Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

Azurovydrak

Totální ubohost, divím se, že jsem to vůbec celé dokoukal. Zoufalý pokus DC napodobit Strážce Galaxie od Marvelu. Z celé bandy je Deadshot Willa Smithe jediný trochu výrazný, pak možná ještě Harley Quinn, i když ji zrovna nežeru tak jak bylo zřejmě zamýšleno. Zbytek - kdyby tam nebyl, nic by se nestalo. Chování postav se mění jak se to komu zrovna hodí, stejně jako fakt kdo kope za jaký tým. Nevím, kdo si toho krokouše vycucal z prstu, ale ten tam byl zásadně nejhorší dílek celé skládanky. Joker taky strašný, alespoň v porovnání s předchůdci. Ani se nedivím, že se už do pokračování nechce Will Smith vracet - být známý a oblíbený herec jako Smith či Affleck, taky bych se s touhle hovadinou nezahazoval. 20% ()

Muel

| Warner Bros. | Eh. Čo ja viem. Na prvý pohľad samozrejme zaujme samotná tá banda, ktorá paradoxne neťahá celý film. Tento film je skôr videoklip na všetky tie hity, čo v ňom zaznejú. Hudobne maximálne uspokojený, filmom celkom sklamaný. Radšej si pustite Deadpoola, ktorý to konkurenčnému štúdiu vtedy extrémne natrel a ešte aj zarobil 700 mega. | Hodnotenie: 4/10 | ()

abetu

Na Suicide Squad jsem se nejprve děsně těšila, pak se začalo mluvit o přestříhávání a přetváření, tak jsem se vyděsila. A pak jsem si to nakonec parádně užila. Ještě cestou z kina jsem chtěla dát 5*, mělo to skvělou atmosféru, pro mě parádní vizuál, barvičky tomu sedí. Soundtrack naprosto nemá chybu. Margot Robbie dokonalá, Will Smith pro mě trochu překvapivě taky a já si užila i parádního Jaie Courtneyho. Pro mě to neměl být tým, ale banda, kterou okolnosti donutily spolupracovat a ani trochu mi nevadilo, že všechny postavy nedostaly stejný prostor. O to víc mě bavily ty, které ho dostaly. Škoda Jokera, který byl spíš takové větší cameo. Jenže po opadnutí euforie je potřeba si přiznat do té doby ignorované chyby. Tenhle film by si zasloužil sakra lepšího záporáka. Hned by to mělo všechno takovou lepší motivaci a smysl. A časová souslednost je místy trochu kulhající. Pak už je nutno jen dodat, že naroubování Batflacka a Justice League bylo skoro až bolestivé. ()

xxSmoldaxx

Vizuálně je to hezké a zapadá to do komiksové předělávky. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že je to celé splácané na koleně a odfláknuté. Největším zklamáním je pro mě Joker, který v ukázkách působil parádně, ale ve výsledku je v podání Leta naprosto bez charisma. Joker v podání Ledgera měl plán, vyčůranost a hlavně motiv. To mu dávalo hloubku, kterou nový Joker prostě nemá. Třeba to přijde v dalších dílech, ale v Suicide Squad nic! Mě osobně bavily 2 postavy (Harley Quinn a Diablo) což je žalostně málo. Je hezké představit na začátku zdlouhavě všechny postavy, ale když se o nich dozvíme jenom to, proč jsou v lochu, tak je nám to k ničemu. Takže celkově: ucházející "badguys" a soudtrack, ale nevyužitý potenciál a postavy bez hloubky. Avengers by je nejenom rozmetali na cucky, ale na úrovni filmového zpracování je to KO v prvním kole jakbysmet. 62% ()

MiniMinion

2022: No, to co na mě předtím fungovalo, tedy bait v podobě Margot Robbie, už se vytratilo, teď ji vidím spíš jako přesexualizovanou návnadu na puberťáky, jako jsem tehdy byl já. Margot je v roli stále výborná, ale Ayerův scénář ji hrozně zneužil, následující filmy ji teprve vykoupily. Ostatní členové Squadu ujdou, ale kromě Deadshota jsou celkem nevýrazní, a některé ty stereotypy (jako Diablo) mě až mlátí do očí. Jared Leto působí dobře jako psychopat, ale on je psychopatem i v reálném životě, takže tam není moc co obdivovat, a hlavně ve filmu působí navíc, spíš místo vedlejší role je z něj takové prodloužené cameo. Dle slova Leta i Ayera byla jeho role původně úplně jiná, tak doufám, že ten Ayer Cut někdy dostaneme - rád bych viděl původní vizi, protože jde přeci jen o docela zajímavé pojetí, Joker jako ganster boss je celkem originální. A jinak obecně u mě ten film dost klesl, není ničím výrazný, končí CGI bitkou a velkým paprskem světla mířícím do nebe - jak originální, že? 60%. PŮVODNÍ REZENCE 5. 8. 2016: Pecka! Teda... skoro, no. Nejlepší část filmu byla rozhodně ta trhlá, sexy magorka Harley Quinn, ke které nemám absolutně žádné výhrady. Smithův Deadshot byla taky fajn postava, bavil mě, a spolu s Harley tento film vedl. Jared Leto si svým podáním Jokera koleduje o nějakou cenu, byl peckózní, při pohledu do jeho očí jste viděli ďábla. Jasně, Ledger byl asi klasičtější a tak, a taky byl úžasnej, ale mě jako ne-zas-takovýmu-ultra-fandovi sedl tenhle Mr. J. líp. Ostatní postavy moc prostoru neměly, až na Wallerovou, která si určitě taky zaslouží pochvalu. Narozdíl od jiných mi nevadilo použití Batmana a Flashe (mimochodem; věděli jste, že tu scénu s Flashem režíroval Zack Snyder?), nijak filmu neuškodili, spíš nám dali jasně najevo, že jsme opravdu ve stejném univerzu jako Justice League. Tempo filmu dobrý, soundtrack velkoúžasnolepej, atmosféra seděla, humor nebyl trapnej, a tak dále a tak dále... Takže, zbývá otázka... Proč jsem nedal 5*? Odpověď je prostá. Enchantress. Zevnějšek pochvaluju, Cara je celkem kočka, ale jinak byla dost tuctová, opět jen nějaký záporák, který chce ovládnout svět. A ještě k tomu to CGI, které použili na její tělo, když si vytvářela tu zbraň či co, působilo taaaak nepřirozeně... Ale jinak dobrý, 80%. ()

avitakova

Těšim sem se na tenhle film už od prvního traileru, který sem viděla snad hned jak vyšel! A výsled? Přesně to, co jsem od toho čekala. K dokonalosti by sice chtělo dotáhnout pár věcí (přijde mi, že prostě DC nemají, tak dobře udělané a propracované speciální efekty jako Marvel, ale možná jen můj osobní názor), ale jinak vážně super! A miluju miluju miluju Margot Robbie jako Harley Quinn!! Asi těžko bych hledala herečku, která by se hodila líp na tuhle postavu. A po dlouhé době na scéně zase Will Smith v úžasné roli! Jediné, co mě možná trochu mrzelo byl Joker. Jared podal skvělý herecký výkon, ale jestli to bylo i tím jiným make-upem a kostýmem nebo tím, že mi on jako Joker sice sednul, ale ne zas tak moc. A ještě jeden vykřičník na konec: úžasný soundtrack, scénář a kamera byly take super a výborné boje (jo to já můžu)! ()

Monisek

Nezklamalo, ale ani nenadchlo. Průměrná podívaná, průměrný příběh, průměrné efekty a možná trochu nadprůměrná sranda (tedy jen v porovnání s jinými DC filmy)... Opravdu nadprůměrná je k tomu jen hudba. ()

ViktorEl

Tak včera som na to konečne bol v kine na môj druhý najočakávanejší film tohto roku. Nebudem zdieľať názory druhých pri porovnávaní Suicide Squad a Batman vs Superman. Ten druhý menovaný splnil moje očakávania do bodky. Pri tomto filme som žiaľ bol sklamaný. Príbeh je až veľmi jednoduchý a plytký a celkovo ma vôbec nebavil. Skupina metaľudí sa má dostať z jedného bodu do druhého a zabíjať všetko čo im skríži cestu. Po druhé záporáci - čarodejnica, čarodejník a ich armáda čo som nevedel identifikovať čo to je a na čo sa to podobá = veľmi realistické poňatie, to skôr uverím, že nás napadnú votrelci z vesmíru ako toto. Postavy - úvodné predstavenie je síce pekné a efektné ale viac sa už postavy počas filmu nevyvíjajú a niektoré ani nemajú dosť priestoru na to ich lepšie spoznať. Joker - komentár Tom Hardy to vystihol presne, Joker má málo priestoru a niektoré scény sú dosť nepodstatné, takže ako napísal Tom Hardy, keby sa jeho postava vôbec vo filme neobjavila na výsledku filmu by to nič nezmenilo. Temnejšie poňatie príbehov z dielne DC sa mi pozdáva viac ako toto. Aby som len nekritizoval tak herecké obsadenie zvládnuté na jednotku, soundtrack tiež výborný, akcia od začiatku do konca. Margot Robbie ako Harley Quinn je božská a nebyť jej tak na tento film by som skoro zabudol. 65% ()

Snake.Charmer

Na Suicide Squad jsem se opravdu těšil, především díky mému oblíbenci Ayerovi, který byl v mých očích zárukou nekorektní, nahláškované drsné akce. Očekávání se splnila tak napůl. SS sesbírala především výbornou hereckou sestavu (pořád sympatický Will, skvělý Jared Leto a především Margot Robbie, která si hodně pozornosti krade pro sebe). Písničkový soundtrack je také výborný. Postavy jsou i přes jejich poměrně velké množství svižně ale dostatečně představeny a nikdo není vyloženě do počtu (kromě těch, kteří slouží jedinému účelu a na plátně se moc dlouho neohřejou). Mezi jednotlivými protagonisty to navíc výborně funguje, takže i za špičkování a hlášky si zaslouží Ayer pochvalu a technicky taky všechno zvládá. Bohužel k té pomyslné dokonalosti chybí to, že je tato netradiční parta s velkým potenciálem zasazená do dějového rámce, který bohužel až moc nápadně připomíná mnoho komixových filmů posledních let. Ale ve světle předchozího výtvoru ze stáje DC je to i tak na plný počet. Osobně bych ale radši viděl, kdyby Ayer natočil sólovou ujetou dekadentní jízdu Harley a Mr. J., protože jestli mě něco ze Suicide Squad opravdu dostalo, byly to jejich společné scény. ()

johnymdoe

Jsou to nezasloužené 3 hvězdy, ale prostě nemohu jinak..ten film byl prostě jen lehce nadprůměrný. Zbytečné postavy které si po týdnu vůbec nepamatuji. Záporačka ježibába z nějaké přiblblé dimenze X bo co to. Nezajímavý (opět) Will Smith..to opravdu dík této věci odmítl dvojku Dne nezávislosti? Hlupák...pardon, chtěl jsem říci blbec, to mi ujelo. Zbytečný, i když docela dobře (standardně) hrající Jared Leto, ale tedy místo rozřízlé tváře mít dětskou tetovačku na ruce, kterou ukazuje před xichtem když se směje, to mi vadilo nepřekonatelně. Otřesný, tlustý starý Affleck jako Batman..víc je zbytečné psát. Dobré akce, dobré efekty...prostě se ale ukazuje, že ne vždy to stačí. Chyběl tomu ten šmrnc co mají Marvelovky, chyběl tomu ten vtip a lehkost kterou měl kupříkladu Deadpool. Nebylo to špatné, bylo to velice dobré, ale nedá se nesrovnávat a ve srovnání to kulhá na obě nohy. Nejsympatičtější, nejlépe napsanou a zahranou postavou je Harley Quinn hraná Margot Robbie. Příběh o ní a Jokerovi by stál za samostatný film. Závěrečná akce..budeme bojovat absolutně bez šance, protože jsme banda nýmandů, tak se jeden z nás zničehož nic (prostě scénárista) změní v Diabla..seriously?!? Ale i to je marné tak necháme vybuchnou kanál a tím tu zlou škaredou potvoru zničíme...fakt jako vážně? Ne! Jo a to bych málem zapomněl na zlé netvory, kteří vypadali jako z fekálních bublinek. Ne! 60% ()

El-Barto

Na hony lepší než Batman v Superman. Zábavnější, soudržnější a dává to daleko větší smysl. Ale i tak jsem zklamanej a je tady tolik věcí, který jsou vyloženě špatný a další, který mohli být lepší. Velký plus je za Deadshota a Harley Quinn, tyhle dva jsou dokonalí a chci je vidět víc a víc. Flag mě bavil a dokonce bych řekl, že se Kinanaman do role hodí víc než Hardy. Viola Davis taky dobrá. Zaujal mě Killer Croc. A je to fajn natočený. To jsou všechny plusy. Ale záporák je absolutně tragickej. Ten to zabíjí. V některých místech to je divně sestříhaný (nástup záporáka, Harley rozbíjí výlohu, atd.). Zbytek postav je na nic, nemají žádnej prostor a vůbec by tam být nemusely. A teď Joker. Nehledě na to, že pro film je nepodstatnej, tak to Leto vůbec netrefil. Při mluvení jakoby nechtěl hýbat hubou, má hůlku a třpytivý tretky. Hlavně člověk neví, proč by tenhle pošuk měl být princ zločinu. Podle trailerů to vypadá, že toho ve střižně zůstalo poměrně dost, ale fakt nevím, jestli tolik, aby to napravilo špatnýho záporáka a nedotažený postavy. Vadí mi, že to není film o záporácích, který dělají záporácký věci, který hrdinové nechtějí dělat, a díky kterým jsou tím, čím jsou. Od Ayera jsem čekal víc. ()

simon84 odpad!

sorry, ale tohle me fakt totalne nebavilo. O cem to vlastne melo byt??? Jako Margot dobra, jako vzdycky, ale jinak... WTF?? Dlouho jsem nevidel vetsi kravinu. :-( They became the King and Queen of Gotham City, and God help anyone who disrespected the Queen. ()

sirien

Tohle byl slušnej film, bavil sem se u něj a líbil se mi. MOHL bejt ale i o dost lepší. Kdyby to nebylo DC. Ten patos prostě ruší. U Fuky sem se dočet, že z toho na poslední chvíli vystřihali spoustu minut (a nejspíš to ještě předělali) a dokážu si živě představit čeho a je to asi dost škoda. Letův Joker je dost jinej (o hodně "komiksovější") než Ledgerův, ale docela se mi líbil. Podobně jako u Batman v. Superman DCčko zase cheatuje jak svině a trailer ukazuje hodně jinej film, než jakej dostanete - ale v tomto případě to je asi spíš k dobru věci (pokud chcete jen šílenou pařbu vtipného šílenství, budete zklamáni). Jinak povšechně tam jsou nějaké pro mě nedokonalosti jako rozvleklejší úvod atp. (hodně toho padá na hlavu i tomu jak a z čeho je sestříhanej trailer), ale to asi nemá smysl moc pitvat v tomhle případě. ()

rexino

Ten slastný pocit, keď vám recenzie povedia, aká je to sračka a vy sa v kine peckovo bavíte. Deadshot bol suprový kásting, Harley ešte viac. Jareda nemam rád, ale tu dal Jokera kvalitne a s Harley mu to sedelo. Songy boli super a aj hudobný doprovod od Priceho bol fajn. Dúfam, že aj ďalšie kúsky od DC budu takto "slabé a kritizované". ()

Derny

Trochu jalovej, ale na druhou stranu poctivej film. DC tím tentokrát aspoň nešláplo vedle. Nijak originální zápletka ani průběh, žádná nezapomenutelná akce. Z matný akce ale o to víc vyniká souboj bráchy od Enchantress s Diablem a především Deadshotova sólostřelba do těch bláteníků. Jinak nějaký vývoj vztahů mezi postavama nulovej. Na příklad ve chvíli, kdy Deadshot minul Harley, nějak mi unikl důvod. Žádnej náznak větší kolegiality nebo snad citů mezi hlavními (anti)hrdiny neproběhl, kor v případě protagonistů tohoto filmu by jej chtělo trochu více zexplicitnit, když se jedná především o cynické zabijáky. Takže vztahy a příběh nic moc, naopak jednotlivé postavy mě opravdu bavily. Superzločinci byli cool a všichni zahráni super. Tak aspoň něco. ()

tomashrabek

Je to proste nahovno. Cool postavy nedostanú priestor ukázať sa, a tak ani nezachránia deravú zápletku, v ktorej elitný tím, poskladaný bez akejkoľvek zmysluplnej motivácie, je nakoniec jediným dôvodom toho, prečo musí byť postavený. Všetko to šuští papierom a je uvedené do pohybu v podivnom scenáristickom kruhu. Jared Leto zbytočný. Will Smith prekvapil. Margot Robbie je proste dokonalá žena. Hlášky a hudba pôsobia nepatrične – nemal ten film byť pred šialenými zásahmi štúdia predsa len o niečo temnejší? Najväčšia hanba pre DC: Konkurenčný Guardians of the Galaxy bol omnoho lepším Suicide Squad, než Suicide Squad. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?