Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

Sweat55

Je krásné sluneční ráno. Můžeme očekávat velká vedra a invazi vetřelců. Prosím zachovejte klid. Tak toto se mi vybaví když si vzpomenu na tento úžasný film. Byl jsem na něm v kině a doma jsem ho viděl aspoň 50krát. A opravdu mě baví sledovat příbeh roty která netuší do čeho se dostala. Nepřátelé se ukazují pozvolna, zprvu nejsou viděni, ale jen do doby než se s rotou střetnou tváří v tvář. Velkolepé efekty, dojemný příběh, hlášky vojáků a jejich odhodlání. ()

ER

Vojenská mašinérie ve scifi kabátu a komornějším provedení.Možná inspirace Districtem 9 a zkombinované s Válkou světů,ale něco tady chybí. ()

Ceberus

Poctivá akce, poctivé vizuální efekty, na druhou stranu to nemá čím překvapit. Velmi živá vojenská akce jako v Zachraňte vojína Ryana či Černý jestřáb sestřelen, americký patos jako ve Dni nezávislosti, zaměření na malou skupinku lidí uprostřed globálního konfliktu jako ve Válce světů a emzáci a jejich lodě vizuálně vymazlení jako v District 9. Pokud tedy máte rádi akci a nevadí vám ve formě reklamy na americkou armádu, tak můžu doporučit. ()

rublik05

Světová invaze láká na drsný souboj vojáků s útočícími mimozemšťany v ruinách Los Angeles, z čehož jsem měl upřímné obavy, jelikož nejsem zas až takový fanoušek sci-fi a většina podobně laděných snímků mě extrémně nudí. Bohužel ani tohle není výjimka. Filmu zoufale chybí kvalitnější herci a propracovanější postavy, které by dokázaly nějak zaujmout, stejně jako více promyšlený scénář. Velkým zklamáním pro mě byla kamera, ta mi přišla místy fakt šílená, a také silně průměrné efekty. Jediným kladem je asi velké množství akčních scén, takže je prakticky pořád na co koukat, bohužel i ty však kazí otřesná kamera a střih. Stopáž téměř 2 hodin je také docela masakr, vzhledem k minimální poutavosti a mizernému filmařskému řemeslu. Zkrátka námět dobrý, zpracování tristní. 2/10. ()

Monggol

Tak emzáci sa najprv nechajú napadať do mora, aby potom zaútočili na pevninu a prišli tak o najvýhodnejšiu taktiku útoku zo vzduchu. Prekonali kozmické vzdialenosti, ale sú tak tupí, že vôbec nezničili komunikačné kanály, satelity ani nič. Dokonca aj pevné linky a televízne vysielanie fungovalo. To keď tuná minulý týždeň napadlo trochu snehu už nešla ani elektrina a tam zničená polka mesta a veselo všetko funguje. Emzáka vyšetrovali a kuchali pol hodinu, aby prišli na to, že je najzraniteľnejší tam, kde máme srdce (trochu napravo). Bravo. Ten scenárista musí byť génius. Jednu hviezdu za Bridget Moynahan a Peňu, ktorý hrá v každom filme rovnako. ()

Čejkyn

Parádní akce,drsné hlášky,hrdinské proslovy,někdy opravdu směšné dialogy,a to vše téměř bez děje.I tak jsem se ty necelé 2 hodiny dobře bavil.Po zdejších prvních recenzích jsem od filmu moc nečekal,a udělal jsem dobře.Chvílema to vypadá že sledujete povedenou videohru,roztřesená kamera někdy splnila svůj účel,někdy spíš štvala.Bylo tam i pár velmi dobrejch okamžiků,a nebejt silně charismatického Eckharta a drsňačky Rodriguez asi bych šel s hodnocením dolů,ale" K ČERTU S ÚSTUPEM" takhle dám slušnejch 60%!! ()

departed

Jak hezké je být v té druhé skupině, mezi lidmi, kteří dokáží ocenit dobrý film a nehází Battle: LA kvůli několika klišé momentům hned do odpadu. Pomyslela ta první skupina vůbec na tu efektní akci nebo na hudbu (zvlášť v závěrečných titulcích, připomínalo mi to MW2 OST)?. Dobrá, ukažme tedy všichni prstem na největší problém filmu, což je zprasená kamera. Ta to bohužel pohřbívala skoro při každé akční scéně a mě z toho bolely dost oči (ale zas je fakt, že to pak akci dodávalo na zvláštním efektu, jenž měl nejspíš vykreslovat nepřehlednost situace na bojišti a zmatenost vojáků, kdo ví). Prostě byla zbytečně hektická. Jinak žádné jiné výtky nemám. ()

-henry-

Zase válečnej film z moderní vojny a zase nuda k posrání. Já se holt nepoučím. Ve filmu krom náboru na mariňáky není vůbec nic zajímavého k vidění, slyšení ani zasmání (ne, už to vážně není vtipné). Mizernou expozici (z hlediska vyprávění) střídá standardní řemeslo, kvůli čemuž jsem měl dost času tesknout po sofistikovanějším Verhoevenovi, že Blomkamp nedotočil HALO, nebo že ještě vlastně nikdo neadaptoval "half-life styl", jak by si zasloužil :( ()

Marty7CZ

těhle bijáků bude vždycky málo, takže dobrý (bavíme se o kině a ne o prašivým kinoripu...:-( ), Eckhart po Batmanovi nabral na charisma, takže mu to baštim, ale nějak se mi hodně míchalo stylem daleko levnější Skyline. Při sedminásobným rozpočtu mi to trochu vadilo.... ()

Giacomo

Emzáci konečně pochopili, že dostat se do křížku s jedinečnou US Mrine Corps a hispánským civilistou znamená pěknej průser. Kdyby to chudáci tušili na začátku, hned by je přešly choutky po naší drahocené H2O. Stáhli by svoje pryskyřicové půlky, vyslali omluvný paprsek a světlili by si to do jiné galaxie. Zde se scénář opravdu nevyved a Liebesman zřejmě propadl sentimentálním choutkám nebo totální hysterii, oba tyto faktory ovlivnili v některých momentech výborný námět v uslintaný patos. ()

Lukaso1

To byla zase promarněná návštěva kina. Je pravda ze sál kina byl o něco větší něž můj pokoj a plátno o něco málo větší než má televize, ale co říkal jsem si, důležitější bude kvalita filmu. Ta není bohužel nikterak velká. Největší problém stojí na samotném základu a to scénáři, epické válečné scény vypadaly pěkně, ale rozhodně nebyly kulervoucí. Roztřesená kamera mě zde poměrně vadila a samotná akce mě prostě nijak více neoslovila, trailery byly však strhující. Slovo první letošní blockbuster bych rozhodně tomuhle snímku nepřipisoval, spíš že nám sezona pěkně mizerně začíná. ()

snek49

Rozpočet 70 mega je sice dost, ale triky tomu odpovídají a rozpočet je nejspíš vyždímaný. Co je na tomto filmu chybou, je klasický děj. Nic extra Vás nečeká, rozhodně je více lepších sci-fi filmů a v porovnání s District 9, je Světová Invaze out. Žádná sláva, navíc si musíte zvykat na, dle mého až přespříliš, roztřepanou kameru. Mě vadila až do 3/4 filmu. Tohle si mohli tvůrci malinko odpustit. Napětí žádné, klíšé je však všude dost. Mimozemšťani se mi nelíbili... sice působili originálně, ale mě do noty nepadli... Pro mě max 5* ()

aik

Vizuálně maximálně nabušené, i když určitě né invotárské, protože přeci jenom inspirace bez větší invence je zde přímo do očí bijící a v tomhle směru se šlape dle zaručených trendů posledních let. Přesto před panem režisérem nebo spíš kameramanem kloubouk dolů .. na druhé straně stejně tak klobouk dolů, před tím jak se dá zfušovat film po obsahové a dramatické stránce. Nebudu hodnotit scénář, to ani nemá smysl, ale spíš celková koncepce je jak nějaký dlouhý trailer ke hře, tzn. předvádí se vizuál, ale většinou nikdo nechce, aby se člověk dozvěděl něco z děje. A Battle: L.A. děj rovnou nemá, což by filmu člověk dokázal i odpustit, kdyby ho zaujal alespoň něčím jiným, ale to se bohužel neděje, protože třeba i blbá gradace akčních scén je úplně na bodu mrazu a nedokáže zde vyvolat ani jednu emoci. (nebo to možná bylo tím přehršlem akce, která je navíc skoro pořád stejná) ... Ať to zkrátím dobré promo-video pro armádu, ale trochu dlouhé a nudné na film. .. Jednoduše nedávno jsem brblal nad utahaností nového Trona, tohle bylo pro mě ještě o kousek horší (což dokazuje i to, že jsem v půlce filmu při sledování začal serfovat po netu) :( ... ps: dost pochybuju, že pokračování Souboje titánů má pod Liebesmanovým vedením nějakou šanci napravit chyby jedničky ()

zipacna

Pro mě obrovské zklamání. Čekal jsem něco velkolepého, něco co bych mohl srovnávat s ID4. To se ale nekonalo. Akce byla opravdu úžasná, v podstatě to byla jedna velká střílečka od začátku do konce. Toť vše. Počítačové triky se mi dokonce líbili více ve Skyline, a takovýhle konec se mi nelíbil. Navíc protože nejsem Američan nesnáším tenhle jejich přehnaný patriotismus a vojenský kecy a überhlášky. Ale pro někoho, pro koho je akce ve filmu tím nejdůležitějším prvkem to bude asi to pravé ořechové. Já jsem spokojen nebyl. Škoda, těšil jsem se na to jako malé dítě. ()

Neuge

Čekal jsem alespon trochu...nebo špetku, náznak originality...sakra! Nebo alespoň jednu originální hlášku, gag, zbraň, cokoliv! Nedočkal jsem se. Pokročilá mimozemská civilizace se ktomu chová suverénně nejdementněji, co sem kdy měl možnost ve filmu vidět. Ti by nevynalezli ani kolo...myslel jsem si že největší sci-fi sra*kou posledních let je Skyline. Spletl jsem se. ()

stiewe

Akce, akce a ještě jednou akce, jé nezapomněl jsem něco? Vlastně ještě akce. Parta drsných marináků zastaví invazi na naši milovanou planetu. Reklama na drsné americké hochy a holku musí na ovlivnitelné amíky působit líp než ty nejlepší náborový plakáty. Po všech ostatních stránkách film pokulhává a oslní tak možná v trikových efektech, které už bohužel v dnešní době nejsou to na čem by se dal celý film postavit. ()

Armageddon

Tento film ma celkom prekvapil. Očakával som od toho trochu menej, možno aj preto sa mi tak páčil. Zaujímavé herecké obsadenie a veci okolo toho. Čo sa mi najviac ale páčilo bolo to, že som sa nenudil. Vie nalákať a to si cením, lebo nemám rád keď pri filme zaspím. Solídne 4* podľa môjho čisto osobného a neprofesionálneho názoru. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání