Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

baron156

Banda těch největších superpadouchů ničí ještě větší padouchy. Pro mě nejlepší film podle DC komiksů. Nejvíce se mi líbila Margot Robbie jako Harley Quinn ❤️. ()

Romla

Partiška roztomilouškých záporášků v akci drsnější než Glumovy způsoby a temnější než jeho srdce. Dáš si rybišku? ()

Aprok

Suicide Squad : Životní role Margot Robbie :) Jared jako Joker skvělej ale málo !! Will hodně dobrej Kinnaman ušel ale pár vystřiženejch scén!!! záporáci se opravdu nepovedli !! nevyužitej potenciál postav Katany,Killer Croca a Bumeranga El Diablo nebyl až tak špatnej :) a na konci ta akční scéna Deadshota a k tomu ta jeho dcerka malej výtlem :D :D jako flashbacky Harley byly boží takže nejlepší na filmu Harley,Joker a Deadshot ()

citrique

Cukala mi ruka abych dal vůbec tu jednu hvězdu. Dávám jí za tu prvotní myšlenku. Gotham padouchů a za Margot, která jediná aspoň trochu připomínala DC. Jinak slátanina. Postavy, které se k sobě ani zdaleka nehodí. Přeplácanost totálně nezajímavými... Prostě vším... Blbost, hovadina a zkažený večer. Joker megašpatnej, ta hlavní ženská je naprosto zoufalá ubohá baba a ta čarodějka jako hlavní záporák ? Proboha proč??? 😩 Nevím co si scénárista šlehnul, ale asi to bude hodně špatnej matroš a tenhle nepovedenej badtrip plnej béčkovejch hlášek se nedá pouštět ani že srandy.... Je to prostě smutný, když takhle nákladnej film s takovým potenciálem dopadne jak když do mixéru hodíte transformery, krále šamanů, pokémony, hvězdnou bránu, Terminátora a crazy froga... I když, jak to tak píšu, říkám si že i to by dopadlo lépe... Říkám to s hodně těžkým srdcem, ale raději bych si skousl znovu vidět poslední hunger games než tohle... Fakt už tam chybělo jen aby někdo zařval "Morfujeme!" ()

Trageeed

Já mám rád tyhle patetické týmovky plné magorů a debilů co zachraňují svět. Jenom škoda, že děj byl jaksi... Nebyl...:-) ()

Tomulka

Filmu velmi ublížil chybný casting. Paradoxně jej také hodně vylepšil díky Willovi Smithovi a Margot Robbie. Jejich pojetí postav je jediné super v tomto filmu je jediné povedené a táhne celý film. Ještě se můžeme bavit o pojetí role Violy Davis, také velmi povedené. Jinak je to tragedie střídající tragedii. Vizuálně je film hodně dobře povedený a scénář co do děje, taky není úplně nejhorší. Hlavně jednotlivé příběhy postav se celkem povedli i když jejich hloubka je dost nízká. Trochu mne mrzí upozadění Katany. Celkově však film působí jako příjemná akční zábava. Nic hlubokého, ale dá se na to koukat i opakovaně. ()

AdelleR

Pamatuju si, že jsem roku 2016 z kina odcházela nadšená. Po čtyřech letech jsem se podívala znovu a... mno, nevím. Myšlenka je vynikající, té nemám co vytknout. Spojení těch největších padouchů Gothamu taky funguje na výbornou. Jen mi tam prostě přestal sedět Jared Leto, jeho Joker mě zrovna neoslnil, ačkoli za to možná může i ten otřesný český dabing, který kvalitu filmu značně snížil. Herecké výkony jsou ovšem parádní, holt jen nezachránily fakt, že se to nějak vleče a zrovna záživné to není. Jsem zvědavá, co přinese druhý díl. ()

Bogrant

Veľké reči, malé činy. Bezduchý blábol so skupinou magorov, na čele s výborným Smithom, slušnou Margot a nevýrazným Jokerom. Plus digitálny bordel a spletité súvislosti, ktoré nie sú na nič dobré. Úvodné predstavovanie hlavných ''hrdinov'' je najlepším aspektom tohto, inak dosť nevýrazného filmu. ()

DatWylda

Moment, to byl film? Já jsem teda měl pocit, že se dívám na dvouhodinový hudební videoklip. Víte co, takové ty filmy, které nemusí nutně dávat smysl, jenom jsou pěkný na koukání a poslouchání. Čili, pokud bychom toto měli hodnotit jako film, tak si myslím, že to byl propadák na úplně všech frontách. Tento film byl na poslední chvíli předělán od základů a je to opravdu poznat. Spousta linek, které v tomto filmu můžete spatřit, nevede nikam, protože tento film nemá zájem vám vysvětlit, co se v něm vlastně děje. Tento film má zájem vám jenom ukázat hezký kostýmy, Harley Quinn pod kostýmem samozřejmě, nesmyslný dialogy typu "We are bad guys, it's what we do." nebo také jinou písničku každých třicet vteřin a to opravdu nepřeháním. Možná, kdyby se do filmu přidaly "laugh tracky", které jistě znáte z Přátel, tak bych se možná i zasmál některým z vtipů, které jste zde pod lupou mohli najít. Charakteři spolu interagují naprosto minimálně a nějakým způsobem se z nich stanou nejlepší kamarádi na život. Neptejte se proč. Tento film opravdu nemá zájem vám to vysvětlit. Už se ani nebudu pouštět do zpracování Jokera, protože mě to už opravdu vytáčí neskutečným způsobem. ()

Tom10000

První díl jsem viděl už asi před čtrnácti dny, možná déle. Ano, najdou se v něm světlé momenty, třeba to, jak archeoložku posedl duch dávné čarodějnice, nebo i vtipné momenty, jichž se tu najde celkem dost... jenže až na dost slabý příběh nemá dílo žádnou hloubku. Prostě se tu vraždí, a vraždí, z těch nejhorších kriminálníků se stávají přátelé, nebo naopak soci, kteří se pořád pošťuchují... nevím. Tento žánr je taková "jednorázovka na rok". Nemohl bych se na to dívat pořád. Plusy: Harley Queen, nájemný vrah, krokouš, archeoložka, velitel, efekty. Mínusy: Všichni ostatní plus příběh a scénář. Není třeba nic víc dodávat, jelikož ve filmu se toho mnoho dalšího nenajde. 55 procent. Tak na oddych k večeru. ()

Thalin

Nebýt pár postav, převážně Harley, tak je to jedno obrovský veliký špatný.  Takhle je to spíš jen veliký špatný, který moc nefunguje jako celek, ale jako přiblblá zábava na vypnutí to ujde. ()

Tongo

No já úplně nevím co si mám myslet, chvilkami je to fajn, chvilkami je to o něco horší . Muzika je občas pecková a chvilkami je na nic , postavy jsou občas super ale občas jsou také na nic ( pardón ale nejvíc z celého filmu mě štval Joker ). A příběh celkem ujde . Takže jestli je vlastně na tomhle filmu zajímavého tak je to asi celkový nápad filmu , protože vidět superpadouchy jak spolu spolupracují a bojují proti ještě většímu superpadouchovi je prostě celkem zajímavé. 4 hvězdy 65% ()

SimcaJB

Na to, že to je "pokračování" druhého Supermana, tak je to vážně o dost lepší. Snad i film roku. Je to zábavné a jednoduché, tak aby to prostě bavilo. A dvě hodiny utekli strašně rychle a zábavně. ()

kratajirka

Famózní soundtrack a famózní Margot dohromady dávají velice povedený až překvapivě povedený komiksák!! K tomu nadprůměrně vtipné dialogy + nepřeberný výčet všemožných špinavců. Dostanete to, co chcete plus navíc sexy micinku Margotku .. a to se vyplatí lejdýs and džentlmen. Jděte na to do kina na 3D!! Takže jo - tenhle film stojí za to! PS: nevěřil bych, že se dá sežrat velkej kýbl popcornu - dá! ()

GOTFAN

Absolutní pecka .... Nemohu si stěžovat neboť jsem se bavil a doufám v další akci této skupinky snad i s novými členy aby se to trochu měnilo jak v komiksech. Jediná chyba .... Zatím nejhorší Joker přesto že byl konečně trochu víc nepředvídatelný ()

VlastaP

"Jde o dílo motivované výhradně tím, aby uspokojovalo a plnilo očekávání" jsem si přečetl v kritice kritika. ... Film mě tedy uspokojil a v podstatě splnil mé očekávání. Jakkoliv dokázal samotný záporňák Deadpool dodat 130pc vtipu ve srovnání s celou skvadrou SSQD, lidi v sále SSQD .... se smáli. I já. Pravdou je, že jsem očekával o trochu víc. V tomto směru mě asi nejvíce (nikoliv maximálně možně) uspokojila Margotka. Celý film byla k nakousnutí. Superstar Vilík nezklamal a podal výkon odpovídající jeho standardu. Až jsem si říkal, že už jsem ho viděl někde jinde, v jiném filmu. Neškodilo by, kdyby někde odložil Smithovy tandardy a trocha se urval z řetězu. Ostatní figury už hodnotím jako nevýrazné křoví, které ničemu neškodí. ... Trošku mi na filmu vadily některé příliš tmavé akční scény a některé jiné příliš ... odfláknuté? ... akční scény? Třeba závěrečný souboj s bráchou mi přišel mnohem poutavější než souboj Witch, který byl sérií zmatených a nekoordinovaných "střet hrdina-witch = odražení hrdiny" a znovu a znovu a znovu. Všechno zahaleno v závoji tmy a mlhy, zakrývající ... "neschopnost natočit kvalitní závěrečnou akční scénu"? Ještě, že to zachránila sladká Margotka. .... Vzdor náročným kritikám, které se v každém filmu pokouší najít něco hlubšího, vzletnějšího, nějaké poselství, výchovný efekt, ponaučení .... ve filmech tohoto typu ne prosím vás. .... Můj celkový dojem z filmu dobrý. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?