Reklama

Reklama

Iron Man 3

  • USA Iron Man Three (více)
Trailer 1
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Hrají:

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)
(další profese)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

(více)

Videa (60)

Trailer 1

Recenze (1 771)

Mertax 

všechny recenze uživatele

Tony má svou nevymáchanou hubu plnou řečí víc než kdy předtím, ale v železném rukávu má stále několik skvělých a fungujících triků. *Menší spoilery* To už se však nedá říct o scenáristech, protože zvrat s Mandarinem je spíše směšný než vtipný. Jak dopadne Pepper, je nečekané a zábavné (palec nahoru za sportovní podprsenku). Dalším pozitivem je určitě celkové potemnění světa v temnorytířském duchu (teroristická hrozba, rozháraný hlavní hrdina)./// Iron Man byl vždy dost provázaný s komedií, třetímu dílu však tento žánr krapet křečovitě dominuje. Dětinské vtípky mohou otrávit, ale koneckonců Stark je prostě pan Hračička tělem i duší./// Scéna s Air Force One je vynikající a je také novou definicí hrdinského činu s originálním provedením. Ničení Starkova sídla je dlouhou masivní destrukcí vedle níž ovšem finále na lodi působí docela chudě. Plus hlavní blond záporák nemá dostatečné charisma a film kvůli střídavému tempu podle vzorce, v němž se střídají dlouhé dialogy a výbušná akce, způsobil, že subjektivně trval tři hodiny./// I když se postavy velmi rychle přesouvají z jedné lokace do druhé a střihy na sebe příliš nenavazují, neztrácíte orientaci. Celkově je trojka lepší dvojka, ale Starkovy narcistické hlášky vyvolají spíš pár úsměvů než salvy smíchu./// Brian Tyler však složil dostatečně pompézní hudbu a songy od různých zpěváků mají zase říz, i když chybí AC/DC, ale úvodní scénu startuje stále dobrý a dnes už nostalgický Blue od Eiffel 65./// 3D dosti nevyužité – na to, že kolem vás létají desítky Iron Manů a pořád něco vybuchuje, tak do obličeje ani kolem nic neletí, nezažijete snad ani jeden subjektivní záběr (!) a u četných dialogů v interiérech je plastičnost na nic.///Cheadle je béčko, ale ještě že Favreau hrál a nerežíroval./// Potitulková scéna slabá, ale oceňuju snahu o provázanost s marvelovským univerzem (zmínky o Thorovi a četné narážky na Avengers). 70 %. [Kino, 3D s titulky] ()

Douglas 

všechny recenze uživatele

Tony Stark je v Blackově pojetí dalším z jeho drsných hrdinů, kteří sice prožívají zásadní osobní problémy a nejsou zrovna reprezentanti vysoké sociální inteligence, ale umí si ze sebe soustavně utahovat a ve správnou chvíli potlačit svoje ego a pustit se do těch nejbláznivějších kousků s radostí malých kluků vrhajících se do nebezpečí, protože je to děsná zábava. Prostě... The Last Boy Stark. Více viz Douglasovy poznámky. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Do tretice všetko dobré? Slovo dobré by bolo urážkou. Toto je dychvyrážajúce, monštruózne a zároveň umiernené a držiace sa pri zemi. Black is back - a prináša nám tohto plecháča v najjagavejšom predstavení akčného pekla, ktoré rozpútal v poslednej polhodinke. Tej ale predchádza niečo, čomu sme neboli v prvých dvoch častiach zvyknutí. Boli sme zvyknutí na Tonyho Starka ako na excentrického darmožráča s flegmatickou charizmou, ktorá by strčila do vrecka všetkých Bondov dokopy a boj so zlom je len akýmsi koníčkom na vedľajšej koľaji. Avšak aj na psa príde mráz a aj Tony je len človek (s malým elektromagnetom na prsiach - nič zvláštne). Zo Starka sa teda stáva zraniteľný hrdina, ktorý si musí poradiť najskôr so svojimi démonmi, až potom nakopať prdel ostatným obsmŕdačom, ktorí sa rozhodli prevziať do rúk osudy tejto planéty. Pomyselná dvojica záporákov a zvraty s nimi spojené sú absolútnym vrcholom zápletky. Downey Jr. ako nikdy predtým potvrdzuje, že je srdcom aj dušou celej trilógie a vo svojom prejave to dáva patrične najavo. Kombinácia humoru a akcie, na akú si spomíname z konca minulého tisícročia bola dokonalou voľbou, s brutálnou akciou si Black poradil na jednotku a za asistencie otca prvých dvoch častí nám (v rámci žánru) servírujú najuveriteľnejšie a zároveň najpompéznejšie akčné scény. Oplatí sa venovať pár minút DVD bonusu - ako sa točila scéna záchrany vypadnutých ľudí z Air Force One. 90%. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Nejspíš se s ostatními neshodnu, že je Iron Man 3 nejlepší díl série, protože dvojka se mi líbí o něco víc, ovšem že bych byl nespokojený, to ne. Naopak jásám, neboť na tuhle satisfakci za nemastné neslané Avengers jsem čekal. Obzvlášť díky všemu, co se odehrává po zničení Starkova sídla, patří třetí Iron Man k nejvtipnějším adaptacím marvelovských komiksů (Thorova pozice vážně ohrožena), zároveň jde o film velmi akční a potěšující je, že do akce se často dostane i Tony Stark bez obleku - například během útěku věznitelům, což je dost možná nejlepší scéna vůbec. Scénáři nechybí emoce ani nadhled a jsem rád, že se po Temném rytíři neopičí tak moc, jak jsem se obával (to s novým Supermanem to bude horší). Díky Brianu Tylerovi má Iron Man navíc konečně pořádný hudební motiv (nic proti Debneymu). Body bych strhl za nevýraznou postavu Guye Pearce, která nebyla příliš promyšlená. Oproti tomu Mandarin jedinečného Bena Kingsleyho neměl chybičku.__P.S. Co zase ty české titulky? Nejsem nijak velký odborník na angličtinu, ale i tak - přeložit "You'll never see me coming" jako "Nikdy mě nezastavíte." a "I got you." jako "Jsi v pohodě.", to je vážně hnus. A bylo toho (opět) více... ()

TheRaven 

všechny recenze uživatele

Tvůrci se snažili dát divákovi vše, co od Tonyho Starka očekává. Bohužel to dopadlo jen tak nějak napůl. Špatně načasované a křečovitě vtipné hlášky, naprosto nezajímavý hlavní hrdina (rozuměj, diváku je zcela ukradené, co se s ním nakonec stane), „mechanik“-pasáž krátká a nudná, stejně jako nové hi-tech serepetičky, obleků spousta a přesto málo - viz koment uživatele "legas" (navíc závěrečný ohňostroj (??)), děj průměrný. K tomu nezáživné, předigitalizované a nepřehledné akční scény. Celkovému dojmu nepřidá ani absence nějakého výraznějšího soudtracku. Hlavním tahounem se nakonec stává stylový záporák Guy Pearce. Nevím, jak hodnotit takový blockbuster. Bavil jsem se? Ani ne, ale neusnul jsem. Není to zase tak děsivě špatné, jak by se z výše napsaného mohlo zdát, ale prostě mi to vše bylo tak nějak zcela jedno, což by asi nemělo (pro srovnání musím pořád myslet na Avengers, kteří ani jeden z výše uvedených nedostatků nemají a jsou pro mě ve všech ohledech ideálem komiksového blockbusteru). Chtěl jsem dát tři, ale vlastně pro ně nenacházím ospravedlnění. Zatím nejhorší díl IM. A třeba to bylo jen tím zbytečným tři-déčkem. Rozhodně tomu dám ještě jednu šanci. ()

Galerie (121)

Zajímavosti (111)

  • Záverečné titulky bežia dlhšie ako zvyčajne, Marvel do nich totiž pridal falošné mená, ako napríklad Gwyneth Waltrow. (surfound)
  • Spoluutor původního komiksu Stan Lee si zahrál malou roli porotce v soutěži Miss. (Habansz)

Související novinky

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (více)

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (více)

Úžasňákovi trhají rekordy

Úžasňákovi trhají rekordy

18.06.2018

Na pokračování oblíbeného animovaného hitu Úžasňákovi čekali fanoušci něco málo přes čtrnáct let. Letos se však téhle superhrdinské rodinky konečně dočkali a už můžou být klidní, protože film… (více)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (více)

Reklama

Reklama