Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

Tereza3

V průběhu celého filmu jsem dělala "ÁÁÁch.." "Óoooch" a "Ježišmarijáááá" a to ze mě nedostane jen tak nějakej film. 85% (trošku přitažený za vlasy to bylo, no.. no a co:)) ()

Wartord

Za Atlantikem se dějí věci! Tam totiž žijí opravdoví pracanti. Člověk psychopat, který za pár sekund hackne i váš toustovač na kuchyňské lince, byl donucen k tomu, aby světu ukázal své skutečné já. Diagnostikovaná psychóza se začne projevovat tím, že deset let kope tunely vedle, pod i možná nad věznicí, aby se potom dokázal z cely dostat a detonovat auta prominentních obyvatel i s jejich vlastním obsahem. A jak si to pěkně zařídil, že na něj přišli až na konci, aby bylo každému jasné, že právníci nejsou blbí a pořád dokážou zvrátit řádění boha pomsty. ()

Tuard

Sakra, tak tohle bylo perfektní! Netušil jsem, do čeho jdu, ale tohle je prostě bomba. Opravdu milé překvapení, nechápu, proč jsem se na film nepodíval dříve. Vše dávalo smysl, takže jsem jsem na konci nebyl ani překvapen, jak vše odhalí skončí. Jednou za čas jsem viděl Butlera v roli záporáka. Prostě film na večer a to je vše, na čtyry hvězdy dobré. ()

knoxwile100

Docela škoda, že se zatím Gary Gray nepustil do žádného dalšího trilleru, jelikož potenciál má na to, rovnat se velikánům v oboru. Ctihodný občan mě dostal do kolen. Opravdu originální scénář, výborné prostředí a asi životní role Gerarda Butlera. 80% ()

xi.xaO

Tento film som prvýkrát videl v autobuse. Takmer nič som nepočul cez hukot, ale aj cez to málo čo som počul ma tento film dostal do kolien. Po príchode domov som si musel film pozrieť znova. Pre mňa jeden z najlepších thrillerov poslednej doby. Vyšperkovaný plán, vynikajúci Butlera v roli milujúceho, ale zúfalého otca, ktorý sa ale nepoložil a vytvoril vendetu ako sa patrí. Taktiež výborný Jamie, ktorý si zahral toho chlápka čo presadzuje zákon za každú cenu. Jediné čo by som mohol tomuto filmu mohol vytknúť je koniec. Bol by som radšej kedy Butler prežil a ukázal, že v systéme sú chyby. Nič iné ako 5 hviezdičiek nemožem dať. ()

Evee04

Tak to bolo iné psycho!Tých prvých 30 minut bolo niečo geniálne a takto si predstavujem spravodlivost,a celkový zamotaný a komplexný,109 minutový príbeh,bol scenáristicky skvelo zvládnutý. Napínavé a dobre natočné aj bez pomoci efektov a akčných scén.Herci tomu dodali správny šmrnc a Jamie Foxx potešil.___80% ()

WilliamWalla

Strhujúci thriller o zlomenom mužovi, ktorý sa rozhodol pomstiť mužom, ktorý mu zabili rodinu a dať lekciu celému právnickému systému, ktorému nejde o spravodlivosť. Veľmi sa mi páčil Gerard Butler v hlavnej úlohe. Mám pocit, že toto je žáner, ktorému by sa on mal venovať a nehrať v sračkách, ako sú Bohovia Egypta, Londýn v plameňoch alebo Geostorm. Za skvelý scenár, napínavý dej, zápas Butler vs Foxx a s tým, že ide o jeden z mojich oblúbených krimi-thrillerov dávam 5*! ()

Nastix

Líbí se mi jak se s tím film nesere, má to dobrý náboj a dnes už to není moc vidět aby lidi tak rychle padali bez varování. Butlera mám rád ale sem by mi víc seděl například Michael Keaton. ()

Kivis

Ctihodný občan je perfektně rozehranou partií. Souboj pragmatického právníka se zlomeným mužem, kterého žene jen touha po spravedlivé pomstě - nejen jednotlivci, ale i celému systému. Jenže místo aby to byl souboj mozků a strategie, narůstá "macgayverování", které se postupně dostane až za únosnou mez. Tunelové finále už je úplná fantasmagorie, kterou klidně zkousnu v komiksu, ale rozhodně ne v thrilleru. Škoda. Zhruba do pohřbení zaživa se to tváří opravdu skvěle. Pak už to jde z kopce. Ale pokud patříte mezi fanoušky MacGyvera, tak si Ctihodného občana užijete. ()

Bogrant

Pomerne obyčajný scenár aj film, ktorý vylepšuje iba perfektne obsadený a naozaj zrelo odpudivý a nekompromisný Butler. Uvažoval som nad menším hodnotením, ale režisérky vypiplaný a na pohľad skvele vymyslený záver s napalmom a Tylerovým soundtrackom to predsa len vytiahol. A samozrejme i tie nechutné a taktické scény. ()

draxxi

Tak to se mi hodne libilo... Myslim, ze i u nas by se naslo hodne kandidatu na "napravu". Vyborne obsazeny napinak... 22/2/2021 80% ()

Pythonator

Žerár jako vždy perfektní. Škoda, že je hlavní hrdina takový vraždící psychopat. Mohla to být perfektní snaha o nápravu systému. Ovšem i tak to jako kritika skvěle funguje. ()

Nataniel73

Film Ctihodný občan nie je pre slabšie povahy, ale na mne zanechal vcelku hlboký dojem. Ponurá a sugestívna atmosféra dotvára príbeh chlapa, ktorý sa stal vrahom. Z niektorých momentov až mrazí a citlivého diváka film určite nenechá chladným. Málokedy vo filme fandím zápornej postave, ale toto je jedna z výnimiek. Hranica medzi dobrom a zlom je tenká a verím, že viacero ľudí by sa zachovalo podobne. Fandil som však aj černochovi vyšetrovateľovi a dialógy medzi ním a vrahom sú vskutku zaujímavé. Ono ten prehnitý právny systém zďaleka nefunguje len v Spojených štátoch, ale aj inde vo svete. Zlomený človek, ktorý prišiel o všetko má len jedinú myšlienku. Ako sa pomstiť celému svetu. Trochu mi film pripomenul snímok Šakal a oba filmy radím medzi top krimi thrillery. Aj keď Gerard Butler nemá charizmu Brucea Willisa svoju rolu zahral obstojne. Možno by sa do jeho role viac hodil Liam Neeson, ale to je len môj osobný pohľad. Čo filmu vyčítam je divné nasvietenie. Film je veľmi tmavý hlavne v druhej polovici, čo trochu kazí výsledný dojem. Taktiež niektoré neralistické útoky vraha čo sedí za mrežami a istá absencia logiky z toho robia tak trochu sci-fi thriller. Ale nad podobnými vecami dokážem prižmúriť oko. 85% ()

motyka52

Butler jako mix Batmana, Jokera a McGyvera, pro kterého neplatí čas, prostor a všechny myslitelné fyzikální i přírodní zákony. Ne, tady je opravdu potřeba mít vypnutý mozek, jakákoliv aktivita šedé kůry mozkové je totiž při sledování Ctihodného občana naprosto kontraproduktivní. Odměnou za to, že budete necelé dvě hodiny předsírat idiota, vám bude zábavná blbost, která je - paradoxně - tak trochu bez kladného hrdiny. ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)