Temný rytíř povstal

• USA The Dark Knight Rises (více)
USA / Velká Británie, 2012, 158 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

Hans Zimmer

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul (více)

Zdánlivě bezstarostný život města je vykoupen obří lží o neposkvrněném hrdinovi, o němž není veřejnosti známo, že přešel na temnou stranu síly. Tím, kdo na sebe vzal hříchy Harveyho Denta a přijal vinu za jeho smrt, je Batman.  Všechno se ale změní s příchodem prohnané zlodějky, která přijde k Bruceovi domů ukrást otisky jeho prstů. Jejím prostřednictvím se Batman dostává na stopu podzemního hnutí, v jehož čele stojí terorista Bane. Díky zradě je však Wayne uvězněn v kobce, o níž kolují pověsti, že se v ní Bane narodil. Ten mezitím dostává prostor k realizaci svého megalomanského plánu totálního ochromení Gothamu. Donutí to Batmana znovu nasadit svou masku a temnou kápi? (TV Nova)

jerry737

Film byl nad moje očekávání.. ať si říká kdo chce co chce nikdy nebylo odpočítávání nukleární bomby tak stereotipně nudné nikoliv však omšelé mělo to styl krásu a nezastavil se ukazatel na 1 vteřině před výbuchem. Myslím že se Nolenovi zase něco povedlo a doufám že tímto nehodí Batmana do koše a že pozve Zimmera aby dělal hudbu bez ní by to nebyl Batman. A na závěr moje pocity při odchodu ze sálu kina: Naštvanost smíchaná s pocitem zadostiučinění. ()

s7RanG

Předchozí díl mě chytil určitě víc a to jsem jej neviděl v kině, jako tento. Velký rozdíl v záporácích. Tento dil až moc epic. *** btw: taky chyba, že jsem se těsně před shlednutím díval na Deja Vu. ()

montel

V Gotham City zavládla spravedlnost a tak se mohl Batman (Christian Bale) odebrat do ústraní. Celých osm let Bruce Wayne nevychází ze své rezidence. Až do doby, než se vyskytla nová hrozba, maskovaný terorista Bane (Tom Hardy), který se chystá odpálit atomovou bombu, přímo v srdci Gothamu...Další fantastická akční pecka pod taktovkou Christophera Nolana, která se mi zdála ještě o stupínek lepší než předchozí Temný rytíř. Klobouk dolů. 85% ()

Bejk518

Vizuálně perfektní film s velice povedonou hudbou, mělo to drajv a tak se stopáž nezdála moc dlouhá. Nechyběly dvě sexy samice, jak už od bondovek známe jedna mrcha a druhá klaďaska a film obsahoval i další trochu provařené prvky. (motivace hlavního hrdiny, od kterého nikdo nečeká vítězství - viz. Rocky a spol. ale my to máme pořád rádi a tak nám tyto klišé momenty nevadí) Konec filmu byl od pohřbu celkem jasný - škoda, nicméně pár zvratů ve filmu bylo a příjemně potěšily. Vychází mi to na 80%. ()

10doktor10

Naprosto skvělý akční film napínavý od začátku do konce. Skvělé efekty a podle mého názoru i mnohem lepší padouch než byl Joker. Doporučuju všem milovníkům akčních filmů. ()

dalberg

Pěkné zakončení trilogie... Nolan se opět vyznamenal, film měl spád a akční scény byly v kině super. Teď se jen můžeme těšit, zda bude po plátně běhat další maskovaný hrdina. ()

Phoeniyx

Velice epické zakončení které celou trilogii posouvá o level ještě výš. Musím uznat že Nolan odvedl vynikající práci už od začátku opravdu jsem byl zaskočen efekty,příběhem i následným koncem není co víc dodat. Úžasných 160 minut v kině které bych rád prožíval znovu a znovu. ()

Sonny

Kýčovitý film bez žádné myšlenky, nebylo snad nic, co bych už neviděl jinde. Na první pohled byl vidět i nesourodý scénář. Nesmyslným scénám byly věnovány dlouhé minuty, zatímco podstatná témata byla podána zkratkovitě na hranici srozumitelnosti. Myslím tím např. zdlouhavou úvodní scénu bitky v letadle a naopak sekvenci přebírání moci nad městem. Zase se mi ale líbilo, že americký policajt na konci zahodí svůj odznak jako gesto odporu proti systému. Tak aspoň něco.. ()

J!b

Příběh Temného rytíře pokračuje v úspěšném tažení našimi peněženkami. Téma možná trochu ohrané, v některých ohledech možná ztrácí dech, ale jinak skvěle drží pozornost diváka po celý napínavý děj a pochyby jdou spíše na vrub již viděného v předchozích dílech a jistých limitech, kam až mohou filmařina a nápady v rámci jedné série zajít. Ale prosím již ne další díl s Robinem, i když Joel Schumacher by se třeba dal k režírování ještě překecat :P Jinak Nolan opět skvěle a v mladém věku se jednoznačně pasuje mezi filmařské legendy (vždyť ten člověk zatím nenatočil špatný film...) ()

Bondík

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Možná i nejlepší, ale to se ještě uvidí. Několik perliček nás ještě čeká. Byl jsem nadšen. Doporučuji jít do kina. Nolan je prostě Nolan a opět se mu to povedlo, patří mezi mistry. Závěr trošku s otazníkem na možné další pokračování, ale to uvidíme také do budoucna. Shrnuto v kostce. Super zážitek. Nezklamal. ()

leonus.atrum

Není to Temný rytíř a to je dobře. Kvůli tomu že jsem si představoval pomalu příchod boha jsem si film napoprvé ani neužil ale podruhé jsem se i zasmál skvělím vtipům . Začátek fimu byl sice trochu zmatený ale konec tak dobrý jako tento jsem již dlouho neviděl. Tom Hardy alias Bane předvedl špičkoví herecký výkon. A co se týče příběhu...dle mého názoru by se tam našlo jen opravdu málo nepřesností. Jen doufám že tímto Batman končí aby si zachoval tvář. ()

michalkop

Temný rytíř u mě nezabodoval. Vůči předchozímu dílu této novodobé trilogie působí nesouvislým dojmem. K řeči se dostává nějaká Liga stínů, na kterou si z předchozích dvou kousků nepamatuju. Odkazuje se na ní do minulosti a že prý i Batman je/byl jejím členem. Těžce nesu přes srdce i to, že se z Batmana dělá padlý hrdina, který zase poamericku povstane z popela jako Fénix. Sice chápu, že to asi vychází z nějakého z x komiksů s Batmanem, které jsem všechny nečetl, ale trilogie by měla držet jakousi celistvost. Hudba, soudntrack i kostýmy opět bravurní. Pro mě má "Temný rytíř povstal" pouze na 65%. ()

macoslavek

velkolepé zakončení velkolepé trilogie, u mě předčilo očekávání.. a snad poprvé v životě jsem se modlila o happy end a dostalo se mi ho, takže absolutní spokojenost.. PS: kdo čekal ještě větší pecku, než 2. díl, byl (s prominutím) naivní.. The Dark Knight byl vyloženě o Heathu Ledgerovi, kterémuž se nedá konkurovat nijak. ()

Yeday

Je zaujímavé, že každý film s tejto trilógie je niečim odlišný. Tu sa predovšetkým kladie dôraz na " smrť ", alebo aspoň " hlavný " záporak to predstavuje. Začiatok s lietadlom bol výborný a dobre nás navnadil. Potom to síce stagnovalo kvôli predstavovacej vyše pol hodinovej stopáži. Kde sa sem tam niečo udialo. Takže to negradovalo takým tempom akým som u Nolana zvyknutý, ale to až tak nevadí. Jedine čo mi tak vadilo bol podľa mňa odflaknutý prvý stret s Bane-om(asi som si predstavoval niečo iné, neviem). Potom to už ale bol starý dobrý Batman, ktorého som si zamiloval. Výborná gradácia deja a Zimmer-ov hudobný doprovod celý zážitok len a len umocnil. Nolan túto trilógiu zakončil dôstojne. Napriek tomu(u mňa) neprekonalo TDK, ale ani Beggins(uvidíme či neskôr nezmením názor). Koniec bol predsa len trochu rozpačitý, no nedá sa mu uprieť to, že to skončilo veľkolepo. Nehovoriac o tom, že sa svojím spôsobom nechali pootvorené dvierka aj pre pokračovanie. V každom prípade Nolan posunul hranicu komiksových adaptácií zase o niečo ďalej ako svojho času Raimiho Spiderman. = 90% ()

complex

spokojnosť, až na neuverenie, človek až niekedy nechápe ako je to všetko zamotané, ale pochopí to, že je to až elegancia vo filme... tri časti, ktoré DC comics zadelili... niet čo dodať, akurát čakať, že takto to pôjde ďalej... len jedna vec, keby bomba vybuchla nad vodou, asi by tam bola nejaká ta vlna.. ()

Jerryklicha

Tento film je opravdu skvělý od začátku do konce. Skvělé scény a výborné herecké výkony a to vše doprovázeno skvělou hudbou :) Musím říct, tento film mě opravdu dostal a i když sem muž tak to přiznám, po hodně dlouhé době sem brečel u filmu .) ()

Joshua2121

164 minútová strhujúca seansa, ktorá nedovolí divákovi, čo i len oko prižmúriť. Spolupráca Christophera Nolana a Hansa Zimmera nemohla dopadnúť inak ako sa od nich očakávalo, réžia a hudba jednoducho bravúrne zvládnuté. Sem tam sa objaví nejaký gíč v podobe prehnaných efektových vyšperkovávačiek a občas aj nejaká tá logickosť niekde chýba, ale celkový pocit, ktorý tento snímok v človeku vyvoláva, to v momente zatemní. V záverečných momentoch samotného rozuzlenia si sám s trochou sklamania priznávam, že škoda, že sa to skončilo presne tak, ako by asi nejeden divák čakal; no v momente keď zisťujem, že samotný epilóg sa stáva možným prológom vo mne povstala eufória temného rytiera a rovnako aj samotné hodnotenie. Skvostný zážitok, ktorý určite odporúčam si vychutnať v kine. (80%) ()

Nový Batman bude rekordně dlouhý

10.11.2019

Joker bude lámat rekordy

Joker bude lámat rekordy

05.10.2019

Podle posledních čísel serveru Deadline to vypadá, že z komiksového Jokera, jenž tento víkend vstoupil do kin v USA a dalších 74 zemích po celém světě, bude pořádný hit. Rkový snímek pojednávající o… (více)