Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

Adasin

Dost trapná napodobenina/kopírka Harryho Pottera se špatným využitím postav z legendy o králi Artušovi. Triky jsou sice dobré, ale to je asi tak všechno. Spousta WTF scén (těch špatných), všemožných klišé a trapných momentů pouze přibíjí další hřebíky do rakve. Ale šlo klesnout ještě níž, to je fakt. 4/10 ()

Greg

"You do not need to see our faculty ID's. - I do not need to see your faculty ID. - These are not the droids you are looking for. " První ohlasy na tento film u filmových kritiků byly vesměs kladné, ale opravdové nadšení z filmu to nebylo. Podle mě ale neprávem, protože film nabízí velmi slušný zážitek. Již dávno bylo jasné, že toto nebude jeden z favoritů na Oscara a opravdu příběh i scénář filmu je velmi dobře předvídatelný, ale opět musíme dodat, že se do kina jdu především bavit. A to tento film splňuje na 100%, v kině jsem se ani vteřinu filmu nenudil a bylo se na co dívat. Vše pak dovršuje naprosto dokonalé trikové zpracování speciální efekty, zejména kouzla všech čarodějů ve filmu... I herecké výkony ve filmu jsou na vysoké úrovni, Jay Baruchel opravdu vypadá jako vášnivý student fyziky, Nicolas Cage opravdu vypadá jako starověký čaroděj a Alfred Molina vypadá spíše jako ruský baron, ale to mu docela přidává na hrůzostrašnosti. Byla jen škoda, že postava, kterou hrála Monica Bellucci, dostala ve filmu tak málo prostoru. Takže 90% a lepší 4*. ()

baribal

Příjemně hloupé, první půlka dobrá, druhá půlka už horší a velké finále slabé, PROTOŽE celý film čekáte jak se hlavní hrdina učí kouzla, naučí se všehovšudy možná dvě a umí dobře fyziku, ve finále najednou umí kouzlit bez prstenu a hlavní velkou záporačku rozseká jak polreich cibuly. Prostě od Turteltauba a Cage se nedají očekávat velké věci a na to jsem si zvykl.. i tak je to asi jejich nejlepší film. ()

SaNcHeZ_cz

Ve výsledku i přes značnou sterilitu a poměrně celkovou nezáživnost jsem se místy i bavil. Nezajímavý příběh bez ambicí diváka alespoň trochu vtáhnout je podkreslen ne příliš povedenými efekty s sympatickým přehráváním, hlavně u Nicolase Cage, které je místy opravdu zábavné. Ač jedno ze zklamání roku, místy jsem se i málem bavil. ()

Hannibal92

Neni to špatný film, hlavně první půlka opravdu stojí za to. Efekty kouzel se mi moc líbily a za teslovy transformátory taky dávám velké plus. Co se týče NIcolase Cage, tak sice vypadá cool, role mu celkem sedne, ale mě se prostě občas nelíbí jak při kouzlení máchá rukama jako by byl detektor kovu. ()

Wysch

Taková škoda. První hodinu si říkáš, jak je to supr bejkárna a béčkárna a seš připravenej dát čtyři hvězdy s tím, že tenhle film zařadíš do kategorie nenáročných snímků, které tě pobaví i několikrát do roka. Protože film má všechno, co bylo třeba. Supr klaďase v podání cool Nicka Cage, kterej konečně má grády; supr slizkýho záporáka v podání Alfreda Moliny, kterej tak trochu připomíná Alana Rickmana z Die Hard (upravenej, chytrej, šarmantní...) a trdlo největšího klaďase, kterej musí zachránit svět. Jay Baruchel zvládl vědátorskýho nerda na jedničku a z počátku je ti i sympatickej svejma nesmělejma pokusama oslnit sexy Teresu Palmer. New York plnej železnejch grifinů (eee, vlastně je tam jen jeden), supr úvodní půlhodina a skvělý tempo. Jenže pak v půlce se to zlomí. Všechno se změní do rutiny, kdy někdo na někoho něco hází, nejčastějš plazma koule, míň častějš pohled, finále se vyplouží v podivnou změť nelogiky a dohromady vlastně to finále vůbec nevyzní, a vůbec to nemá co dělat s tím, že přesně víš, podle jaký šablony film jede - good guys na závěr porazej bad guys a všichni si skočej do náručí s polibkama a něžnejma pohledama. Problém je prostě v tom, že od půlky se nudíš a vytrhne je tě jen párek dobrých scén, který maj šmrnc (to jest supr auto-honička se zrcadly; a pak samozřejmě dojímavý utírání podlahy mopama se supr vláskama), což je škoda, protože základní premisa byla supr a měla i trochu nápad. A vůbec neřeš, že Merlin nežil v osmém století a že jeho učni se rozhodně nemohli jmenovat Blake a Horvath a že z urny vyskočili dva borci po deseti letech, i když tam někdo byl zavřenej už tisíce let... eee, to je prostě fuk. První hodina je na čtyři hvězdy, druhá na dvě, takže dohromady ti to dá laskavej průměr. Jo a co je nejhorší, sympatickej nerd Baruchel se v té druhé polovině změní k nesnesení, což taky trochu bude drhnout. Ale nenáročný to furt je a zábavný vlastně taky, jen to ve výsledku není film, kterej by byl zábavnej dvakrát třikrát do roka. Jednou za život to asi stačí. [blu-ray] ()

Květula

Začátek je perfektní a vůbec celá první půlka má krásně našlápnuto. Cage by rozhodně měl po zbytek svého života chodit v uválených hadrech a s prošedivělou parukou na hlavě, charismatičtější snad nikdy nebyl. Bohužel po necelé hodince se do filmu připletou staré dobré frázičky typu "zachráníme svět" a "když to nedokážeš ty, tak nikdo" a ještě k tomu ta blonďatá slečna, která je sice pěkná, ale blablaláskablabla... a jde to z kopce stejně svižně jako to předtim šlo do kopce. Možná trochu svižněji, protože hold směrem dolu se vždycky jede rychlejc. ()

RasputincZ

Naprosto průměrný mainstream. Rodiče usínají, děti se baví a ti, kteří od filmu očekávali něco víc, než jen další ze zpitvořených filmů pro děti z produkce Jerryho Bruckheimera, jsou zcela jistě zklamáni. V mé osobní anketě pro nejhorší herecký výkon za rok 2010 se Jay Baruchel vyšvihl hned vedle Garretta Hedlunda (tron 3d) a Ashtona Kutchera (Zabijáci). Jen tak dál! ()

Paxxx.cz

Mistr jedi má své učně, tak proč by je nemohl mít i mistr čaroděj :-). Herecké obsazení ok, semtam sranda, ale zde pozitiva končí. Příběh je spíše průměrný a místy jsem se docela fakt nudil. Tenhle film je tedy jen klasickým odlehčením určeným na jedno podívání a na zahnání nudného večera 5/10. ()

zahubicku

Langeweile - jak by řekl pan Kessler ze seriálu-10 věcí které byste něměli dělat když ....,film je nudný od začátku do konce, hlavní představitel mi je silně nesympatický a ani obživlá socha velkého býka nezachránila tento film od upadnutí do jednou viděných a záhy zapomenutých filmů . ()

Praxis

Ale tak jo. Dá se to. Příjemné, rychle odsýpající, nenásilně humorné (někdy s trapnými vložkami) s božími cool triky (tak si představuji novodobou fantasy), s průměrným (rozuměj normálním) Cagem, skvělým Molinou a nevýrazným Baruchelem, sexy Bellucci a hezkým ocelovým orlem. Na druhou stranu, nic to ve vás nezanechá a vy se nemusíte do rána užírat přemýšlením. Vizuálně přitažlivé, ale tak trošku prázdné. 55% ()

havLord

Sice skvěle vymyšlená mytologie kolem kouzelníků, skvělá vizuální stránka, ale dějově naprosto impotentní blábol. ()

MartinezZ

21.11.2010 ~ Začínám se pomalu těšit na film, který by mě po delší době zaujal. Tenhle by mohl, kdybych na něm zase něco nenašel... ~ První mínus začíná hned na začátku děje. Původ příběhu je tu bleskově popsán stylem "V minulém díle jste viděli". Merlinovi učedníci pomáhají Merlinovi proti Morganě, ne však všichni, někdo zradí a započne tak honba za záchranou milované a poražením Morgany. Střih, nedávná minulost. Malý chlapec odbíhá od školní výpravy, dostává se do domu Nicolase Cage, přeživšího čaroděje, nachází prsten, který předurčuje chlapcův následný osud. Všechno se to ale trochu podělá a kluk utíká. Střih, současnost. Chlapec už vyrostl, je z něj mladík se zájmem pro fyziku. takový zapálený looser, zamilovaný do jedné blondýnky. Setkává se s čarodějem z dětství a v jeho učení rozvíjí své čarodějnické schopnosti tak, aby byl schopen porazit Morganu. Chvilku to trvá, jsou zde nějaké drobné rozepře, ale pak se ke konci nečekaně bojuje. ~ Když Vám řeknu, že jde o rodinný fantasy akční film ze studií Disneyho, musí vám být jasný konec a průběh filmu. Ten není nijak temný, naopak je protkán rádoby vtipnými scénkami v čele s hlavním hrdinou nagelovaným pitvořícím se Jayem Baruchelem, kterého jsem tu nesnášel a jeho ksicht mi tu celý film značně pokazil. Tenhle šklebící se cukající se maník se hodí do komedií. Sem vůbec. Kazil to tak i Cageovi, který zde zase kdo ví jak nezářil, ale užíval si to a byl to snesitelný rozevlátý čaroděj. Dětinskost finále tomu všemu dala korunu a tak jediným plusem je těch několik málo efektů a nápad se zrcadlovým světem. Finální bitva v parku uprostřed New Yorku, kdy v dalekém širokém okolí nebyla lidská noha a nikdo si tak vůbec ničeho, ani poletujících plazmových a fire ballů nevšiml, už byl jen takový drobný skromný facepalm. ~ Čarodějové jsou holt v čase čekání na poslední díly Harryho Pottera v kurzu, s tupým vrtákem ale moc nevytěžíte. ()

JJ.Gibson

Příjemné pohodové pokoukaní. Nicolas Cage konečně po dlouhé době zavadil o roli, která by se divákům mohla líbit. Čarodějův učen je klasická fantasy pohádka, která určitě potěší svým ztvárněním. Především efekty mi přišli dosti podařené. Bohužel jsem si k představiteli Davea (Jay Baruchel) nedokázal vypěstovat vztah jiný, než neutrální. Dále mě mrzí, že Monica Bellucci nedostala malinko víc prostoru a neukázala svoje ,,kouzla" samozřejmě :) Chtělo by to ještě malinko dotáhnou, dokreslit pár detailů a lépe to pospojovat a plný počet hvězdiček to nemine... ()

Riddick77

Chvilkama to malinko ztrácí dech, nicméně báječné obsazení a parádní triky to vynahrazují. Klidně bych si nechal líbit druhý díl... 8/10! ()

Luke7

Marně přemýšlím jestli dát * nebo ** hvězdy, protože děj je tu jasný hned od začátku, dialogy katastrofa, mladý trouba šikovný na fyziku, skvělá blondýnka po boku, nějaká ta filmová hvězda N.Cage, prostředí současnost v USA. Prostě hrůza. Ještě by se dal ocenit trochu herecký výkon N.Cage a nějaké ty triky, ale to je tak všechno. Další film pro lidi do 15-ti let ala Percy Jackson: Zloděj blesku. ()

GodComplex

Tohle je tak strasne Disneyovske, ze to snad neni mozny. Kluk, holka, zaporak, konec sveta, vsechno totalni pohadkovy preset. Pritom to nezacina vubec spatne a Cage to cele tahne v nezvykle dobre forme a hlavne s nezvykle dobrym ucesem. Paruka? 4/10 ()

speedy3

Podprůměrný "rádoby potterovský" film se stejně podprůměrným dějem. V tomto případě to nezachránil ani N. Cage.2* ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)