Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu na jednom ze svých dealerů, vstupuje na scénu bratr oběti, všemi obdivovaný a zároveň obávaný titulní hrdina. Na cestu za pomstou se vydává vybaven střelnými zbraněmi, nunčaky a neodolatelně břitkými hláškami. Tři desítky let po vzniku nejslavnějších blaxploitation filmů natočil Scott Sanders poctu žánru, jež je zároveň jeho mimořádně povedenou parodií. Tvůrci si utahují z nejednoho klišé, ovšem silný satirický podtón zaručuje, že o zábavu budou mít postaráno i ti, kterým tituly kultovních filmů Shaft nebo Sweet Sweetback’s Baadassss Song nic neříkají. V hlavní roli jednoho z největších diváckých hitů letošního festivalu Sundance se představí herec, scenárista a majitel černého pásu v sedmi bojových uměních Michael Jai White. (MFF Karlovy Vary)

honajz2

Já se dost bál, aby z toho nevypadla tupá, nevtipná parodie, ale naštěstí jsem se nemohl víc mýlit. Černej Dynamit je totiž naprosto, ale fakt naprosto dokonalou poctou a zároveň parodií na všechny ty blaxploitation filmy s nepřemožitelným hlavním hrdinou, který ovládá všechna existující bojová umění, sbalí každou ženskou a je bez sebemenší chyby. A to, že vypadá jako Rudy Ray Moore, je jen třešničkou na dortu. Přejděme ale k tomu, proč tenhle film považuji za až tak moc dokonalý - on totiž naprosto přesně vypadá, jako ostatní blaxploitation snímky. Všechny ty záběry kamery, strašně jednoduchá zápletka plná nelogičností a tupých zvratů, šílených akčních scén, bezchybně vhodným výběrem dramatické hudby, přehrávání herců, charakter hlavního skorosuperhrdiny, střihy... Sanders evidentně toho dost nakoukal (evidentně v době blaxploitation vyrůstal), protože tady všechno dodržel naprosto na jedničku a dodal tomu skvělý parodický ráz, takže jsem se u toho fakt bavil a dokonce i smál nahlas. A čím víc toho u blaxploitation víte, nebo úplně nejlíp jste nějaké i viděly, tím větší je šance, že vás ten film pobaví. Já se u Černýho Dynamita bavil královsky. Ale jak píše Flipnic na konci svého komentáře, ne každý to pobere, aspoň ne přesně. 5* ()

Flego

Pri tomto filme je dôležité pochopiť zámer. Považovať ho za čisté blaxploitation z polovice 70-tych rokov je chybné. Hoci Čierny Dynamit má všetky znaky subžánru ( černošskí hlavní predstavitelia s guľatými afro-účesmi, ktorí si s obľubou nadávajú do negrov, bieli gauneri alebo policajti, všadeprítomné prostitútky, drogy, bitky, funky hudba, hlášky ), je to predovšetkým pocta týmto filmom. Trochu komédia, trochu paródia, určite je to akčný nárez ako sa patrí s množstvom hlášok, rôznych bitiek a úmyselne patetických prejavov. Slušná zábava. ()

Renton

44. MFF KV .. Scénář: Michael Jai White, Byron Minns, Scott Sanders .. Tahle sedmdesátková nálož mne skutečně pobavila. Ve Varech jsem byl tou dobou jen prvních pár hodin, takže proslulá (před)půlnoční nálada přítomna nebyla. To jen aby se vše nesvádělo jen na ni. I tak ale vše fungovalo a bavilo, jak se patří (včetně stylového předfilmového úvodu). Snímek sám je pak neskutečná jízda, nemá výrazně slabé a tempem povadlé místo. Černá parodie, která rozděluje publikum. ()

lebowski!

Po dlouhé době komedie, kde se člověk od srdce nenuceně pobaví. Úmyslná béčkovost je smrtící stejně jako nunčaky hlavního hrdiny. Hláškující černoši, laciné (ale skvělé) triky, nahrané souboje, dějová klišé. A do toho zpívaný, stále se opakující a nakažlivý motiv "Dynamite, dynamite". Tenhle film si prostě musíte zamilovat! ()

Hannibal92

černej dynamit je prostě nejlepší, kam se na něj hrabe nějakej Chuck Norris. Ale teď vážně, Černej dynamit je docela zajímavej kousek. Prvních 15 minut jsem přemýšlel jestli to myslejí všechno vážně a má to být akční film nebo pouze komedie. Herci hrají tak špatně, až je to geniální. Příběh je poměrně dost předvídatelnej, ale to vůbec nevadí. Černej dynamit je od začátku do konce propletenej úžasnýma hláškama a nekončícíma akčníma scénama při kterých se člověk popadá za břicho smíchy, i se nestačí divit co se to vlastně děje. Scéna kdy parta černochů došla od toho že se lentilky rozpouštějí na jazyku až k tomu že sladový likér Anaconda zmenšuje pánská přirození byla geniální. Sice mi od začátku do konce připadalo že 90% světové populace tvoří černoši, 9% asiati a 1% běloši tak jsem se celkem dobře bavil. ()

• Hlavním inspiračním zdrojem pro film byla píseň „Superbad“ od Jamese Browna. (nocojed)
  • Malý prostetický penis, co má Gunsmoke po zákeřném drinku, je ve skutečnosti obarvený dětský dudlík. (JayZak)
  • James McManus kvôli natáčaniu tohto filmu cvičil denne šesť hodín s nunčakami. (beso74)