uvádza, že zradca Judáš si za tridsať strieborných, ktoré dostal za zradu Ježiša Krista, zadovážil kalich. Nie je tomu však tak - v Biblii sa uvádza, že hneď ako si uvedomil, že Ježiša skutočne odsúdili, snažil sa peniaze vrátiť. Farizeji, ktorí ho predtým vyplatili, krvavé peniaze však odmietli. Judáš vhodil teda peniaze do chrámovej pokladnice a z výčitiek svedomia sa obesil. Po jeho smrti sa rozhodovalo, čo s peniazmi, a nakoniec boli použité na kúpu pozemku, nazývaného ako Hrnčiarovo pole na pochovávanie cudzincov. Neskôr sa pole premenovalo na Pole krvi a Biblia uvádza, že tak sa splnilo proroctvo proroka Jeremiáša. O všetkých týchto udalostiach sa možno dočítať v Evanjeliu podľa Matúša, 27. kapitola, verše 3 až 10. (unclejack)