Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

berny2468

Pro mě je to velké překvapení. Očekával jsem neco jako Salvation, ale film se kvalitou hodně přiblížila jednotce. Začátek byl skvělý, řekl bych, že lepší než předchozí díly . Film se až moc zamotaval. Hodně věcí bylo zkopírováno ze starých dílů. Filmu hodně pomohla Emilia Clarke a také Arnie, ale nesmím zapomenout na Simmonse, ktery na svůj krátký čas dokázal, že je skvělý herec. Hudba výborná. Plný počet jsem nedal hlavně kvůli představiteli Kyla Reese, který se na jeho roli vůbec nehodil.... 80%. ()

sidzej

Rozhodne lepšie než Salvation. Starý dobrý Arnold sa vracia a s ním aj skvelé hlášky a akcia. Najväčšou slabinou filmu prekvapivo nie je dej ale obsadenie. Emilia Clarke sa do roly Sarah Connorovej nehodí rovnako ako Jai Courtney ako Kyle Reese. Na druhej strane film si ma získal obsahovo pretože sa vraciame k prvým častiam a všadeprítomná nostalgia skrátka funguje ako má. Kvalitatívne zhruba na úrovni trojky akurát s horším obsadením a trikmi. ()

DEXTER099

Tak a je to tady...konečně jsem zhlédl pro mě nejočekávanější film tohoto roku.Jak začít...zprvu bych chtěl zmínit,že jsem na film šel docela napjatý,protože před návštěvou kina se dostavili i obavy z reakcí lidí co to viděli přede mnou,ale většina těchto obav se v sále postupně vypařila a já jsem jedině rád,že jsem po dlouhé době vyjma projekcí navštívil kino.Teď už k tomu co jsem vlastně tedy z filmu měl.Příběh začíná bojem mezi odbojem a stroji přesně tak jak to známe z vyprávění všech třech dílů série.Vidíme Johna a Kyle jak bok po boku postupují k hlavnímu sídlu Skynetu.Kde je i ukryt stroj na cestování časem.Vše je nám vyprávěno hlasem Kyla kde se i prolínají jeho vzpomínky na život ve světě po soudném dni a jeho prvnímu setkání s Johnem.Pak se děj pomalu rozjíždí,ale pořád v duchu předchozích dílu.Hlavně prvního.Těsně předtím než je Skynet poražen tak vyšle do roku 1984 našeho známého T-800 model 101 a přesně kopíruje děj prvního filmu až do doby než si tento zlý Arnold chce vzít šaty od těch výrostku.Náhle se objevuje druhý T-800,ale o poznání starší a já mam mrazení na zádech,protože to jak se tento film snaží dát poctu těm starším dílům je opravdu krásné a soubojem starého Arnolda s jeho mladší verzí to jen pěkně vrcholí.Poté se celý děj filmu odehrává úplně v jiných rovinách než jsme byli zvyklí ze všech viděních dílu,ale navzdory všem kritikům mi přišlo vše docela dobře vysvětleno(i když mouchy se najdou,ale ty jsem si nějak dokázal dovysvětlit)Máme tu rok 1984,1976-Mladý Arnold co zachraňuje malou Sarah,1997-soudný den a pak úplně nový rok 2017 kde se odehrává největší část filmu a to je rok nového soudného dne.Nebudu ani moc ani prozrazovat když to za mě bohužel udělal už trailer a tak poznatek o tom ,že John Connor není tak úplně kladná postava pro vás asi už nebude žádné tajemství a to jste film nemuseli ani vidět.Je škoda,že to tvůrci za vidinou větší návštěvnosti vyzradili už před samotnou premiérou filmu,protože se tím připravili o dobrý moment překvapení.Těch je jinak ve filmu docela málo,protože je toho i co se akčních scén hodně vyzrazeno dopředu.Co stojí za zmínku a plusy tohoto filmu tak je to perfektní výkon Arnolda,dobře udělané efekty,výkon Emilie Clarke a nakonec i pro mě překvapivě Johna i Kyla,akční scény stojí taky za to a myslím,že mají dostatečný spád.Nesmím zapomenout i na roli J.K.Simmonse,který leč má malou roli tak jí odehrál dobře.Chyby se v mých očí najdou taky a to kupříkladu úplné ignorování T3,ale tím,že sám film vysvětluje ,že existují různé alternativní budoucnosti tak se to dá pochopit.Dále mě bych rád viděl delší bojové sekvence s Arniem.Někdy mi přišlo,že je to zbytečně brzo ustřiýeno.Dále bych úplně vystřihl to až přeodlechčenou scénu ze zatčení úhlavní trojice.Finále filmu je v pořádku a má dobré vyvrcholení,ale přesto by mi nevadila opět delší sekvence souboje mezi T-800 a zcela novým Terminátorem.Jinak co se týče přežití T-800 tak to si musím sám ještě nějak vysvětlit :-).Celkově když bych to shrnul tak moje očekávání ,která opravdu byla velká se podařilo splnit tak z 85% a pro ty kdo váhají a chtějí od filmu T2 akorát v roce 2015 tak pro ty bych jen dodal,že opravdu nevidím důvod pro tak velkou kritiku,protože T2 to prostě není a ani neměl být.Za mě celkově tedy právě těch 85% a pět hvězd. () (méně) (více)

salisbury

Terminátor Genisysoval pátým dílem a já s lehkou obavou vkráčel do Imaxového kinosálu. Sál se plnil jak včelí úl téměř k prasknutí a já očekávaje nebezpečných filmových žihadel jsem se v zápětí náramně Arniem bavil. Na obsazení je potřeba si trošku zvyknout, ale akčního reje je tam natolik, že díky všelijakému efektu vlastně ani obsazení není nijak potřeba. Hlavní rolí je tam stejně kamenný Arnieho xicht, který na tuhle roli byl snad vyroben, stejně tak jako ve filmu T-800. Bez něho Terminátor není Terminátorem a postrádalo by to do žhava kovem rozpálené koule. Celou dobu jsem čekal zda ve mně nadšení vyprchá, ale nestalo se tak a až do konce jsem slastně chroustal jak nachos každou scénu zalitou ostrou chilli omáčkou. Arnie je zpět a já jsem za tento návrat velmi rád. ()

PauloZ

Nejsu si jistý, zda tímto filmem trošku nepopřeli dění v 1. a 2. díle. Nicméně je to zdárnější jak 4ka. Hrátky s časovýma rovinama mě celkem bavily, ale popravdě, nejmoudřejší z toho všeho nejsem. Asi je to zbytečný díl, ale mám pocit že právě tady se alespoň něco vyřešilo a neuvízli jsme v tom nekonečném kruhu. Arnie je skvělý a jeho mladá verze je skvěle zmáknutá. Emilia jako Sarah velmi v pohodě a Jai mi kupodivu moc nevadil. Nicméně je to celé nahovno z hlediska špinavosti filmu. Začátek v 80. letech je skvělý odkaz a oldschool, ale pak to jde do noty dnešnímu pojetí, žádná špína, žádné šrámi hlavních hrdinů a celé je to dost uhlazené a čisté. Jako letní zábava paráda, ale pro Termifajnšmekry to asi nebude úplně po chuti. ()

curunir

,,AK SI MYSLÍŠ, ŽE SA MEDZI NAMI NIEČO ZMENILO KEĎ SME SA OBJÍMALI NAHÍ, SI NA OMYLE." __ Keď v tej chvíli dvaja hlavní protagonisti dosiahli takéhoto splynutia, nemohol som sa ubrániť spomienke na úvod seriálu ,,Bol raz jeden život". Odhliadnuc o tohto môjho súkromného postrehu je viac než isté, že znalci série budú vedieť ľahko identifikovať odkazy na predchádzajúce všemožné akčné úlety spojené s Arnoldovov najslávnejšou úlohou. Sám som sa pri nich a niektorých hláškach príjemne pousmial (,,Bože, roboti cestujú v čase a zametajú po sebe stopy."), avšak viac než 3* - aj to s prižmúrenými očami - tomuto filmu dať nemôžem. Predovšetkým mi celý filmový laitmotív ,,keď ide zmeniť minulosť, pôjde aj budúcnosť" príde na letný blockbuster pre masy mimoriadne komplikovaný a nad všemožnými fyzikálnymi odôvodneniami udalostí T-800 som sa zväčša nijako hlbšie nezamýšľal (páčilo sa mi iba jednoduché vysvetlenie Terminátorovho starnutia). Vadil mi nesympatický zjazvený Jason Clarke, vadil mi slabo využitý J. K. Simmons, ktorého postava bola pre akýkoľvek posun príbehu zbytočná. Hláška ,,starý, ale nie do šrotu" je však adekvátnou obhajobou Schwarzeneggrových filmových projektov. (10 503. hodnotenie, 1131. komentár k filmu) ()

ledzepfan

No, narozdíl třeba od čtyřky je to sice Terminátor, ale nutno podotknout, že Terminátor 21.století. Co to znamená? Je to kolotočářské, přepálené, roztěkané a ve výsledku ploché. Jednoduchá akční i myšlenková údernost s důrazem na postavy která stojí za nesmrtelností původních dvou filmů ( a svým způsobem pomohla i trojce udržet si tvář), byla tentokrát vyměněna za chaotickou dějovou linku plnou akce, skákání v čase, akce a akce. Hned po dokoukání mám z filmu dojem jakéhosi řetězu střetů, které jsou pořád na jedno brdo a jediné co je sem tam odlišuje je, že se odehrávají v autobuse, ve vrtulnících atd... Jeden terminátor proti druhému, druhý proti třetímu, pak proti čtvrtému a do toho se tam motá hvězdičkovské, Gotko-Spartakovské duo, které jednomu pomáhají a do zbytku (s větším či menším úspěchem) vytrvale stříli. Paradoxně nejlépe nový terminátor funguje v těch několika málo neakčních pasážích, kde se sem tam povedlo napsat vtip, vsunout odkaz nebo nějaké drobné cameo. Na druhou stranu, když už se mluví trošku déle(nebo se vtip opakuje už po třetí), rychle to začne smrdět blábolením. Takže, podtrženo sečteno, jde o povedenou plochou popcornovku, která na původní filmy sice formálně navazuje, ale zdaleka nedosahuje jejich syrovosti, naléhavosti a jedinečnosti.. Prostě další produkt kinematografie dnešních dní: Nabušit to akcí, naroubovat na to nějákou lacinou vymyšlenost, vsypat do toho prachy, vyhypovat to do nebe a vycucat prachy z diváka který odejde obohacen o absolutně NIC. ()

spaceboyCZ

Nebýt Arnieho, dám jednu *. Ale díky němu je ten film vtipný a on je prostě..prostě dokonalý. Jeho strojený naučený úsměv, vtípky ze sebe samého..díky moc, Arnolde! ()

Adasin

Většina herců mi není moc sympatická, ale to ještě není důvod k nenávisti. Zmatený scénář s jedním těžkým "WTF" za druhým už ano. Nejste-li skalním fanouškem Terminátora, nejspíš si Genisys užijete jako ulítlý akčňák a brzo se Vám vykouří z hlavy. Pokud ovšem máte Terminátora hodně rádi, jedná se jednu z největších kudel, jakou kdy fanoušci nějaké série dostali do zad. To, jak jsou překrouceny první dva díly série je neuvěřitelné. Přirovnala bych to k pocitům, které ve mně kdysi vyvolal film Poslední vládce větru, jenž se neúspěšně pokoušel adaptovat můj milovaný animovaný seriál. Jinak ani efekty žádná sláva, ale koukat se na ně ještě dá. 4/10 ()

EastWicka

"Bóže, roboti cestují v čase a zametají po sobě stopy! Já to věděl!" Hehe. Genisys je taková terminátoří telenovela. Zábavná, svižná, což o to... Ovšem atmoška, osudovost a ono mrazivé poselství zůstávají i nadále na bedrech úžasného, božího a nepřekona(tel?)ného Soudného dne. ()

baribal

Plytký nesmysl, který kult založený především na smysluplné a jednoduché teorii totálně rozložil. Není to Arnoldem, je to režisérem a všemi ostatními herci. Jasona Clarkea mám rád, ale ten jeho ksicht mi zde neskutečně lezl na nervy.. proč? protože scénář. Stejně tak postavy Emilie a toho necharismatického "Reese" byly maximálně nesympatické. Někdo chtěl natočit komplexního terminátora s hutnou akcí a zamotaným příběhem, který bude TOP fandům dávat maximální smysl. Výsledek je přesně opačný, pro "nefandy" T-série to bude jednoduchá akční pitomina, pro fandy je to plivanec do ksichtu. ()

maddy

Terminator: Dementys. Na rovinu priznám, že táto séria pre mňa nie je srdcovkou a za jediný skutočne podarený a nadpriemerný kúsok považujem iba dvojku Judgement Day, takže ťahať Terminátora do nového milénia a neustále živiť túto značku vo mne nevyvoláva žiadne nostalgické pocity. No po dyslektickom Genisys si už musia fanúšikovia predošlých filmov začať vážiť aj ten Salvation (čo apropo nebol zlý film ako sa tak nejako ustálilo medzi fanúšikmi, akurát iba neškodný priemer, ktorý však nedokázal naplniť očakávania po tých prvotriednych traileroch), pretože Genisys nemôže fungovať ani ako nostalgické spomínanie na prvé dva filmy. Jasne, je tu Arnold a variujú sa udalosti z prvých filmov, ale čo z toho, keď so svetom neoboznámený divák sa tu vo všetkých tých postavách, vzťahoch a časových rovinách stratí a fanúšika musí takéto hlúpe čachrovanie s príbehom iba naštvať. Genisys tak nefunguje ako samostatný film, ani ako pokračovanie série, pretože jeho príbehovú líniu narúša tak veľmi, že už nedáva vôbec zmysel. Namiesto drsného, špinavého sci-fi akčňáku je z nového Terminátora pestrofarebné nič. Generické akčné sci-fi so síce množstvom akcie, ale prepálené do takej miery, že si nie som istý, či to brať ešte aspoň trochu vážne alebo sa tomu iba z chuti smiať. O to viac, že za celé dve hodiny si nie je možné spomenúť na jedinú akčnú scénu, ktorá by bola akokoľvek zaujímavá a utkvela v pamäti. A nefungujú ani tie silené hlášky, keďže noví predstavitelia kultových postáv sú nevýrazní, typovo sa tu nehodia (hlavne Emilia Clarke z Game of Thrones je totálny miscast) a v podstate sa od nich nepožaduje viac, než prechádzať od jednej akčnej scény k druhej a nič z toho čo sa tu deje nedáva zmysel ani na tej najelementárnejšej úrovni. V takom prípade vďaka aspoň sa toho Arnolda (a to píšem ako niekto kto ho nemá ktovieako v obľube). Ten jediný Genisys ako tak zachraňuje, je vidieť, že sériu má rád, ale neberie ju prehnane vážne a návrat do role si užíva. Vo výsledku je však Terminator: Genisys iba nezmyselné pokračovanie, ktorá stratilo všetko to čo mali predošlé filmy. Špinavosť, drsnosť, atmosféru, štýl, trefné hlášky, zaujímavé akčné scény, charizmu postáv a aj akúkoľvek snahu udržať tie časové roviny v akej takej logickej nadväznosti. Alanov Taylorovi sa tak prekvapivo darí udržať len to tempo. Tie dve hodinky na počudovanie svižne ubehnú, no všetko v nich je tak dementné, že to v dnešnej dobe na poli letných blockbusterov nemá čo robiť. Ale tak čo chcieť od filmu, ktorý má tisíc krát horšie efekty než pokračovanie série spred 25 rokov (!!), v ktorom postavy cestujú hore dole časom a tá prvá sa smeje tej druhej, či dokáže vidieť budúcnosť a v ktorom helikoptéry dobre že „nedriftujú“ vzduchom (zvyčajne si pri týchto veľkých akčných blockbusteroch nepotrpím na fyziku, viď napríklad séria Rýchlo a Zbesilo, ale čo je veľa to je veľa). Ako paródiu by som to možno akceptoval, no ako vážne mienené pokračovanie série ... CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

agentmiky

První film terminátoří série,který si ode mě odnáší průměrnou známku,a to tři hvězdy.Teď vám vysvětlím proč.Všechny filmové recenze byly převážně kladné,a tak jsem se na něj těšil.Dostal jsem ale film,který namixoval všechny díly do jednoho a nedával moc smysl.Kdyby ve filmu nehrál Schwarzenegger,tak bych mu možná dal i nižší hodnocení,neboť jedině on zahrál výborně.Herecké obsazení Reese se Sarah Connorovou bylo docela špatné.A ještě jednou se musím vyjádřit k prolínání časů,neboť to bylo nesmyslné.Na konci to měli zakončit nadobro.Hodnocení:50 % ()

VojinRyan

Ja si už 10 rokov prajem, aby sa Arnie vrátil s poriadnou rolou. A nejako hlboko v duši som dúfal, že to bude jeho alfa-omega Terminátor. Kde sa jeho ksicht výborne hodil, vážny tón a drama + thriller mu sedí fajn. Žiaľ nepodarilo sa. nech sa na mňa nikto nehnevá, ale urobiť si z toho polo komédiu a opakovať prvky z prvých dvoch dieloch (aj keď beriem, že je to vracanie času) to nie je to čo som čakal. Aj keď niektoré trailery dávali tomu nádej, že aj keď to bude čiastočný recyklát Camerona, že to bude fajn. Nebolo. Film mal dve zásadné chyby. Prvá bol Alan Taylor, ktorý nemá dostatok skúseností a praxe, aby zvládol podobný film, ktorý "mal" základňu fanúšikov dosť silnú. A druhá chyba bol Jai Courtney. Asi sa zhodnem z viacerými, že jeho tvár a vystupovanie sa tam nehodí a je mi vrcholne nesympatický už od začiatku. Čiastočne to zachraňuje Emilia Clarke. Radosť sa na ňu pozerať zo zbraňou v ruke (aj keď sem tam mi to prišlo trošku smiešne, keď i spúšť a cieľník sú väčšie ako ona ). A ďalšiu hviezdu dávam za Arnieho, že mal odvahu ísť do toho, urobiť si prdel sám zo seba a ešte to propagovať ako dobrý film. Chápem, že bolo snahou nalákať čo najviac ľudí (aj kámoša Camerona) ale ľudia na to neskočili. A popravde ja tiež nie. Stále čakám na Arnieho comeback ( ak nepočítam pomoc od Slya v The Expendables) v podobe filmu, ktorý mu sadne. A jeden možný triumf si už vyčerpal žiaľ neúspešne. 49% - 2*. ()

Korbitch

Upřímně jsem se toho bál. Začátek velmi slušná atmosféra, jenže pak to spěje k záhubě. Ovšem přehodnotil jsem postoj a uvědomil jsem si, že tuhle značku už vážně takto nelze brát a podvolil se místy komickým situacím a s radostí sledoval, jak Genisys znásilňuje první dvě téčka do prdele. Takže zde zmíněné, nemůžete být fanouškem prvních terminátorů, aby se vám tento líbil, je zbořeno. Cintalové a jemu podobná paka: Dojděte si konečně na operaci toho vředu na dvanácterníku, hemoroidu jako golfový míček nebo co vás to tak hrozně sere, že jste takhle trapně suchý, a zkuste se taky jednou od srdce zasmát i třeba úplné, infantilní zábavě. I tomu taťkovi to jde lépe než vám. ()

SaNcHeZ_cz

Ne. Navnadit fanoušky novým plnohodnotným pokračováním a poté naservírovat toto, to by mělo být považováno za zločin. Alan Taylor místo aby zvrátil sestupnou tendenci série, přivedl do kin tak ubohou pátou kapitolu, že bude pro mnohé velmi hořkou pilulkou a velmi nepříjemným dvouhodinovým kopáním do dětské nostalgie. Arnie, Smith, Simmons a Jason Clarke jsou v rámci možností slušní, jejich party ovšem značně podkopává šíleně špatný scénář, ve kterém aby se prase vyznalo a jeho logika by možná fungovala tak leda na půdě mentálního ústavu v San Franciscu. Zbytek je silný podprůměr, Emilia Clarke postavu podobných rozměrů těžce nezvládá a celé to je v podstatě jeden velký krok špatným směrem, po kterém se vám bude (zvláště pokud jste fanoušci značky) chtít akorát brečet. A ne, bonusy a náběh na další díl to vážně nezachrání ani omylem. [30%] ()

Wysch

Eh, řekněme si to narovinu, Salvation se mi líbil víc, a to byl totální mrdkovina, ale měl aspoň toho polo-kyborga Worthingtona, kterej univerzum Terminátorů rozšířil zajímavým směrem. Podle mě je totální škoda, že se tím směrem nejen Genisys nevydal, ale otevřeně se přiznává k tomu, že vůbec do Terminátořího vesmíru Salvation nepatří. Místo toho se vydává směrem totálně vymaštěný úchylárny, která sice vykrádá T1 a T2 a snaží se přiblížit humoru T3, ale dělá to všechno tak brutálně špatně, že se z toho obracej mozkový závity směrem ke statu(su) jménem zombie. Nezachrání to ani sympatickej Arnie, ani modroočko Emilia, a už vůbec ne bohužel toporní Jason s Jaiem. Kdyby nebylo těch pár vtípků ze strany a na adresu páně Schwarzeneggera, měl bych fakticky velký problémy ten film dokoukat. Efektní efekty totiž Terminátoří ságu nevytvořily, a zde mám dojem, že kromě srandiček s koženým úsměvem Arnieho, jde jen a jen o efekty. Příběhově totální fantasmagorie s tolika chybami, až to opravdu bolí, na druhou stranu po mrknutí na scénáristickou kariéru pana Lussiera se asi není čemu divit. Terminátoří univerzum podle mě má jen dvě možnosti - buď se vydat cestou Marcuse Wrighta a přidat tak do ságy nové zajímavé charaktery, nebo celého Terminátora terminovat. ()

kobejn

Terminátor může vlastně pokračovat vesela dál, třeba do nekonečna, nápady by byly, budou na to ale ještě lidi zvědaví? Mě ty hrátky s čertem docela bavily zatím. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka