Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

Helo

Ayerův rukopis naprosto neznatelnej a příběhově je to asi v normálu, co se týká průměrných komiksovek a přijde mi, že bylo vystřiženo pár scén, páč to místama nenavazovalo... JENŽE jinak je to dost super. Od úvodní představovačky, u který se dá slintat blahem, přes odkazy, jednotlivý "sebevrahy", jejich ztvárnění, Jokera, Harley (a její zadek), až po nabušenej soundtrack a jednu z nejkomiksovějších atmosfér, co jsem snad zažil. A že se někteří z nich nechovají jako největší padouši na světě (vlastně jediný pořádný badass chování tam má asi Harley a pak ženská, která by měla bejt klaďas)? No, maj tam nějakej svůj profil, minulost a osobnost a podle toho se chovaj. Nejsem čtenář komiksů, ale tak jak byli všichni vykreslený, dávali smysl. Jo, a taková sranda k popukání to taky neni, když polovinu vtipů ukázali v trailerech, ale to je detail týkající se debilního marketingu. ()

stration

Když se to vezme kolem a kolem, je to hrozná blbost. Některé momenty byly natočené pěkně, ale co je to platné, když jsem si žádnou postavu neoblíbil a k žádné nevytvořil žádný vztah. Prostě kupa magorů, u kterých mi bylo úplně jedno, kolik jich přežije. Celkem mě to zklamalo. Nemám nejmenší chuť si tuhle partičku pouštět znovu. ()

Hanyou odpad!

Tak tohle bylo hodně, ale hodně špatný. Nevtipné, nudné, plné otravných postav a s totálně stupidní zápletkou. Rychlé prostřídávání různých písniček se k tomu vůbec nehodilo. Celý ten plán, že šušeň s bumerangem a pipina s bejsbolkou maj sejmout příštího supermana byl tak stupidní, že mě rozbolí hlava, jen na něj pomyslím. Jestli tohle měla být DC verze Strážců Galaxie, tak je to fail, a to nejvyššího kalibru. Zlatý Batman v Superman. ()

PogoJoe

Další pohřbený potenciál. (+): Will Smith, Margot Robbie, audiovizuál; (-): scénář/příběh, režie, dialogy, většina postav, slabý závěr, nedomyšlenost, nezáživnost po většinu filmu. ()

Colby Sawyer

Suicide Squad měl potenciál být nejlepší komiksárnou všech dob, ale nakonec je z něho "jen" průměrná komiksovka. Film se mi vlastně i celkem líbil, ale přeci jenom rukopis Warnerovských kravaťáků je tam znát. Musím říct, že kdyby to dostal David Ayer plně do svých rukou, tak to bude mnohem odvážnější a celkově ještě lepší film. Přeci jenom celá stopáž se nese v mustru klasických komiksových filmů, jen na začátku jsou příliš dlouhé medailonky hrdinů, ehm pardon padouchů, kteří ale nejsou vůbec zlí, jen v tomto filmu měli v životě smůlu. Harley v podání Margot je famózní a celý film na ní stojí. Joker je příliš přhnaný a hlavně úplně mimo. Bohužel je do filmu jen tak nastrčen proto, aby tam prostě byl, a tak pro celý příběh nemá moc význam. Ještě si musím postěžovat na finále, které je bohužel podobně kýčovité jako u BvS, ale na rozdíl od Supíka to není tak přehnané a má to parádní pasáž s El Diablem. Jsou tam vidět světlé momenty, ale jinak je to vcelku bída. Je zklamáním a ostudou, že nebylo využito tak velkého potenciálu, nevadí třeba to zvládne ten Gunn. ()

AffectedFace

Začátek byl skvělý, svižné seznamovaní postav se mi hodně líbilo, taktéž hlavní postavy.. Nebýt těch zbytečných scén s Jokerem a mocných demagogií určitě by to dopadlo líp, než jak to je.. ()

FilmFan24

Parta podivných a pořádně zlých týpků, které dohromady spojila potřeba mocných zničit nutné zlo, které ohrožuje jak jinak celý svět. Přestože pestrobarevný a notně ulítlý film působí jako prequel něčeho notně většího co nás v budoucnu ještě čeká, splnil díky skvělému týmu herců a báječného soundtracku moje očekávání. Nutno ale podotknout, že bez skvělých a léta prověřených hudebních fláků by film nebyl čím je. P.S. Viděno ve 3D v českém znění. Jedinou předností dabované verze je přítomnost českých popisů při představení jednotlivých padouchů. ()

JohnMiller

Nebolo to až tak zlé ako som čakal. Charaktery až na Jokera ma celkom bavili, prvá polovica kde sa nič nedialo bola obstojná. Až keď začali pridávať tie nezmyselné "skoro emotívne" prvky, to začalo absolútne upadať. Túto snímku, dajme bokom komiksy, by som si vedel u iného režiséra predstaviť fakt chladne, drsne, bez emócií atď, že by sa to mohlo rovnať s Temným Rytierom. No asi to muselo zarobiť či čo a tak posledných 20 minút sa začali diať neuveriteľne hlúpe veci a to bolo reálne na odpad. Škoda, ja ako divák ktorý nemá rád komiksové adaptácie musím uznať, že to malo skvelý námet a rozhodne aj gule, no vo výsledku to padne prachom ako ostaté podobné výplachy. ()

Duotone28

S potenciálom, ale poriadne nevyužitým. Guláž akcie, ktorá keby sa len o trochu osekala, mohlo to vypáliť úplne inak. PS: herecké výkony parada! Nazdar ()

Starletka

DC měl velkou příležitost si napravit reputaci, protože Marvelu v posledních letech lehce začíná docházet šťáva. Tento kousek se tvářil velmi nadějně, ale bohužel, zázrak se nekoná. Celé to působí strašně rekapitulačně a splácaně, jakoby tvůrci sami nevěděli, co vlastně chtějí. Příběh prakticky neexistuje, postavy taky zrovna charismatem nepřekypují a kromě Deadshota, "Drunken Stripper" a Violy Davis upadnou všechny v zapomnění. Takový Jared Leto by možná mohl být použitelný Joker, ale na to by musel dostat víc prostoru a z mé milované Harley nemuseli udělat už zase šlapku (jak já nenávidím ten její upravený origin s kyselinou. Zlatý origin v TAS.), ale i tak je to jedna z těch zajímavějších postav a jestli bude mít sólovku, ráda se na ni podívám. Škoda. Ale je fakt, že existují daleko horší superhrdinské filmy. ()

kajas

Nejvíc se mi vlastně líbila úvodní představovačka celého oddílu, pak už sledujeme klasické "superhrdinské" dobrodružství s cílem zachránit svět. Will a Margot byli prima, soundtrack boží, víc mi to ale nedalo. ()

vegetol.mp

Slušná akce, skvělej casting a výběru songů do soundtracku se nedá nic vytknout. Problém nastává s hlavním záporákem. Tvl, byl takovej problém udělat akci hlavní hrdinové vs Joker? Záporák v tomhle filmu je stejně debilní, jako byl Steppenwolf v Lize Spravedlnosti. Asi už na podobný filmy začínám bejt starej. ()

higuain

Veskrze naplnilo očekávání, přičemž v jednotlivostech skýtá několik příjemných překvapení a několik zklamání. Až nečekaně velkým plusem je postava Deadshota, potěší i hudba, smrtící tempo, Harley Quinn nebo neuhlazenost poměrně efektních akčních přestřelek (tím nemyslím CGI závěr). Zklamáním jsou nepříliš zajímaví čarodějní sourozenci jako záporáci mezi záporáky a hlavně Joker. Jared Leto roli nezvládá a téměř v každé jeho scéně bolestně přehrává. Nechytá se tak na Nicholsona a už vůbec ne na Ledgera. Navíc postava Jokera je v tomto filmu veskrze nadbytečná. _____ Naplnily se obavy, že Suicide Squad nebude mít co nabídnout při druhém shlédnutí. Napodruhé to nebavilo ani zdaleka tak jako v kině a to jsem koukal na prodlouženou verzi, která tentokrát (na rozdíl od BvS) neměla význam, protože zde beztak nebyla žádná dějová linka, která potřebovala víc rozvinout. Proto jdu s hvězdou dolů. Zatím nejslabší DCEU. ()

halogenka

Jak lepe by se daly stravit dve hodiny zivota, kdybyste si odpustili zhlednuti teto mrzkosti: sledovanim namluv krocanu, oskrabavanim ztvrdle kuze na patach, poustenim si zvuku curani, cetbou manualu k sekacce, olizovanim autobaterii, pocitanim pih Morgana Freemana... To vsechno by oproti Suicidalni particce bylo strhujicim zazitkem. Otresne natocene, hlucha mista, kam se clovek podiva, az na Robbie a Smithe mizerne herecke vykony, nulove emoce. A scenar mel podle me tak stranku - a bylo na ni napsano "nejak to natocime, budem se tvarit cool, pridame stare vypalovacky, udelame tomu velky promo a ono to dopadne". A ejhle, nedopadlo. ()

Dexter1

No takto...v prvom rade to vôbec nie je zlý film, ALE neskutočne z toho dýcha ten nevyužitý potenciál. Zábavné, vtipné a čiernohumorné guilty pleasure sa nekoná (najzábavnejšia postava Captain Boomerang). Miesto toho je to pomerne vážna tímovka, v ktorej sa rieši, že aj tí podliaci sú v podstate dobráci, čo nie je až tak šťastná cesta. Celková vizualizácia sa mi páčila, je to divoké, funky&fresh a po režisérskej stránke s ohľadom na okolnosti (keď ti producent dýcha na krk a vraví a tam pridaj Batmana...) sa to dá. A samozrejme nemôžem vynechať neskutočne nabúchaný soundtrack. Bohužiaľ, nudné pasáže,uplakané scény, odfláknuté charaktery a predvídateľnosť deja zrážajú na kolená film, ktorý mal potenciál byť vlajkovou loďou DC Universe. P.S.: Nič proti Letovi, ale uhral najnevýraznejšieho a najtuctovejšieho Jokera vôbec. ()

Patw

Batman vs Superman meets X-Men: Apocalypse. To je Suicide Squad v jedné větě. Velká promo akce Jareda Leta aka Jokera vyšla vniveč protože samotná tvář propagace je ve filmu tak deset minut. Více se zaměřujeme na Willa Smitha aka Deadshota, který ačkoliv nějak moc v propagaci nefiguroval táhne snímek na svých bedrech on (záleží na divákovi, ale mě se to nelíbilo). Ačkoliv nám byl každý z anti-hrdinů představen (čemuž se věnuje první polovina celého filmu) ani jedno představení není kompletní a divák má tak jen útržky o každé postavě a jeho fantazie musí dělat divy jelikož jinak máme pár otázek které nikdo nezodpoví. Naopak nám tu postavy mizí a objevují se jak je potřeba pro děj, ale bez nějakého smyslu. Velká slibovaná anti akce tak končí ve spárech obřího blockbusteru, který neví, co nám vlastně chce dát? Co je cílem tohoto filmu, spojit zlé anti-hrdiny, které vlastně vůbec tak zlí a nepřátelští nejsou? Udělat další Avengers, ale místo jednotlivého představení rovnou skok do rozjetého vlaku na půli cesty? Co se mi na filmu ale opravdu moc líbilo byla Margot Robbie aka Harley Quinn protože to byla postava jejíž každý moment na plátně jsem si užíval od prvních momentů. Nevím na co bych se z DC Universa mohl ještě těšit, ale rozhodně na solovku Harley Quinn rád poběžím hned jak budu moci. Margot postavě (na rozdíl od jiných) opravdu vdechla život (uč se Caro Delevingne). A když už zmiňuji Caru... co tohle mělo být.. nevím proč se o ní nepíše jako se dřív psalo o Kristen Stewart protože Cara je stále ta samá.. v každé scéně. Jo a ten tvůj "tanec" při odříkávání textu to opravdu nezachrání - ba naopak. Ještě dodám, že 3D u tohoto filmu se mi zdálo zbytečné. Myslíte si, že se někdy dozvíme příběh schovaný za růžovým jednorožcem? Možná to je jen mou neznalostí komiksů, nedivil bych se, ale i tak tvůrci nemohou spoléhat, že do kina jdou jen znalci a jelikož tam pro postavu nějaký smysl měl, byl bych rád kdyby podobné věci prostě jen nevyšuměli do prázdna, to pak ničí potenciál hloubky příběhu. Stále tomu filmu dávám tři hvězdy. Margot byla dokonalá, děj fajn, odpoledne v kině jsem si užil. Je to mnohem lepší jak X Men: Apocalypse a bordelu Supermana vs Batmana to také nedosahuje. Tři hvězdy, silné tři hvězdy a doufám, že DC si sedne a vše nejdříve pořádně promyslí. Tento snímek si mohl dovolit být zlejší, víc anti... ne jen další skupinka lidí, co zachrání svět.. takových tu už pár máme.. byl to ambiciózní nápad udělat film o zloduších ale nějak se to otočilo na další klaďase. Pozor! Za touto částí komentáře následují spoiler ke konci filmu: Co to sakra mělo být? Pominuli ten zbytečný CGI bordel, který zmizí jak mávnutím kouzelného proutku, (tak ne to nepominu, jelikož to je docela velké téma aneb prostě konec, jen tak, lehce, nic.. prostě konec všeho. A co mě vadilo bylo nazýváním tohoto nesmyslu "strojem" na zničení lidstva, ale no tak šlo přece stále jen o čáry máry a já se pomalu bál, že na mě vyletí nějaký Transformer) z ničeho nic objeví neporaněná Viola Davis, která ještě před pár momenty byla jedním nástrojem na zničení světa a dělá jakoby nic a příběh se žene dál. Vzpamatujte se tam trochu u toho DC. () (méně) (více)

Vědma

Tak jako každý jeden z oddílu je sám o sobě fajn. Nejvíc fajn je Margot Robbie, která v této stylizaci chvála bohu není tak strašně podobná na Borhyovou jako v civilu a hraje skvěle. I Koblížek není špatný. Ale ten film, do kterého ti všichni zlí, přitom hodní a po lásce toužící superschopní vlezli, to už je jiná píseň. Vůbec nemám tuchu o co se celé ty dvě hodiny snažili. Šíleně mě vytáčela ta osoba tmavé pleti co to tam všechno řídila a ta Entrance nebo jak se jmenovala a její brácha, to bylo taky něco. Doteď nevím, jak vlastně v tom metru ten svět ničili. Dělali vojáky toho divného vzhledu z kolemjdoucích? Fakt? "Radši si zalezu zpátky do kanálu." ()

marleyy

60% Fajnová úleťárna. Geniální soundtrack, vtipné postavy, občas i dialogy, pěkně zahrané charaktery postav a chemie mezi nimi. Zdá se mi však, že zde bylo až moc sci-fi a to se mi moc do tohohle typu filmu moc nehodilo,některé akční scény mi přišli taky docela tuctové. Zato první klipovitá představovačka seděla jako prdel na hrnec. Cameo Batmana a Flashe potěšilo. Palec Hore zvlášť Deadshotovi, Harley a KillerCrocovi. Joker je zatím jen sjetý úchyl...uvidíme co předvede dál... ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?