janesX

Príbeh je to ozaj svetový, ale veľká škoda, že nie je aj svetovo natočený. Aj napriek medzinárodnému obsadeniu (K.Lavronenka poznám z ruského filmu Nová Země). Na rozdiel od Lavronenka, Vladimír Dlouhý bol perfektný, ale celkový dojem, ktorý je inak silný, mi kazilo spústa rušivých momentov počas filmu (stále nejaké céčkové zvuky kombinované s flashbackami, alebo trasúca sa kamera, ktorá mala navodiť autentickú atmosféru, ale v nevhodných chvíľach). Vo filme bolo asi viacej hudby, ako slov, ani samotný Kajínek tam toho veľa nenarozprával, možno som očakával viac scén z kriminálu. Ale ten príbeh a celá zápletka, to je fakt niečo. 69%. ()

Fryštok

Technicky zcela zpackaný film. ________ Zde výčet nejvíce patrných nedostatků: chaotické střihy, neustále pohyblivá kamera jako při natáčení amatérských filmů, rozmazaný šedivý filtr po celou stopáž filmu - který tvoří tzv. vyblitý efekt; zbytečné close-upy, zoomy či zoom outy; záběry s absencí jakékoliv kompozice, všudypřítomná neskutečně dotěrná hudba či otravné „ambient“ zvuky + neposlouchatelný postsynchronní dabing, a nakonec, podobně jako v novějším Jáklově díle Jan Žižka, nevybalancovaná mixáž zvuku. Akční scény jsou hrozně hlasité, naopak obyčejné dialogy jsou zase moc potichu. __________ Emotivní scény (smrt manžela) paradoxně nemají žádnou emocionální váhu, jelikož postavy (ani fikční svět) nejsou dostatečně propracované na to, aby se s nimi divák jakkoliv stotožnil, či jim dokonce věřil jejich roli. ________ Druhá polovina filmu je určitě lepší jak první. Nejvydařenější scéna filmu je jistě útěk z Mírova. _________  Kvůli již zmíněným technickým vadám se na Kajínka nekoukalo moc příjemně, ale celkově je to film funkční, hlavně po příběhové stránce, což je přeci jen klíčové. ________ Na to, že se jedná o Jáklův první film, to ještě dopadlo dobře. ()

Ant_Antony

Celý tenhle naivní, jednostranný a místy hodně komický film táhnou následující věci: Překvapivě Václav Noid Bárta, kterej si za svou hudbu zaslouží lepší dvojku a to i za herectví. Hudbou mile překvapil, i když i on se občas neubránil nešvaru českých skladatelů táhlých vrzajících tónů a na to, aby občas nasadil svou exmanželku Bílou na tklivé zpěvy, jako Zimmer nasazuje Lisu Gerrard ještě nemá a ten závěrečnej song si mohli s producenty odpustit. Dalším jednoznačným kladem je kamera F.A.Brabce, kterej prostě zklamat neumí. Herecký koncert předvádí Lavronenko i bratři Vladimír (skvělá poslední role) & Michal Dlouhý. Vilhelmová má sice krásnou blond paruku a super krátké sukně, ale to je tak všechno. Navíc její romantická linka s Boguslawem Lindou, který je bohužel stejně jako Lavronenko příšerně posynchronovaný dabingem, který pozná snad i český divák, který odpouští kdejaké nedomr.., je tak odfláknutá jako argentinská telenovela a působí směšně od A do Z. Stejně jako výjoj vtahu mezi Kajínkem (který je chvilku mistrem světa, chvilku drnej jak chladný kámen, chvilku uraženej, jako arabský svět po uveřejnění karikatur proroka a pak zase mistr světa) a jeho advokátkou. Režisér Petr Jákl ukázal jak své umění - při natáčení kaskadérských kousků americkým produkcím leccos okoukal a už v sestřihových titulkách ukazuje, že by se rád přiblížil stylu Tonyho Scotta, ale k tomu má ještě hodně daleko - tak i své slabiny - tím je bezesporu naivně tragický scénář, který ani hvězdný ansámbl nezachraní... Slabých 30% (Pokud bych to měl trošku odlehčit, tak Kajínek je český Avatar bez modré Pandory: Mnoho povyku pro nic, velká reklamní masírka, precizně natočeno, ale scénář je spíš na skartování než na natočení) ()

MiaMahoney

Slušně natočený, napínavý thriller s výbornou Tatianou Vilhelmovou. Jediné, co mi vadilo, byl Kajínek vykreslený téměř jako národní hrdina a stoprocentně nevinný člověk, který si vězení nezaslouží... ()

Zyne

pribeh zajimavy,zvlast pokud pripustime,ze to tak fakt je. zpracovani filmu se mi ale nelibilo a obzvlast rusive na me pusobily vsechny ty radoby cool a efektni priblizovacky a oddalovacky a rychle strihy.snaha byt hollywoodsky akcni me zde fakt spis otravovala a tohle se v cesku jeste musime ucit pouzivat po svem a ne napodobovat neco z venku. ()

kapibara

Idea i motivace postav je těžko uvěřitelná, stejně jako paruka Táni Vilhelmové. Vizuální (prázdné záběry kamery F.A. Brabce) i zvuková (dabing,hudba) úroveň filmu je nízká. Postava Kájínka se fyzickými schopnostmi pohybuje někde mezi Hulkem (viz. vyrvání řetězu, který je zabetonovaný do podlahy, ohýbání železa holýma rukama atd.) a Batmanem. Útěk z vězení, který (podle mého názoru) poskytuje bohaté možnosti "vydovádět se" pro filmaře i scénáristu, připomíná spíš jeden z dílů Pevnosti Boyard. A to, že režisér využil pokročilé nemoci Vladimíra Dlouhého a použil ji ve filmu bez jakéhokoli důvodu, je vyděračství na divákovi. ()

Charon11

Nepředstavitelné jak lze z kriminálníka na filmovém plátně udělat hrdinu a mučedníka. Opisování od Kobry 11 a kamera z kriminálky Maimi. Docela nuda nechápu, že to na tolik lidí funguje. ()

gocatgo

Jedna hvězda za Vladimíra Dlouhého, druhá za scénu zatýkání Kajínka. Obsahově prázdné (nepochopím proč někdo točí film o něčem, kde se téměř nic neděje) a vcelku trendové z hlediska mediální kampaně Kajínek obětí. ()

22matelko

Slábé. vôbec to nesplnilo očakávania. myslým že každý čakal film o celom živote kájinka a nie len o právnických kecoch a jednej vražde ktorú vlastne ani nespáchal. pre mňa sklamanie. ()

Ollie235

Na české poměry velmi povedené akční drama. Lavroněnko mile překvapil a jsem rád, že tvůrci sáhli po méně známém zahraničním herci než aby zase vybírali z našich luhů a hájů. Alici Bendové její role sedla, jak nikdy předtím. Co mě ale neskutečně irituje je fakt, že film dělá z pana Kájínka českého hrdinu a oběť justičního omylu. Když jsem vycházel z kina, jediné, co jsem slyšel byly ohlasy typu: ,,Pitomej stát, vždyť je nevinnej"... A to, prosím pěkně, ne. ()

Zombi

Je vidět, že se tvůrci snažili přiblížit zámořským filmovým standardům a částečně se jim to i podařilo, fajn zvuk, kamera, střih.. jen to není vždy použito v pravou chvíli a v přiměřeném množství. Zběsilý střih a poletující kamera v klidných scénách, kdy by se člověk chtěl soustředit na dialogy a příběh, spíš ruší, časem i otravuje, hudba přidávající na obrátkách nebo tklivé atmosféře, ve scénách, které se vás emocionálně nedotknou, působí naopak úsměvně, přitom jinak není špatná. Problém je totiž ve scénáři a ve sžití s postavami, s Kájínkem se asi nikdo moc sžívat nebude, ale postava Vilhelmové by k tomu měla svádět, měla... Celkově mě to moc nezaujalo, snad jen Dlouhý potěšil a hlavní představitel rozhodně má charisma, toť vše. ()

Yardie

Pro mě velice příjemné překvapení. Mě to bavilo! Bylo to napínavé, mělo to spád, bylo to zajímavé, dobrá hudba, působilo to velice realisticky a občas to bylo trošku silnější kafe. Klidně bych věřil, že se to tak mohlo stát, resp. že to nebude daleko od pravdy. Ale to je na jinou diskusi. Co se týká filmu, tak na českou tvorbu poslední doby to je opravdu veledílo. Herci podali skvělé výkony, hlavní hrdina je dostatečně charismatický, téma zajímavé, hudba skvělá a mi osobně se i zde často kritizovaná kamera líbila. Takže za mě spokojenost! Lepších 70%. Howgh! ()

Martin_W

Očekával jsem pořádný průser, nakonec jsem však byl docela mile překvapený. První polovina je veliký chaos, který se mi po mnoha stránkách nelíbil.. Třeba taková práce s kamerou mi přišla podivná. Prostřední část (aka útěk Kájinka) se mi líbila nejvíce. Na české poměry docela dobře udělané. Konec už potom jede z posledního, ale naštěstí zase tak tragicky to neskončilo. Kájínek je sice další z českých průměrných filmů, ale u mě má v něčem navrch.. Zde mi nevadilo herecké obsazení. // A jen tak mimochodem.. O tom, že hlavní ženskou roli hraje Vilhelmová jsem se dozvěděl až díky csf teď, ve filmu jsem neměl vůbec zdání, kdo to je. 52% ()

jarmik

Viděno v Palace Slovanský dům v týdnu premiéry. Původně jsem hodnotil 4*, ale s odstupem času musím klesnout. Film už se mi dnes vůbec nezdá tak zajímavý, jako se zdál v tom ruchu svého uvedení na plátna kin. ()

politbyro

Kajínek je zmetek a je zcela nepodstatné, jestli zabil nebo nezabil. Jako recidivista z povolání by měl za mřížemi strávit tři doživotí po sobě a v případě, že to nevydrží, tak by mu měl být trest prodloužen. Na druhou stranu je více než jasné, že s těmi vraždami nebylo něco v pořádku a Kajínek by měl dostat nějakou společnost do cely. V tomto směru se mi film hodně líbil. ()

KM Phoenix odpad!

Hned u prvních tří scén jsem si připadal jako ve špatném filmu. A ejhle ono to vyšlo! A s postupující stopáží se nakonec ukázalo, že ten začátek byl asi nejzábavnější. Film obsahuje hrozivě nepřesvědčivé výkony, které doplňuje ještě dost otřesný český dabing u některých herců (B. Linda, K. Duken a další). Ve skutečnosti je to několik filmů dohromady (krimi, akční thriller, drama) z nichž ani jedna úplně nesouvisí s těmi ostatními a ani jedna se zdaleka neblíží ani běžné průměrné kvalitě. Doplněné je to vyloženě odpudivou kamerou a nesnesitelnou hudbou. Tudíž výsledné hodnocení nemůže být jiné než "odpad". P.S. Je mi záhadou proč tvůrci angažovali pro tento snímek zahraniční herce, když to za a) žádné výrazné zlepšení nepřineslo a za b) ušetřené peníze mohli spotřebovat na spoustu jiných věcí (třeba na lepší scénář či schopnějšího režiséra). P.P.S. Některé Kájínkovy scény jsou naprosto bizarní, viz ta kde dělá supermana (nebo cirkusáka) a trhá rukama řetězy z podlahy. P.P.P.S. Grand finále s textem a sřídáním obrazu filmového a reálného Kájinka je už drobný detail, který těžko může snížit už takhle neskutečně mizernou kvalitu snímku. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý