Vyměřený čas

Freemind

Justin se coby futuristický Jánošík snaží, ale tenhle průser nezachrání ani Amanda těma svýma megaočima. Niccol natočil stupidní a naivní agitku, který je rebelská asi tak, jako nové album Lucky Bílé. Vyčpělé, zoufalé drámo. ()

erased

Zajímavý vizuál a námět ≠ zajímavý film. A už vůbec ne dobrý. Z prstu vycucaná zápletka prvoplánové rádoby kritiky společnosti ze začátku možná zabaví, především s časem spojené jazykové hříčky, ale čím více poznáváme Justina Bonda, tím hloupěji film vyznívá. Herecké výrony, s čestnou výjimkou Kartheisera v roli patriarchy Weise, ho pak potápějí až na dno. Opravdu zajímavý začne být teprve ke konci. Zčásti nakousnutým kolapsem ekonomiky, ale především asi proto, že už ta hrůza končí. ()

blackrain

Čas je hybnou silou lidstva. Velmi zajímavá myšlenka. Chytře podané vyprávění nutící člověka přemýšlet. Na chvilku mi Justin Timberlake a Amanda Seyfried připomínali legendární zločineckou dvojici Bonnie a Clyda. Z Timberlaka se pomalu ale jistě stává velká hvězda. Jen tak dál. Prodala jsem svůj čas a koupila si za něj tenhle filmový počin. Obětovaného času vůbec nelituju. ()

Tony.cs

Ačkoli kopírující, ačkoli v druhé polovině vyprávějící ohraný příběh, základním kamenem je tento snímek tolik originální, že mu ty ostatní drobné chyby odpustíte. Justin je vynikající herec, Amanda je překrásná, Cillian je prostě super. ()

vorheese

HÁDANKA: Jeden tvůrce vytvoří dva filmy. První vypráví o překupníkovi zbraní a druhý o světě, v němž je čas univerzální měnou a bohatí tak mohou žít věčně, zatímco chudí bojují den co den o každou vteřinu, tj. o přetižití. Jeden z těchto filmů se stane mistrovským dílem vypovídajícím o současném stavu světa, zatímco druhý je průměrnou akční kovbojkovou juchandou. Který je asi který? ()

gogos

Tak zase taková sláva to nebyla. Originální nápad, svižně to odsejpá, je to celkem zábavná a rychlá podívaná. Ale na můj vkus je tam fůra kýčovitejch hlášek, ne moc dobrý herecký výkony a tak celkem slušná dávka chyb. Murphymu 25 let nažeru ani v krizi. Niccol opět předvedl, že umí natočit hodně slušný biják, ale kvalit Obchodníka se smrtí tentokráte nedosáhl. Lepší 3* ()

ABLABLABLA

Neskutečně zajímavý scifi film. Ten nápad s časem mi přišel velmi nevšední a neobvyklý aneb nechtěla bych, aby to takhle někdy v budoucnu fungovalo. No a řekněte není divné, když by vaši rodiče vypadali stejně staří jako vy? Justin Timberlake a Amanda Seyfried tu sehráli skvělou dvojku, kterým jsem fandila ať to stihnou. Aneb čas je zákeřná svině. Nikdy nevíte, kdy vám vyprší. ()

Alementina

Hezky natočený, základní myšlenka zajímá, ale "logika" fungování toho světa mi uplne unikala, na jednu strana takova luxusni technologie (hodinky) v tele, ktera se asi implantovala uz novorozenatum, na druhou stranu tam nemaji mobil.... a tahle nedomyslenost mi vadi. ()

kaylin

Od tohohle filmu jsem si sliboval hodně. Nejprve jsem si říkal, jestli ho náhodou nenatočil Duncan Jones, který stojí za skvělými filmy "Zdrojový kód" a "Moon", ale nenatočil. No, bylo to poznat. Zápletka není špatná. Čas se stal penězi a lidé se zabíjí proto, aby si navzájem kradli svůj čas, protože díky tomu mohou žít věčně, navíc ve své pětadvacetileté podobě. Co se asi stane, když jste celý život chudák, ale na ruce se vám najednou objeví, že váš život bude trvat déle než století? No, někdo si toho určitě všimne. Film, který zbytečně sází na honičky a utíkání, místo toho, aby dál rozpracoval zajímavý nápad a hrál si s ním. Druhá polovina je v podstatě jen jenom akční film, který skvěle rozjeté sci-fi zabrzdil. Justin a Amanda spolu fungují dobře a drží film pohromadě, ale čekal jsem opravdu víc. Takový skvělý nápad je škoda zahodit. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/diar-milovnika-filmu-c-0003-eastwood.html ()

slunicko2

Americký Jánošík i s frajárkou aneb Is it stealing if it´s already stolen? 1) Vzpoura jednotlivce proti nespravedlivému systému je vděčným tématem, tím spíše, že vzbouřencem je přitažlivý 30letý Justin Timberlake. I jeho protihráč 35letý Cillian Murphy není k zahození jak vzhledově tak i hereckým výkonem. Myšlenka, že čas nahradí peníze a co z toho vzejde, je rovněž zajímavá. Scénáristovi, režisérovi a koproducentovi 47letému Andrew Niccolovi děj docela ubíhá (když pomineme spoustu scénáristických a logických lapsů) a divák (tedy já) začíná uvažovat o čtyřech hvězdičkách._____ 2) Bohužel však konec přináší mnohá zklamání. Westernoidní ambivalentní vztah hlavního hrdiny ke svému pronásledovateli je zoufalé navíc nedotažené klišé. Samotná pointa je neústrojná a nefunkční. A největší výhrada ze všech - nikde ani náznak toho, jak ten zajímavý svět vlastně funguje, co vedlo k jeho vzniku a jakým způsobem je zajišťován jeho provoz._____ 3) Zájemcům o nesporně zajímavý námět času jako směnečného ekvivalentu lze doporučit The Price of Life od Stephena Tolkina. ()

Philcze

Niccol spoléhá zase jednou na vynikající herce a nepotřebuje k tomu ani velkolepé kulisy ani nabubřelý scifi look. Takže vlastně podobně jako u Gattacy, se kterou má In Time společného mnohem víc než stejného režiséra a některé stylizační prvky. Na rozdíl od ní má však In Time problémy s kolísavostí tempa a v průběhu (a především závěru) nestrhne tak moc, jak by chtěl. Tak proč tedy nakonec spokojené čtyři hvězdičky? Herci jsou doopravdy do jednoho výborní (vedle stálic v podobě Ciliana Murphyho se daří i jinak nudnému Pettyferovi), myšlenka funkční a honičky jsou jako adrenalinová verze pobíhání ve Správcích osudu. Ani náhodou to není bezchybný film, ale na oplátku neobsahuje ani žádnou vyloženě debilní, ba ani podprůměrnou scénu. V detailech a jednotlivých scénách možná není tak přesvědčivý jako jiné scifi z poslední doby, ale jako celek působí vyloženě osvěžujícím dojmem. 8/10 ()

René.girl

Velké zklamání! Velmi silný a chytrý námět, ale tohle prostě nevyšlo. Justin hraje nejhůř, co jsem ho kdy viděla hrát. Amanda s pistoli v ruce nemůže působit směšněji a celkově jako dvojice k sobě vůbec nesedí. Co se týče filmu samotného, tak začátek mě bavil a našlo se i pár silných momentů, které mě opravdu zaujali, ale ke konci už jsem jen zívala a říkala si, kdy už to skončí. Je to velká škoda, protože film má potenciál na to, aby se stal trhákem. No snad jindy. 60% ()

Mikita

Děj plný napětí a očekávání slibuje velké věci. Dostáváme méně, než lákavý obal nabízí, přesto je to skvělá akční podívaná a vřele doporučuji. Chytrý příběh je podán bez větších logických chybek a většina hrdinů je dostatečně sympatická. Hlavně ta mužská část hereckého obsazení je jedna z nejnadupanějších a nevíte, na koho koukat dříve (Alex je i jako padouch k sežrání.). A to, co předvádí Amanda na těch šíleně vysokých podpatcích je neskutečné, nad tím se pozastaví i mužská část diváků. Přílišné klišé a nedostatek překvapení, nedostatečně vypointovaný příběh, přesto báječná, spíše oddychová, podívaná. Škoda, že je hluboký a inteligentní nápad použit jen jako důvod k akci a pronásledování, uvítala bych vážnější notu a větší zamyšlení nad celým tématem. ()

Remedy

Ovšem toto byla pecka. Nikdy jsem nepovažoval oblast science fiction za věc zvlášťě blízkou své osobě, ale kvalitní dílko pořád ocenit dokážu. V tomto konkrétním případě snad ani není co vytknout – omračujícím způsobem originální scénář, řemeslně dobře zvládnutá režie, velmi kvalitní herci, skvělý spád… K maximu mi pak schází nějaký moment, který by se mnou vyloženě zamával či větší naléhavost oné paralely s reálným světem. Těch paralel je tam samozřejmě několik a já je poměrně často rád rozpitvávám, nicméně v tomto konkrétním případě spíš zůstanu u povrchu (a ten je pekelně dobrý) a spokojím se s vědomím, že to vnitřně není ani trochu blbé…)) Je to můj vůbec první film od Andrewa Niccola, proto si neodpustím ještě jeden poznatek (který už je, jak ostatně předpokládám, dávno veřejným tajemstvím) – i přes skutečnost, že „In Time“ je převážně dílem žánru sci-fi, překvapí (na poměry sci-fi snímků) nezvykle skromnou výpravou a celkově zanechává spíše dojem „rafinovanosti a vymezenosti vůči žánrovým kolegům“; že by to bylo tou horkou novozélandskou tvůrčí krví? Závěrem se omlouvám všem niccologům za své břídilství v podobě závěrečné fundované charakteristiky tvůrce, neboť si plně uvědomuji, že již musela být dříve několikrát rozvinuta v mnohem sofistikovanějším duchu. A jinak mě to fakt moc bavilo :)) ()

movieband

„Mnoho zemře pro pár nesmrtelných.“ Konečně jsem se k In Time po dlouhé době odkládání dostal. Moc se mi do toho nechtělo, ale že by mě výsledek nějak zvlášť překvapil, se říct taky nedá. Utopická budoucnost, která uplatňuje čas, jako měnu není špatným nápadem, celkově je ve filmu X zajímavých myšlenek a scén. Hudba je výborná (snad už jen díky ní, kdyby nic jiného, tak díky ní by stálo film vidět), na tvářičku Amandy Seyfried si člověk taky zvykne relativně rychle a pak už film plyne vcelku solidní rychlostí. Furt se něco děje a myšlenka toho, že využít čas, jak nejlíp člověk může, je víc, než k zamyšlení. Film má působivou a filozofickou myšlenku, solidní zpracování a výbornou hudbu. Jen místy je děj monotónní a přehrává sám sebe. Jinak je In Time určitě solidní záležitostí. 75% ()

Thomassi

Už podle trailerů jsem se na Vyměřený čas těšil. A těch peněz za kino vůbec nelituji. Vyměřený čas je skvělou sci-fi akční jízdou, která mě uzemnila svojí myšlenkou světa budoucnosti bez peněz, kde se platidlem stal čas, který ale neúprosně rychle ubíhá. V tomto ohledu se mi film jevil velmi dobře promakaný. Stejně tak vizuálně, zelené počítadlo na ruce, americká nadupaná auta s černým matným lakem a prostředí budoucího světa, to vše ještě umocňují honičky a jiná akce, které je tak akorát. Justin Timberlake mě zase jednou přesvědčil, že před kamerou mu to jde, Cillian Murphy v roli strážce času nekompromisní a Amanda Seyfried byla neodolatelná a sexy. Celkově mě ten film neskutešně bavil a překvapil zároveň, protože kdyby mě před půl rokem někdo řekl, že to bude pecka, asi bych se mu vysmál. 85%. EDIT 25.7.2012: Po třetím zhlédnutí zvyšuji na plný počet. Toto je originální pecka minulého roku. ()

MATADOR

Justin Timberlake? Jesus, stojí mi to vážně za to? I když jsoučasné thrillery se zřídka kdy nepovedou, tohle by mohlo být dobré. K přesvědčení mi pak stačila čtvrthodinka ve světě In Time a věděl jsem, že tohle je žánrová klasika, která nemůže zklamat. Originální myšlenka a zpracování na vysoké úrovni, jen trošku zamrzí, že ona myšlenka nebyla rozvinuta více. Určtě se v ní ten potenciál skrývá! ()

Herr_Flick

Tak a máme suverénního vítěze v rubrice „poděláno v roce 2011“. Ke slovům „ohromný“ a „potenciál“ se v tomto případě hodí jedině „nevyužitý“! Stačilo trochu více sladit průběh filmu, zakomponovat příběh Salasova otce, důkladněji si pohrát se vztahem mezi Willem a Sylvií. Jsem opravdu zklamaný, protože In Time mohl klidně překonat Inception nebo se dokonce zařadit po bok takového Matrixu. ()

Dámské posily...

Dámské posily...