Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

Legi36

Nečekaná jízda od samého začátku!Musím říct, že Butler byl ještě lepší než jsem čekal.Říkal jsem si chlapče, toto je na Oskárka.Vůbec jsem netušil ani chvíli jak bude pokračovat ne pomsta, ale spravedlnost v rukách toho, kdo se jí nedočkal.Musím se přiznat, sam nevím jestli jsem víc obdivoval jeho odvahu, nebo mozek, který musel mít, aby toto všechno připravil.Už od poloviny filmu jsem si říkal pět hvězd je málo až skoro do poslední scény.Dal bych je a právem, ovšem Američani, až na vyjímky, se zatím nenaučili ukončit film.Vždycky to musí někde pokazit a to se stalo i tady.Ok, máme tu dobrý námět, silný příběh, máme i dobré herce, trošku si s tím pohrajem, dáme kvalitní muziku, moc to nepřitáhnem za vlasy, aby se to jako mohlo stát....ale co pak???????No přece musí vyhrát dobro!Ovšem kdo je tu představitel dobra????No, asi by to jinak ani neprošlo.Škoda, jinak bych dal i šest hvězd a právem mohl říci i já Děkuji!!!! ()

camomilla

Klise namet jakych tu bylo mraky, avsak tento je alespon poradne okoreneny a nadopovany rychlosti a sviznosti. Sympatie od otce rodiny se presnunou k pravnikovi a i kdyz me z te spousty koreni ke konci trosku palil jazyk, skvele jsem se bavila. ()

dochvvv

Až na scénu se starostkou města ten film nemá chybu. ty dvě scény mi ten film pokazily. Nechápu, proč musí v americe kvůli černošské rovnoprávnosti dělat takovýhle hovadiny. ()

Andy.222

Tento film má jediný háček - závěr. Kdyby ho tak strašně nezmršili, byl by to bezchybný film. Obvzlášť se mi líbila zápletka a Butler, který si s ostatními hrál jako hodně sadistická kočka s myší. ()

chaosteory

Thriller přesně pro dobu kdy jsem ho viděl - víkendový pozdní večer. Protože pouze tehdy můžu akceptovat Butlera jako mix MacGyvera se Scofieldem a děravý děj jak ementál, což mi vůbec nevadilo ba co víc, dost mě to bavilo. Ovšem co se přehlédnout nedalo je postava Foxxe, jeho chladný a distingovaný výraz po celý film je směšný a ubírá jeho postavě na reálnosti, kdyby mu sem tam vytekly nervy, dám "plnou" ()

dammit83

Výborný film, která vás udrží napjaté až do konce. Občas jsem fandil i záporákovi a přál jsem si, aby film skončil jinak,ale...:-) ()

LukashX

Film byl dobrý na jedno shlédnutí. I když jsem se celou dobu nenudil, tak mě to nijak zvlášť nenadchlo. Jednu hvězdu ubírám za to, že jsem měl většinu času pocit, že sleduju Fracture v jiném hávu. A tu druhou ubírám za to, že mne konec tohoto filmu vůbec neoslovil. ()

roboxxl

Táta vzal spravodlivosť do vlastných rúk. Možno, keby to takto fungovalo naozaj, by bolo menej zločincov na slobode. Ale režisér presne vie čo robí. Stavia diváka do pozície, že naozaj verí v komplica. Scenár je dobrý, inteligentý, síce ľahko predvídateľný. A duo Foxx Butler funguje skvelo a presvedčivo... **** ()

Keys1

Absolútne dokonalá réžia, dokonalý príbeh, dokonalý herci , dokonalé vyvrcholenie na takýto film som čakal strašne dlho a keď som ho videl na premiére tak som mal zimomriavky .. [ 101 % ] ()

Thundler

K dokonalosti tomu chyběl jen kousek. V zásadních částech filmů, bylo zřejmé co bude následovat. Děj tak byl místy předvídatelný. Jinak ale chválím výborný výkon obou hlavních figur. Chytrý a dramatický snímek, který jsem nejspíš neviděl naposled .. ;) ()

saaaky

Gerard Butler mě v poslední době překvapuje čím dál tím více. A ne jinak tomu bylo i v tomto posledním mnou shlédnutém snímku právě s touto postavou. Poměrně slušné drama, příjemně akční povaha filmu kombinovaná s úplně standartními , "klidnými" scénami a trochu nechutné "perličky" v podobě nahrávek od hlavní postavy ... :-) To k tomu ale patří a bez toho by pomsta otce a manžela nemohla být dokonána. Tedy ... skoro dokonána, neb spravedlnost je pořád silnější. Je to ale opravdu spravedlnost? :-) Velmi zajímavé! ()

Kacis814

Z hlavní chudinky Butlera, který během pár minut přišel o vše, co miloval se zhruba po 20 minut stane šílený, brutální a pomstychtivý šílenec. Hm, zajímavé. Mám ráda takové typy filmů a Ctihodný občan patří mezi jedny z nejlepších. Já se bavila :) 85% ()

pop.z.pop

No takto neuvěřitelný a nereálný film jsem už dlouho neviděl :/ jak mohla projít výměna jedu na popravu s počmáraným tiketem, prostě blbost. Jak se mu podařilo dostat k mobilnímu telefonu soudkyně a udělat z toho smrtící zbraň, hmmmm tak to by nedokázal ani 007. Nedokážu si představit, že by to parkoviště u vězení nebylo hlídané aspoň kamerovým systémem a on by prostě nepomšimnut mohl narafičit všechny ty výbušniny do těch autíček. No a v neposlední řadě, že je člověk na samotce neznamená, že ho nekontrolují a on si může nerušeně vycouvat tunelem s cely a trajdat si kdesi po městě, stejně to musel být strašný randál vykopat ten tunel a probourat se do cel, nevím jaktože ten randál nikdo neslyšel....a už vůbec nechápu proč ho vlastně hned na začátku nezabili jak jeho ženu a dceru, to jako schválně nechali svědka dvou vražd naživu, aby je mohl identifikovat. No a na závěr oni mají bombu v budově, on už si jede do vězení, i když oklikou a oni mu to stejně stihnou nastražit pod postel. A sakra jak mohli vědět, že to neodpálí už někde cestou, ale až se vrátí do cely.....prostě jeden nelogický nesmysl za druhým ()

Tomulka

Začátek filmu slibuje výbornou podívanou, která se nám bohůžel nedostaví až tak jak je slibováno. Film je zajimavý do doby, kdy Butler u soudu zesměšní soudkyni. To bylo první zklamání (po prohlídce jeho domu, kde měl spoustu právnických knih atd.) Nic méně říkáte , že to má svůj smysl, že to má asi připravené. Což se nakonec ukáže jako pravdivé. Nic méně vše je zkaženo odhalením jeho zkutečné identity a hlavně by mně zajímalo jak jej mohli držet v base tak dlouho jen na základě přiznání, které není podepsáno a tak něják divně pojato. Jamie Foxx svou část naprosto nezvládl. Zase zahrál libové frajera (jak přes kopírák s ostatními svými rolemi) ten přerod v ustrašeného mu vůbec nešel a nezvládl ani citovou scénu na recitále dcery no prostě mu to nikdo nemůže věřit, neumí to. Narozdíl od něj Butler dělal co mohl a velmi se mu to povedlo přechody z citlivého otce do pomstychtivého fénixe se mu náramně povedly. Nejhorší je však konec. Nějákej blbej právníček přechytračí tak precizní a dokonalou mysl jakou má mozek co dělal pro CIA ty nejdrsněji naplánované a do puntíku promyšlené akce? Pane scénaristo a režisére to nemyslíte vážně. A to ještě tak nesmyslným způsobem. Tim koncem se fim dostal z průmeru do kterého od scény s hřbitovem spadl až na samé dno. ()

traktorzetor

Bavil jsem se, ale bohužel zápletka předčila rozuzlení. První polovina filmu bezvadná, i poměrně realistická. Druhá část už hraničila se sci-fi a kolikrát byla hodně přitažena za vlasy. Resumé bohužel zní - fajn film, ale žádná zlatá cihla do zdi kinematografie. ()

pirate

Promyšlený děj, zápletka, a k tomu napětí. Rozuzlení je překvapivé. Jen je škoda, že se mu je nepodařilo zabít všechny. Zasloužili by to. V tomto filmu se totiž dá brát zlo a dobro z různých úhlů pohledu. Jsem spokojen. 80%. ()

peterzel

Zklamání.Kdybych se alespoň během tohoto zvláštního filmu dozvěděl cože tak strašnýho provedl že mu vyvraždili rodinu,dal bych možná hvězdiček víc..Jinak dobrý ale čekal jsem trošku něco jiného.. :( ()

govannon

Vybornej film, libilo se mi promysleni, jedine co me opravdu zklamalo byl konec, nevim jestli to chteli mit uz za sebou, ale takle nesmyslne ukonceni tomuto filmu opravdu nepomohlo, bohuzel... ()

Eisenmann

Podařený film s trošku zběsile jednoduchým a ukvapeným koncem. Nicméně fakt, že jeden může být chytřejší, než celé město je půvabný. V tomhle díle vlastně nepoznáváme kladného hrdinu a ani typického záporáka (až na zločince, který se stane posléze obětí). Jediné, co mě ještě trošku štve je fakt, že jediným pozitivním celkem, i když ukázkově prohnilým, je zde americký stát a jeho služby. Tahle americkost a uspěchaný konec připravili u mě tento film o tu poslední hvězdu. ()

davebono

Škoda toho konce, kdy to začne, jako mávnutím kouzelného proutku, bouchat úplně jinde než má. Že by nějaká vystřižená scéna či co? Nevím, nicméně je toto velmi dobrý film a Gerard Butler na tom má lví zásluhu. ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)