Česká policie může zůstat v klidu, veškeré silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria. Až sem utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý polda, který mu naposled pomohl utéci z vězení. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 miliónů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený. Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson). Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještě že mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší. (Bontonfilm)

Lucasion

Hezký holky, hezká auta a nádherné Rio. Rychlá „Pětka“ se od předchozích dílů zásadně liší. A čím? Tím, že je nadupaná od začátku do konce. Vše začíná s příchodem federálního agenta Luka Hobbse (Dwayne Johnson). Johnson je skvělá akční volba a díky němu se mi začíná tahle filmová značka líbit. Krom toho, že se vrací všichni známý herci. Tak mému oku lahodí především Gal Gadot. Po čtyřka se její postava (tím myslím charakter) zásadně změnila a krom usednutí za volat se bude i promenádovat v bikinách. K mému nadšení se vrací i Sung Kang v roli Hana. Po Hobbsovi je to moje oblíbená postava v sérii. I přes delší stopáž, která je sice pak už tradicí. Mě FF bavilo. Pořád bylo na co koukat a okrádání mafiána je skvělý plán i scénář. Povedené je především vláčení trezoru přes půlku Ria. Po Pětce mohu říct, že se těším na další díly série. Může za to především Johnson, ale lhal bych, kdyby to bylo jen kvůli němu. Akci mám rád a tohle je snímek nadupaný akcí. A to kvalitní a áčkovou. (80 %) ()

prome

Tak takový film tady dlouho nebyl. Akční jízda, která ani chvíli nenudí. Aby si to člověk celé užil, tak musí vypnout mozek a nepřemýšlet nad realističností, protože se tam moc nevyskytuje. A Justin Lin to moc dobře ví a vše vypadá, že je to bráno s velkou nadsázkou. Doufám, že Justin Lin bude režírovat nového Terminátora, protože tady naprosto přesvědčil, že akci prostě umí. Přimhouřil jsem oči a dávám plné hodnocení. ()

Beastmaster4

Jelikož nejsem fanoušek téhle série, tak hned z počátku měl u mě film mínus. Všechny díly jsou založené samozřejmě na naleštěných kárách, pěkných kočičkách, svalnatých mužích, tvrďáckých gestech a nesmyslných akcích. Pátý díl je to samé, něčeho je tu víc, něčeho méně, ale koncept je pořád stejný. I přes můj negativní pohled nemohu zapřít, že šlo o jeden z nejlepších filmových zážitků posledních měsíců. Nesmyslné záběry střídají ty opravdu povedené, jako pěstní souboje aj. Velmi dobrá je audiovizuální stránka. Burácení motorů, detaily na kontaktní souboje aj., to je zvládnuté na jedničku. Trochu těch nesmyslů pak člověk promine s ohledem, o jaký styl filmu jde. Musí se brát s velkým nadhledem. Zejména konečná fáze, kdy táhnou dvě auta za sebou trezor je, když už ne přehnaně trapná, tak alespoň velmi úsměvná. ()

Morholt

Nabušená jízda pro drsný chlapáky se srdcem na pravym místě a pro fanynky vypasovanejch triček Vina Diesla a kukučů Paula Walkera. Ačkoliv nepatřim ani do jedný z těhle "sociálních" skupin, tak se mi to líbilo. Palec nahoru a 80%. ()

ScarPoul

Bohužiaľ. Najlepší diel série ma minul oblúkom. Diesel bude pre mňa vždy skôr Riddick ako Dominic Toretto a Paula Walkera sa snažím vďaka tomu jeho drsnému looku nevyhľadávať. Jediné pozitívum celého filmu Dwayne Johnson si drží jeden jediný kukuč a snaží sa strielať na všetky strany ako správny ostrieľaný policista, ale akosi som si k nemu ako ku postave nedokázal nájsť cestu. Problém celej série je totiž v tom, že opakuje stále tie isté motívy. Ani Bruce Wayne nemusel pomstiť za celú svoju kariéru toľko ľudí, koľko duo Walker a Diesel. Akčné scény sú fajn, ale chýba im nápaditosť. Sú to len akési vykrádačky Baya v najlepších rokoch - hlavne scéna zo safeom je natoľko tupučká, že je až škoda koľko rôznych vecí pri tom bolo zničených. Ono nemám rád autá. Nerozumiem tomu drsnému štýlu života, pretože v ňom nie je nič hodnotové. Akokoľvek sa to bude snažiť Diesel obaliť do rodinných hodnôt. Ako jednohubka na ukážku kam sa celý koncept série vybral je to okej. Ale ako akčná rezanica s prvotriednými postavami, je to rovnako ako predchádzajúce diely len na pol cesty. ()

Lacike

Potom co sa Diesel naplno vratil k F&F serii v minulom diely som tajne dufal, ze natoci aj pokracovanie XXX. A on ho fakt natocil. Len do tych blaznivych akcnych sialenosti z XXX zasadil postavy z F&F a vysledok je jedna velka pecka s mnoztvom skvelych hlasok a este väčšou porciou akcie. Konecne sa zurocili aj tie dva ľavobočky serie (2,3 diel) a ich hlavni akteri sa pridali do tímu, ktori si svojimi schopnostami môze podat ruky s Avengers. Akurat sa naoko drzia v medziach reality. :). Päťka ma po jednotke asi nejkompentnejsi a v ramci zanru kvalitny scenar. Pozadu neostala ani rezia. Lin dosiahol asi svojho vrcholu a iba par fragmentov z akcnych scen bolo neprehladnych vdaka strihu cez osu. Väcsinou sa ale snazil dopriat cas divakom, aby si akcne sceny mohli vychutnat. A tentoraz je tych scen neurekom. Kvitujem, ze upustil od vybuchujucich digitalnych cisterien alebo imbecilnych tunelov z minuleho dielu a tentokrat do velkej miery vsadil na staru dobru poctivu kaskadersku pracu. Scena s vlakom a finalna nahanacka mi ostanu v pamäti velmi dlho. Dalsim genialnym tahom bolo obsadenie Rocka, ktory hadze na jednu stranu neskutocne hlášky a na druhu pot. Sakra ten chlap je v tom filme pernamentne spoteny. Tiez by som sa chcel tak sexi potiť. :). A jeho suboj s Dieselom je splnenym snom, ktory zatieni aj tie fackovačky z Expendables. Testosteronovy suboj titanov. Ale aby som len nevychvaloval. Vratilo sa vela postav z minulych dielov. Väcsina z nich je dobre pouzita a vtipna, ale napriklad ta pseudovtipna dvojka Leo a Santos mi dost liezla krkom a ich sceny by som oželel. Takisto mi je luto PG-13 ratingu. Nahanackam a bitkam to sice neuskodilo ale chyba mi tu aspon jedna prestrekla s poriadnymi gulami. V tomto ratingu su prestrelky takym sterilnym sucasnym standardom.V predoslych dieloch mi nizky rating nevadil, kedze to vlastne ani neboli akcne filmy, ale tentokrat to v prestrelkach bolo citit. Ale spät k nejakym kladom. Dom a jeho prejav o rodine. Tentokrat si ich uzijeme do sytosti a ani to nepôsobi trapne. Prave naopak. K tejto serii to tak nejak patri. Prave v tych scenach sa ukazuje zmysel Walkerovej postavy. Bez neho to uz nebude kompletna rodina. Vsimol som si v komentaroch, ze sa dost zabuda na zaporakov, tak ich musim pochvalit. Joaquim de Almeida tu skvele stvarnil slizkeho bossa s hnusnym poskokom, ktoremu prajete smrt. Konecne nejaki poriadni zaporaci, ktori v predoslych dieloch chybali. Nakoniec spomeniem este tu potitulkovu scenu, ktora neskutocne nazhavila na dalsi diel. Najprv mi to pripadalo ako blbost, ale v šestke to nakoniec vyriešili perfektne, takze diky za to. Len skoda, ze sa v šestke po Rockovom boku neobjavila aj Eva Mendes. Ale kto vie, mozno sa jej este raz dockame. Takže tento diel je u mna na druhom mieste za totalne z retazi utrhnutou šestkou a len drobnosti, ktore som spominal mi brania dat absolutne hodnotenie. 9/10. ()

Pepy

Začínáme novou kapitolu plnou akčních scének, spousta bouchaček a k tomu nejmocnější chlápek v Riu, který vlastní největší balík prachů. Spousta krásných holek co se motají kolem nadupaných aut. Velká změna o proti předešlých katastrofálních dopadů. Prachy a luxus, co více bychom si mohli přát v tak slunném Rio de Janeiro! ()

PROROK14

Tak pol filmu som nepobral vôbec. Asi nemá zmysel hovoriť, aké je to prehnané. Sem tam to ale zachraňujú dobré hlášky, ale nemyslím teraz tie od Diesela. ()

Caelos

Překvapivě skvělý akční film, navíc v exotickém prostředí, jež navíc ještě k tomu proti sobě postavil Vina Diesela a Dwaynea Johnsona. Já tomu fakt nemůžu uvěřit, že tahle série se pořádně rozjede pátým dílem. Čekal by to snad někdo? Tohle je fakt dobrý akční film, kdežto ti minulé? Fakt čumím, překvapení jako prase (A když jsem si říkal jaký budu borec, když tady tomu filmu vrazím ****, protože jsem počítal že bude někde kolem průměru. 83% mi ale otevřelo hubu, že by jí projel trezor.) ()

maseer2

téměř v každém momentu šíleně nereálná, ale zatraceně zábavná jízda, ve které snad není jediná postava, která by nebyla cool.. pecka! ()

Borrtex

Film plný akčních scén, Nadupaná auta, Rychlost, Akce, Ani chvilka kde by se nic nedělo. Prostě Rychle a Zběsile jak má být. 80% Si určitě zaslouží :) ()

GeusX

Dosud nejakčnější ze série Rychle a zběsile, která mne opravdu příjemně překvapila a pobavila. Kašlu na nereálnost a úplnou ignoraci fyzikálních zákonů, ale ta honička s trezorem je pěkný nápad... :-) Není nad to, sednout si do křesla, vypnout mozek a nechat se unášet na vlně (zručně natočené) akční zábavy. 90% ()

Caszidy

Sen mnoha fanoušků se stal skutečností. Dva ultimátní těžkotonážní bijci Dwayne "The Rock" Johnson a Vin Diesel konečně spolu, respektive nejdříve proti sobě, pak spolu a pak zase proti sobě, na jednom plátně. Akční scény opravdu parádní. Stejně tak ale musím, tak jako řada komentujících přede mnou, vytknout v podstatě úplně zbytečné scény závodění zhruba uprostřed filmu. Jenže nebýt jich, fanoušci původní série by "sežrali" tvůrce zaživa. V rámci žánru oddychových akčních "výplachů" jde o opravdu dobrou práci, které k dokonalosti přeci jen něco chybí, respektive přebývá. Za návrat původní sestavy v podstatě ze všech dílů však samozřejmě palec nahoru! ()

BoPo

Rychle a zběsile od vzniku prvého dielu sa často opakovali a išli kvalitou dole. A teraz prišiel už piaty diel. Čo čakať? Tak palivo je namiešané zložkami ako je Jason Bourne a Dannyho parťáci. Znova však zostáva ten nepomer. Ak sa rozbehne akcia človek chce aby trvala čo najdlhšie, lebo vie že znova prídu tie chlapácke dialógy o ničom. Navyše ženskú krásu tu predstavujú modelkovské typu, čo fandia plochej dráhe. Treba však uznať že akčné scény sú naozaj kvalitné, tým pádom netreba dopredu lamentovať nad zbytočným pokračovaním. A či bude šestka? Určite! ()

MikaelSVK

Keďže som videl všetky predchádzajúce diely tejto série, a o tomto kúsku som sa toho dozvedel už pred premiérou mnoho zaujímavých faktov, pochopiteľne som sa na naň tešil a očakával. NESKLAMAL! Dostalo sa mi to čo som čakal. Výborné herecké obsadenie, hudba, prostredie + autá, hoci o tie už ani nejak nejde... Je dobré, že môžme očakávať ďalší diel s ďalšími hereckými esami... Hey Toretto - See you soon ... 4**** ()

JohnCZ

Ačkoli v tomto díle už o závodění moc nejde, jedná se jednoznačně o nejlepší FF film. Tentokrát stojí za povšimnutí i příběh, který býl v minulých dílech vesele ignorován. Akce jsem si užil dosyta, zejména závěr patří mezi největší akční řežby minulého roku. Do plného počtu zas tak moc nechybělo. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (více)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest