Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

Klajnik odpad!

Nekonzistentní barevná a blbá sračka. Nedůstojné pro všechny zúčastněné. Leto je dobrej herec a pokud měl hrát Jokera, kterej se chová, jako teplej narkoman závislej na cracku, tak to udělal dobře. Scény s nim mi přišly směšné (vždyť z toho "damaged" na čele se stal meme), zatím co zbytek filmy je pouze nudnou slátaninou. Já bych vlastně rád viděl nějaké partnerské psycho-drama mezi tímto Letovým Jokerem a Margotinou Harley. Bohužel má představa je za hranicí toho, k čemu by se studio odvážilo. ()

Mattij

Krok správným směrem (pro DC, konečně). Klipovitost úvodní půhodiny příjemně překvapila a namíchávání písniček (nevím jestli tomuto se dá říkat soundtrack) k jednotlivým hrdinům/scénám bylo naprosto dokonalé a skvěle situaci dokázalo vygradovat. Uvolněnost ale bohužel jde do háje spolu se stopáží, kde člověk přestává mít pocit, že Ayer sedí stále za režisérskou židličkou. Kravaťáci míní, film mění. Zkratkovitost vykreslení postav mi vůbec nevadila, minimálně deadshot (zvlášť když se utrhne ze řetězu) a harley quinn (překvapivě i tragikomická) mají charaktery skvěle vyprávěné a co naplat, že o ostatních se toho zase tolik nedovíme. Mně to stačilo, jen jejich týmové sblížení se na úkor příběhu (jednou pokecáme na baru a jsem schopný pro tebe umřít) už mi přišlo přehnané. I tak to ale nevnímám jako velkou výtku, protože film skvěle odsýpá a je zábavný tak, jak byste od letního blockbusteru čekali. Kde to však skřípe nejvíce je v hlavním záporném hrdinovi - ano komiksové filmy s tímto mají všeobecně poslední dobou velký problém, ale tady to bije při posledním CGI tanečku přímo do očí. I přesto že film jde kvalitou už jen dolů, udržuje si vysoký standard a po úvodních rozpačitých recenzích, mě výsledek potěšil a beru ho jako mnohem lepší než Muž z oceli či Batman vs Superman. ()

kristynca

Zřejmě slušnej oddíl, no... Někdo nám vymazlil hustopřísnou skvadru, aby ji vzápětí zazdil do průměrný storky s podprůměrnými efekty a celé to ještě korunoval úděsnou Carou Delevingne. ()

Simgal

Bohužel to nejlepší (nejvtipnější) bylo ukázané v trailerech. Očekával jsem odlehčený film s hláškujícíma postavama, ale bohužel jsem odcházel zklamaný. DCCU se tak moc snaží odlišit od MCU a všechno se snaží udělat tak, ať je to temné a vážné, ale výsledek prostě není nic moc. Přitom v místech, kde se naopak snaží Marvel napodobit, tak to funguje skvěle. Soundtrack (totální inspirace od Guardians) je super a humor (bohužel vyčerpaný v trailerech) funguje na jedničku. O záporácích taky nemůže být moc řeč. Jsou to vlastně takoví nepochopení anti-hrdinové. Do Suicide Squad jsem vkládal velké naděje, ale výsledek je bohužel podobný jako v případě BvS. ()

toi-toi

Patetické a nedotiahnuté. Ayer ukázal ako nerobiť týmovku. Text mali asi len Robbie, Smith a Kinnaman. Potenciál bol obrovský. Slzičky a polonahé herečky komiksovku nepotiahnu. ()

Linaroth

Nevím proč, ale tahle parta mě za srdíčko nechytla. Film je podivně stříhaný a má divný rytmus, jako by mu tu a tam něco chybělo. I těch logických lapsů je tu nějak víc než by se slušelo. Občas to příjemně zajiskří, občas se podaří správně načasovat vtip a ukázat pěknou choreografii, ale většinu času ne. Škoda. Jokerův gangsta-nigga-blingbling-look na mě nefunguje. ()

dannyyy

Já byl spokojen. Dostal jsem to, co jsem z ukázek očekával. Je to sice film bez děje, vše se na vás vychrlí najednou, ale za to jsem byl právě rád. Potřeboval jsem vypnout a odreagovat se.....a to se stalo. Hodnotím 80% a z toho polovina patří W. Smithovi a výborně dosazené hudbě. ()

Bezda202

2* za super postavy (Harley, Deadshot, Flag, Diablo). A i ten Joker by byl v pohodě kdyby tam nebyl naprosto zbytečně a dostal víc prostoru. Škoda, že všechny tyhle super postavy jsou v tak špatně natočenym filmu, kde nejlepší byla úvodní představovačka. Enchantress a její představitelka vyloženě fail. Akce nijaká, příběh taky za moc nestojí a u finále už jsem se jen modlil ať to skončí. Po tomhle alespoň můžu říct, že BvS je fakt docela dobrej film :D Radši dejte Assault on Arkham. ()

Eterninox

Nemůžu popřít trochu zklamání. Postavy jsou velmi dobře obsazené, zahrané, nakostýmované, a vyšperkované efekty, ale celý film působí, jako kdyby se tvůrci nemohli rozhodnout, jestli z toho mít prohláškovanou taškařici po stylu Guardians of the Galaxy, nebo lehce depresivní akční dekonstrukci a la Watchmen. Ve výsledku je tedy Suicide Squad spíš volnou koláží rozličně laděných výjevů než soudržným narativem. Humor většinu času funguje vcelku dobře, ale když má dojít na osudová či osobní dramata, kolem kterých se zápletka točí, celkem to skřípe. *** Expozice většiny postav totiž nepřesahuje dvě věty, takže když má některá z nich mít emocionální scénu nebo je v nebezpečí, diváku který není "vyškolen" komixem je to vcelku šumák. Nejeden zásadní moment proto působí nechtěně směšně, a celý příběh tak dost trpí. U znamenitě děsivého Jokera se navíc tvůrci velmi nešťastně rozhodli podkreslovat jeho vyšinutost psychedelickými střihy a filtry, místo toho aby nechali oscarového herce pořádně předvést co umí. Hlavní záporačka zase dobře funguje konceptuelně ("vytváříme si vlastní nepřátele"), a taky výborně vypadá, ale její světazkázná "zbraň" je kvintesencí nezajímavého digitálního bordelu. K tomu jí ve finální bitvě scénář nutí dělat jednu pitomost za druhou, aby Deadshot & spol měli vůbec šanci ji porazit. *** Je také bohužel poznat, že Ayer není Snyder, a mimo pár cool momentů (jako podvodní "souboj" Harley s Batmanem) jsou akční scény těžce průměrné. Pro komixové fanoušky tedy rozhodně stojí za to vidět, ale promrhaného potenciálu tu je jak kovu v Jokerově papule... 65% ()

Kucndo

SPOILERY: Původně jsem tomuto filmu dal 4*, protože jsem byl na vážkách. Pro mě je tento film jasná 70% záležitost. Samotné akční scény, hudba, Margot Robbie, Jai Courtney, Viola Davis a Will Smith byli super. Nicméně musím zmínit fakt, který mi dost zkazil podívanou, není to tak ani jako o Jokerovi, kterýho do tohoto filmu vstřelili jen aby pomohl marketingu (bez něj by ten film byl snad i lepší[není to Letova chyba, ten bly v pohodě]). Spíš mě štve fakt, jak jsou WB neskutečně nenasytní a uspěchaní. V Suicide Squadu je snad 10 postav, proč dementní WB nepostavili nejdřív příběh ve filmech věnovaných jim? Nevyneslo by jim to i víc peněz? Proč museli do tohoto filmu srát otravné flashbacky, které jen ruší celkový plynoucí děj? Pár flashbacků by nevadilo, ale když ten film něma vyloženě procpete, tak prostě víte, že struktura a vyprávění tohoto filmu bude naprosto debilní. Každá postava je zajímavá a myslím si, že by o každém z nich (nebo aspoň o většině) mohl být natočený zajímavý film, který by nakonec tomuto filmu jako třešničce na dortu rozhodně prospěl, protože by nemusel být tak stísněn potřebou vysvětlit historii různých postav. Když sejmuli Slipknota, vůbec se skoro o něm nezmínili, však jsem ani nevěděl, kdo to byl a co tam dělal, když ho zabili, hned jsem zapomněl na těch pár slov, když ho představovali. Slipknotova scéna, kde skapal, mě vůbec neomráčila ani mi ho nebylo líto, protože jsem si s ním neudělal žádný vztah, taková postava mi pak přijde pro děj dost zbytečná, když byl ve filmu jen kvůli tomu, aby Amanda mohla ukázat ostatním "vztyčený ukazováček a la tytyty". Harley Quinn a Joker měli celkem pěkné flashbacky, ze kterých by se dal natočit film! Proč tak nikdo neučinil? Protože Warneři a DC ví, že Marvel před nimi utíká mílovými kroky se svou již zabudovanou filmovou frančízou, která mu trvala roky vybudovat. U takovéhoto průmyslu to prostě jinak snad nejde, než si nejprve vybudovat silnou FILMOVOU fanouškovskou základnu. Suicide Squad mají super příběhy (musel jsem si pár komiksů pročíst). Tento film měl neskutečný potenciál, ale finální zpracování (bohužel i primární) je naprosto tragické. Tento film u mě doplatil na to samé, v čem Batman v Superman, i když v menší měře, protože alespoň Suicide Squad jsem si užil. Postavit tento film ve stylu Avengers, kdy nejprve bude pár postav představeno už předtím (Batmana nepočítám), pak toto mohlo být mnohem epičtější a oblíbenější. Tahle filozofie ve sprše mě donutila strhnout jednu hvězdičku. ()

JK-Stinger

Kdybych se na Suicide Squad tolik netěšil, možná bych přihmouřil oči a dal o stupínek výš, takhle ale říkám "fuj, co ste to proboha spatlali dohromady?!". Postavy skoro bez kouzla (samozřejmě až na Harley), Joker sice ne úplně špatně ztvárněnej, ale naprosto zbytečnej a největší kámen úrazu příběh.... Takovej paskvil snad Ayer nemohl myslet vážně? Celý je to úplně beztvarý, plný nějakých pochybných prostřihů a tam, kde by to mohla zachránit alespoň nějaká dobrá hláška je prostě sucho jak na sahaře:/ Za mě osobně jde filmový DC komiks od té doby, co Batmany netočí Nolan, jednoduše do kopru a popravdě už ani nevím, jestli se vůbec budu vzrušovat s příchodem Flashe, Aquamana, Wonder Woman, nebo celou Justice League. Je mi líto, ale Marvel si zatím svůj filmový vesmír staví o dost lépe. Díky Harley, že jsem si v kině neukousal nudou nehty a hodnocení putuje jen a jen za ní. ()

xxxvodnikxxx

Typická ukázka toho, že člověk má pořád nějakou úctu anebo rozum, i když je totální magor... Pokud to budete brát jako srdcovku a nebudete mít přehnaný očekávání, tak je to suor- aneb "jak to celé bylo/vzniklo" ()

kamil.i

V skratke- Suicide Squad je zlý. Disponuje zlou réžiou, ktorá nedokáže utiahnuť blockbuster daných rozmerov. Má zlý scenár, ktorý sa nedostatočne venuje postavám, ich vývoju a vzájomným interakciám - paradoxne - pretože presne o tom to malo byť. Ayer jednoducho hodí postavy na pľac a začne akciu. Tažko tu hovoriť o ucelenom príbehu. Ešte horšie sú na tom kamera a strih. Prečo nevidíme kamerové celky a polocelky? Neužijete si akciu, ani obyčajný rozhovor. Sledujeme hovoriace busty v chaotickom strihu. Ayer si na plecia naložil veľa a pokašlal to. Značnú porciu hanby si zaslúži absolútne nevhodná úprava pre PG 13. Suice Squad si zaslúžilo eRko. 2 body za dobrý casting, námet a perfektný zadok Margot Robbie. ()

Standic1

Určitě nejlepší z celovečeráků od DC a ke čtvrté hvězdě chybělo málo, ale celé to zabil ten "hrdinský kabát" do kterého byli všichni bad-assové obléknuti. Od super sráčů nečekáte, že budou poslouchat na slovo, ale že během přestřelky zabijou i pár klaďasů a jsou dost šílení na to, aby udělali pár propracovaných pokusů o útěk, ale bohužel jsme nedostali Deadpoolovi podobnou párty, ale pouze Justice League o trochu dříve. Pár pěkných hlášek tam bylo a Will jako Deadshot a Margot jako Harley Quinn byli luxusní a kdo mě mile překvapil tak to určitě Cara Delevingne jako Enchantress. Ostatní tam byli více méně navíc. Co se týče Jareda, tak patří určitě do TOP 3 v rámci představitelů Jokera, ale Heath Ledger zatím nemá ani zdaleka konkurenci. ()

jacksax

Jakmile se uklidní zběsilá kamera, tak se na to dívá fakt dobře, ale děj/příběh to má jednodušší než mnohé pohádky pro předškoláky. ()

JohnyD

Už dlho mi nebolo tak ľúto peňazí za kino. Ako nejaká počítačová hra pre teenageri to mohlo byť dobré, ale mimo Harely a soundtracku nemá ten film absolútne, čo ponúknuť. 2/10. Tfuj. ()

Camulator

Žádný obsáhlý komentář nebude, není moc co. Jde o docela obyčejnou letní popkornovku, DC se sice dušovalo, že s ní udělá díru do světa, ale neudělalo a neudělá, tohle všechno jsme už viděli. Film celkově za tři. Proč dávám pět? Amanda Waller. Všude je to pořád samý Deadshot sem, Harley tam, ale nikde ani slovo o týhle badass ženský, co měla na plátně oproti ostatním minimum prostoru a stejně pokaždý, když se objevila na scéně si všechny a všechno hezky opanovala. Takovou postavu DC potřebuje, s touhle postavou, pokud se jí bude dostatečně věnovat, tu díru do světa udělá. Za ni zbylé dvě. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?