Reklama

Reklama

Šifra Karla Velikého

(TV film)
  • Německo Die Jagd nach dem Schatz der Nibelungen (více)

VOD (1)

Historik a archeolog Eik Meiers se snaží dokázat, že poklad Nibelungů existuje. Na světě jsou stále lidé, kteří jsou ochotni obětovat cokoliv, jen aby ho získali. Když při jedné z dobrodružných výprav za bájným pokladem tragicky zahyne jeho žena Marie, Eik se rozhodne opustit místo historika, vzdává se své touhy a rozhodne se žít pokojným životem spolu se svou malou dcerkou. Po deseti letech historička Katharina Bertholdová objevila v místech, kde zemřela Marie, zasypanou kryptu. Eik se zprvu odmítá do bádání zapojit, ale když tam nalezne prsten manželky, rozhodne se v práci, kterou tolik miluje, pokračovat. Nápomocen mu má být přítel a mladý badatel Justus. O poklad usiluje zločinecká banda dr. Brenera. Nezáleží mu na tom, jak poklad získá, použije k tomu peníze i násilí. Chce především získat ampulku Dračí krve, která má nadpřirozenou léčitelskou moc. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (47)

lioncel

všechny recenze uživatele

snaha tu určitě byla .. dobrý úmysl také .. námět spojený s hledáním legendárního pokladu Nibelungů nabízel spoustu dobrých možností, které však zůstaly vesměs nevyužity .. němečtí tvůrci svázáni svým americkým komplexem se pouze snažili kopírovat, místo, aby se pokusili o originální přístup a zpracování .. takže samé německé filmové klišé a opisování .. škoda, protože epický příběh Nibelungů .. to je něco, co vlastně Amerika ani nemá ... už ta samotná legenda by si konečně zasloužila pořádné a důstojné filmové zpracování … ()

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Velmi pomalý rozjezd, jak tohoto snímku, tak celé trilogie. V dalších filmech to má o hodně větší šmrnc. Autoři sice kopírují Jonese a jiné filmy, ale ten hodně podobný Jones se narodí až v příštím volném pokračování. Zde se dost hodně kafrá a kafrá, ale i tak je akcí sdostatek. A navíc je tento snímek poučný. Proč se zábavnou formou nepoučit o historii, i když některé věci byly hodně sporné. Ovšem nikde také není řečeno, že se jedná o historický dokument. Takže podtrženo a sečteno, Velmi slušná podívaní na nedělné dopoledne, ale vážně brát nelze, stejně jako ostatní díly. Jo a přidávám plus za nádherné scenérie. ()

Reklama

Smok 

všechny recenze uživatele

Pre tentokrát Nemecký príspevok k téme mysteriózna, histórie a hľadaniu bájnych pokladov. Nie vyslovene zlý, tí, ktorí majú radi riešenia stáročných historických záhad na počkanie a často aj bez nejakého logického vysvetlenia, (S na mape znamená jasne súhviezdie Labute, takže mastíme na Labutí zámok :)) si prídu na svoje. Milovníci histórie si určite užijú rôzne nemecké historické lokality no a milovníci logiky a prudkej akcie, budú asi hľadať ďalej. ()

drankeryth 

všechny recenze uživatele

Kultova stanica RTL sa podielala na tomto filme a neslapla uplne vedla, aj ked to tiez nebol vynikajuci film. Dobrodruzne filmy na sposob Indiana Jonesa mam rad a tento sa mu aj troska podobal, aj ked na Indyho vobec nema. Tomuto filmu chybali napinavejsie sceny, ktore su tu, ale nieco im chyba, co by vas prekvapovalo neustale na kazdom kroku, ktore urobili hrdinovia tohoto nemeckeho filmu. Niektore sceny boli vydarene, co sa tykalo zahadnych rebusov v rozlusteni zahad okolo pokladu Nibelungov, ale niektore zas boli slabe, hlavne na tych stracich skalach ma to moc nebavilo, ako aj zaciatok filmu. Vyzeralo to take narychlo urobene a nie moc kuzelne ako napriklad tie katakomby, kde objavili mrtve tela bojovnikov stojacich v stenach vsade kde sa clovek pozrel. Keby sa to vsetko nieslo v takomto duchu dobrodruzstva, tak to by uz bolo nieco ine a mohol by tak aj konkurovat Indiana Jonesovi. Zaverecne finale tiez nebolo najhorsie, ale dalo sa to aj urobit napinavejsie. Na televizny film to vobec nebolo spatne, co ma aj dost prekvapilo. Takze moje hodnotenie je pozitivne a som rad, ze som mohol vidiet tento film, aj ked nepatril medzi to naj, co sa tyka dobrodruznych filmov. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Jak se dostaneme ven? - Vy chcete ven?" Tak nám Němci zašifrovali Indiána Carsena a vyrazili za pokladem do jeskyní, historických památek i přírody. Já jsem tedy obvykle poměrně nevšímavý, ale tentokrát jsem zaznamenal, že tohle sice byla poměrně naivní vykrádačka, ale až na pár direktů od paní Logiky se to putování dalo bez větších obtíží strávit. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama