Megažralok vs. obří chobotnice

• USA Mega Shark vs. Giant Octopus

Za nešťastných okolností jsou rozmrazeni dva obrovští tvorové, kteří zůstali v ledu z dávných dob. Již tehdy bojovali o vládu nad mořským světem a nyní v tom pokračují. Avšak nebojují jen spolu, ale každým svým krokem ničí lidstvo a zabíjí spoustu nevinných obětí. Skupinka vědců se rozhodne proti nim bojovat a zachránit tak lidstvo před obrovskou hrozbou. Otázkou pro ně však zůstává, jak zabít obřího Megalodona a ještě většího Octopuse. (m@rz)

LIVINGDEAD

Ale, pár triků tam bylo - když žralok překousl loď, sežral letadlo, překousl most v San Franciscu - chobotnice napadla vrtnou plošinu........Zas tak katastrofické to nebylo. A navíc, docela slušné dialogy. Snad jen to, že Lorenzo Lamas, přesto že má ještě vlasy a culík, je stará vražda!Kaliformské pobřeží je terorizováno dvěmi prehistorickými nestvůrami. Ty navíc spolu bojují o dominantní postavení v moři. Film je další projekt společnosti Asylum. Hlavní role jsou dány hvězdičce pop music Debbie Gibson a známému herci béčkových filmů Lorenzo Lamasovi. ()

Pugo odpad!

Vedel som do čoho idem. Môj prvý stret s filmom od producentov superfilmovej spoločnosti Asylum. Ako som ja len ľutoval po 5 minútach že som to zapol. Takýto prúser často nevidíte. Tu ani hodnotenie odpad! nevystihuje moje 90-minútové trápenie. Deborah Gibson je síce kosť, jej šikmooký kolega/frajer (ľúbostná dejová linka je obrovské WTF) je rovnako, ako celé osadenstvo, zlý. Kto ich ale všetkých tromfol? Odpadlík Lorenzo, ktorý je už fakt odpadlík (ak ním vkuse nebol...). Jediné plus: momentálne už legendárna scéna útoku na lietadlo a vrámci nej asi najlepší herecký výkon. ()

dr.horrible

Nečudoval by som sa, ak by rozpočet Asylumu stál na financiách od ľudí, čo si chcú zahrať vo filme. Iná možnosť ma proste nenapadá. Prečo by inak stále zaberali ten komparz? Stále a na dlhé zábery v detaile. A prečo by zas a znovu pridávali nové postavy, ktoré si odohrajú svoj štek a zasa zmiznú. A dvojníci!! Okrem fakeového Bryana Cranstona v jednej z hlavných úloh, ešte napodobenina Petera Coyotea a v tej istej scéne človek, o ktorom som si dobré tri minúty myslel že je to Michael Ironside! A Lamasov come back :) A nesympatická treťotriedna pornoherečka, spolu s tým japoncom tvoriaca neuznalý, avšak jedinečný, najNEsympatickejší filmový pár vôbec. Toľko k obsadeniu. Ďalej klasické ukradnuté zábery z prírodopisných dokumentov, žiadna dramaturgia (kostýmy?rekvizity? Asylum!), opakované zábery, dokonca aj tá hláška - zas a opäť - tá hláška, ako ešte furt nie sme pripravení... Trash treba hodnotiť srdcom. A tento mi k nemu neprirástol, pretože je tak neskonale debilný a vážne sa tváriaci, až je to nuda a aj keď si odmyslím fakt, že to asi úplne vážne myslené nebolo (a že som pár krát dostal prudký záchvat smiechu), furt je to len 90 minútové nezaujímavé naťahovanie jednej jedinej scény. Scény ako sa parta magorov, u niekoho v pivnici, hrá že sú v ponorke, že sú vedci a honia príšery. Výsmech ()

darkrobyk

Když se žralok zakousne do ponorky a zamává s ní, budiž, ale sundat letadlo letící v několika kilometrech, to už je umění! Nejhezčí jsou úvodní záběry zasněžených štítů hor s prostřihy do mořských hlubin. Hejno kladivounů nemá chybu! Jinak je to klasické Asylum s příšernými hereckými výkony, dobrou hudbou a pěknou kamerou. Tedy s použitím feromonů na žraloka a chobotnici bych byl skeptický, ale třeba by to fungovalo. Nemá cenu se dohadovat, proč jim neublíží ani torpédo, jelikož jde o fantastickou ptákovinu. Akce jede až na doraz a fyzikálním zákonům navzdory. Slušná komedie jako celá série nejen s megažralokem od Asylum. ()

RasputincZ odpad!

Tento brak proslavila scéna, kdy obrovský žralok doslova sejme letící letadlo. Zní to bizarně a bizarně to díky šíleným efektům i vypadá, ale nejsmutnější na tom je, že za těch 90 minut utrpení a nudy stojí právě jen ta scéna, takže pokud si o tomto filmu chcete udělat obrázek bez újmy na zdraví, doporučuji na youtube vyhledat pouze tu jednu scénu a absolutně o nic nepřijdete. Zbytek filmu nelze hodnotit jinak než odpad. Celý film působí spíš jako výsměch a nikdo Megažralok vs obří chobotnice snad ani nemůže brát vážně ( doufám, že ani tvůrci ne), protože je to sračka na entou. ()

• Niektoré digitálne sekvencie súboja žraloka a chobotnice sú použité opakovane. Vidieť to napríklad vtedy, keď žralok odhryzne chobotnici jedno z chápadiel, no v ďalších záberoch ich má všetky, len preto, aby jej zakrátko žralok to isté chápadlo znovu odhryzol. (ČSFD)
  • Prúdové lietadlo v jednej scéne je Boeing 747 so štyrmi motormi. Keď však lietadlo stiahne žralok pod hladinu, jedná sa o iný typ lietadla s dvoma motormi. (ČSFD)
  • V úvode filmu sledujeme kladivohlavé žraloky a ďalšie tropické a subtropické druhy. Žiaden z nich nežije v chladných vodách Arktídy, v ktorej sa úvod odohráva. (ČSFD)