Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

Lenka.Vilka

Další film bez komentáře? Jsem ostuda. Jasně, Sebevražedný oddíl je taková odpočinková blbina. Čekáte zábavu? Dostanete zábavu. A i přes občas haprující logiku (při prvním sledování jsem si klepala na čelo, že to bylo zbytečný, za cesta ta vysvobozením "neznámého balíčku", ale teď už si jenom užívám akci), je to předtím zábava skvěle obsazená, perfektně zahraná a kompletní balíček :) ()

fallangell

sebevrazedny oddil je klipovka z cool traileru posazena do stopaze filmu, kde se to snazi poslepovat na 120 minut. 12 je ale vazne max co by se z toho scenare dalo vytahnout. meli radeji spachat sebevrazdu. ()

stuntmanMIKE

Predstavte si film, kde sa daju dokopy najvacsi zlocinci a psychopati planety a idu bojovat proti teroristom. Predstavte si, ze tato skupinka hlaskuje o sto sest. Predstavte si, ze to ma R-kovy rating a fuckovanie a kusy tiel a krv lieta na kazdu stranu. Viete si daco take predstavit ? Aj ja... Tak tento film vobec nie je ten pripad. Jediny badguy, ktory za daco stoji je Harlekinka (za nu aj ta hviezda). Vsetko ostatne stoji za hovno. Pocnuc Willim Kavacom a Jaredom Summerom konciac. No a najvacsia picovina svetoveho ranku je najebat do takto potencionalne potentneho filmu carodejnicu a jej brata, ktori caruju... akoze... co dodat. Takto dojebany potencial sa vidi malokedy. A Ayer... este jeden Fuck up a ides z Topky... ()

kinderman

Tak bublina splaskla. Spíše než film připomíná výsledné dílo volně zřetězenou sérii videoklipů. Navíc jsem se domníval, že když řeknu, že castingový omyl rovná se Jai Courtney, nemůžu se splést, ale omyl, tentokrát je tam za největší slabinu Joel Kinnaman. ()

Moena

[Filmový víkend 2016] Nejočekávanější film a taková studená sprcha… I když postavy byly naprosto úžasný (Margot, Will především), tak scénář prostě tak nějak byl. Jelikož celá hlavní hrozba nebyla v traileru, tak nebudu spoilerovat, ale přišla mi naprosto laciná a nevhodná. Navíc tu došlo k tomu co mi vadilo i v BvS a to bylo jisté "přezáporákování". Kdy vlastně máme onu hlavní hrozbu a ještě novou postavu Jokera, která ale nedostala tolik prostoru, takže vlastně ani nikoho neohrozí nebo neděsí. Měla se konat revoluce v komiksových filmech. Ale SS není ani temný, ani drsný, ani sprostý… prostě je to hezky barevný tuctový komiks na úrovni marveláckých Thorů a Iron Manů. A to je velká škoda. Kdyby se trochu zariskovalo jako v případě Deadpoola, možná by to fandové ocenili víc. Ale samozřejmě je pochopitelné, že se někdo bál toho aby mu neutekla koupě další jachty do sbírky. Ale stejně - Margot Robbie!!! ()

OG_Swifty

Když už jsem si myslel, že se Supermanem a Batmanem nemůže DC klesnout níž, přijde další film a je to tu zas... Celej film je úplná mega sračka a v kině jsem hořel jak ten pták Ohnivák, co furt brečel, jak spálil svojí starou s dětma na uhel. Čarodějnice (Enchantress) stihne pod vteřinu doběhnout z USA do Teheránu a zpátky přinýst šanon PŘÍSNĚ TAJNÉ, ale už nestihne srolovat bandu debilů v čele s nijak výjimečnou ženskou s pálkou. A ten druhej zloun těma prackama taky netrefil nikoho, ani britskýho chuje s bumerangem. Vojáci tam střílej na debily z Heroesů a nic jim to nedělá a pak přijde SUICIDE SQUAD a najednou se rozpadaj i po ráně pěstí. Takhle bych mohl pokračovat ještě dlouhý desítky minut, tak to shrnu už asi jen posledním výrazným negativem - Jared Leto alias Joker. ULTRA DEBIL. Takže zopakuju úvod - celej film je úplná mega sračka a nezachrání to ani kdyby Margot Robbie ukázala kundu. ()

Vessper

Začátek je super, jenže ten už známe z traileru a příběh a vlastně i většina postav je dost velké zklamání. Těšil jsem se na další komiksovou pecku, kterou navíc dostal na starost Davd Ayer, ale někde se stala chyba a vylezlo z toho průměrné a mdlé představení, kde jako pozitiva vidím jen krásnou Margot, skvělého Boomeranga, který však měl málo prostoru a propojeni s komiksovým universem. Slabší 3* ()

TheDon

Ajére, od Trejningu už ti pár papírovejch lodiček ujelo, tak se nám snažíš nacpat do držky tenhle výhřez? Seš na facku a vo tom ani potom. Komiksovej mrvinec, ve kterým se míhá spousta rádoby kůlovejch postav, jejichž podobnost s Mrvelem je čistě náhodná. Mohamed Smith jako Deadshot (Deadpool) i s červeným overálkem....Kroukouš ,kterej se nápadně podobá tomu šulinovi z šutrů a dál a dál a dál. Enčántrys byla každopádně fajn záporák, škoda že její brůdr si jen na pár fteřin odskočil z Egypta, kde měl asi Žerárd Butler nějakej vřed na péru a nemohl ho zrovna rektálně prznit. Venkoncem mi z toho vychází, že jedinej rozumnej kořeň z celé téhle krů ,byl člen MS13. Pokud to budeme brát do detailu, tak je to pro Mara Salvatrucha největší reklama, jakou si mohli přát. Tetovanej product placement mexickýho gangu se jen tak nevidí. No a nesmím zapomenout na Margotku a Džoukra. Džeredovi doporučuju zůstat u své homokapely a Margotka je štýlo, co bych si vzal domašov asi tak hned. Zbytek přicmrndávačů jsem vlastně moc nevnímal a za ty dvě hodiny ,sem byl minimálně třikrát v lednici a osmkrát kouřit. Jebat Ajére. 30% P.s.: Affleck není Batman. Affleck je debil. ()

Cl3ricK

Trailery se snažily naznačit, že tohle bude úplně jiná komiksovka než na jaké jsme zvyklí. To se sice nepotvrdilo, ale zase nemůžu říct, že bych se u sledování nebavil. Ano ke, konci tempo dost zpomalí, "jiný" Joker mi tady moc neseděl, ale zbytek se mi tak nějak líbil. Zvláště úvodní představovačka. Zapojení dvou budoucích členů Justice League taky potěšilo. Nakonec bych ještě chtěl vychválit boží soundtrack. Fakt dobrý výběr. Takže za mě palec nahoru, ale ještě je pořád co zlepšovat. 72%. ()

Axis

Suicide Squad je nehorázná pecka videoklipového hávu kdy brutálně dementní momenty s nebetičně špatným střihem střídají atmosférickej rauš s perfektním Willem, nejvíc sexy drsňačkou Margot a bombasticky ujetým Jaredem. Jsem někde mezi nulou a plným kotlem. ()

Jigy

Podle traileru jsem čekal úžasný filmový zážitek na který jsem se těšil celý rok. Skoro jsem jej i dostal, ale co mě naštvalo nejvíc a proč nemůžu dát lepší hodnocení je: 1. dementní padouch obsazený ještě dementnější "herečkou" a její dementní armádu. 2. snaha vykreslit všechny postavy jako lidi s problémy a tvrdým osudem. Jediný magor tu byl Joker a ten měl ku*****y málo prostoru 3. pitomá snaha o happy end za každou cenu. Čekal jsem temný, ulítlý zážitek plný antihrdinů a krvavých scén. Místo toho jsem dostal dobrý, ale sterilní akčnák u kterého někdo neměl koule posunout ho o úroveň dál. Moc velká škoda a celkem zklamání. ()

applause

Zase na to, jakou to mělo reklamu, tak nic moc. Nesympatický Joker, o to sympatičtější Harley Quinn. Ten konec byl, ale dobrej a byla tam skvělá hudba. Jinak to byla docela dost průměrná podívaná. Mírně doporučuji. ()

Innuendo1987

Typická Snyderovka. Co k tomu dodat. Harley a soundtrack boží. Pokud vám to stačí k návštěvě kina, tak doporučuju. Pro mě nuda. ()

Havaj8

To ale byla povedená partička antihrdinů. Všichni byli něčím zvláštní, ať už vzhledem nebo schopnostma a ve srovnání s Avengerama nebo Strážcema galaxie (srovnání se to nevyhne) byly maximálně ujetý. Sice ne každej dostal tolik osobního prostoru, ale i tak ti nováčci zaujali. Deadshot aka Will Smith bombovej a Harley Quinn k zamilování hned od začátku. Ona byla prostě úžasná ve všech směrech. A mám zas na dlouho novou ikonu. Celkově to nebylo až tak vyhláškovaný jak jsem čekal, ale svý momenty to rozhodně mělo a ty se povedly. Každopádně to bylo dost nad věcí, celkově ta práce s padouchama a následná reorganizace celýho Squadu ve finální "bitku". Ale nad tím nemá moc smysl přemejšlet u takovýhle popcornovky. Chyběl tomu snad jenom R-kovej rating k dokonalosti. ()

Jango_Fett

Po MoS a BvS zatím nejkoukatelnější a nejzábavnější DC věc z jejich nového filmového universa. Nebudu vám nic nelhávat dosti jsem se na ten film těšil, protože jsem velký fanda Harley Quinn a její postavu tu zde má konečně velkou hranou premiéru (už bylo taky na čase). Navíc komiksový film který je postavený na tom, že hlavními postavami jsou padouši...kolik takových dneska najdete? A já jsem byl vždy fandou spíš těch záporných postav. Jak to tedy dopadlo? Dle mého názoru vůbec to nebylo špatné. Rychle to odsýpá, postavy jsou sympaťáci - hlavně tedy Harley a Deadshot, kteří to více méně i táhnou. Ostatní nedostali už tolik prostoru (což je škoda), ale i přes to nejsou vůbec k zahození. Například Killer Croc či Boomerang. Joker je na tom bohužel podobně a tak ho nemohu moc objektivně hodnotit. Přijde mi že jsem viděl jen jednu z jeho stránek a nebyl svědkem žádné pořádné zločinecké akce. A zde začíná bohužel kámen úrazu. Jelikož on nějaký ten materiál i byl, jenže díky zachování přístupnosti film vystříhán či přetočen. A nejen u Jokera. Takže i když se mi film líbil, po jeho shlédnutí jsem si přečetl o co jsem byl ochuzen a zjistil tak, že ten snímek mohl být ještě o dvě třídy lepší. Co se týče hudby, tak myslím že se najde málo kdo který by jí něco vytkl, ta je opravdu zmáknutá na jedničku, takový jeden velký videoklip. Žádná velká zápletka se nekoná, stejně jako u Avengers. Tým se dá dohromady a jde do akce...Kdybych to měl shrnout, žádný boom se nekoná. Dobře se na to kouká a rád se na to podívám znovu ale na 80% to nemá. Těch 75% je podle mě akorát. Za mě spokojenost :). ()

M.i.k.e

asi jako všichni ostatní i já jsem čekal,že Ayer konečně přijde s něčím víc než jen se standardním super hero movie,kde jsou hlavními hrdiny padouši,kteří jsou ale v jádru klaďasové.Na druhou stranu i přesto všechno a pár dalších výhrad jsem se bavil víc než dobře hlavně díky dvojici Harley Quinn a Joker.Harley je prostě neodolatelná a boží,Joker je sice trochu do počtu a mohlo ho být víc,ale i tak si krade část prostoru pro sebe.Za sebe nemůžu říct,že by někdo vyloženě zklamal.Dokonce jde o první film,kde mi nevadil Jai Courtney...80% (s jednou hvězdou navíc protože si nemyslím,že by si zasloužil tak nízká honocení) ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?