Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Cubah

Pro mě naprosto přesvědčivá zábava, bavil jsem se královsky. A přidávám ještě půl hvězdičky za skvělou a krásnou Helen Mirren v bílých šatech a těžkým kulometem. Vůbec herecké obsazení téhle taškařice je prostě skvostné, John Malkovich je lahůdkovej pošuk, Willis a Freeman standartní, Urban přesvědčivý. Prostě spokojenost... ()

czjezisek

Celkem pěkná akční komedie s Brucem Willisem v hlavní roli. Jeho filmy mám rád a tak si nikdy nenechám ujít jakkýkoli jeho snímek. Tento mě vůbec nezklamal, dostal jsem v podstatě to, co jsem od toho čekal - žádný zázrak, ale ani žádné zklamání. Bruce Willis má pořád skvělou formu, i když je RED (Retired and extremly dangerous) :) a velice kvalitně mu sekundují i Morgan Freeman či John Malkovich. ()

Pointed

Ze začátku filmu jsem si myslel, že to bude jedna z nejlepších akčních komedií, co jsem viděl. Ale od půlky filmu to s příběhem šlo jen z kopce, prostě scénář byl podle mě zvorán. Nicméně má to být komedie a to se tvůrcům povedlo. Za super důvtip, který je vetřen snad do všech "lepších" scén dávám 3 a půl hvězdičky. Co se týče herců a kamery jsem naprosto spokojen. Nejvíce se mi líbila postava Johna Malkoviche. Je to parádní, večerní, oddychový film. ()

sten32

Humor, akcia, čo viac treba v americkom filme? Dosluhujuci herci sa odviazaly a vznikla z toho pekna akčna komedia :) ()

zekon

Stallone má své Expendables a toto my přišlo jako že Willis je chtěl taky. Jenže zatímco Stallone to zvládl a film měl vše co měl mít, toto je samá křeč a trapárna, které jsou tam moc násilně tlačeny. Ne, tohle nezaujalo až tak jak bych čekal. Karl Urban ale dobrý. ()

dracekt

Opravdu, ale opravdu nic moc, druhá polovina zoufale nudná. Neuvěřitelná zápletka. Jen za to obsazení hvězdičku. ()

jarmil8

Nenáročné a bez výraznějších ambicí a přitom moderně a s lehkostí zrežírované. Herci jsou fajn, ale opravdu si roli užívají asi jen John Malkovich a Mary-Louise Parker. Bruce Willis se neumí přirozeně ani najíst :-) ()

sidthekid

Jak to máme rádi... banda senilním dědů ve výslužbě s pořádně ostrejma nábojema a jazykem. Nad všemi ční paranoidní J.Malkovich poznamenaný pokusy s LSD... Nemůžu si pomoct, ale tihle staříci mě budou stále bavit... ()

siki37

od Expendables som očakával veľa, dostal som málo. od Retired, Extremely Dangerous som nečakal nič a bavil som sa výborne. aj od starých vlkov sa dá ešte čo to naučiť, hlavne keď je pri tom sranda a Malkovič, Frímen aj Wilis tu mali viacero scénok, na ktorých som sa statočne uchechtával. ()

kacudzde

Slušná akční komedie s nestárnoucím Brucem, šíleným Malkovichem, šmrncovní a drsnou Helen. Partička speciálních agentů, kteří jsou v důchodu, ale ze svého " umění " ještě nic nezapomněli. A že to bylo chvílemi dost nadsazené? ( Brucův výstup z auta točícího se v hodinách :-))), baseball s granátem...) Mě se tahle oldschool oddychovka líbila. Jo, a je to snad první film, kdy se ženská před akcí přezuje z jehel do pořádných bot :-) . ()

chaosteory

Střašnĕ velké očekávání, na oplátku velké zklamání. První půle filmu má dobrý rytmus, výbornĕ se střídá akce s humorem, kde akci obstará Bruce a humor John. Jenže nĕkde v polovinĕ se cosi posere a z dobře rozjetého rychlíku se stane udejchaný courák. Akce je ménĕ a ménĕ, humor se vytrácí a film začne nudit. Je to škoda, protože s tĕmito jmény šlo udělat mnohem víc. ()

Priest

Willis a akčňáky patří k sobě jako Česi a pivo. Ne méně tomu bylo tady. Je vidět, že se pro tyto role narodil. ()

montel

Frank Moses (Bruce Willis) je bývalý agent CIA v penzi. Vede docela pohodový bezstarostný život a ve volných chvílích vede dlouhé rozhovory s dívkou, kterou nikdy neviděl. To vše se změní jednoho dne, kdy je ve svém domě napaden několika ozbrojenými muži, které ovšem bez problémů vyřídí. Od této chvíle je ovšem štvanou zvěří a musí co nejdříve zjistit, kdo se jej snaží odstranit... Klasický Willis se spoustou akce a troškou černého humoru. Kdo zkousne, že je hlavní hrdina nezničitelný a celkem předvídatelný scénář, jistě se pobaví víc než já. 55% ()

Peterek82

MUHEHE! Na začátku filmu jsem si říkal "jak to může souviset s popisem filmu"? A najednou BUM! a už jsem se vezl. Perfektně jsem se pobavil. "Dědky" perfektně doplnil skvělý Karl Urban. Akčí akce, dechberoucí soundtrack, prostě Husté! 8/10 ()

dosik

Dobrá komedie pro potěšení, která nikoho neurazí a je obsazena slušnými jmény. Určitě všem doporučuji, kteří mají rádi humor a trochu akce. Podle mého soudu takových 78%, žádný velký hit to není, ale je to takový lepší nadprůměr. ()

SONYAGENT

Na Postradatelné to zdaleka nemá.. A právě z toho důvodu ho hodnotím takto. Byl jsem nafilm namlsaný, ale docela jsem se nudil. Chybí mi bojové scény. Bruce má rozhodně navíc, než na dědkovský akčňák.. Takové se můžou točit v Německu, ale ne v USA ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)