Dokument ze zimních olympijských her. Sestřih nejdůležitějších okamžiků ze všech olympijských sportovních soutěží. Největší prostor je věnován spanilé jízdě našich hokejistů ke zlatým medailím, včetně velkolepého přivítání ve vlasti. (oficiální text distributora)

swinevenca

Škoda, že jsem byl tak malej a nemoh jsem to zapít a nedokázal vnímat to národní peklo, ale stejně si pamatuju, jak jsme vyváděli, když to tam Svoboda prásknul. Nádherná jízda, famózní Hašan a můžem přepsat dějiny. A narozdíl od dalších dokumentů, tenhle je ucelenej, gólový akce nebo Hašanovy zákroky nejsou zpřetrhaný dvaceti vzpomínkama, Zárubův komentář je vloženej jen tam, kde se to nejvíc hodí a graduje, škoda, že ČT u tohodle formátu do budoucna nezůstala. ()

dessa

Tohle hodnotit nejde, z hlediska dokumentární filmařiny průměr, z hlediska scénáře psaného českým hokejovým týmem a z hlediska vzpomínek nabitých všemožnými emocemi bych tu zase vypálil pár superlativů... Každopádně má tenhle úspěch českého hokeje místo v mém srdci, stejně jako titul mistrů světa z roku 1985, což, když tak nad tím přemýšlím, jsou moje nejranější sportovně-fanouškovské vzpomínky. ()

zette

Dokument, ktery dava vzpomenout na nejvetsi uspech ceskeho hokeje. Divak, ktery tech par unorovych dni pamatuje si s timto filmem vybavi i detaily, na ktere si myslel, ze uz davno zapomnel. Emoce to neztratilo, na druhou stranu je ale videt, ze dokument byl sity horkou jehlou a hodnoceni zrcadli obsah, ne formu. ()

vyfuk

Tohle je upřímně docela k smíchu. Ani nevím jestli tohle psát, abych pak nedostal ban na internetu, ale přeci jen. je hezké koukat na něco takového. Ale mám jednu otázku. Co to kurva dělá na ČSFD? Tohle ani není dokument. Je to záznam hokejových turnajů s přidaným komentářem. Mám doma DVD z fotbalového EURA 2008, kde je ukázaná soupiska týmů. Proč tohle tedy taky není na ČSFD a nemá to taky třeba 80%? Neschazuju výkon českých hokejistů. Naopak. To, co kluci předvedli v Naganu je dle mého totální epičnost a pýcha českého hokeje, která nás bude následovat dalších několik desítek let. Ale to, že se Záruba a spol. rozhodli udělat poctu hokejistům a dali dohromady záznamy ze zápasů a dali jim nějaký spešl kometář. To neberu. Tohle ČSFD, ne ČSHD kde se můžou hodnotit různé zápasy v extralize a nebo na mistrovstvích. Nehodlám být ovečka, co dá pět hvězd jenom z principu, že to je o Češích a o hokeji (neříkám, že to všichni udělali, ale 96% mluví za vše). Když už teda, tak teda bych ty procenta toleroval, ale neserte to do tabulky nejlepších filmů. Tohle nejen že není ani dokument, ale není to ani film. ()

liborek_

Hodnotit nehodlám, poněvadž na rozdíl od bráchy, který si toto pouštěl pořád dokola, je mi dokument o jednom hokejovém turnaji celkem ukradený. Jen ve mně vzklíčila potřeba podělit se o názor, že výrok "přepište dějiny" řadím mezi nejstupidnější, jaké jsem ve svém životě občasného televizního diváka zaslechl. A mou prudérní zaujatostí neotřese ani omluva, že šlo o výstup neovladatelného afektu živeného grandiózním sportovnědiváckým orgasmem :-) Dějiny přepisuje jen chňoupek. ()

• Ženský hokej zaradili prvýkrát do olympijského programu na ZOH 1998 v Nagane. (Marek1991)
  • Bodové hodnotenie vyhral Fín Teemu Selänne s 10 bodmi, najlepším strelcom sa stal Rus Pavel Bure s 9 gólmi, ktorý sa stal aj najlepším útočníkom turnaja, najlepším obrancom sa stal Rob Blake z Kanady a brankárom Dominik Hašek z Českej republiky. (Marek1991)
  • Sestava vítězného týmu ČR: 39 Dominik Hašek, 29 Roman Čechmánek, 3 Milan Hnilička - 32 Richard Šmehlík, 71 Jiří Šlégr, 23 Petr Svoboda, 44 Roman Hamrlík, 6 Jaroslav Špaček, 4 František Kučera, 5 Libor Procházka - 68 Jaromír Jágr, 97 Vladimír Růžička, 28 Martin Straka, 13 Robert Lang, 21 Robert Reichel, 30 Jiří Dopita, 26 Martin Ručínský, 10 Pavel Patera, 20 Martin Procházka, 24 Milan Hejduk, 16 Jan Čaloun, 22 David Moravec, 42 Josef Beránek - trenéři Ivan Hlinka, Slavomír Lener, Vladimír Martinec. (petaspur)