Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

GigaPudding

Pokud se do konce roku neukáže něco lepšího, tak tu nejspíš máme nejlepší film roku, protože ikdyž to asi nikdo nečekal, tak Zrození planety opic je prostě úplně ultimátní pecka. Má to hrozný spád a velmi svižně to kombinuje rodinné drama, vězeňský film i film o bojovnících za svobodu a všechny tyto části mají to potřebné, co tyhle žánry mají mít :). Je tu starost o nemocného otce ze strany jeho syna i opičáka Caesara, je tu domlouvání se s ostatními vězni a rozdávání cigaret, teda vlastně sušenek :) a pochopitelně je tu vzpoura proti útlaku sadistických věznitelů a nerovnoprávnosti mezi stejně inteligentními druhy v překvapivě našlápnutém a dynamickém souboji, takže chybí snad už jen házení míčkem o zeď na samotce :). Tohle všechno samo o sobě stačí na úplně vynikající film, protože děj je dynamický, postavy sympatické, hlavní role teda mají opičáci, občas sice jejich animace působí pořád trochu počítačově, ale především v obličejových výrazech ukazuje velmi sympatické a působivé emoce v němých rozhovorech mezi opičáky, které říkají všechno i když nezazní ani slovo a hlavně je to taky chytré a bez nějaké vaty. Co ale z filmu dělá ještě něco víc je velký respekt a um při odkazování k původní planetě opic, kdy to nepůsobí trapně nebo uměle nastrčeně a krásně to doplňuje celý zbytek filmu včetně náznaku pokračování :). Jsou tu pochopitelně nějaké ty obrazové odkazy a detaily, kterých si fanoušek planety opic určitě všimne a pak tu jsou taky mezi replikami jednotlivých postav zapracované dokonce i doslovné citáty z původní planety opic + i některé scény typu chytání opic nebo stříkání z hadice. Ve výsledku je to film tak na *****, ale pro fanoušky planety opic, které tak moc potěší spousta výborného ohlédnutí se za starou planetou je to asi tak na ****** :). Doufám, že pokračování tohohle restartu planety opic přijde :). ()

anderson odpad!

Teda na pôvodnú PLANÉTU OPÍC sa táto stupídna fraška absolútne nechytá. Tobôž aby ju niekto súdny označil ako jej poctu. Od začiatku do príšerného záveru neznesiteľne dementný film, v ktorom živí herci amatérskymi výkonmi zdatne konkurovali počítačovým opičím degenerátom. V čom tkvie tunajšie prehnane pozitívne hodnotenie mi asi navždy ostane záhadou. (19.7.2012) ()

poz3n

Zmutované opice s vylepšenou inteligencí utečou ze San Francisca. To je ale scénář! Ne, teď vážně. Je těžké nějak uchopit pokus o natočení toho, jak se z planety lidí stala Planeta opic. Na druhou stranu to, co mě přitahuje na původní Planetě opic (a i jejích dalších již né tolik dobrých pokračováních) jsou klasické masky a víceméně absence nějaké větší akce. A s něčím podobným jsem logicky v tomhle blockbusteru nemohl počítat. A ač oceňuji odkazy na původní Planetu opic a povedené digitální ztvárnění mimiky opic, tak si myslím, že jít na to do kina, byl bych asi zklamán. 6/10 ()

claudel

Vynikající zážitek podtržený fascinací naprosto jedinečným prostředím varšavského multikina. Klobouk dolů, to jsem nezažil ani v Paříži. ()

Ivoshek

Jsem spokojen. Takhle důstojný prequel tu dloooouho nebyl. Technicky (režie, triky, hudba, střih) nemám co vytknout. Film hrozně příjemně plyne od roztomilého malého šimpanzíka až k nevyhnutelné opičí vzpouře, bez které by to celé bylo o dost komornější. Taky je tu plno odkazů na původní Planetu opic a je velká zábava je postupně odhalovat (start rakety na Mars, jména opičáků, socha svobody...) a fajn je, že vcelku příběh dává i smysl, i když teda to, že by si vědci při testování léku nevšimli, že mají jednu samici březí a už dva dny s ní v kleci žije malé opičí mimimo, to je dost přitažené za vlasy. Původní Planeta opic vyvolávala asociace s tehdy aktuálními tématy (jaderná válka, převzetí moci černochy), nejinak činí tato - genetické inženýrství a pohrdání přírodou (Bohem, chcete-li), vzpoura dosud chudých a podceňovaných menšin... ()

mm13

Krásne starosvetské scifko s perfektnými trikmi (ale až keď Cézar dospeje, ako malý a mladý šimpanz je poznať, že to nie je šimpanz), ktoré, i keď je prequelom kultu, má ako také svoje opodstatnenie - svojim vyznením totiž zapadá do súčasných nálad, triafa priamo do čierneho. Aj odtiaľ asi ten úspech. Čakal som však väčšiu filmovú mágiu. Na prequel Star Treku žial Zrodenie Planéty opic nedosahuje, i keď volí veľmi podobný prístup - zo všetkého najviac si predlohu hlboko ctí, neskrýva svoj obdiv, dokáže s ňou však rovnako dobre pracovať, ako sa s ňou aj pohrávať a chvíľami si z nej, ako inak, uťahuje. Modernizuje, ale nestráca kontakt, naopak, prehlbuje ho. Predsa však pôsobí chvíľami až príliš televízne... aha, že by tiež zámer? ;) ... Nuž, ťažko mi zaujať jednoznačný postoj, viac asi poodhalí až ďalšia tvorba Ruperta Wyatta. Nestratil som sa úplne, ale bavil dosť a po DVD chňapnem hneď, ako vyjde. Čo tam, nateraz, po ostatnom. ... 11.12.2011 - veru, čo tam po ostatnom. Po DVD som chňapol len trochu neskôr ako hneď po jeho vyjdení a tentokrát si to užil naplno. Nesledoval som technickú stránku veci, nepátral po narážkach na pôvodné Planéty opíc, iba a len sledoval príbeh jedného z najcharizmatickejších vodcov, akých kedy kinematografia zrodila. Sám by som za Cézarom šiel, plný rešpektu, dôvery a dovtedy nepoznanej odhodlanosti a oddanosti. A to som prosím skôr anti-autoritársky typ. Andy Serkis však v spolupráci s počítačovými mágmi odviedli nenormálny kus práce, presvedčili ma! Rise Of The Planet Apes funguje, chcem ešte dve pokračovania. ()

HellFire

Hollywood posledních let není továrnou na sny, ale mašinerií, která se z vidiny tučných šeků honí za neustálými restarty, rebooty, sequely, prequely a kdo ví čím vším. Zrození planety opic je dle mého dalším zbytečným prequelem výborného filmu a nic na tom nezmění fakt, že po všech stránkách je to film výborný. ()

luka4615

Fenomenální restart již zavedené série, který díky správné volbě režiséra, scénáře a herců působí jako skvěle fungující celek. Filmu napomáhá i fakt, že i "zvířecí herci" se zde vyrovnávají či přímo překonávají své lidské protějšky. Rise of the Planet of the Apes je důstojným rebootem, který kráčí svou vlastní cestou, přičemž nedělá ostudu ani původní sérii. (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Caesar is home.“ ()

ARI50

Abych řekl pravdu stará planeta opic nějak se mi nelíbí a ani ji nějak nemusím ale co se tyče tohohle tak to bylo našlapané brutální prostě začátek hodně opožděný neustále nic a nic ale to k filmům patři samozřejmě ale pak seto rozjelo opice se rozhodly že vezmou vše do svých rukou a půjdou bydlet jinde akce a rozhodne opice byly povedené no prostě nevím co bych hledal za chybu spíš zdlouhavý začátek ale jinak celkově vše co mohlo v tomhle filmu byt bylo výborné. Musí a věřím že bude pokračovaní. ()

JASON_X

Po Burtonově planetárně-opičím fiasku jsem od téhle další opičárny malinko čekal nějaký velký průser, ale kdeže, ani náhodou, tohle se zatraceně povedlo! Zpočátku mi trochu vadily digitálně nedokonalé opice, ale asi v polovině filmu jsem se přistihl, že už je jako digitální vůbec nevnímám, protože mě nemilosrdně působivý filmový děj vtáhl a pohltil jako malého kluka. Vůbec nehodlám řešit všechny ty nesmyslnosti, nepravděpodobnosti a nemožnosti, které samozřejmě v příběhu byly, ale naopak chci opěvovat tu naprosto úžasnou režii, scénář, kameru, výpravu, triky a efekty, hudbu a také výborné herecké výkony, a to nejen ty lidské, ale i digitálně opičí. Tedy nejen skvělý John Lithgow, sympatický James Franco, nesympatický John Felton a bollywoodská kráska Freida Pinto, ale i naprosto fantastický Caesar, který postupně jako by skoro doopravdy ožil, šimpanzí drsňák Koba, starý laboratorní mazák s četnými stopami a jizvami po nelidských (vlastně lidských) pokusech, gorilí silák Buck a melancholický orangutaní intelektuál Maurice. Když v závěru opičí commandos frontálním blitzkriegem převálcovali spojené policejní síly San Francisca v bitvě na Golden Gate Bridge, poté, co se jako Hunové valící se na Řím ničivě prohnali městem, tak v ten moment jsem chvilku, ale opravdu jen malou chvilku uvažoval jen o čtyřech hvězdách. Ale vzápětí jsem se naštěstí vzpamatoval - nedat tomuhle parádnímu kousku plný počet, musel bych si zítra naplivat do xichtu. ()

Earl_23

Šimpanze miluji, ale zároveň se jich bojím...tak nějak to Freida Pinto ve filmu řekla. A i já se bál, že to dopadne špatně, ale nakonec se z nových opičáků stala moje srdcovka. Je to úžasný prequel a asi prozatím nejlepší film tohoto roku, co jsem viděl. Celý snímek je plný skvělých momentů a krásných efektů. Animace opic je neuvěřitelná. Teda vlastně uvěřitelná :), diváky více uchvátí "výkony" opic než samotných herců. Ale to neznamená, že zde hrají špatní herci. Vůbec ne. James Franco je dobrý herec a Tom Felton asi navždy dobrý badass. Lidskost opic je ale prostě úžasná, emoce jsou tu všude a Ceasara (a minimálně ještě toho orangutana :) se si musíte chtě nechtě zamilovat. Film však není jenom o krásném zpracování a o emocích, čeká vás skvělý děj, byť trochu jednodušší, protože se většinou točí kolem výzkumu, monumentální akční scéna a další překvapivý závěr - stejně jako u původního filmu a verze od Burtona. Ve filmu jsou navíc moc hezké odkazy na první díl. Celou dobu jsem si říkal, že by opičákům slušeno 3D a asi by to tak opravdu bylo, ale je pěkné, že po delší době přišel film se starým dobrým 2D. A moc jsem si užil i originální znění. Takže za mě zasloužený plný počet hvězdiček! Protože je to prozatím nejlepší snímek roku a potěší to o to víc, když ještě před první recenzí jsem toho moc neočekával. ()

becki_tu

Pryč je doba plyšových masek a papundeklových kulis. Restartovaná klasika nabízí vedle digitálních orgií smysluplný příběh, který nešetří emocemi a má v sobě i tradiční (nadčasové) poselství, které je obvzláště v dnešní době nutno připomínat. Chválu zaslouží i perfektní soundtrack Patricka Doyla, skvělý Franco a působivá kamera. V oscarové sezoně by bylo Zrození planety opic adeptem minimálně na nominaci za nejlepší triky. 90% ()

Bauer

O Zrození Planety opic jsem šlyšel až krátce před uvedním do kin. Samotný trailer jsem viděl dokonce až asi týden po premiéře. Všude jsem četl, jak jde o vyjímečný film. A ano, je to skvělý film. Z nenapádného snímku se stala perfektně natočená záležitost. Rozjezd je takový pomalý. Jen kecy (sice k věci) a občas nějaká menší akce. Na rozjezd já kašlu a z vysoka! Protože to co se odehrávalo v poslední půl hodině, byl dobrý adrenalin. Pochod opic přes město. První slova. Velice působivé. Vadili mi jen dvě věci. První je stopáž. Dost krátké. Dal bych si to třeba i ve dvou hodinové verzi. Dvě hodiny by bylo tak akorát. A další věc je závěr filmu! Nejradši bych, aby na to navazoval díl druhý, který pokud vznikne, tak si chvíli počkám a to čekání mě možná zabije. Chci vědět, co je dál, co se stane s naší planetou. Toto se stane málokdy. A já doufá, že pokračování vznikne a bude brzo! Překvapení roku!!! ()

Lucasion

Sto a jedna opice. Film tolika lidmi opěvovaný a přesto jsem první hodinu nezažil žádný "boom" či něco, co by se mi více vrylo do paměti. Uznávám, že digitální opice jsou naprosto super a James Franco, je vcelku sympaťák. Nicméně první hodinu jsem koukal bez změny nadšení. Pokusy na opicích, vychovávání Caesera (ta hlavní chytrá opička) či psychologie postav. Já si asi "Rises" představoval jinak. Mírná nelogičnost chování postav a nulový potenciál příběhu. Ovšem to, co si u mě vyžádalo pozornost, byl "útěk" a poslední půlhodinka snímku. Boj na mostě je prostě úchvatný. Z lásky k prvnímu dílu z roku 1968 a poslední půl hodině přikládám tak deset procent. Jinak by to pro mě byl průměrný snímek, co by mi profičel před očima. Ovšem závěr zaslouží uznání. Mrazivý pocit ovládnutí planety se stěží sice rovná pocitu, který jsem měl u závěru výše zmiňovanému prvnímu dílu, ale přesto to bylo vcelku intenzivní. (75 procent) ()

Beastmaster4

Od chvíle, kdy se na internetu objevil první trailer, bylo Zrození Planety opis pro mě number 1 filmového očekávání. Nyní už jen mohu smutně podotknout "škoda, že bylo viděno a už nemohu být v napětí". James Franco, první trailer, doplnění děje takové filmové legendy, to vše byly klady a předpoklady k velmi dobrému filmu. ZPo je vynikající film, film plný depresivně svírajících emocí. To, co vidíte v očích Caesara, z vás vysaje veškerý optimismus a nadšení, uvidíte jen zradu, touhu a nerovný boj s láskou, věrností a svévůlí. Co je na filmu krásné, je ale zároveň i ošidně svazující. Dobře zvládnuté animace opic střídají ty nepovedené. Megalomanská podívaná, která ke konci paradoxně ztrácí ze své velikosti a zužuje se do tenkého proužku dějové a kvalitové vyčerpanosti. Nemohu se, také zbavit dojmu, že vlastně trailer mi tak nějak ukázal vše a film mne už nedokázal ničím překvapit. Jde o takové malé mínus, které ale nijak zvlášť neovlivní celkový dojem z tohoto epického díla, nemající v takové podobě konkurenci. Tímto tzv. úvodem, pro mě z nostalgických důvodů dostávají jiný náboj i staré díly. Doufám, že i když tomu název filmu nenapovídá, dojde k natočení dalšího dílu, který vyplní dějovou mezeru v podobně velkolepém pojetí. ()

Sawy

"Get your stinking paws off me, you damned dirty Ape!" V mnoha směrech naprosto revoluční film.A to nemluvím jen o naprosto fantastických tricích,které po dlouhé době zase nejsou jen na ozdobu,ale regulérně slouží příběhu.Jde především o samotný koncept,který je natolik odvážný a odlišný od zbylé současné hollywoodské produkce,že musím smeknout klobouk před odvahou tvůrců pustit film přímo do letní sezony mezi nákladné komiksové adaptace.Zrození se sice může "pochlubit" několika brutálními logickými nesmysly,které v jinak překvapivě chytrém filmu působí jako pěst na oko,ale ty hravě dorovná silným příběhem,perfektní gradací děje a jako třešinka na dokonale fungujícím dortu je tu také nejlepší akční scéna roku.A po dlouhé době jsem měl po zhlédnutí filmu pocit,že by se tady dala odstartovat nová filmová série.Nový pohled na klasiku zkrátka vyšel až překvapivě dobře. 85 % ()

MonaSax

Tak tenhle film jsem viděla za docela špatných podmínek, nebylo mi moc dobře, byla jsem nemocná a navíc jsem se zrovna sešla v kině s opravdovými tupci, který neustále šustili a bylo jim to uplně jedno. Musela jsem si v sálě několikrát přesednout, až jsem seděla skoro hned u plátna a stejně to nepomohlo. Tímpádem mé hodnocení je trochu zkreslené, musím uznat, že to bylo docela pěkné a roztomilé pokračování, kde se to strašidelnýma a ošklivýma opicema jen hýřilo ( hlavně ten cirkusový orangutan to bylo něco ), ale to se dalo čekat, nejsem zklamaná, ale ani extra nadšená. Navíc mi není moc sympatický James Franco, ano je to dobrý herec, ale... ()

Morholt

Vzbouření utlačovaných proti tyranům. Na místo opic tu mohla být jakákoliv strádající etnická nebo sociální skupina a vyšlo by to nastejno, protože i přes poměrně slušné digitální lidoopy tenhle film zůstává kýčem jako prase. 30% ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru