Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Diskuze

berg.12 (hodnocení, recenze)

honajz : Kdyby Destiny byla nezajímavá loď, jednou z mnoha, těžko si připustit, že by kvůli ní někdo montoval do brány jen tak devátý zámek, jehož připojení vyžaduje zničení planety. A že by kvůli ní někdo točil seriál ;)

honajz (hodnocení, recenze)

junior1099: Budiž ti přáno tvé zaujetí. Kdyby neexistoval BsG, asi bych sem psal taky jinak.

Redi (hodnocení, recenze)

Samozřejmě že jo... jak dlouho člověk vydrží psát do duskuze o něčem, co se mu nelíbí, jak se mu to nelíbí a jaká je to blbost? To je to, čemu nerozumím. Ale kašlat na to...popojedem. Já ti řeknu co je blbost :D ...cituji: ,,No, když se člověk u seriálu nudí, začne holt sledovat herecké výkony...''. S prominutím, ale uplná hovadina, i když pominu to, že se člověk nebude dívat na něco co ho nudí, když beru v potaz, že není svázaný a nemá pod víčky sirky. :) ... A já to vynášet do nebe nebudu, pač jsem si chyb vědom, je to totiž stargate...ale nad tím se dokážu povznést a nenudím se u toho. A hlavně se pořád těším na ty mimozemšťany, záporáky a vesmírné bitvy. Snad se tímto tempem k tomu v té první sérce dostanem :). Ale na druhou stranu rozumím, že když se SGU oproti předchozím tváří vážněji, tak někomu ty chyby prostě vadí a nemůže je překousnout. O víkendu po další epizodě se tu opět potkáme, jestli mě někdo nevyprovokuje dřív. :) Aloha

honajz (hodnocení, recenze)

junior1099 : Tak jsme snad na diskuzním fóru, ne? Nemusí tady zaznívat jen pochvalné hlasy. Snad mám právo vyjádřit já i ostatní své znepokojení, zvlášť když by člověk byl rád, aby šlo o dobrý seriál. Ano, přemýšlím, že SgU přestanu sledovat, ale také doufám, že se něco změní k lepšímu. A každým dílem je ta naděje menší a menší. Takže promiň, ale budu tady žbrblat dál. Mám na to právo, stejně jako ty máš právo tady ten seriál vynášet do nebes. K tomu diskuzní fóra holt už jednou jsou.

Redi (hodnocení, recenze)

honajz: když je to tak nezajímavé a nudné, tak se na to nedívej a furt tady nebrblej jak se ti to nelíbí ;) Už je to otravné. Jednoduché řešení.

fabecc1222

fabecc1222 (hodnocení, recenze)

Ale ani paradni herecky vykon by nedokazal zvratit to ze nektere postavy lezou uz po par dilech na nervy.

honajz (hodnocení, recenze)

berg12 + junior1099: Takže mi z toho plyne, že Destiny je v podstatě nezajímavá loď, jedna z mnoha a výjimečná není ničím. --- No, když se člověk u seriálu nudí, začne holt sledovat herecké výkony, a tyhle jsou skutečně nepovedené.

Redi (hodnocení, recenze)

Nechápu proč je tady řeč o nějakých hereckých výkonech. Vždyť je to hvězdná brána panebože. Pamatujete na ten díl, jak tam ti civilisti točili tu parodii hvězdné brány? Ta úvodní znělka byla uplně výstižná, stejně jako ty herecké výkony v ní, v porovnání všech SG serií. :)

McClane

McClane (hodnocení, recenze)

Nevada: Carlyle je IMO jednoznačně nejlepší, ale ani v porovnání s tím ostatním bordelem (co tam maj místo herců) bych neřek, že je fantastickej. navíc z něj udělaj nakonec dobráka určitě...:-///

berg.12 (hodnocení, recenze)

Nevada: To ne. Spíš je to tou tíhou znaleckých úsudků.

Jinak s lodí a bránami je to (prozatím) takto:
- Jaktože tu jsou Hvězdné brány?
- Antikové vyslali množství lodí bez posádek před touto.
 Jsou naprogramovány aby sbíraly data, zdroje, vyráběly Hvězdné brány a    okládaly je na obyvatelných planetách. Veškeré relevantní informace jsou poskytovány pro plánování kurzu.

čili Destiny je spíš loď, která sbírá ovoce těch předešlých za nějakým jasným účelem.

Nevada

Nevada (hodnocení, recenze)

Zkusím si projít titulky k pilotu, protože mám pocit, že tam nebylo nic o sbírání informací. Ale možná se pletu.

berg.12: Viděla jsem hodně filmů i seriálů, ale vypnula jsem po 5 minutách jen málokterý. Máš vždycky ve zvyku paušálně odsuzovat lidi, kteří mají jiný názor?

McClane: Takže nejsem jediná, komu Carlylův výkon nepřijde fantastický? Ačkoliv nad ostatními pořád ční jako Himaláje nad nížinami.

McClane

McClane (hodnocení, recenze)

berg.12: se trošku pleteš, film vypnu po pěti minutách, pokud mě nezaujme, to že není nalajnovanej nevadí, naopak je to dobře. Tady se bavíme o šestí dílech seriálu, kterej už dost solidně recykluje sám sebe, je plnej nesympatickejch a/nebo nezajímavejch postav (kromě přehrávajícího Rushe) a jediný čím mě zaujal, je jeho neskutečná tupost. a tvoje slibovaná výroba bran? asi se těším, to by mohla bejt zase dost dobrá krávovina.

berg.12 (hodnocení, recenze)

honajz: Destiny je podle mě jednoduše kolonizační nebo průzkumná loď Antiků, kteří se rozhodli osídlit nebo prozkoumat odlehlejší kouty vesmíru. Na výrobu bran taky určitě dojde. Spíš mi to zatím přijde, že dosavadní kritici jsou podobní divákům, kteří vypínají film po pěti minutách, pokud v nich není jasně nalajnováno, o čem film bude.

wenca

wenca (hodnocení, recenze)

Před Destiny letí nějaka lod co rozsévá brány a za ní (asi o dost dál..) letí Destiny která sbíra informace o planetách? Mohli by se přesunout na tu prvni a ukázat jakym mechanizsmem tam podklada ty brány a jestli je lisuje nebo odlejvá :D. -

Ondro1112

Ondro1112 (hodnocení, recenze)

honajz2: Zkusil, ale to sa mi zdalo nudné naťahovanie času nejakými flashbackmi, halucináciami(ktorých mám dosť už z Dr. Housea) a vzťahmi.

honajz (hodnocení, recenze)

berg.12: No však o tom tu ta debata je - jaký je účel Destiny? Je prezentována jako neobyčejná loď, ale proč a kam letí? Byla už před statisíci lety konstruována s vědomím, že na ní omylem přistanou lidští trosečníci? Obávám se, že ani scenáristé seriálu v tom nemají jasno, a podle mě je to bohužel na seriálu vidět, celková nekoncepčnost a neujasněnost, kam to celé má vést. Zatím to vypadá spíš jako road movie kalifornskou pouští s občasnými zástavkami u benzínky nebo fast foodu, které se nečekaně u cesty objeví, ale nikdo neví, kam a proč ti lidi v autě jedou.

berg.12 (hodnocení, recenze)

Nevada, honajz: Jak je to s Destiny a rozséváním bran je naznačeno v prvním díle. Rush tam povídá něco o tom, že Destiny nebyla první, a že spíš shromažďovala data nebo co.

honajz (hodnocení, recenze)

fabecc1222: Jo, na kabelovce? No ale i tak to neni nic extra, myslim ze uspesny serial u kabelovek miva tak nejak kolem 4-5 milionu?

Ondro1112

Ondro1112 (hodnocení, recenze)

Myslím si ale, že toto as môže snažiť akokoľvek, ale Battlestaru sa to nevyrovná, možno tak po stránke vizuálnych efektov, ale ako dejová línia má rozhodne navrch akčno-dramaticko-mysteriózna Galactica, to je proste úplne iné než Stargate a nedá sa to s ňou porovnať, je proste unikátna a nemyslím, že v blízkej dobe príde sci-fi, ktoré by ju prekonalo... Proste, držať sa jednej dejovej línie sa ešte nepodarilo žiadnemu seriálu s viac než tromi sériami. Ak sa mýlim, tak by som rád vedel o takom seriáli, rád si ho pozriem.

miroslav6

miroslav6 (hodnocení, recenze)

musím uznat že děj zatím nenabízí žádný velký důvod ke sledování ale i tak se na každý díl zatím těším a vůbec nevím proč. Možná je to kvůli prostředí, tedy záhadný neprozkoumaný vesmír daleko od domova a planety kolem. Snad mě to ještě překvapí.

fabecc1222

fabecc1222 (hodnocení, recenze)

honajz:10 milionu :D:D:D,Sledovanost se pohybuje mezi 2-2,5 miliony.Nutno vsak dodat ze se vysila na soukrome stanici

honajz (hodnocení, recenze)

Karel69: Když rozjíždím nový seriál, měl bych mít jako producent snahu upoutat diváky už od začátku, posadit je na . Jinak mi odejdou, sledovanost klesne, a celej seriál půjde do kytiček jako mnoho podobných předchůdců. btw - máte někdo čísla sledovanosti jednotlivých dílů v USA? Dosáhne to aspoň na 10 milionů?

Karel69

Karel69 (hodnocení, recenze)

Nevím co se vám furt nezdá, v předchozích dvou SG seriálech byly taky zajímavý asi čtyři možná pět epizod v jedné sérii, nemůže být každej týden posvícení.

honajz (hodnocení, recenze)

junior1099: Tak nediv se. Kromě BsG koukám na Defying Gravity, Firefly, zkoukl jsem film Moon tad., vedle toho všeho je SgU opravdu strašně chuďoučké.

Redi (hodnocení, recenze)

honajz: Tož jako jasné, že to na BSG nemá ani mít nebude... ale tak dobrých vesmírných scifi seriálů není nikdy dost... a tohle se ještě rozjede. Ale ty už si to asi zatratil a čekáš už jen na hajzlíky, co jsem si tak v rychlosti pročetl poslední dvě strany diskuze. :)

honajz (hodnocení, recenze)

junior1099: To bych se hádal, že BsG měla pomalý rozjezd, tam to šlape od začátku a pěkně natvrdo, pilotem počínaje přes nervydrásající skoky po tuším 33 minutách. Vesmírné bitvy byly v BsG hned od začátku. Jestli u SgU musíme na něco čekat a ani po 6 dílech jsme se nedočkali (emzáci, vesmírné bitvy, akce, tajuplno, proč letí Destiny vesmírem...), tak je to nějaké divné podle mě. (Rýpnu si - leda by Destiny hledala ty veřejné záchodky, o kterých už tu byla řeč. :-))

Redi (hodnocení, recenze)

Tož já zkouknul zatím všech 6 epizod a zatím proti tomu nemám žádné námitky. Kamerou ala BSG se nic nezkazí, ba naopak. Má to rozjezd pomalým tempem, opět připomínající BSG... prvně zajistit potravu a věci potřebné k přežití a potom to začne. Ale už se sakra těším na nové mimozemské (mimogalaktické :) ) druhy a hlavně na nejobávanější záporáky. Snad si dají záležet na vysvětlení, proč budou všem druhům rozumět anglicky...snad se tam na lodi povalují někde aspoň nějaké translátory. Lepší než kdyby to úplně zazdili...to mě vždy vytáčí. Jinak to zatím vypadá, že to jde jiným směrem než předchozí serie, což je dobře, protože poslední dvě série Atlantis už jsem se dost nudil a sledoval to jen z povinnosti a nudy...dívat se pořád dokola na stejné nápady, problémy, scénáře jako bylo v SGC už bylo trochu moc. Tohle je dámy a pánové čerstvý vítr...snad to nezmrší dřív než se rozjedou. P.S: Ještě jsem zvědav na vesmírné bitvy, v kterých je u mě jasná jednička jak jinak než BSG. Největší obavy jsou z toho, jak budou někde na planetě, budou řešit nějaký problém a bude je tlačit čas, než ''loďka'' zapne FTL pohon, a všechno vyřeší na poslední chvíli jako v béčkových akčňákách, kde přestřihávají ''červený nebo modrý''. ...sry za děsnou slohovou úpravu, moje myšlenkové pochody šly trochu na přeskáčku :) ...

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace