Slavný detektiv Sherlock Holmes je proslulý tím, že využívá svůj pozorovací talent, geniální schopnost dedukce, ale i hrubou sílu svých pěstí. S věrným přítelem Dr. Watsonem dokáže vyřešit i ten nejkomplikovanější případ. Jenže nyní je Londýn v ohrožení a náhlá hrozba je děsivější, než cokoli dříve. Po sérii brutálních rituálních vražd přijíždí Holmes s Watsonem právě včas, aby zachránili před smrtí další oběť a odhalili nebezpečného vraha, zatvrzelého Lorda Blackwooda. Předtím, než je oběšen, varuje Blackwood Holmese, že smrt nad ním nemá žádnou moc. Blackwoodovo slibované zmrtvýchvstání, ke kterému došlo, pochopitelně vyděsí celý Londýn. Pro Sherlocka Holmese je to ale pouhý začátek jedné velké hry. Ponoří se do světa černé magie a ohromujících nových technologií, kde je logika pořád jednou z nejlepších zbraní proti boji se zločinem... (TV Nova)

ainny

Mno, tak první půl hodinu jsem si zvykala, že je to Holmes. Po té půlhodině jsem to vzdala, protože to prostě Holmes není. Tedy v tom tradičním slova smyslu. Ve chvíli kdy jsem tenhle fakt akceptovala mi už nic nebránilo se ponořit do tajů starého Londýna a sledovat děj, který odsýpal jak písek v hodinách. Při záběrech na "starý" Londýn se mi ovšem vybavoval Fantom Paříže. Ten na mě ale udělal mnohem větší dojem. Ještě pár dní po odchodu z kina jsem ho měla v hlavě. To se o Holmesovi říct nedá. Tipuji, že za chvilku už ho pustím z hlavy... Hezká podívaná to jo, bavilo mě to, ale ničím nevybočuje z průměru. ()

Happens

Super skvělé hodnocení, ale až na pár momentů, tak jsem se prostě nudil. Sranda zpracování Holmese mě úplně neuchvátilo. Nemám rád detektivky, ani tohle sranda zpracování vážných věcí. Nejsem trendy. ()

dopitak

Slabota. Jistě, vizuálně a akusticky vyspělá, tak aby ochromila a nalákala (a hlavně vydělala na slavném jméně) co nejvíc diváků. Svou schopností predikce Downey- Holmes trochu připomíná seriál Mentalist, alespoň jeho předpovědi tvoří zábavnou složku filmu. Scénář je slátaný, padouchové spidermannovští, velké finále hollywoodsky zbabrané. Chcete-li dobrého Sherlocka, něco, co má atmosféru, raději si pusťte tohle. ()

SeBig

Snad jedinej film od Guye Ritchie ktery jsem dokazal dokoukat do konce. Sice taky nudné zbytečně dlouhé a v kině jsem usínal jinak Robert byl hodně dobrej ten to zachranoval ale film? Nic moc ()

klerik

Prekvapivo vydarené. Ja osobne mám síce radšej menej akčného Holmesa (SHERLOCK), ale dvojka Downey/Law super funguje. Atmosféra balansuje medzi FANTÓMOM PARÍŽA a VAN HESLSINGOM. Scenáristický guláš je napokon celkom znesiteľný aj vďaka veľmi zaujímavej Zimmerovej hudbe. Nijaký zázrak, ale príjemný britský hollywood... ()

mcb

Sherlock na speedu. Páprdovitý hrdnina konečně dorazil na plátno. Po trestuhodném RocknRolla dostal Guy Ritchie rozum a přestal se babrat v sáhodlouhých dialozích a naservíroval nám ultimátní "letní" popcornovku, které nechybí šmrnc, vtip, akce ani herci. V tak trochu po "Burtonovsku" stylizovaném Londýně rozehrává uvolněnou akční buddy komedii disponující jak příjemnou nadsázkou, tak mírnými odskoky k temnotě. V oboju případech figurují skvělí sehraní Downey a Law, kteří by svým důvtipem a appealem utáhli klidně, kdyby byl SH komorní konverzačka. Ani nevadí tuctový příběh, který je obalem do mnoha originálních situací a disponuje výraznými proprietami (Holmesovy dedukce jsou k nezaplacení). Ale stejně si myslím, že bez hudby by to hrálo druhý part. Zimmerovy melodie katalyzují jakékoliv napětí a stávají se velmi výraznou a důležitou složkou filmu. Mnohokrát jsem si říkal, že tam "padnou jako prdel na nočník". I když by Holmes mohl trošku přitvrdit, s přibývajícími minutami vám dokáže vykouzlit úsměv na tváři. Je to poctivý blockbuster, který sice nedisponuje typickými aspekty hollywoodských velkoprodukcí, ale zároveň netrpí jejich nedostatky. Všechny úspěchy mu přeji a určitě se rád a s očekáváním ponořím znovu do tohoto potemnělého světa s kapkou optimismu. Holmes a Watson toho mají ještě hodně co nabídnout. ()

iamek

Konečně někdo natočil Sherlocka tak jak měl tudiž podle knížky. Už v knize je Sherlock drsňák a vtipálek. Herecká dvojice hrajé na výbornou a Downey získal glóbus asi zaslouženě. Prostředí Londýna je překrásné stejně jako kostými a hudba od Zimmera. Když do všeho zamícháme hláškujicí ústřední dvojici + akci tak se dočkáte skvělé podívané. ()

Chrustyn

Guy Ritchie známý tím, že dokáže natočit jak vyloženě skvělé a zábavné snímky (Pod(f)uck, Sbal prachy a vypadni) tak i nesnesitelně nudné blbosti (Trosečníci) přináší další ze zpracování slavného detektiva Sherlocka Holmese a už podle trailerů bylo vidět, že Arthur Doyle se bude obracet v hrobě a zatvrzelým fanouškům knižních dobrodružství a britských a ruských filmových adaptací se bude při sledování dělat blbě. Ritchie film natočil pro dnešní publikum, používal při něm i svůj vizuální styl, kde nechybí pár extrémních "zpomalovaček" a překvapivě to filmu vůbec neškodí ba naopak, nová podoba filmu moc sluší. Režisér vsadil hlavně na populárního Downey Jr., který se právem řadí mezi nejúspěšnější herce součastnosti a zde potvruje, že hláškující hrdinové jsou jeho parketa a dokáže celý děj utáhnout sám, protože Jude Law je překvapivě nevýrázný. Nejnovější dobrodružství Sherlocka Holmese a jeho nepostradatelného parťáka Watsona se tentokrát vydává do mysteriózních vod, kde nechybí tajemný vrah, záhadné vraždy ani tajemné ženy. Naštěstí není film akční "nářez", který evokovaly nabušené trailery a akční scény jsou zde všehovšudy tři. Je to určitě dobře, protože se příběh více zaměřuje na detektivní pátrání a nechybí známé Holmesovi vyšetřovací metody ani různé převleky. Vznikla dynamická, dobrodružná jízda, která pobaví všechny, kteří se v kině rádi baví a nevadí jim, když u toho používají i mozek. A já jsem rád, že Ritchie natočil po 9 letech opravdu dobrý film. ()

korbitch22

brácha řikal,že to chtělo pastelky na dokreslení atmosféry,né to chce paletu a stětec wole!kvůli tomuhle ritchie odložil k ledu rockrollu 2?pche!ten hlupáček!holmes je zase jen o momentkách.skvělé sekvence soubojů bohužel děj bez děje nezachrání.holmes je doktor house hadr.prostě jak house jen v kloubouku,není doktor ale detektiv je o trochu větší bitkař.nemůžu říct že bych se nezasmál,to ne,párkrát sem i vyprsknul popcorn,jenže to prostě nemá ucelenej děj,není tam napětí nic!jen slet scén které končí úplně stupidním koncem,který racionálně popře vlastně celý děj filmu,aby holmes prostě zůstal reál a né fantasy.shit. ()

Jirka_Šč

Lehce avantgardní. Zábavné. Solidně herecky obsazené. Ničím se zásadně nelišící od současné kinematografie, přesto za atmosféru a nápaditost některých scén 4*. ()

marhoul

Chtělo to vidět vícekrát (a především neplánovaně), abych tomu jakž takž přišla na chuť. Vizuálně pěkný, výborně obsazený Holmes, který mezi své oblíbené filmy neřadím. Mi prostě nesedí ta urputnost, se kterou GR filmy tvoří. Cítím z toho, že je to za každou cenu, ale davy příznivců má, čili je to problém pouze a jen ve mně. ()

Yardak

Ritchie vzal Sherlocka Holmese za správný konec - udělal z něho moderní detektivku s akčními scénami, krásně vizuálním Londýnem, megacharismatickou ústřední dvojicí a film okořenil správně nadupaným anglickým humorem. Rozprávky Dr. Watsona s Holmesem byly naprosto brilantní. Slabších 5. Již se těším na pokračování :o)). ()

heyda

Jasné 4 hvězdičky. Nejvýraznějšími klady filmu je určitě hudba, kamera, dobové kostýmy, kulisy a především Robert Downey, který má obrovský charisma. Guy Ritchie si samozřejmě neodpustil pár scén, které byly vyloženě pro pobavení diváka, ale na druhou stranu najmul skvělé lidi na závěrečné titulky, které se fakt povedly. No a pokud se náhodou ve filmu neorientujete, tak nevadí, během posledních 10 minut se vám jednoznačně rozsvítí. 8/10 a určitě doporučení. ()

Stanislaus

Je pravda, že místy to bylo takové to naše staré známé klišé a také to bylo kapánek více modernizované, ale mě se to vcelku líbilo. Ritchie vdechl nejznámějšímu detektivovi novou podobu, kterou jsem však chvílemi netrávil, ale nápad nebyl špatný. Nenudil jsem se, děj ubíhal a byl relativně nepředvídatelný (nebo jsem byl líný předvídat). Skvělý soundtrack, kostýmy, zápletka a atmosféra. Mark Strong se do role padoucha skvěle hodil. McAdams se nezdála, ale byla to pěkná potvůrka. Celkově to pro mě působí nadprůměrem - 75%. ()

jojinecko

Guy Rutchie je pre mňa týpek, ktorý vždy hrá na efekt, "coolovosť" a hlbšie zájsť nevie. V prípade jeho Sherlocka som ani nečakal nič sofistikované ako z kníh, no čo je horšie nedostal som ani príliš veľkú zábavnosť, efektnosť. Skôr nudu... a nezachráni to ani Robert Downey jr., ani Jude Law, ani svojské vizuálne podanie a už vôbec nie trápny záporák... ()

packa

Je příjemné vidět film Guye Ritchieho, ve kterém hlavní postavy neříkají v každě větě "fuck". Pravda, Robert Downey by při jeho vyslovování působil jistě přirozeněji, než gentleman Christopher Plummer... Režisér dokázal dát novodobému Sherlockovi slušivý moderní kabát, Downey přidal jiskru v oku a ve výsledku vznikla příjemná adaptace klasiky, ve které moderní filmové prvky neruší. Jen jsem zvědav, jestli tvůrci udrží laťku i v plánovaném pokračování. ()

sharky

73% - nedotažné našlápnutí do 1. ligy. čekal jsem divokou blockbusterovou likvidaci klasické postavy s šíleným Holmesem jako akčním hláškujícím superhrdinou, u kterého se bude Doyle obracet v hrobě a znechutí to každého Holmesovského fanouška. Tak to se vůbec nekolalo, modernizovaný Holmes je překvapivě umírněný a není fantasmagorický. Pokud jde o postavu tak o moc líp už modernizovaného Holemasa udělat nešlo. Holmes sice je částečně háškující bitkař, ale z Doylovy předlohy zůstalo velmi mnoho, jeho převleky, depresivní nálada na hranici šílentví, když nemá případ i duch samotné postavy. Stejně tak volba hlavního představitele byla překvapivě dobrá, Downey se skoro z fleku vyrovná i Jeremy Brettovi a je v duchu předlohy víc Holmesovštější než polovina Holmesvoých předchozích představitelů. Z doktora Watsona se stal akčně komický přihravač, ale i to se dá překousnout, stejně jako zapojení Holmesovy osudové ženy do příběhu. časy se mění a dnešní divák vyžaduje nové věci. Hlavní padouch je dokonale démonický a podle mě má Strong definitivné našlápnuto do první hollywoodské ligy (jenom tu má málo prostoru). Jenom mě místama mrzelo, že se víc neprátrá než mlátí, že atmosféra není dotažená do mrazení v zádech, stejně tak jako byly přiškrcené akční scnény (chtělo to míň akce ale v okázalejším provedení). Sherlock Holmes tmi trochu připomínal Smrtonosnou past 4.0, kde se taky Willis hrozně snaží, scénář je solidní, ale nějak tomu filmu prostě chybí koule, to je imho i tento případ, Holmesovi chybí emoce. Otázka je jestli to šlo tak natočit, aby to nepoškodilo postavu klasického Holmesa, já myslím, že ano, to našlápnutí tu bylo...PS: Zimmer a jeho cikánské housle válí;) ()

Flego

Duchaplný scenár, vtipné dialógy, akcia, rozostavaný Tower Bridge, špinavý Londýn... a niekde nad tým skvelý Sherlock Holmes, večne zanedbaný a hláškoidný ako sme doposiaľ nepoznali. Príjemná zábava. ()

Darneth

Jsem nadmíru spokojena s netradičním pojetím Sherlocka Holmese a jeho věrného druha dok. Watsona. Nejistotu, nedůvěru v režisérův um a přeměnu geniálního soukromého očka z chladného, kultivovaného, striktního anglického bručouna, co má radši své čajové podšálky, něž opravdová dobrodružství, v kreativního umorousaného darebáka (gentlemana), leč neobyčejně všímavého detektiva, který má na vše nějakou odpověď, vystřídalo čarovné okouzlení. Zjevně Guyemu prospěl rozvod s Madonnou a konečně vyplul z její omamné záře (nic proti popové megastar;-) ()

honajz

Triky byly pěkné, to jo, ale někam se poděl příběh, napětí zcela zmizelo v londýnských stokách, nějaké jiskry mezi hlavními postavami se také nekonaly, spousta zbytečných scén, natahovaná stopáž, hodně blbostí... Výjimečně tupé dílo a další negativní zářez Guye Ritchieho v poslední době. I když Robert Downey jr. byl úchvatný, o to nic. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (více)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (více)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (více)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (více)