Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

Oralfabet

Asi jsem to mohl čekat, stejně jsem však byl celkem zklamán. Ty herecké výkony jsou vskutku skvělé, ale pokud vám (tak jako mě) nepřišla hudba nijak zvlášť pozoruhodná, pak tam toho asi už kromě nich moc nenajdete. Jo a když říkám, že mi ta hudba nepřišla pozoruhodná, měl bych dodat, že těch pár popových "sell out" songů bylo až přehnaně hrozných, po textové stránce hlavně. A když tam zpívala "this isn't like me" nebo tak něco a on se na ní zničeně díval... To už mohla rovnou zpívat: "Zaprodala jsem se a tohle není hudba, co chci ve skutečnosti dělat!" Very subtle. 6/10 ()

embecka

Napadlo mi veľa viet, ktoré by som mohla napísať ako prvé, ale stále vo mne rezonuje, že to bolo pekné a príjemné. Aj keď ten príbeh vlastne nie je ani pekný, ani príjemný, tento pocit vo mne zostal. Nie je to nejaké vrcholné filmové veľdielo, dosť ma preto prekvapujú reči o oscarových nomináciách (dobre, ešte za hudbu by to šlo). Na režijnú prvotinu podarené, na herecký výkon neherečky Gagy podarené. Ja by som bola vlastne oveľa viac nadšená, nebyť toho koncertu na konci, čo mi už prišlo také pátosové. Páčila sa mi Lady Gaga, jej povaha, vzhľad a vlastne, túto ženu teraz budem vnímať akosi úplne inak :) A čo si idem pustiť? Shallow samozrejme ;) ()

dee.n

Tak, tomuto filmu udílím pět hvězd a časem možná zvážím i zařazení do TOP 10. Jsem unešena. Lady Gaga mne opět přesvědčila, že je nejen skvělá umělkyně, která si skládá vlastní hudbu, ale také dobrá herečka, (což jsme viděli už v AHS). V tomto snímku je velmi přirozená, uvěřitelná, ráda jsem se na ní dívala a když začala zpívat? Husí kůže po celém těle. Její hlas je vskutku nádherný. Bradley Cooper také velmi překvapil a tím mám na mysli jeho pěvecké výkony. Super. Film má celkem dlouhou stopáž, ale tentokrát mi to výjimečně nevadilo, protože jsem si užívala každou minutu. A ten soundtrack! Už na první poslech srdcová záležitost a co teprve na další poslechy. Velmi emotivní, zajímavý, romantický příběh, na který se snad jen tak nezapomene. ()

husokachna

Osciloval jsem mezi slabými čtyřmi a velmi (ale velmi) silnými třemi hvězdami a nakonec jsem zůstal radši při zemi. Je fajn, moct se podívat jednou za delší dobu na takovou starou poctivou romantiku. A tím je dáno i to všeobjímající nadšení nad Cooperovou prvotinou. A právě on je hlavní devízou filmu, herecky a asi i režijně. Jednotlivé scény jsou parádní, mají dynamiku, drajv, dobře se na ně dívá, jsou natočeny s přehledem. Problém, ale (aspoň pro mě) nastává, ve filmu jako celku. Nedokázal jsem si s postavama vytvořit vztah, film mě nevtáhl, nedýchal jsem s Jacksonem a Ally, jen jsem tak nezúčastněně pozoroval. Jednak až nekritická oddanost Ally k Jacksonovi, nemá pořádné základy a druhak film překotně běží utíká pospíchá a já neměl čas postavy pochopit, začít je mít rád. A to je u filmu tohohle typu zásadní chyba. A je to chyba Coopera režiséra, že nedokázal dát scénáři něco navíc. Jen ho umně zrežíroval a odvedl dobrou řemeslnou práci. Škoda, mohla to být bomba, monstr doják. Je to "jen" dobrej film. PS: Lady Gagaová (copyright fuxoft) je standardní, nic víc, nic míň. PPS: Když spolu mluví Cooper a Elliott v dolby atmos, nejeden orgasmus by Howard Stern vyloudil. ()

nikoletkaa

Já bohužel musím téměř stoprocentně souhlasit s uživatelkou rikitiki. Čekala jsem neskutečnou romanťárnu, kterou si budu chtít pouštět pořád dokola, avšak děj se zhruba od poloviny hrozně vleče. Písně na počátku a na konci super, ty si ráda pustím znovu, ale to, co znělo uprostřed filmu, mě vůbec nenadchlo a k tomu zbytku vůbec nesedí. Navíc i já si myslím, že je ohromná škoda, když přerod (country?) písníčkářky v popovou hvězdu nerozvedli více. Ale Bradley Cooper a Lady Gaga hráli výtečně! ()

poet

Rok 2018 bude zrejme rokom Bohemian Rapsody ktorý som akosi nestiihol ale stihol som aspoň toto. :) Tento typ filmov si nezvyknem vyberať ale tu to fungovalo herecky a celkom aj príbehovo. Nenudil som sa aj ked to mohlo byť o niečo kratšie. Uvodný koncert a kamera kružiaca okolo Bradlehy bolo niečo užasne ale potom prišla Lady zaspievala som part a všetko bolo už uplne iné... Nemusíte byť fanušikom Lady Gaga ani mna jej extravagatny život nezaujíma ale do tohoto filmu zapadla dokonale. Dala do toho srdce a typujem že nejaka oscarova nominacia sa jej ujde :). Samozrejme spoločný duet Shalow ktorý sa mi už stihol vdaka našim radiam znechutiť je uplne genialny :) ()

barrahir

Docela překvapení, otázka je, nakolik v dobrým. Vlastně jsem vůbec nevěděl, do čeho jdu, čekal jsem spíš feel good country movie, skoro až rodinný (že je to R-ko jsem netušil) a ono z toho bylo nakonec solidní drama. I když souhlasím, že v druhé půlce film ztrácí dech. ()

kamil.i

Keď sa odosobníme od bulvárnych záležitostí o tom, že Cooper vo filme rieši vlastnú alkoholickú minulosť, že Lady Gaga hrá samú seba a že je x-tý remake, musíme uznať, že Zrodila sa hviezda je výborný režijný debut. ()

Strike

První hodina bez debat film roku. Poté to slábne, ale i tak velmi dobré. Kloubouk dolů před Bradley Cooperem režisérem... ()

Blueeyes

"Chtěl jsem se na tebe ještě jednou podívat..." Taková dvojsečná věta, že? Měla jsem hnedle pocit, že nakonec na ni dojde znovu. Strašně mě bavilo prvních 45 minut a posledních 30. Zbytek by potřeboval nůžky jako sousedovic pudlík začátkem května, je mi líto. Jenže, když přijde absolutní vrchol snímku po třičtvrtě hodince a pak už je to jen takové to "jo... hmmm... dobrý", víc než na tři hvězdy vylézt nemůžu. Lady Gaga skvělá, přirozená, moc se mi líbila. Bradley lepší! Šaramantní, okouzlující, absolutní a intenzivní ... alkoholik, no. A potom Shallow, pokud se někomu líbila před filmem, po snímku se do ní zamilujete dvojnásob, trojnásob. Ale za sebe můžu říct, že dost možná budou písně Shallow, Always Remember Us This Way a ta citlivě natočená věc s opaskem nakonec to jediné, co si z filmu budu zítra pamatovat. EDIT - tak nakonec si toho pamatuju víc a emoce ve mně ještě zarezonovaly. Zvedám na čtyři hvězdy. :-) ()

psychous3

Možná přespříliš dlouhá stopáž uškodila vcelku silnému příběhu. Poloviny filmu dle mého názoru nevybalancované, ta druhá uteče o poznání rychleji, ač nabízí více prostoru k vyprávění. Škoda. ()

nonick1

Tak... dechberoucí, to určitě ne-e, ze stejného soudku tu máme onačejší záležitosti, jako třeba Crazy Heart nebo Country Strong, ve srovnání s nimiž působí tento snímek hodně povrchně. Na druhou stranu, i když to občas scénáristicky zaskřípe až zadrhne (jeho nepochopitelný konec rozjeté kariéry, její nepochopitelný přerod z talentované zpěvačky a autorky do šablonové popové figurky - o nepochopitelném činu v závěru filmu nemluvě) a film by zasloužil přestříhat (zejména rozpačité přechody mezi hudebními částmi), jde o snímek, který s neomylnou jistotou cílí nejen na fanoušky american modern country, ale na mnohem širší publikum. A zdá se, že se mu to daří... mimochodem, velkou zásluhu na tom má Stefani Germanotta se svým velmi přirozeně působícím hereckým projevem. ()

arcticsky

Nic proti Bradleymu, ale tento film "udělala" především po všech stránkách skvělá Lady Gaga. Příběh je slabý, hudba slušná. ()

Muel

| Warner Bros. | Bradley Cooper výborný jak pred, tak aj za kamerou. Lady Gaga super jak pred mikrofónom, tak aj pred kamerou. Celkovo to teda funguje výborne, najmä teda prvá polovica, ktorá efektívne predstaví hlavné postavy a nastolí dej. Chémia medzi nimi božská, pesničky správne chytľavé a réžia na debut prekvapivo veľmi decentná. Škoda tej druhej polky, kde som mal pocit, že sa všetko točí tak nejak v kruhu a nikde nevedie. Cez to všetko ale pekný, milý film. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Mona-Lisa

It was amazing! Opravdu krásný film bez hluchého místa, na kterém jde poznat, že byl dělaný někým, kdo miluje hudbu...no ale zároveň někým, kdo i pěkně dlouho čeká na Oscara...takže sem tam člověk zažije pár kýčovitých chvilek (jako je pomalu stékající slza po tváři apod.). Ale výsledný dojem, kdy jsem převážnou část snímku měla husí kůži díky jejich vzájemné chemii a zlatu v hrdle, definitivně rozhodl o plném hodnocení. ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz