Flynn Carsen 3: Jidášův kalich

(TV film)
  • Česko Flynn Carsen 3: Kletba Jidášova kalichu (více)

Flynn Carsen získá v Londýně pro knihovnu vzácnou vázu, v níž je ukryt legendární Kámen mudrců. Ještě v sídle aukční firmy však musí o kámen svést bitvu s dalším zájemcem. Sice ho ubrání, radost mu však pokazí zjištění, že ho kvůli pracovní zaneprázdněnosti opustila přítelkyně Katie. Naštvaný Flynn uvažuje, že už nechce být knihovníkem. Obětoval relikviím příliš mnoho a nic z toho nemá. Nakonec si vezme dovolenou a pod vlivem neobvyklého snu se vydá do New Orleans. A to ještě netuší, že se brzy zaplete do smrtelně nebezpečného dobrodružství. Skupina bývalých agentů KGB pod vedením Sergeje Kubicheka totiž hodlá vzkřísit slavného upíra Drákulu a s jeho pomocí stvořit armádu zombie, kterou by použili k ovládnutí světa. Upírovo tělo už mají, teď potřebují získat ještě Jidášův kalich, upírskou verzi svatého grálu, vytvořenou ze třiceti stříbrných, jež dostal Jidáš za zradu Ježíše. S hledáním kalichu jim má pomoci profesor historie Lazlo, kterého právě za tímto účelem unesou. Seznámí se s barovou zpěvačkou Simone, která tvrdí, že se s ním spojila přes jeho sny. Dřív, než mu však stačí vysvětlit, o co jde, jsou napadeni Sergejovými agenty... (TV Prima)

Lovely.Bones

Díky vyškrtnutí postavy Gabrielle Anwar se kvalita třetího dílu vrací na úroveň prvního. A co jsi o celé sérii myslím? Podle mě, to je hezká a příjemná verze Indiana Jonese pro vaše děti. Pro děti bude Flynn Carsen vzorem, protože dokazuje to, že i když jste chytrý, tak můžete být zároveň i cool. Neříkám, že to je nejlepší dobrodružná série historie, ale rozhodně je to koukatelné, efekty fungují a herecké výkony hlavně vedlejších postav jsou skvělé. To platí pro celou sérii. Když si sedne celá rodina na gauči u televize v pátek večer, tak by se ani nemusela nudit ;-D ()

RedRose

Ano, já chápu, že je to dost mizérie, pokud se na to budeme dívat jako na kinofilm. Ale pokud to budete brát jako já, jako žánrový TV film (komedie, až parodie na cokoliv) na pobavení, tak jsem opravdu nadšený! Výborní herci v čele se skvělým Noahem Wylem (jeho podání Stevena Jobse je neuvěřitelně špičkové! (ani pozdější filmy o Jobsovi ho nezastínily!!) a role Toma Masona byla taky vynikající), který patří mezi mé oblíbence a je vidět, že si tuto roli neuvěřitelně užívá! Příběh je téměř tuctový, ale v tomto podání je to i tak výborné a tato trilogie na mě prostě funguje! 82% ()

B!shop

Doposud nejslabsi film o knihovnikovi. Nejvetsi problem je v samotnym pribehu, honba za Jidasovo kalichem a zapletka s upirama a Drakulou mela solidni potencial, ale tady je to cely rozmelneny v strasny hromade kecu, na akci si clovek musi vzdy radnou chvily pockat a film proste nemuze chytnout tempo. Tim padem obcas nudi a nezachrani to ani fajn zaverecna ctvrthodinka, klasicky sympatickej Wyle, sexy Katic nebo ne vylozene spatny triky. Ne ze bych se vylozene nudil, ale oproti dvoum starsim dilum je to precejen mnohem mensi zabava. ()

Pecival

Ach jo - tohle už se poměrně nepovedlo, čímž potvrdil film klasické schéma klesající kvality pokračování. Kromě nesmírně provařeného tématu, ubylo taktéž nadhledu a humoru (a nebo už to není napotřetí prostě ono), scénář a příběh je nezajímavý, zásadní artefakt najdou pohozený v jakýsi bedně v lodi a celkově z toho čiší nouze o nápady. ()

Skleni

Na začiatok musím povedať, že je to zatial najlepšia časť série a dúfam, že nie posledná. Kvalita sa stupňuje, i keď len pomalými krôčikmi, no stupňuje. Scenár bol pomerne dobrý aj dej. Ale herecké výkony najmä boj upírov mi pripadal smiešny. Ale ja považujem knihovníka ako nevyčerpateľnú studňu, ktorá, ak sa v nej bude pokračovať, raz určite ponúkne aj dačo viac. 73% ()

• Natáčelo se v Louisianě. (Varan)
  • Vo filme sa na chvíľu objaví aj režisér Jonathan Frakes ako hráč na trombón. (Greenpeacak)
  • Film uvádza, že zradca Judáš si za tridsať strieborných, ktoré dostal za zradu Ježiša Krista, zadovážil kalich. Nie je tomu však tak - v Biblii sa uvádza, že hneď ako si uvedomil, že Ježiša skutočne odsúdili, snažil sa peniaze vrátiť. Farizeji, ktorí ho predtým vyplatili, krvavé peniaze však odmietli. Judáš vhodil teda peniaze do chrámovej pokladnice a z výčitiek svedomia sa obesil. Po jeho smrti sa rozhodovalo, čo s peniazmi, a nakoniec boli použité na kúpu pozemku, nazývaného ako Hrnčiarovo pole na pochovávanie cudzincov. Neskôr sa pole premenovalo na Pole krvi a Biblia uvádza, že tak sa splnilo proroctvo proroka Jeremiáša. O všetkých týchto udalostiach sa možno dočítať v Evanjeliu podľa Matúša, 27. kapitola, verše 3 až 10. (unclejack)