Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

drpepe

I přes několik těžko uvěřitelných momentů a nedotaženost některých aspektů filmu pro mne velký zážitek. Nejenom pomsta ale především snaha změnit systém. Sice je to tak trochu sci-fi, ale aspoň v tom filmu se to trochu povedlo. Po dlouhé době jsem se u nového filmu fakt bavil. ()

montel

Clyde (Gerard Butler) je se svou rodinou přepaden ve svém domě dvěma zločinci. Jeho dcera i manželka útok nepřežijí a Clyde žádá spravedlnost. Jeden ze zločinců je popraven a druhý je po několika letech vězení na svobodě. Clyde jej dopadne a velmi brutálně usmrtí. Tím ale jeho msta nekončí. Má zálusk nejen na obhájce zločinců, ale také na další lidi pracující pro justici města...Slibný začátek, odfláknutý konec. Tak bych charakterizoval film od kterého jsem si sliboval krapet víc. Herci bezvýznamní. Jamie Foxx mě tentokrát neoslnil. 55% ()

Petro

Tak takhle zdrbat na závěr výbornej film jsem ještě neviděl. A závěrečná óda na vraždu a spokojenost zástupce spravedlnosti tak k tomu nemůžu najít slova. Přitom děj šlapal, trnul jsem co bude dál a držel všem palce. A naráz nic. Končím, nebo strhnu i tu druhou hvězdu. ()

moorks

Poměrně zajímavý film s kvalitními hereckými výkony. Bohužel režisér Gray se rozjel do šílených extrémů a spojil několik žánrů dohromady. Je to škoda, mohl to být velmi ceněný film, tak zůstalo jen u toho mohl... ()

DaweBIKE

V tomto snímku se namíchal slušný mix příjemného filmu. Od obsazení herců, přes scénář až po režii byla dobře smíchaná. Zajímavý děj plné zvratů a překvapení. Od traileru jsem se těšil a s klidem můžu říct, že jsem dostal co jsem čekal. Zaručeně nemůžete prohloupit ! - 80procent ()

fricek12

Dobrá myšlenka, překvapilo mě - že by konečně dlouho očekávaná změna v historii USA thrillerů, že by konečně dostaly USA na frag? Americký systém, americká ústava i americký bůh jsou přece jako Chuck Norris, neporazitelní... Kvůli (podle mě) nezdařenému, stereotypnímu konci jen 4*. Myslím si, že by si tenhle film zasloužil kvalitnější zakončení, nepohrdnul bych např. otevřeným koncem.. ()

luga

Veškerý potenciál příběhu o kupčení s právem, o pomstě, odplatě apod. byl utopen v krvi a zobrazování hororově nechutného násilí. ()

Neroy

Úžasně napínavý film. Ale ten konec mně prostě zklamal. Člověk čekal rozuzlení jako v Saw nebo v Telefonní budce a ono nic. Takže 3,5*. ()

GIANNIS

Hodně povedený film o pomstě,u kterého jsem nevěděl komu vlastně mám fandit.Duo Butler/Foxx u mě fungovalo výborně.Trošku jsem měl pocit,jako by to bylo z dílny Tonyho Scotta,ale to je jen dobře.Mělo to štávu,bylo to svižný,bylo to přehledný a já se bavil od začátku do konce.Super! ()

Crael

Slušne spracovaný film, kde sa pre mňa osobne ukázal Buttler, ako herec, ktorý má šancu stať sa ďalším z mojich obľúbencov. Slušne zahraná je aj postava štátneho zástupcu, ktorú stvárnil Foxx. Je to taká klasická pomsty plná vyvražďovačka, ktorá však pridáva aj niečo navyše. Film zaujal spracovaním a obsadením. Nájdete tu aj nereálne situácie, a plánovanie niektorých vrážd je priam sci-fi. Jedná sa však o americký akčný film, kde sa nepredpokladá že sa bude divák nad niečím zamýšľať. 4* ()

P@\/EL

Dost povedený thriller, který nabídne dostatečné množství akce a napínavou, strhující atmosféru. Filmy s motivem pomsty jsou z mého pohledu velice atraktivní. Líbilo se mi, jak byl hlavní hrdina vždy s chladnou hlavou o krok napřed před svými pronásledovately. Film má spád a obsahuje několik vydařených zvratů v ději. No a závěr mě taky docela potěšil. ()

dejvikpils

Supr film, teda aspoň pro moje volnočasové sledování. Gerarda Buttlera jako herce mám opravdu rád a myslím, že postavu v tomto filmu ztvárnil pravdu dobře. A hlavně se mi líbil i scénář filmu, který postupem času stále více a více nabíral na tempu a ještě před koncem jsem si nedokázal tipnout, jak to dopadne. (tedy aspoň já) ()

XTrader

Jeden z mála filmů co mne opravdu posadil na zadek. Má perfektní zápletku plnou nečekaných zvratů a pasti co dává excelentní Butler jsou skutečně dobře promyšlený. U mne má tento film za plno. Herecké výkony na špičkové úrovni, děj originální, jsem nadšen :-) ()

LemurKata

První polovina filmu byla na pět hvězd - nápad i zápletka super. Od třetí mrtvoly to ale začíná být stále větší slátanina, která má mnoho slabin a chyb. Poměrně dobře tady funguje vztah k jednomu z hlavních hrdinů, kterého přestože chápete, začínáte s jeho konáním nesouhlasit. Čím více o tom ale člověk přemýšlí, je v jeho jinak bezchybném počínání poměrně mnoho slabých míst, které by asi profesionál jeho kalibru nikdy neudělal. A ten závěr? WTF? To by snad bylo už logičtější, kdyby mu vpálili do hlavy kulku. ()

uuuuups

Nečekaná jízda od samého začátku!Musím říct, že Butler byl ještě lepší než jsem čekala.Říkala jsem si chlapče, toto je na Oskárka.Vůbec jsem netušila ani chvíli jak bude pokračovat ne pomsta, ale spravedlnost v rukách toho, kdo se jí nedočkal.Musím se přiznat, sama nevím jestli jsem víc obdivovala jeho odvahu, nebo mozek, který musel mít, aby toto všechno připravil.Už od poloviny filmu jsem si říkala pět hvězd je málo až skoro do poslední scény.Dala bych je a právem, ovšem Američani, až na vyjímky, se zatím nenaučili ukončit film.Vždycky to musí někde posrat a to se stalo i tady.Ok, máme tu dobrý námět, silný příběh, máme i dobré herce, trošku si s tím pohrajem, dáme kvalitní muziku, moc to nepřitáhnem za vlasy, aby se to jako mohlo stát....ale co pak???????No přece musí vyhrát dobro!Ovšem kdo je tu představitel dobra????No, asi by to jinak ani neprošlo.Škoda, jinak bych dala i šest hvězd a právem mohla říci i já "DĚKUJI" ()

Grizzlac

5 hvězd a za 70 minut filmu. Zbytek bych si představoval scénaristicky úplně jinak, ale já jsem scénář nedělal takže do toho nemám co mluvit:) Velmi šokující úvod střídá promyšlené pokračování. Skvělá role Gerarda Butlera, který zcela zastínil Foxxe. Ten mi ve filmu připadal hodně rutinní a chtělo to z jeho pohledu více emocí. Celkově velké překvapení a velké nadšení. ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)