Reklama

Reklama

Fantastická čtyřka

  • USA Fantastic Four (více)
Trailer 3

Ben, Sue, Johnny a Reed jsou obyčejní mladí outsideři, kteří mají sklony k bádání a překonávání hranic známého světa. Jedním z jejich cílů je i rozlousknutí problému interdimenzionálního cestování. Jakmile mají dojem, že tento úkol zvládli, vydají se na nebezpečnou cestu do alternativního vesmíru. Během pokusu a cesty do nepoznaného prostoru je potká nečekaná proměna. Po návratu se jim šokujícím způsobem změní nejen fyzická podoba ale především schopnosti. A tak se ze Sue stane Invisible Woman, která umí vytvářet silová pole, Johnny jako Human Torch dokáže kdykoliv vzplanout a změnit se v hořící pochodeň, Reed neboli Mr. Fantastic dokáže téměř neomezeně natahovat své tělo a z Bena se stane Thing, kamenný obr obdařený nadlidskou silou. Po počátečním šoku se dokáží spojit v tým, který se učí nečekaně získané schopnosti ovládat a využívat. A brzy se ukáže, že je budou opravdu naléhavě potřebovat při záchraně Země před silným nepřítelem. (Cinemart)

(více)

Videa (13)

Trailer 3

Recenze (638)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Najzaujímavejšia okolo Fantastic Four z 2015 je tá psychológia v pozadí. To si fakt niekto z 20th Century Fox myslel, nech už bol pôvodný zostrih (údajne) hocijako zlý, že naliať do toho ďalšie milióny, hodiť do koša 2/3 filmu a nakrútiť triviálne tretie dejstvo prinesie nejaký úspech? Nebolo múdrejšie vysrať sa na dotáčky a strata by bola stále nižšia? Tie dotáčky sú odfláknuté (parochňa!), napriek tomu zjavne stáli dosť veľa (komplet CGI finálny súboj), ale každému musí byť jasné, že tu niečo nehrá, keď má komiksový veľkofilm za 150 mega ledva hodinu a pol. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

No tak oproti infantilným prvým dvom adaptáciám v minulom desaťročí je Trankovo dielo vizuálne omnoho temnejšie a svojim spôsobom má v sebe aj niečo z výbornej Kroniky. Skupina teenagerov sa snaží vymaniť z dosahu manipulatívnej vlády a rozdáva si to na férovku o budúcnosť planéty niekde v inej dimenzii, pričom tu úlohu hrá aj skrocovanie mladíckeho ega. A Doom má svojim spôsobom pravdu a nájdu sa aj takí, čo mu budú držať palce. Problém je v tom, že sa tu evidentne prestrihávalo a skracovalo, čo cítiť najmä v kratšom finále. F4 by si zaslúžilo v tejto podobe určite dve hodiny a mohol z toho byť kvalitný film. ()

Reklama

HellFire 

všechny recenze uživatele

Ale tak proč ne? Můžete si stěžovat, že filmu chybí akční scény a je spíš plný teorie, ale naproti takovému Ant-Manovi mě nenudil. Reed jako natahovací panák je překvapivě nejvíce cool ze všech a herecké obsazení se i přes obavy povedlo. Rád bych se podíval na druhý díl, ve kterém už bude tým zavedený. ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Těžko říct co se přesně při tvorbě filmu stalo mezi studiem a režisérem Trankem.Jeho Kronika mě nechala úplně chladným a přesně sem věděl, že to bude jeden z těch tvůrců který si jen těžko nechá diktovat cokoliv od produkce.Jak to tam bylo a kdo je zodpovědný za krach filmu, jestli studio nebo Trank, to se asi nikdy pořádně nedozvíme.V každym případě nová Čtyřka vypadá vizuálně naprosto v pořádku, na dnešní Hollywoodský snandarty, efekty dobrý, herci snesitelnější než ve verzí z roku 2005 a hlavně Toby Kebbell jak Doom super.Bohužel dramaturgie scénáře vůbec nefunfuje, dialogy jsou směšný a příběh je sračka.Parta studentíků maká pro vládu a já co repliku padal v úžas, jak zebe může herečka jakou je Kate Mara mlet takový slinty.Další věc je z negrovatění Johnyho Storma, to mi hlava nebere tyhle americký prorasový míchanice, aby nám tam prostě hrál aspoň jeden mladej nigerijec, jehož pradědeček mocinky moc trpěl na plantážích.Z Bena Grimma je vidlák, který nemá v týmu co dělat a jeho pozvání na cestu do jiné dimenze je opravdu z jinýho světa.Další věcí je akce, která je tragicky zrežírovaná ale tragicky.Proč tam proboha nedali tý akce víc a když už jí tam nedali, tak proč trvá finální souboj proti výtečnýmu Doomovi pár minut?S danými prostředky a herci to mohl být výtečný komixový výplach, jenže režisér evidentně vůbec netušil co má s tím vším dělat a tak z toho je jeden z největších propadáků letošního roku a paradox je, že je to pořád průměrný béčko a hodnocení pod 50% si nezaslouží, bohužel to celý působí jako pilot k televiznímu seriálu pro HBO, 50%. ()

Larrysbride 

všechny recenze uživatele

Film, u něhož jsem se většinu času musela ptát, kdy se něco začne dít, abych se dočkala asi čtyřminutové akce a závěru, který jsme již viděli v Age of Ultron... Tohle je prostě jedno velké "Ne". Slavit mohou rodiče, kteří se na film vydají se svými ratolestmi, jelikož si konečně schrupnou... Hvězdičku navíc za vydařený vizuál a hudbu. ()

Galerie (79)

Zajímavosti (30)

  • V původním scénáři z roku 2012 od Jeremyho Slatera vystupují také Galactus, který nevypadá jako vesmírný mrak ze Vzestupu Stříbrného surfaře (2007), Mole Man a obří Moloid. Pak také robot H.E.R.B.I.E. a létající Fantasticar, jež nakonec z filmu vystřihli. (Zdroj: birthmoviesdeath.com) (ČSFD)
  • Když se natáčelo v New Orleans, režisér Josh Trank nechal několik svých malých psů v tamějším pronajatém domě. Ti způsobili škodu za 100 tisíc $, v přepočtu 2,45 milionu Kč. (Zdroj: hollywoodreporter.com) (ČSFD)

Související novinky

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)

Reklama

Reklama