Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (Cinemart)

Lacike

Cakal som nonstop zabavu utrhnutu z retaze a aj ked vtipov nebolo malo, tak som sa aj neraz nudil. Cakal som brutalnu akciu a aj ked tam bola krv a lietali tam nejake tie koncatiny, tak to nepôsobilo prilis surovo. Cakal som mnozstvo akcie, akurat bez drahych trikov a dostal som prakticky len dve akcne sceny v ktorych bolo celkom dost trikov a stare dobre kaskaderske remeslo v nich nebolo prilis citit. Cakal som dynamicku jazdu ale film neraz drhol, tempo bolo jak na hojdacke. Chvilu to sliapalo jak svajciarske hodinky a hned nato sa to zastavilo jak cinsky šunt. A hlavne som cakal v erotickej scene nahu Morenu Baccarin a dostal som PG-13kove klepnutie po vtakovi. A to ma na konci podobnym spôsobom do rozkroku nakopla este aj Gina Carano. Sakra. Proste som cakal filmovu udalost typu Kick-Ass 1 a dostal som mierne nadpriemernu rutinu typu Kick-Ass 2. Samostatne musim pochvalit Ryana Reynoldsa, ktoreho som mal rad v komediach, ale vo vaznych komixoch mi nikdy nesedel. Konecne nasiel postavu na ktoru sa hodi dokonale. Akcne sceny su prehladne, ale nejak extra ma nestrhli. Proste v nich prilis citit umelinu v podobe trikov. A to prostredie v ktorom sa odohrava finale vyzera skoro tak uboho ako Seagalove Rumunske videobecka. Celkovo som po tom hypu skôr sklamany. Slusny film, ale ziadna pecka to nie je. Dvojka snad bude velkolepejsia a uchylnejsia. 6/10. ()

Genero

Ani kapr, ani štika. Je to rak. Když vám doktor oznámí, že máte rakovinu slinivky, plic, mozku, jater a prostaty, určitě to není důvod k přehnanému optimismu. Naštěstí existují různé experimentální a ne úplně schválené terapie, po nichž sice váš obličej připomíná oškubané varle, ale milý novotvar potřou a jako bonus vám doroste jakákoliv končetina. A uznejte sami, že s takovou čerstvě se klubající ručičkou, to je jako kdyby vám honilo miminko. Nejsem žádný velký fanouš komixáren a kapitán Amerika mě bolel, ale z Deadpoola jsem nadšený. Konečně někdo, kdo nevypadá jako latexová transka z košilatého xxxsexanal.com, má smysl pro jemný intelektuální humor a nebojí se škaredějšího výrazu. Například kunda. Film doslova překypuje různými vizuálními srandičkami a prdelkami, což je dosti udivující vzhledem k tomu, že ho natočilo úplné režisérské pískle, jehož největším zářezem do celuloidu je tříminutová animovaná píčovina o šáhlé stařeně na gauči. ()

Shaqualyck

„Maximum effort!“ Není komiks jako komiks. Wade Wilson miluje sprosťárny a krvavou řež, stejně tak tvůrci téhle nekorektní adaptace, která vzdává hold kreslenému světu neohrožených hrdinů a zároveň si z jeho zákonitostí tropí bezskrupulózní šprťouchlata. Ryan Reynolds se dočkal životní role a Deadpool je nahláškovaná akční jízda roku 2016. ()

Borrtex

Kvalitne odvedena prace po vsech hlavnich dovednostnich strankach filmariny. Originalita, nevrlost a minimum milosti hlavniho hrdiny tvori dosti zvlastni krvavy svet se spetkou silenosti, kde se muze stat skutecne cokoli. Vyborny herecky vykon Ryana a perfektne ztvarneni charakteristickych rysu povahy Deadpoola, takove vziti do role jsem uz dlouho nespatril. Spousta lehkych ale dost casto i hlubsih tvrdsich vtipu. Obrovske prekvapeni a poteseni. Deadpool splnil presne to, co jsem ocekaval. PS: Jeden z mala filmu, kde se skutecne vyplati pockat na potitulkovou scenu:-) ()

Gwaihir

Jeden z nejlépe hodnocených filmů zde? Vážně? Nebudu zastírat, že mě do kina přivedla hlavně zvědavost, protože moje intuice mi říkala, že to tak dobré být nemůže, tedy aspoň ne pro mě. V tomto směru jsem rád, že mě instinkty nezklamaly, ale příště si již podobné testování raději odpustím. Úvodní tiulky jsou kreativní a potitulková scéna je poměrně vtipná, ani během děje jsem se neubránil občasným záchvěvům úsměvu, ale jinak mě to převážně míjelo dosti velkým obloukem, takže moje hodnocení se pohybuje kdesi na hraně. Nicméně, zatím to úplně neshodím. 55 % ()

Tommassi3

"Co se děje, Zlato ??" - "Zdálo se mi, že jsem Liamu Neesonovi unes dceru, a jemu se to nelíbilo.. Ty filmy jsou už tři !! Chápeš ?? Jestli on nakonec nebude špatný rodič.." ;) Až překvapivě soudržný a fungující mix otravného nablblého sexistického humoru, který tlumí hlášky naopak geniální ruku v ruce se sebeuvědomělou a hrdou sebeparodizací a vlastně i parodizací celého universa, a naprosto skvostných okázale sebejistých narativních konstrukcí a kejklí.. Už úvodní titulky dávají tušit, že půjde o v prvém plánu jasně vykalkulovaný protipól k ostatním marvelovkám s Kapitánem Amerikou na čele, díky bohu však ve famózně hravém a vynalézavém snímku, který v důsledku nemůže nikoho zklamat.. Podobně funkční užití bullet timu nepamatuji od nového Dredda a podobně bezvýhradně výtečného Ryana Reynoldse, který si do posledního dechu užívá svou životní roli, vlastně nepamatuji vůbec.. ()

maseer2

není to sice až taková bomba, jak jsem možná čekal, ale i tak je Deadpool zabijácky vtipná, nahláškovaná, nekorektní a hlavně s láskou natočená krvavá jízda, kterou si prostě nejde neužít.. víc takových odvážných experimentů! ()

GeusX

Husťárna! Již úvodní titulky dávají jasně najevo, že nepůjde o standardní superhrdinovský film. První dojem jsem měl jako u originálního KICK-ASS. Tady je však humor dávkovaný ještě na druhou. Hlášky pro dospělé puberťáky, utahování si z X-Menů a dalších filmů, povedený hudební mix. Jo, a samozřejmě stylová scéna po závěrečných titulcích opět nechybí - jak se stalo u marvelovek zvykem. Dokonalý film to sice není (a chvilku trochu uvadne) - ono v dnešní filmové přesycenosti mne již těžko něco úplně totálně chytí, ale povedená akční zábava to je určitě! Za svěží originalitu: 95% (viděno: 1x cz dabing) ()

Caszidy

Bourání "čtvrtých zdí" ještě nikdy nebylo tak zábavné. Deadpool působí mezi současnou komiksovou tvorbou Hollywoodu jako zjevení. Pěkně přidrzlé a neurvalé a proto i neuvěřitelně zábavné. Za mě osobně vede hláška Wade Wilsona (narážející na nepovedeného Green Lanterna, který málem pohřbil Reynoldsovu kariéru - ale zase ho seznámil s jeho manželkou) o tom, že až z něj udělají superhrdinu, tak ať mu nedávají digitální kostým a už vůbec ne zelený. Jediné co tuhle originální hříčku sráží, je očividně nízký rozpočet (z čehož si ale samozřejmě tvůrci na řadě míst také střílí - "studio si nemohlo dovolit víc X-manů"). ()

Silence

Všechno je to takové rozpolcené. První půlka je svěží, originální, se spoustou filmařských nápadů a vtipy založenými především na odkazování na jiné filmy a interakci s diváky. To druhá půlka už jak příběhově, tak řemeslně padá do standardní šablony a především se místy tlačí až příliš na pilu - prostě cool za každou cenu. Neřešil bych to, prostě bych si jen užíval tuhle příjemnou a svižnou změnu v trochu zatuchlém žánru. Když už je pak ale každý druhý fórek nějaká pitomá lascivní puberťálna, není to prostě ono. Jakkoliv má být Deadpool magor utržený ze řetězu a takové dospělé dítě, pořád je to čtyřicetiletý týpek, drsňák a bývalý voják. Čím víc mluví o masturbaci, koulích či čemkoliv podobném, tím víc u mě ztrácí respekt. Za dvojku budu ale určitě rád, ne kvůli většímu rozpočtu, ale spíš pro tu naději, že Deadpool už nebude muset tolik tlačit na pilu - představovat se, zaujmout a neustále poukazovat na to o kolik je jiný a drsnější než jiné komixovky. Pod tou drsnou slupkou je totiž stejně tuctová kostra, nad kterou se tak hlasitě povyšuje. 6.5/10 ()

BoPo

Kick-Ass osviežil celkom monotónny komiksový svet. Monotónny? Ano, ano, vidím tie nadvihnuté obočia. Dosť podobné zápletky, kde sa len mení look hlavného hrdinu a keď už sú všetci hrdinovia obohraní, tak ich naženú do jedného stáda, a natočia s nimi ďalších 10 filmov. Tak preto monotónny. Deadpool je prvý vydarený nástupca odkazu, ktorý zanechal K-A. Jedná sa teda o svižný, nehrdinský, hláškujúci komiksový film, ktorý ovplýva prehľadne urobenými a zábavne pôsobiacami akčnými scénami. Kick-Ass je určite lepší film, ale že budem u filmu s dvojitým R uvažovať o 4*? Tak to som fakt nečakal. ()

bouncer

Začátek je pecka, ale bohužel se to tempo hlášek, akce a nekorektnosti se nedalo udržet a romantická vsuvka již tak vysoké úrovně nedosahuje. Přesto skvělé osvěžení po tradičních komiksových adaptacích. Ryan Reynolds je lepší a lepší. ()

jh666

Po několika letech snažení se to povedlo a Deadpool konečně dostal vlastní film. Film je sice béčko, ale zatraceně zábavné béčko. Zábava je totiž největším plusem filmu. Pak tu mámě skutečně věrné znázornění postavy, Collosuse, který je opravdu Rus, hodně povedenou úvodní akční scénu a nejzábavnější úvodní titulky vůbec. Pak se tu povedlo něco, co by u Deadpoola člověk úplně nečekal, a to je romantická linka, protože tohle je jeden z nejuvěřitelnějších vztahů, na které v komiksových filmech narazíte. 90 % ()

MoiJe

Cakala som, ze jeho vtipky budu vtipnejsie, takpovediac udernejsie. Inak OK. Btw, Ed Skrein... si pamatam ze ked hral Daria v GoT, vravela som si, ze jedine, co tomu sexy chlapikovi chyba, je normalne ostrihat. Mylila som sa, s dlhymi vlasmi bol lepsi. ()

Hismael

Po 10 minutách jsem měl pocit, že jsem díky trailerům všechno už viděl. Celkově ze všech ukázek mě nechával Deadpool klidným a celou dobu jsem ho bral jako další komix v řadě. Jenže hodnocení najednou úplně obrátilo očekávání. Výsledek je nakonec někde mezi. Deadpool má velmi jasný a srozumitelný příběh, který nemá žádné nečekané zvraty. Občas je i předvídatelný a spíše je postavený na vtipných hláškách a situacích. Deadpool v dnešní době desítek komixových filmů prostě musí být jiný. Kdyby nebyl, zcela určitě by zapadl do průměru, ze kterého by ho příběh nedostal, ale vzhledem k tomu jak je koncipovaný, nepotřebuje mít jiný. Mluvit o revoluci a překonání konkurence mi přijde přehnaný. Je to zábava, dobře se na to kouká, určitě je možné spoustu věcí pochválit, ale osobně mám pocit, že je trochu nadhodnocený. ()

Ouwen

Tak na Deadpoola jsem se nesmírně těšil. Přeci jen, rozpočet nebyl tak obří jak bývá zvykem u amerických blockbusterů, mělo to být nekompromisně Rkové a těšil jsem se na osobní akci a zejména jsem se chtěl u filmu pobavit! Ještě se můj zápal navýšil, když si diváci stěžovali na drsnost, kterou Pool nabízí, prostě ideální podmínky na to, aby vznikl konečně dobrý Americký film. Nic z toho se nekoná, Deadpool je typická Americká sračka. :-) A jsem fakt nasranej. Trailery byly bombastické, pouštěl jsem si je několikrát. Film se však tváří cool a musí v každým dialogu být narvána narážka, hláška, či nějakej kec. Postavit film jen na tomhle škodí. Platilo to tak u Rychlé a zběsilé sedmičky, kdy Gibson mlel v neustálém tempu a žádná hláška se nepovedla. Zde jsem se zasmál asi čtyřikrát. Za celej film! To je úplně mizerný. Nejlepší je hláška s Neesonem, na ten zbytek si už ani nepamatuji. Navíc humor není ani přirozený. Na postavu Wilsona jsem se těšil, dokonce mi bylo jasné, že furt mele. Jen jsem měl místy křečovitý pocit, že dialogy jsou zakončeny nějakou fekální frází, prostě za každou cenu tam narvat tyhle kecy. Po polovině jsem se přejedl, a ani jsem už nevnímal kolik toho kdo mele. Akce je málo a je to typickej digitální humus, žádná osobní akce, tohle jsou samá saltíčka, kotouly, lítačky, exploze, efekty, já chci pořádný akční scény, kde hrdina bude vtipně improvizovat, má schopnost nezničitelnosti a však přestřelky jsou úplně sterilní, bez jediného nápadu, souboje úplně přehnané a vizuál hroznej. Divné úhly kamer, hnusný zpomalovačky a zbytečně mnoho střihu. Režie mne prostě nepřijde kvalitní. Rko tu je pouze pro ty fekální výrazy a nadávky, jinak jsem si useknutých končetin a headshotů moc neužil, viz je vše zabíráno divnými kamerovými úhly, jakoby se tvůrci štítily vše ukázat v plném záběru. Navíc mi i vadilo rozložení filmu, byl bych rád za chronologický přístup, nemám rád tohle na přeskáčku. Hudba není nejhorší, herecké obsazení ujde, Ed Skrein překvapivě absolutně nejlepší. SHRNUTÍ: Deadpool byl můj asi nejočekávanější film. Jenže jak rostla popularita, každý byl fanoušek filmu, tak mé nadšení částečně opadlo a ve výsledku se jedná o digitální sranec s průměrnou režií, solidní hudbou, digitálním bordelem (finále je směšný) a nudným humorem, kterej postrádá přirozenost, údernost a je toho prostě moc, celej film je na tomhle postavenej a po půlce už bylo všecko vydojený. Jinač co se týče monologů do kamery, tak na nás parkrát Wilson zamává, něco kvákne a to je vše. Nějak nerozumim zdejšímu hodnocení, ale tak je to populární a každej to zná, no co už. Dvojku jinak vynechám, tahle pásová výroba není pro mne. PS: O nějakém příběhu nemá cenu nějak psát, žádnej tu není. ()

JohnCZ

Svěží vítr mezi marveláckými komiksárnami. Sebeparodická, přisprostlá a notně krvavá Rková akční jízda s neustále hláškujícím Reynoldsem, který nejde pro popkulturní narážky či perverzní hlášky daleko. K tomu hravá kamera i styl vyprávění využívající častou retrospektivu, díky čemuž film za celou dobu nevypadne z tempa. Moreně to s dlouhejma vlasama neskutečně sluší. ()

Johny_fork

Nakonec průměr. Neříkam, že Deadpool nebaví, to jak komentuje veškeré dění na plátně, a to i po skončení snímku, mi bavilo a ve světě komixových adaptací je to pro mě vítaná inovace. Nicméně prostě to musím srovnávat s Kick Assem, a tomu se to nehrabe ani po kotníky. ()

Pink.Panther

V mé nevědomosti mne udivuje s jakou dětskou hravostí internetoví kritici podrobují analýze fikční světy marvelovské marmelády. Přičemž taková rozborka by mne zajímala např. u nějakého neortodoxního dramatu, či v nějaké alternativě. Je to jako kdyby někdo obešel Bratry Karamazovy, aby si v kiosku koupil sešit Pepka Námořníka a analýze podrobil jeho obsesi v požírání špenátu včetně detailní rozborky kalorické hodnoty špenátového listu v přepočtu na jednotku konzumovaného talíře. Punc náročnosti jak prase, ostatně jako celý tento spektákl pro čerstvě náctileté X-Meny. Produkce: Twentieth Century Fox ve spojení s Marvel Entertainment ()

corpsy

Dočkali sme sa najlepšieho filmu roka už vo februári? DEADPOOL je zmeskou toho najlepšieho, čo môže dospelácka kinematografia ponúknuť. Krásne brutálne akčné scény, dialógy pekne bez servítky a coolovosť pri ktorej Tarantino a spol blednú závisťou. Ultimatívny filmový spektákel. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě