Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

harmonikar

Veľmi rád si pozriem dobre natočenú akčnú oddychovku,ale to nieje prípad tohto filmu.Režisér Schwentke trestuhodne premrhal potenciál.ktorý v sebe skrývajú herci obsadený do tohto filmu.Jediná akotak zábavná postava je tá,ktorú stvárňuje John Malkovich.Mary-Louise Parker je veľmi trápna.Všetci tí skvelí herci vlastne ani nemajú čo hrať.Dialógy sú fádne,iba občas zaznie nejaká dobrá hláška.Scenár je slabý ako 5 krát prevarený čaj.Zopár akčných scén je celkom vydarených,ale to je asi tak všetko.Jediným oživením je nápad s animovanými pohľadnicami a zopár dobrých skladieb použitých v soundtracku.Čakal som určite viac. ()

Mr.Hackels

K pěti hvězdám moc nechybělo. Fakt jsem nečekal zázraky a dost mě to bavilo. Brucie si jede to svoje, na co jsme zvyklí. A vůbec nezklamal. Morgan Freeman taky super. Ale kdo byl největší borec? Jasně John Malkovich, ten snad neumí jinak než za výbornou s hvězdičkou. Jeho kecy a pohledy mě rozchechtávaly dost. Celkově úplně pohodlných 85% ()

zurivymlok

Vím, že to celé je nadsázka, ale přesto se mě občas nedařilo to jako nadsázku brát. Vcelku je to ale průměrná oddychovka, která je až na pár nudnějších okamžiků vcelku zábavná. ()

Skunkiee

Tak tihle 4 důchodci jsou zábavnější než všichni mlaďáci v akčňácích v celém hahalyvůdu. A šlape jim to perfektně. Svižná a svěží akční komedie! Nic víc nic míň. ()

SirPsycho

Tváří se jako vtipný, svižný akční film s vysloužilými agenty, ale já se spíš nudil. Většina vtipných scén mi přišla strašně násilně nucených, asi jako když se snažíte prostrčit hlavu rukávem. Naproti tomu akční scény byly někdy až bolestně hloupé a zdlouhavé. Dávám 3 hvězdy alespoň jako úctu k mým oblíbeným hercům ()

Hrobař

Na to jakej to má potenciál docela slabotka. Malkovichova role pobavila ostatní taky ujdou, ale už jen to mít hvězdně obsazenej film a fórky nedoklepat dokonce .... promarněnost. ()

endoskop

RED má síce neohromil a ani sa mi vyslovene nevryl do pamäte, ale dokázal pobaviť a nedalo sa nefandiť veteránom (zahraní kvalitnými hercami), ktorý nakopávajú zadky novej generácii. Finálna prestrelka bola vynikajúca, vlastne to bola čerešňa (a poriadna) na dobrej torte. ()

ghoston

Dvě hvězdy, díky Malkovichovi. Willis u mě skončil! Tento film je nepřístupný nad 18 let!! Jestli i přesto se na to podíváte, tak promarníte 107 minut svého života, jako já!!! ()

Richard333

Nadprůměrná komedie, která se mi líbila. Čtyři hvězdy za film a jednu hvězdu jsi určitě zasloužil John Malkovich, který svojí roli zahrál líp než výborně. ()

Parsek

Tři* je maximum... a ostřílení matadoři v hlavních rolích na tom nic nezmění. Scénář to celé poslal tam, kde to je... čili nuda se špetkou akčního a komediálního koření. ()

pepca72

Tak nevím, ale na mně to bylo tak trochu ani v řiť ani v oko. Koukl jsem na to, protože nyní běží Red 2, a chtěl jsem si udělat objektivní názor a srovnat. Dvojku jsem zatím neviděl, ale chystám se. Toto dílko mně nudilo až na pár scén. Začátek vypadal slibně, ale pak už to byla trapárna, tak nějak násilně podávaný humor. No a ta Helen Miren, tak ta mi tam neseděla vůbec, bylo to trapné a její hrdinka, tak jak ji podala vypadala fakt hrozně. Mám rád béčkové filmy, ale tady je to áčkový vizuál, áčkoví herci, ale celek je tak C-. Slabé, slabé 2 *. ()

james11

Zasmál jsem, ale pokud bych si chtěl dát seriózní akci, do tohohle filmu bych nešel. Spíš taková komedie na odreagování. ()

jurajpower

Robert Schwentke vrátil Bruce Willisa do jeho žánru. Ľahká oddychovka na večer, bez prudkých zvratov deja, bez nezmyselných obratov na konci filmu a čistou kamerou Floriana Ballhausa bez epileptických mykaní. Má to aj Bruceov humor, čo to aj schytá.... Podľa mňa je to jeho labutia pieseň. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)