Movie Gourmet

Zajímavě napínavé. Role pracháčů a vlivných chlapíků Michaelu Douglasovi vždy seděli na výbornou, co se však stane, pokud se takovýto chlapík zaplete do velmi podezřelé hry v níž nechtěně hraje hlavní roli, aniž by o tom věděl. Verdikt: 4* a 80 - 85 %. ()

Sochorisko

Četl jsem zde nejeden komentář, který si stěžoval na nedotaženou pointu filmu. Děláte si srandu ? Sice mých 700 viděných filmů není zrovna hodnota, se kterou bych mohl mít nějaké větší slovo ale z těch všech 700 filmů má tenhle tu pointu právě tu nejzajímavější. Dokonalá atmosféra, drama až do samého konce a když už si člověk myslí, že jsou všichni death... Jo, pardon, přecijen, jak nad tím tak přemýšlím... Dokonalý trik měl pointu ještě lepší :D ()

filipvrbik

Jak hodnotím Fincherovi filmy odpadem ( a to prosím jsem nevěděl že Sedm a Klub rváčů je od stejného režiséra) , tak Hra je sice divná ale vynikající. Možná je děj přehnaný,ale funguje a pointa je dobrá...90% ()

TeraBum

Meh. Pozor na spoiler. Není to špatný film, natočený je dobře, Michael Dougles je génius, vtipy byly vtipné... Ale pointa filmu byla naprosto jasná a tak se pro mě celý film stal tak trochu zbytečným. Non stop dramatická hudba mě celou dobu iritovala, když jsem věděla že je to celé jenom hra (jak název velmi nenápadně napovídá). Vůbec nechápu ty komentáře o závěrečném šoku. Jo, kdyby to skončilo o deset minut dřív, to by byla jiná... Hodně slabé tři hvězdy. ()

mira007

Celekm originální film, ale ke konci už moc překombinovaný, nicméně když to člověk uvidí poprvé tak to dokouká s otevřenými ústy. ()

Klajnik

Tenhle film jsem viděl v dětství v televizi a nebyl schopen docenit fincherovskou preciznost, která činí film tak mysteriózním. Poutavost tohoto snímku, stojí na skvělém scénáři. Během let mě ani nenapadlo pustit si to znovu. Dnes jsem to ve svých 21 letech zkoukl znovu i s kámošema, kteří to viděli poprvé a všechny nás to vtáhlo. Fincher je fakt borec. Teď musim znovu zkouknout ještě Benjamina Buttona. ()

Renfield

Příběh je skládán, aby byl následně rozložen, čímž doslova ladí s nezapomenutelnými úvodními titulky. Něco podobného ve své hře prožívá i Nicholas Van Orton, hlavní to hrdina, který se tím hrdinou teprve musí stát. Jeho úvodní několika scénové představení příliš sympatií nevzbudí, naopak jasně ukáže, proč právě on potřebuje druh rekreace, který nabízí pouze CRS. Svou hru neprožívá sám, prožívá ji i divák, jenž si v postupné paranoie taktéž nemůže být ničím jistý. David Fincher umí vtáhnout do děje, navodit ty správné pocity. Krom dění třeba i kamerou, jenž má několik opravdu parádních záběrů a především ty pravé, tam teplé, tam zase velmi chladné odstíny. Převážně noční děj je navíc až nenápadně podbarven tichou a klidnou, současně však velmi znepokojivou hudbou Howarda Shora. Fincher má samozřejmě propracovanější hry s divákem, přesto mám právě tuhle Hru velmi rád. Částečně samozřejmě díky nádherně mysteriózní, výše popsané atmosféře, ale taktéž příběhu, k němuž mi sedne i často diskutovaný závěr. 90% ()

Emo-haunter

Hra rozhodně překvapilo svou skvělou mysteriózní dusivou atmosférou a šíleným závěrem. Pochopil jsem, proč někteří dávají plný počet, a rovněž rozumím skutečnosti, proč někteří dali hodnocení nízké. Já však přináším svůj individuální pohled na věc. Proč jsou některé pointy těžko uvěřitelné nebo pro některé beze smyslu či vnitřní logiky? Můj pohled je takový, že možná celou dobu nesledujeme reálný příběh, ale jakýsi druh podobenství v podobně proměny, transformace člověka k lepšímu já. A pokud to tak Fincher zamýšlel, pak na jeho hru bez problému přistupuji, a její kvalitu oceňuji. :) A já jsem do jisté míry přistoupil, ale ne absolutně. I proto dávám 4* a ne plný počet. I tak je ale Hra legendárním a dobře natočeným thrillerem, který mě přikoval k obrazovce. ()

Oralfabet

Je docela pozoruhodné, jak moc se mi tenhle film líbí, když vezmu v potaz, že jde o thriller, který mi vlastně vůbec nepřijde "thrilling". Pod Fincherovou taktovkou je to prostě navzdory tomuto nedostatku a značně diskutabilnímu zakončení skvělá zábava. Jo a Sean Penn jakožto bratr Michaela Douglase je jedno z nejlepších castingových rozhodnutí všech dob. 7/10 ()

bratr.Milan

Neoslovilo mě to. Vadili mě tu nerealistické náhody, přesto že se film tvářil realisticky, jak vše vycházelo podle plánu a nakonec zaklaplo. Tato Hra s divákem mě nechytla, zdála se mi moc umělá a na sílu, na rozdíl od předchozího Fincherova filmu Sedm. Asi to bylo natočeno jak nejlíp to šlo. Podobný námět, by se pravděpodobně nedal zfilmovat líp, protože už ve svém základu je nerealisticky hloupý. Alespoň má nějaké morální poselství. ()

Yoss

Pre mňa jednoznačne najlepší film Davida Finchera a jeden z najlepších filmov s Michaelom Douglasom. Napätie, strach z neznáma, neistota, schizofrénia, hra s divákom, výborné herecké výkony. Unikátnosť príbehu alebo scenára sa trochu stráca, keď ste Hru už raz videli, najmä pre prekvapujúci záver, ale to nevadí. Je to špičkový thriller. ()

El Loco

Úžasná HRA Davida Finchera rozohratá na základe luxusného scenára od dua Brancato & Ferris (David k nim pribral do tímu aj A.K.Walkera), ktorú som videl už minimálne 4-krát, ale vždy ma dokázala očariť. Napriek všetkým pochybnostiam o zrealizovateľnosti takéhoto projektu treba konštatovať, že scenár je skutočne veľmi precízne skoncipovaný a v spojení s morálnym ponaučením vyplývajúcim z tejto Hry, tvorí oporné stĺpy jej kvality. Michael Douglas, ktorého ako herca až tak neuznávam, preukázal, že úlohy suchárskych finančníkov mu sedia asi najlepšie a v tejto role, kde neschádza z plátna ani na jednu sekundu, sa doslova našiel - kto vie, ako by to šlo pôvodne obsadenému Kylovy MacLachlanovi, ktorý mal hrať Nicholasa Van Ortona v prvotnom zámere réžiséra Jonathana Mostowa, kým nebol celý projekt presunutý do PolyGramu (Mostow zostal pri Hre aspoň ako výkonný producent)? Takáto zostava, doplnená o Seana Penna v úlohe Conrada Von Ortona je, samozrejme, zárukou skvelého filmového zážitku s nálepkou TOP QUALITY, podtrhujúceho výnimočnosť Fincherovej kariéry. ()

Vronsky

Spletenec pravdivostních hodnot místy působí dojmem příliš velké náhody, která vrcholí nerozhodným koncem z jiného scénáře. Právě v závěru se třikrát obrátí šachovnice a fincherovské nokturno smutně přechází do nefincherovské pointy (minus). Michael Douglas však hraje tradiční roli businessmana s charakterem v úschovně, jež mu od dob wallstreetského podnikání sedne jako Armaniho oblek. Režisérův cit pro obraz, hlavní vlna černého moře originality, navíc překrývá vychytralou myšlenku hry omamně tmavým filtrem (plus). A když se všechen klad a zápor poctivě vykrátí, stále zbývá dost deštivých nálad na jednorázovou dávku elegantní deprese, ačkoliv s přihlédnutím k autorově filmografii zastává post kvalitativního náhradníka druhé řady. ()

masiko

Zbožňuji ty konce, u kterých se dozvíme, že všechno, co jsme viděli, jsme viděli špatně. Zbožňuji Finchera... ()

thunnus

Inteligentní thriller, který však místy působí překombinovaně a i konec mi přijde ač překvapivý, trochu přitažený za vlasy. Je to jen můj názor, ale už jsem viděl lepší Fincherovy filmy. ()

klokyn

Keby som bol bohatý, niekomu by som tiež daroval pozvánku do takejto hry. Veľmi dobrý thriller, aj keď pochybujem že by to firme CRS všetko tak dokonale vychádzalo. ()