Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

HarqAlAda

Pripadá mi nevyvážené. Akčné sekvencie by som prosil prehľadnejšie. Predvídateľnosť by som prosil menšiu. Je to veľmi slušný akčný vojnový film navyše aj s emzákmi čo sa mi páči. Aarona Eckharta som si nevedel predstaviť ako elitného vojaka, ale fungovalo. Mohol to byť vynikajúci vojnový scifáč, takto je to "len" veľmi dobrý film. Odporúčam ako takú príjemnú jednohubku. ()

Alan_Shearer

Chápu, že typy těhle klišé filmů mnoho lidí nemá rádo, ale mně se tvůrci celkem trefili do gusta. Hustej Amík, spousta akce, katastrofa, přimočarost a patriotismus - dobrá odreagovačka, ne? Vojáci pobíhající v Los Angeles mě bavili. No name Bertolini s ničim novym nepřišel, ale scénáristická implementace napadení / obsazení Země mohla klidně dopadnout hůř. Jak už to tak bývá, do role musela být obsazena důležitá ženská v podobě věčné drsňačky Rodriguez, ale asi by to tak u Strýčka Sama v současné férové a korektní době mělo být. Aaron chvílema byl přehnanej, ale co se dalo čekat. Mohl se vynechat patetický důraz nas ztrátou vojaků pod jeho minulym vedení a nedělat caviky kvůli pár civilistum. Pohodovejch 60-65% ()

Scraffy

Po prvých 20 minútach nastáva akcia, ktorá neutícha až do konca. A to presne pri akčnou filme má byť! Navyše efekty mimozemšťanov sú parádne a celkovo je film dobrý. Len tomu niečo chýba na plný počet. ()

driftm

Jak jsem již tvrdil v některých podobných filmech.Že takovéto filmy jsou moje-kde je invaze,destrukce světa,miliardy mrtvých prostě katastrofy tak opět můžu říct luxus film,i když sccénář stál za hmm skoro nic,ale co by jste taky chtěly čekat za scénář kde jsou všichni skoro mrtvý aby to dopadalo pořád šťastně to si radši nalaďte novou primu tohle jsou prostě filmy o konci.takže jsem dak 5* za parádní grafické zpracování,za to že je jeden z mých oblíbených žánrů,za to že všichni odsuzujou komentář,že je to v celku napínavá akce a poslední za = takových filmů více!!! ()

RINGOCZ

Na film jsem šel s tím, že se jdu podívat na akční popcornový biják s dobrým vizuálem a efekty. Dojmy bezprostředně po shlédnutí byly i přesto spíše mírně negativní. Časem nicméně musím říct, že jsem dostal tak nějak to, co jsem čekal. Žádný dlouhý úvod a hraní si s neznámou a tajemnou hrozbou. Emzáci napadli svět a my se ocitáme v první linii bitvy po boku jednotky USMC. Od téhle chvíle se střídají prakticky jen dvě roviny - akce a boj na jedné straně a srdceryvné, hecující, vlastenecké či prázdnými dialogy vyplněné scény na druhé straně. Patos ani tak nevadí, v podobném snímku a ještě se zaměřením na Marine Corps se něco podobného dá očekávat a tak nějak to sem i patří :). Co mi ale dost vadilo bylo velké množství zbytečných, "nehodících se" či jinak špatně umístěných scén, např. již zmíněných dojáků s civilisty. V porovnání s ostatními filmy podobného ražení a tématu se Světová invaze soustředí na osudy mále jednotky. Tento pohled je zajímavý, nicméně by si asi zasloužil minimálně delší stopáž (pro lepší sžití s charaktery). Z herců zaslouží vyzdvihnout slušný výkon A. Eckharta. . . . Klady: vizuální stránka a efekty, A. Eckhart, post-apo exteriéry. Zápory: "absence" scénáře, hloupé dialogy, klišé, občas přehnaný patos. Za mě tři hvězdy. ()

Solverino

Dávám 4 hvězdičky, protože jsem fanda žánru. Kdo není, ať si jednu ubere. Moc pěkně udělaný záběry na emzáky, přestřelky taky prima, mohli by jich bejt víc. Jinak mariňáci nepostupujou moc logicky, ale logiku ve filmech se nevyplatí hledat. Opět koktejl amerického patosu a trochy bojování. Emzáci nejsou přátelští - mají žízeň a jdou po vodě! :) Ty lítající chobotnice mi hodně připomínaly jinej film o invazi, sakra jak se to jen jmenovalo....? ()

Emmet

Kdyby nás teď napadli mimozemšťané tak zůstanu doma, klidný jako želva, protože Aaron byl to všechno vyřešil a UFO-ni by přece napadli jenom Ameriku, nejlíp New York nebo L.A. No jasně, že první do nich vystřílí tři zásobníky a oni nechcípnou a nakonec jeden, max dva. Perla jak už se konečně dostali k tomu podrbanému vrtulníku a stejně vyskočili, aby mohli zachránit svět. Viva la Amerika. Všichni drsní jak chceš, opavdu tak dobře jsem se nezasmál ani u některých dobrých komedií. ()

Filip 07

K tomuto filmu by som mohol povedať len "WAU". Výborné efekty, ako zvukové tak aj obrazové. Skvelo obsadené postavy. Celý film bol jedna velká akcia a to sa mi na tom páčilo. Jediné čo ma tam troška vedelo naštvať bola tá kamera ale inak všetko na jednotku 9/10 ! ()

vieriX

Jednu věc nechápu film stal jen 70 milionu a kdybych to nevěděl tak bych tipoval minimálně 2 krát více. Co říct o akci je na dobré úrovni a je ji rozhodně hodně občas sice film zabředne to určitého patosu ale to není zas tak moc na škodu já odcházel s kina s pocitem že těch vynaložených 135 Kč za to stálo. Chvílemi sem měl pocit jako by právě probíhal nábor do jednotek americké armády. Rozhodně film si zaslouží velké plátno protože takový pocit asi na běžné TV nedosáhnete. ()

Saul_Hudson10

Technicky dobře zvládnuté, akční scény zajímavé a vygradované. Scénář neuvěřitelně stupidní a celý film patetický. Něco mezi 2-3 hvězdami. ()

ratpile

Podle traileru sem čekal maximálně efektní bayovsko-military fetiš; a dostal jsem jen suché z nosu v podobě lokálních přestřelek mariňáku s alieny. Když jsem se nedočkal avizovaného bombardování pobřeží, cítil jsem se jako když dítěti vezmete lízátko. Skutečně epic fail. ()

zly.dvojce

Nebýt toho, že je film zbytečně natahován, byly by to čtyři hvězdy jak vyšité. Protože poslední třetina je vpravdě skvostná, bohužel celá předcházející třetina, která má být z hlediska setkání s Mzáky nejzábavnější, je neskonale nudná a dokáže Vás uspat. Proto ty tři hvězdy, zkušenej střihač, krátit na 95 minut a jednalo by se o vpravdě královskou zábavu. ()

Mr.Roman

V prvom rade je to fajn film, čo potvrdí každý, kto má rád sci-fi a mimozemšťanov. Hrajú tu zaujímaví, neopozeraní herci v čele s charismatickým Aaronom Eckhartom, akcia je svižná a film odsýpa bez toho aby sa divák nudil. Na druhú stranu však nemôžem dať viac hviezdičiek kvôli neoriginalite, prílišnej priamočiarosti a primitívnemu deju. O mimozemšťanoch sa toho dozvieme pramálo, chýba mi to výraznejší pocit "osudovosti", charakterom (ale aj mimozemšťanom) by sa zišla väčšia hĺbka a celkovo pôsobí trocha nekompletne a mierne nedotiahnuto. ()

mikhail

Príliš veľa nacionalistického pátosu a psychologických "kecov" tento film zrážajú do kolien. Obe veci sú o 2 triedy lepšie spracované v iných snímkoch a tu vyložene vadia. Nenájdeme tu ani kúska humoru, ktorý tak veľmi pomohol odľahčiť Deň nezávislosti. Čo je druhá chyba režiséra. Treťou....ááále nebudem spisovať ďalšie stupidity napr. zo scenára. Za všetky vypichnem scénu "pitvania mimozemšťana". Ohromujúce, ako môže niekto aj takúto scénu sprasiť infantilnými rečami a detinským prístupom (ďakujeme pán režisér). Hodnotenie 50%, ale so škrípajúcimi zubami, pretože som čakal podstatne viac. ()

Nessos

Epické dílo o hrdinovi, který s pár soukmenovci zničí celou invazní armádu nepřítelské civilizace. A teď vážně. Hrůza. Opět se dokazuje, že marketing gigantických rozměrů vede jenom ke zklamání. Prý sci-fi. Srdcervoucí výplach, směsice všeho, čeho si vzpomenete, a ani špetka originality k tomu. ()

Buford_TJ

Přidat sem Arnolda Schwarzeneggera z Komanda a bylo by to bohové. Jinak svižná akce s pěknými efekty a celkově nenudícím vizuálem. Jediné, co mi vyloženě vadilo, bylo pár scén máčených v tradičním americkém patosu, které průměrný divák asi miluje. Scény mohly být mnohem lépe vygradované...potenciál tu byl. Doporučuji si pustit před nebo po dohrátí Crysis 2 - výborný doplněk ke hře, která má lépe vygradovaný příběh a cut-scnény než tento film. Dávám spíše 4 hvězdičky - za emzáky, co vyrábí vesmírné lodě z recyklovaného šrotu a za celkově pěkný audiovizuální pamlsek. ()

KateW

Chápu o co v tom filmu jde,ale je to tak nemožně natočené. Za první polovinou jsem začala ztrácet pozornost a ke konci už jsem z nudy začala brouzdat po facebooku. Pokus udělat z Eckharta odrovnaného veterána,který je vlastně tím největším borcem,který všechny zachrání,získá si zpět respekt vojáků a u toho ještě stíhá flirtovat... To bylo trapné. A ti mimozemšťané? Z toho,co jsem mezi zbytečně moc kouřem a prachem zahlédla,bylo docela dobře leč pouze uspokojivé. Nakonec tedy film vychází s nálepkou nuda,vhodná podávat s alkoholem popřípadě s jinou zábavou ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání