Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

HArna

Pobavil jsem se, film má nedostatky a víte kam konec směřuje. Normálně by to byly jasné tři hvězdy, ale Willis byl super. Ovšem Malkovich je eso...ten mě hodně pobavil. Takže čtyři hvězdy. Jsem zvědavej na pokračování ()

bila.tecka

Tak tudy cesta nevede. Charismatičtí herci bez charismatu. Plejáda hvězd, kterou režisér prostě nedokázal ukočírovat. Děravý scénář tomu taky nepomohl, přitom se nabízela nostalgická akce "důchodci po letech opět ve zbrani". Nestalo se a za pozornost stojí snad jen účast Helen Mirren, která působí neskutečně sexy. ()

AdamesWWE

[8/10] RED: Na výslní a extrémne kvalitní. Tak by som v skratke túto akčnú komédiu s hviezdnym hereckým obsadením. Najviac sa mi páčil Willis, Freeman a Malkovich. Svojimi výkonmi ma potešili aj Parker a Mirren. Film je veľmi svižný, vd´aka primeranej stopáži nenudí, je tu viacero vtipných momentov a treba spomenúť aj akciu, ktorá je veľmi dobrá, aj prehľadne natočená a pôsobí efektne. ()

kedl

Snaha o napodobení Postradatelných, která je lepší než postradatelní. Na rozdíl od postradatelných má Red alespoň nějaký smysluplnější děj. P.S. Tím neříkám, že by se mi Postradatelní nelíbili. ()

Paity

Pro mě je Red podobně skvělé a milé překvapení jako před nedávnem A-Team. Akční napínavý nářez, který má veliký spád. Prostě snímek, u kterého se nebudete nudit ani minutu. ()

ti88na

Super prekvapenie bol pre mňa tento film, napchatý hviezdami, ktorí si nezavadzali a celý čas som mala pocit, že si svoje úlohy užívajú. Z vyslúžilcov sa mi najviac pozdávali John Malkovich, ktorý sa dokáže tváriť ako decko, ktorému náhle zobrali cumeľ, a pritom to nepôsobí divne a šarmantná Helen Mirren, nádherná práve vďaka tým nevyhladeným vráskam. Film sa po celý čas niesol vo vysokom tempe so zábavnou akciou a skvelými hláškami. Vyzdvihnúť musím Karla Urbana, ktorý drsnosťou konkuroval aj Brucemu Willisovi (to meno mi vždy pripadalo ako názov pre žiletky) a bol neuveriteľne sexi, v čom mu už Bruce nestačil hoci sa o to strašne snažil. 85 % s prehľadom. ()

farfalla

´RED´ (Retired Extremely Dangerous) je typická kriminální, akční komedie, jakých už bylo natočeno mnoho. Agentura se z nějakého důvodu snaží zbavit svých bývalých agentů. Agenti tedy musí zjistit důvod a kdo ho vydal. Agenti se postupně zkontaktují, jsou to všechno vysloužilci, někteří už v důchodovém věku. Pro Bruce Willise v roli Franka Mosese je to jedna z mnoha rolí. Ostatní z jeho party si však své akční role zjevně užívají. Všechny role jsou však dost schematické. Všichni jsou nad věcí, nic je nepřekvapí, protože nikomu nevěří. Příjemnou výjimkou je Henry - archivář(Ernest Borgnine), který je mezi těmi profesionály stále ještě lidský. Také Sarah Ross (Mary-Louise Parker) je velmi příjemná postava. Dívka, které se splní sen o cestování, ale způsobem, který nečekala, ale v skrytu duše po něm toužila. Perfektně do party zapadla, i když dělala nováčkovské chyby. Takže i když je to film dost typický pro svou kategorii, dá se v něm najít něco zábavného. ()

provitamin

Super akčná komédia, teda akčný klenot, jasných 100 percent. Perfektne vybrané herecké osadenstvo, vtipné hlášky také že som sa viackrát nahlas schuti zasmial, akčné scény sa striedajú s pokojnejšími pasážami a navyše veľká sympaťáčka Mary-Louise Parker, ma dosť prekvapilo ked som si po skončení filmu pozrel jej vek. Nemám čo vytknúť. ()

Spacecore

Komiks jsem četl čerstvě co vyšel a přišel mi vynikající (na to, jak byl útlý - 3 sešity). Že o tom natočili film jsem se dozvěděl až nedávno a těšil jsem se, aniž bych si moc sliboval. No, musím říct, že nejlepší akčňák poslední doby a nejlepší komiksová adaptace snad za dekádu. Mám opravdu radost a hodlám zajít ještě do kina. Bruce Willis je pořád v dobré formě, žeru ho. Účast Mary-Louise Parkerové, Morgana Freemana a Johna Malkoviche byla výborná, pořád bylo na co koukat.. Režie a akční sekvence bravúrní, bez zbytečných popcorn zbytečností. Co bych vytknul (a proč nedávám pět hvězd) tak trochu zamotanost scénáře (museli něco k původnímu komiksovému scénáři od W. Ellise, dopsat, to dá rozum) a trochu nostalgický stesk, že už Bruce přece jen nebude tak ultimátní jako dřív. Např. počáteční vztah k M. Parker byl podobný jako ve filmu 12 opic, ale tam to mělo tu hustou hereckou šťávu, dnes už je to jen kvalitní standart. Až to budou dávat na HBO, nenechám si to ujít. ()

Rendiss

Film je slušnej, nechybí mu špičkový herci, scénáristi si s tím pohráli. Hláška za hláškou, Bruce Willis coby agent CIA ve vyslužbě, ukáže mladýmu Karlu Urbanovi co je to život agenta, Morgen Freeman se mi tam tolik nezamlouval. Mary-Louise Parker je fakt sexy i ve 46 letech. Navíc John Malkovich coby klaďas a navíc strašně ulítlej člověk je skvělej, ty jeho manýry jsou bombový. ()

kobe6

V posledních letech jsem překvapen jak originalní jěště může být žánr, u kterého jsem myslel, že je vše vyčerpané. Banda důchodců místo flákání po Kauflandu, předvádí akční show jakou jsem dlouho neviděl. Kdoby to byl řekl, že nadsázka bude tady ta největší zbraň.75% ()

Frecklie

Nejlepší z letošních akčních týmovek, skvěle spracované klišé s výborným obsazením. Všechno funguje jak má a a to, když od toho nic nečekáte, strašně příjemně překvapí. Malkovich skvěle zabil s bombou s obrovským infantilním budíkem a scéna kdy Bruce jen tak jakoby nic vystoupí z rotujícího auta? Ahhhhh! ()

Wishkah

Tahle komedie je zdánlivě skvělá. Zápletka je patřičně zapletená a přitom jednoduchá. Bruce Willis je správný tvrďák, Mary-Louise Parker je správně roztomilá, John Malkovich je správně švihlý, Karl Urban se ze záporáka změní v slušňáka, akce je přehledná a kvalitní....je tu zkrátka všechno co tu může být. A přesto tu něco chybí. Celý film se usmíváte ale nesmějete. Žádná parodie, žádný opravdový a nefalšovaný výbuch smíchu. Jedná se o jednoznačně kvalitní akční komedii, ale bohužel není ani nepatří mezi ty nejlepší. Pro mě jsou to slabší čtyři hvězdičky ()

Darik

Vcelku normální akční komedie se spoustou ohraných gagů a skečů, ale... A právě to ale je úžasný. Sice byla většina vtipů uvedena v traileru, i tak ale film dokázal velmi příjemně a (někdy) i inteligentně pobavit. Kupa vysloužilých agentů tu nakopává zadek celé armádě svých mladších kolegů a jde jim to vcelku pěkně od ruky. Dal bych 3* ale pobavila mě jedna scéna na konci (Ted už je ti líp?). Zkrátka nenáročná zábava, která opravdu dostojí svému žánru a v mnohém překonává své soužánrovce. ()

jasiska

Páprdovia sú sympatickí a občas sa aj dobrý joke podarí, ale nemôžem si pomôcť, tento film bol ako trikrát prevarený čaj. Dej úplne plytký a jednoduchý, žiadne zvraty, žiadne prekvapenia, nič originálne a plný klišé. Nechápem, ako sa také obsadenie nazbieralo na taký film bez potenciálu. Ale klobúk dolu autorom, z takého nič urobili celkom pozerateľnú záležitosť. ()

Prochy38

To bylo nadmíru příjemné překvapení! Je vidět, že trio Willis, Malkovich, Freeman rozhodně nepatří do starého železa. Jak napovídá název:). V tomto filmu jim skvěle sekundují sympatický K. Urban a nádherná Mary-Louise Parker. Dohromady z toho máme výbornou akční jízdu, která sem tam sáhne do kapsy komediální a místy do kapsy thrillerní. Moc povedené! ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)