titi74

Max to dopracoval po tolkých rokoch až do vyšpičkovanej top nahanačky z konca druhej časti , do celého filmu. Non stop akcia a prepracovane detailne zábery na kaskadérske kusky a kostímové nebo. Neherci zahrali do chorálu potrebné symfonické akčné klišé do originálnej zábavy roku .George použil pohľad kamery , a definoval jak sa dá natočiť veľa veci v pár záberoch a k tomu aby aj bolo vidno na plátne čo sa presne kde deje. To sa podarí veľmi málo filmom, kde strih urobí zlátaninu nevidno ani čoho . Tentokrát to vihral a s ním aj gitarista zo skupinou bubeníkov , doprovodná hudba ženie všetkých až do zbesilého konca púštnej road movie :) ()

SinisterBlac

Rozhodne jeden z najlepších filmových zážitkov roku 2015 ,plynulý dej bez odbočovania a zbytočných rečí musí oceniť každý divák . Čo sa týka vizuálnych efektov čakal som niečo výnimočné no nie niečo tak jedinečné. Vďaka hudbe a hereckému obsadeniu film zaujme každého diváka či už fanúšíka Sci-Fi alebo nie. Myslím že George Miller jednoznačné nezklamal a prípadného oscara si určite zaslúži. ()

Alekks80

Já jsem z toho po pravdě docela zklamanej. Celá řada věcí je v pořádku. Vizuálně to nemá chybu, nejsou tam hluchá místa, teda alespoň ne příliš často. Theron je v pohodě, Hoult je v pohodě, stopáž je přiměřená, ze začátku žádný velký štráchy, jde se rovnou na věc. Přesto se na to asi znova nepodívám. Nejzásadnější problém mám asi s Maxem. Jednak ho úplně potřela Theronka a Max je celou dobu v podstatě na vedlejší koleji. A jednak mi tam chybí ten pošahanej pohled Mela Gibsona. Max rozhodně nevypadá, že by ho pronásledovali démoni minulosti. Spíš jako slabomyslnej idiot se slovní zásobou průměrnýho orangutana. Většinou u takovejchle filmů nemám problém s jednoduchým příběhem, původní Max ho konec konců měl taky. Ale aspoň v jeden překvapivej dějovej zvrat jsem teda doufal. ()

Mr.Hackels

Akce neakce, tohle mě nenadchlo. Originálního Maxe jsem nikdy neviděl, tak nemůžu srovnávat, ale po tomhle se k němě asi už ani nedostanu. Chápu, že je to mířeno na konkrétní cílovou skupinu diváků, ale mne to minulo o kilometr. 40% ()

Danny.cz

Slovo "šílený" do názvu tohoto filmu skutečně sedí - šílený je totiž nejen Max, ale i celý snímek. Zápletka je skutečně prapodivná a celý ten postapokalyptický svět je zpracovaný hodně netradičně. Co je však nejdůležitější: u tohoto filmu se nelze nudit. Tolik akce najednou jsem už dlouho neviděl. A Hardy? To je prostě borec. - 77% ()

numan

Přátelské kočkování několika nenapravitelných fanoušků tuningu a dead-metalu v poušti. (Ty voéééééé, ten kytárista na tom traku božííííííí... :-D ) Dějově v podstatě cesta tam a zase zpátky (podobně jako ta slavná králičí, ale ne tak komplikovaná) několika divných náklaďáků a divných lidí. Jinak celkem nuda - ovšem se spoustou efektních CGI výbuchů. Třebas takové Prasátko Babe ve městě se Millerovi povedlo mnohem víc. Sranda, jaxou z toho všichni na prach. :-) ()

Werrona

Tenhle film je co se příběhu týče takový Vodní svět v poušti. Ale chybí Kevin Costner. Místo něj je tam Tom Hardy, který ovšem jakoby tam nebyl. Má asi tolik sexepílu jako bombarďáky Haliny Pavlovské při výletu na Saharu. Ale jinak to má samé plusy. V zásadě je to o dost divných magorech, co si nastříkají něco stříbrnýho do pusy, zařvou: "Zřete mne!" a umřou. K tomu jim hraje parta Kissáků a všechny to děsně baví. Pak tam taky dost dlouho lítají auta vzduchem v digitálním písku... A jsou tam docela dlouhé záběry na polonahé slečny v bílých oblečcích, které plýtvají vodou. No prostě zábava pro intoše, jak má být... ()

Warapeidza

Designová akční jízda, která se mi (bohužel?) vůbec netrefila do nálady... Velký počet různých šíleností, barvitých efektů, zajímavých kostýmů a úžasných kaskadérských kousků tak u mě nedokázal přebít dějovou a emoční nudu. ()

sluza

Myslím že zaslouženě posbíral plno cen pro mě jedno z nejpovedenějších remake jaké kdy bylo natočeno ()

pelikan_teri

Tohle byla opravdu zběsilá jízda. Tolik akce a napětí člověk jen tak mevidí. Ocenit musím i úžasné kostýmy a hudbu. Ne nezaslouženě si film odnesl tolik Oscarových sošek. Když si vezmu, že děj je vlastně "jen" cesta tam a zase zpátky... Ale právě tím je tak unikátní. ()

Pan_Kachna

Potěšení(to především) i zklamání. Z jedný strany povedenej blockbuster, brutální káry, skvělý kostýmy, pořádná benzínová post-apo rychta. Velká a velmi dobře zpracovaná "hollywoodská" podívaná. To je právě zároveň maličko i to zklamání. S oživením jména Maxe Rockatanskyho jsem doufal(nikoli však očekával), že to bude mít s původním Maxem společnýho víc než brutální káry a skvělý kostýmy. Těch plamenů a ohnivejch explozí, namísto korektní destrukce vozidel pěkně bez kudrlin, bez nějakejch zbytečnejch efektů, toho jsem měl v tomhle filmu k závěru už trochu dost. Filmu to zbytečně ubírá na syrovosti. ()

Pythonator

Nejlepší z rodu Maxů. Je paradoxní, že tato stupidní béčková série dosáhla svého vrcholu až v okamžiku, kdy z ní byl odstraněn božský Mel, jehož ztrátou film pochopitelně hodně trpí. No, i bez Mela je to prostě jedna velká Zběsilá jízda. ()

Martin.Proko

Za vším hledej ženu.Nevím, proč ten film prostě o Maxovi není, je o ženách. Je to nějaká skrytá alegorie či metafora, že záchrana světa přijde od žen. Příběh by mohl být takový hezký western, jen tu chybí ten kovboj. Ano Max není ten tajemný cizinec, se kterým přijde ten zákon, ale je jen jakousi ex-machinou , nikoliv ale samotným vykonavatel spravedlnosti. Řemeslně je to hezky zvládnuté post-apokalyptické kulisy i vozoví park. I když místy působící až moc čistým uhlazeným dojmem. Střih kamera někdy v klipovém „Mad" tempu, jindy pozvolné jakoby se snažící vyčíst emoce herců, jenže díky nalíčení\maskám to nemá takový význam. Rozhodně nadprůměrné a jako jeden z mála re-make sci-fi filmů lepší než originál. Víte, že mezi vozidly potkáte i naší Tartru? ()

Deleah

Ačkoliv je Šílený Max de facto jen ježdění náklaďákem, tak jsem se i docela bavila. Dějovou hloubku by to mohlo mít o maličko větší, protože aby hlavní hrdina byl jen křoví, tak to je vyplýtvaný potenciál. Naopak Furiosa byla hustá a příští díl by mohl být o ní a na Maxe se vyprdnout. Poslední věc, která se mi moc líbila jsou detaily jako vytuněný auta, bizardní pojízdná kapela, ale ty už to zas až tak nezachrání. ()

Naby

Ty prvni dily k serii tohodle filmu uz si vubec nepamatuju. Nicmene mi pripada, ze v tomhle dile hral hlavni hrdina dost casto az druhou hlavni roli, takze si kladu otazku proc je to po nem pojmenovany. Film ma silnejsi casti a slabsi, ale jeho celkova nedomyslenost (nebo mozna moje nechapavost) me celkem odrazovala. Hlavni dej se tahne od zacatku az do konce na skoro stejnym mystem, porad se resi skoro to samy a to se deje porad dokola jen s malou obmennou. Film me teda dost zklamal, cekal jsem nejakej vic promyslenej dej. Celkem 3,2* PS: Nejzajimavejsi zabery asi na metalovyho kytaristu pri boji, za toho urcite palec nahoru :-). ()

ztracenyDen

Až na pár chvil stále velmi akční, originální. Ty dvě hodiny poměrně rychle uběhnou. Jednu hvězdu dolu za to, že poslední půlhodinu už mně ty akční scény přišly jedna jako druhá. ()

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi