Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

Stanislaus

(500) Days of Summer je milá romantická dramedie se sympatickým obsazením v hlavních rolích a netradičně zobrazeným vztahem mezi dvěma náhodně se potkavšími lidmi. Vedle způsobu vyprávění, které bylo účelně nelineární, se mi líbil netypický konec, který dává na frak velké většině zámořských filmů obdobného žánru. Zkrátka film vhodný na zpestření dne, ve kterém se střetává láska, osudovost, zklamání a naděje. ()

jojinecko

V súvislosti s týmto filmom sa mi asocioval text jednej piesne "...´cause the heart that hurts, is the heart that works". Prebehla mnou "emocionálna triaška" ako dlho nie, formálna stránka perfektná, nápady miestami "doritinakopávajúce"... viac písať netreba, pre mňa jednoznačne jeden z filmov roku! A jeden z mála filmov, ktorý sa aspoň približuje zimomriavkám Lost in Translation (aj keď to je samozrejme neotrasiteľná srdcovka:). ()

giblma

Je fajn vidět americký biják, jehož hlavní hrdinové mají rádi Joy Division a jsou schopni citovat Bergmana. Je to fajn oddychovka, úplně ideální na kocovinu, co sem včera měla. Ale vzhledem k tomu, že je to film, co okamžitě vyšumí a rozhodně nad ním člověk nebude přemýšlet další týden, nehledě na to, že ke konci ztrácí dech, tak ten hajp okolo je jako fakt přehnaný...... ()

Flakotaso

Překvapivě moc dobré. Dokonce výborné. Zajímavá režie, pohodová hudba, pěkná kamera a hlavně sympatický Joseph Gordon-Levitt. Tento týpek mě opravdu bavil a jsem zvědavý na jeho další filmy. Naopak Zooey Deschanel mě moc nebere, ale chápu, že je ted moderní. Zato taková Melanie Laurent... :) ()

sharky

V zivote jsem nevidel film, kde mi byl hlavni hrdina tak strasne nesympatikcej (do toho pocitam i zivotopisny filmy o hitlerovi). protivnej namyslenej do sebe zahledenej nouma s divnejma nazorama a myslenkama si vyhlidne jeste podivnejsi holku a ja jim od zacatku pral, aby jim to nevyslo a to je asi spatne. Behem deje jsem se silene nudil, mozna to pusobi opravdove, ale kdyz mi vadi ty hlavni postavy, tak to nic nezachrani. Vytahne to az uplny zaver, kde se dostavi emoce a dobra tecka na zaver. PS: ty radoby moudre vety jsou strasne plytke a prvoplanove. ()

Pejpr

Opět jsem váhal, jaký film si pustit na svoje druhé tisícé jubileum, při prvním jsem sázel na klasiku a orientoval se podle žebříčku a procent a stalo se z toho fiasko. Tentokrát jsem vsadil na radu mé kamarádky Carshi a vyplatilo se. Už dlouho se mnou žádný film nezamával tak jako 500 dní se Summer. Jasně, jasně podobné téma se nedá zkazit, ale ukažte mi jediný žánrově podobný a zároveň kvalitativně stejně dobrý film jako je tento. Nejedná se o žádnou sladkou romatickou růžovou sračku a už od prvních minut je jasné, že tohle Léto nebude moc veselé. Kapitola sama o sobě je Joseph Gordon-Levitt, který posunul dimenzi herectví v tomhle filmu o třídu výš, kdy svoji vnitřní emoci dokáže přénést na svůj obličej a z jeho zevnějšku ji přesunout ke mně na gauč (z tohohle popisu to může působit tak, že to přece dělá každý herec, ale koukněte se a posuďte sami). Za celý film se poměrně dost směje, ale nikdy se neusměje tak, aby vypadal vesele (kromě jedné situace), což umí málokdo doopravdy natož to hrát. A vážně jsem rád, že co se týče vztahů, uvažuje někdo stejně idealisticky jako já. V Summer jsem se vážně nevyznal, tak jako v každé ženě a nejenom o tomhle je 500 dní se Summer. Můj komentář může působit celkem infantilně, ale fakt to se mnou zamávalo. První případ, kdy Podzim je veselejší než Léto :) ()

hansel97

S otevřenou pusou čumím na to, co byl Webb schopen předvést na poli žánru, u kterého je pro mě zázrak, když film není klišé vedle klišé a není to propadák. Panebože! Tohle je asi nejlepší romantický film, který jsem v životě viděl. Neuvěřitelný nápad s ještě neuvěřitelnějším zpracováním a to děj je poměrně obyčejný. Strašně příjemná atmosféra, i když ne zrovna veselá, akorát na pozdimní studené odpoledne, aby vás film trochu zahřál u srdce. Tohle se mě nejen citově dotklo, tohle mě přejelo jako náklaďák. Nemám, co vytknout. Jednu jedinou věc, což bych asi zvládl najít i u některých filmů, kterým jsem napálil pět hvězdiček. ()

honajz

Dám jen silné 4 hvězdy, protože ten film je vlastně strašně smutný a trochu si na konci lže. Sám jsem podobný vztah zažil a jak vidno, nejsem jediný. Takový ten vztah, kdy se s vámi ta holka chce vídat, neustále za vámi jezdí, až jí ve vaší práci začnou říkat stíhačka, jezdíte spolu na dovolené, na výlety, podnikáte bláznivé akce... ale ona vážný vztah podle svého tvrzení nechce, pořád tvrdí, že jste kamarádi, a vám se z toho může mozek vystřelit, protože všechny ty aktivity překračují hranice běžného kamarádství. A nakonec si ta mrcha (odkazuji k úvodnímu titulku tohoto filmu) vezme někoho jiného, a vy netušíte, čím a proč zrovna tenhle chlápek u ní nakonec vyhrál. Nutno říct, že film je natočený skvěle, s nadhledem, a dost často je hrozně příjemný včetně těch fórků a hledání společných chvilek, avšak kdoví proč tyhle věci holky za čas přestanou bavit a asi jste se jim okoukal nebo omrzel. A asi to funguje i v manželství, že se ženy začnou samy sebe ptát, co za podivného exota si to vzaly, ačkoliv předtím z něho byly hin, jenže teď jim jeho chování vadí a vytáčí je. Herci zde hrají skvěle, kamera kouzlí, postavy jsou uvěřitelné a docela propracované na podobný druh filmu, soundtrack šlape, jak má, načasování scén a diváckých očekávání je dokonalé. Ten film je povedený, ale ten konec je pokusem o happy end tam, kde většinou nic takového nebývá, takže se z toho trochu stane pohádka. Ale tak proč ne nakonec? Jo, a líbily se mi ty odkazy na jiné filmy, na Absolventa, který také končí vlastně špatně, i na Bergmanovy a Godardovy filmy. ()

Jinny

Film se snaží jít tak trochu ve stopách Amélie z Montmartru, ale rozhodně nešlape na sto procent. Je to dílko chytré, příjemné a kvalitní, přesto mu (přes všechnu tu snahu o osobitost) tak trochu chybí vlastní tvář a většinu scén známe z jiných filmů. Marc Webb je přesto velký talent a u jeho jména si dělám poznámku sledovat. ()

poz3n

Nádhera. Možná nejdivnější film o lásce, která neni rozhodně ta klasická osudová, ale je krásná, sponntání, ale i bolestivá a neopětující. Některý scény mě dostaly svýma nápadama, jako třeba ráno po prvnim sexu, nebo realita vs očekávání. Herci na výbornou, Joseph Gordon - Levitt je tak trochu kopie Heatha Ledgera (to ale neznamená, že by hrál špatně, naopak) a uhrančivá Zooey Deschanel je rozhodně důvod, proč se fatálně zamilovat. Vážně nemám co vytknout, perfektní film. ()

Roman.Ticka

Už počáteční trapas o vlasech Summer mi způsobil škleb, který svítil jak reklamní spot: "Co to je? Že by fiasko o ničem?" Pak přišly další trapné vložky typu Penis a Puma a už nic nezachránilo řítící se film do propasti. Ani to, že tvůrci vsadili na uhlazené tvářičky, což u mě nefungovalo, spíš naopak. Chvíli mi trvalo, než jsem našla v dolní polovině obličeje J.G.L Heatha Ledgera, což mu sice přidalo, ale Zooey je pořád tou střelenou ujetou holkou z Yes Mana. Děj se líně posunoval dopředu i dozadu a kromě dvou malých pokusů o vtip (porada týmu, výlev citů v bistru) a několika obrazových nápadů, (pozitiva, negativa, realita, snovost) jej nelze objektivně zhodnotit. (podle generace, zkušenosti) Každopádně žádný HIT se nekonal, i přes docela pěknou muziku. Předpokládám, že kamenem úrazu v závěru byl někdo typu Puma?! ;-) ()

rikitiki

Výtvarně nápadité s dobře vypointovaným koncem, ale tempo je příliš pozvolné a děj je opravdu jen klasické: chlapec potká dívku. /16. 8. 12./ ()

HellFire

Očekávání vložená od prvních trailerů do 500 Days of Summer se vyplnila na 110%. Zoey jsem si zamiloval už v Yes Man, Joseph je setsakra sympatický a spolu tak tvoří úžasnou dvojku. K tomu skvělý soundtrack a jedno z největších překvapení roku je na světě. ()

Kailo

Tenhle film se stane asi mým nejoblíbenějším (ne)romantickým filmem, teda už jím je. Originální, hravé a báječná Zooey. 90% ()

mm13

Debutant Marc Webb maže ako ten najvydarenejší stroj v akurátnom zábehu. Veci naplno odovzdané a triezve zároveň. Film ako má byť, film akých je málo, film, v ktorom režisér vie a herci chápu, film, ku ktorému sa budem vracať veľmi často. ()

Thomick

"They used to call me anal girl" --- Táák jsem konečně viděl tu slavnou skvostnou Summer. Eh. Zooey, Zooey, Zooey. Všechno řikáš na jedno brdo, jednim tónem, navíc nepříjemnym; hraješ hlavně ksichtem, to se mi tolik nelíbí. Já bych se do tebe asi nikdy nezamiloval ... což je pro mě u takových filmů velkou překážkou. Potřebuju "soucítit" s mužskym hrdinou (tady zrovna - jako na potvoru - výborně ztvárněnym). Humor je možná vytříbenej (scéna s penisem!), film nicméně až moc spolíhá na "sebespoilování", protože jinak by šlo o dost tuctový milostný drama s takovym tim klasickym "osudovym" poselstvim. Navrch Tomovo pošťuchování se s dvěma svýma totálně nezajímavýma kumpánama, to mě vážně nebralo, jak nejvíc to šlo. A chodit si pro radu za nákou 12letou holkou (sorry, Chloe), o níž se vlastně nic nedozvíme (vyjma toho, že už měla asi 150 kluků)? Come on! --- "Nice to meet you, I'm Autumn (Adam?)" ... třeba by mi film s Autumn sedl líp. ()

Ivoshek

Určitě je to pěkněj film, o to nic. Všechny ty věci o lásce, náhodě, útržcích vzpomínek, snaze něco vracet zpátky, koláže představ a reality... Jenom jsem měl pocit, že jsem to už někde viděl, akorát s lepším scénářem, herci a soundtrackem (a ano, bylo to v Eternal Sunshine of a Spotless Mind). Ti herci, to je vůbec téma... že mi není moc sympatický Levitt, to by se ještě dalo, ale mně se hlavně nelíbí Zoo Dešanelová. Abych ale nebyl úplně zlej, hláška níže je opravdu super, tak jsem dal nakonec 3 kousky, ale víc ani deko. "Následující dílo je fikce. Jakákoli podobnost s živými či mrtvými osobami je čistě náhodná. Zvlášť s Jenny Beckmanovou. Děvko." ()

luka4615

Nápaditý scénář a výtečné herecké výkony se dokonale snoubí v tomto neobvykle laděném snímku, který právě díky své filmové neobvyklosti reflektuje životní realitu mnohem přesněji než všichni ostatní. (500) Days of Summer režiséra Marca Webba rovněž zaujme i svým krásně zvoleným soundtrackem, což v kombinaci se snovou kamerou vytváří nevšední filmový zážitek, v němž se najde většina z nás. Tohle se zkrátka moc povedlo, pročež byste tomuto neotřelèmu filmovému počinu rozhodně měli dát šanci. Skvělá práce! „Most days have no impact on the course of a life.” ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)