Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

Paxxx.cz

Radcliffe to bude mít s vystoupením ze stínu Harryho Pottera docela težké, ale tohle je docela slušný první krok. Žena v černém nabízí výbornou atmosféru, ale především film splnil svůj účel, protože jsem se místy fakt dost bál :D...7/10. ()

kareen

Co se týká prostředí, kostýmů, atmosféry, dokonce i lehce předvídatelného děje, to všechno bylo ok. Ale samotná hororová stránka filmu mě vůbec nebrala, nebála jsem se ani trochu a spíš jsem si říkala, proboha vybafni už na něj pořádně, at' je konečně klid...chtělo by to větší originalitu, takto je to pouze za tři. ()

Hannibal92

Řekl bych celkem dost blbost, možná že jsem na to zrovna neměl úplně náladu, možná že to spíš nebyl můj šálek kávy. Nejděsivější lekací scéna přichází když domem proletí havran (nebo vrána?), případně se pohne něco, co by se i hýbat mělo a to je podle mě docela smutný. Co se mi nejvíc (a asi i skoro jako jediný) líbilo byl konec, který se opravdu povedl. ()

pools odpad!

Opravdu "nápaditý" horor/drama. Tolik "překvapivých" scén jsem dlouho neviděl. Ještě teď se klepu. ()

TomX2

Žena v čiernom si vysoké hodnotenie určite zaslúži - film je prevedený veľmi dobre, zaujmú staré historky, výprava, no aj herecké výkony (predovšetkým Daniela, Harry Pottera Radcliffa, ktorý sa na obrazovke ukáže najviac). Cez to všetko sa musím však zastaviť a film trochu podhodnotiť a to z jedného dôvodu - je o ničom. V podstate je to jeden z ďalších akože kvalitných hororov, kde sa len blúdi na neznámom mieste, niečo neznáme na vás vyletí spred okna a nechýbajú ani rôzne veľmi prepracované strašidelné momenty, v ktorých je strašidelné akurát to, ako sa z päť-minútového ticha vynorí nejaký hlasitý zvuk. Za čo som ale Žene v čiernom veľmi vďačný, keďže ma to prebudilo aspoň z hlbokého spánku zapríčineného nudou. Nuž, aspoň to nedopadlo ako sračka Shrooms. ()

Tayen

Proč tento horor mnoho lidí hodnotí tak kladně? Mám podezření, že protože nejsou k dispozici nejen lepší horory, ale žádné horory. Mezi oscarovými dramaty působí Žena v černém jako zjevení, jako lákadlo, na které se spousta lidí ráda chytí. Co mluví ve prospěch tohoto filmu? Atmosféra vděčné viktoriánské doby, Daniel Radcliffe coby hlavní představitel, Žena v černém je horor, a půjde o duchy, trailer s porcelánovými panenkami a bledými holčičkami s mašličkami ve vlasech, a je to podle knižní předlohy. Lidé na tohle slyšeli, a návštěvnost kina byla oproti jiným daleko lepším filmům, úctyhodná, a to i přesto, že reklamní kampaň téměř neexistovala. Ale film mě zklamal. Proč? Ta dusivá atmosféra, nakonec nebyla tak dusivá, dala by se přirovnat k nočnímu návratu domů přes zapomenuté pole. Zápletka byla triviální a provařená, což by až tolik nevadilo, kdyby fungoval aspoň pocit hrůzy a herci. Jenže hrůza je servírovaná v podobě lekaček, které lezou na nervy a mrazení v zádech se nedostavuje, ani když na nás koukají smutné dětské obličeje zpoza zapatlaných oken a hlavní hrdina je močály odříznut od starousedlické vesnice. Daniel Redcliffe se snaží, ale jeho herecký výkon je pořád na úrovni Harryho Pottera, a já mu jen přeji spoustu filmů, ve kterých by své hraní piloval. Navíc na otce s mrtvou manželkou a čtyřletým synem působí příliš mladě. Žena v černém ano, pokud chcete vidět ucházející horor. Ale místo výživného hovězího steaku dostanete jen párek v rohlíku z bistra. ()

CBD

Režisér James Watkins má za sebou zatím pouze velice podařené exploitation Jezero smrti, ve kterém banda dětí (SPOILER) zmasakrovala Michaela Fassbendra (KONEC SPOILERU), a Ženou v černém dokazuje, že nešlo pouze o začátečnické štěstí. Jedná se o precizně zrežírovanou a výpravně zvládnutou duchařinu, která spoléhá na dlouho budovanou, hutnou atmosféru, namísto kvant laciných lekaček a galonů krve. Nejedná se o moc originální příběh a o co vlastně jde, odhadne divák již při první návštěvě domu. Hrdina se ovšem nechová nijak idiotsky, a ač se vám může jeho chladnokrevné hledání řešení celého problému zdát poněkud nevěrohodné, nemůžete jinak, než fandit. Scénář by zkrátka sám o sobě nebyl žádnou výhrou. Je to klasická, čistokrevná viktoriánská duchařina, kterou lze přirovnat třeba k Těm druhým Alejandra Amenábara. Co Ženě v černém dodává skvělou atmosféru, jsou především precizní režie, dobře dávkovaný soundtrack Marca Beltramiho a příjemně civilní Daniel Radcliffe. ()

Praxis

Strašidelná duchařská lahůdka zabalená ve výživném zvukomalebném obalu s vychytanými kamerovými pohledy. Jeden z mála strašidláků, kteří ve mě vyvolávali příjemné mrazení v zádech. Paní byla opravdu scary se vším všudy. Radcliffe se sice tváří jako starostlivý tatíček, ale nikterak mu to nežeru. A libový strašidelný dům, kde funguje opravdu všechno jenom výtečně potvrdil ambice tohoto snímku, který se nesnaží být kdovíjak scénaristicky cool. I přesto to vše funguje... 80% ()

MartinezZ

Naprosto standardní lekačka v hororovém hávu, které ale čekáním na to, až se začne něco dít, nudí. Jediným plusem je prostředí. Stará mokrá zabahněná nevlídná Anglie, blata a všudypřítomná smrt. Danielovi jsem jeho roli moc nevěřil, takže jedinou ucházející postavou filmu byl Ciarán. Smysl konce (z pohledu důvodu ze strany ženy v černém) mi jaksi unikl, ale nemám zájem ho znovu hledat. I těch 90 minut mi přišlo nějak moc, uměl bych si film představit kratší a jako díl nějakého duchařského seriálu. ()

katasta

Není to tak hezky tajemný jako tentýž film z roku 1989, za to více lekací, a řekla bych i se silnějším konečným efektem. Na škodu je ovšem Radcliffe, který jako herec stojí za starou bačkoru, a úplný závěr bych si taky odpustila... ()

ivishka

Atmosféra, kterou samotný snímek vytvořil (respektive tvůrci) by se dala krájet, a to zatraceně ostrým nožem. Bohužel do pověstného nejvyššího hodnocení chybělo něco, co se jaksi nedá slovy vyjádřit. Taková ta pachuť strachy, jehož následky se s vámi nesou pěkně dlouhou dobu třeba ve snech, nebo jen tak, když máte z něčeho strach a vybavují se vám děsivé scény z filmů, jako je tento. Konec byl nečekaný, ale nikoliv strhující. Musím také podotknout, že Daniel Radcliffe zdárně překonává svou nejznámější roli Harryho Pottera. ()

Baronne odpad!

I kdyby to byl aspoň trošku hodnotnější horor, který vyloženě nesnášim, takže by to stejně dostalo odpad ... Ale ani jednou jsem se nelekl, všechno bylo strašně zdlouhavý, a to to neni ani tak dlouhej film. Radcliffe teda hezky dospěl a dozrál, škoda že se zapletl do věcí jako je tahle. ()

O.Peta

Přes horory sice nejsem znalec, proto tento film třeba tolik nedocením. Přesto svým subjektivním pohledem na Woman in Black musím konstatovat, že mám od hororů zase na nějaký čas pokoj. Atmosféra slušná, Radcliffe mi nevadil, ale jestli se u hororu mám bát jen zvuků, tak to je hodně laciný. Když mi někdo pustí do naprostýho ticha nějaký vřískot, tak to bych se strachy po... i u komedie. Kdyby si tím film pomohl třeba jednou, dvakrát, tak bych to ještě bral. Nesmí to být ale jediný nástroj, jak diváka vystrašit. Příběh potom taky nic světobornýho. Nedávný Dream House byl o něco lepší, ale suma sumárum, počet hvězd vyjde na stejno. 45% ()

oondra

Příběhově je to určitě horor z toho slabšího soudku! Aspoň, že filmařky to bylo na dobré úrovni. A ani těch klasických lekaček moc nebylo a když už, tak byly až moc předvídatelné,tedy až na pár vyjímek (abych jim úplně nekřivdil). Ještě, že to zvládli naplácat jen do hodiny a půl, protože víc bych asi nevydržel!! ()

nirvanafan

Od klasické duchařiny se neočekává žádná originalita, nicméně kvalita scénáře již ano. Kamera je sice úchvatná a každý záběr vás utvrzuje v tom, že Anglie je ta nejvíc cool země na světě, atmosféra taky pořádně hutná, ovšem s kvalitním příběhem si nikdo příliš hlavu nelámal. Hlavní hrdina se tu navíc chová dokonce i v rámci hororu neuvěřitelně nelogicky, čemuž příliš nepřidává ani herecký projev Daniela Radcliffa založený na jednom jediném výrazu od začátku do konce. Pokud tvůrci neměli v záměru točit anglického Nebojsu, tak je tady něco špatně. Jako žánrová jednohubka dobře stravitelná, nicméně při srovnání s duchařskými kolegy jako jsou Ti druzí nebo Sirotčinec, prostě neobstojí. ()

GodComplex

Nenechte se zmast, ze hlavni roli hraje Harry Potter. The Woman in Black je seriozni, velmi strasidelny a hlavne neskutecne stylovy film, ve kterem je, na to, o jaky mainstream se jedna, extremne husta atmosfera, ve ktere jsou navic nasazeny pomerne tvrde lekacky. Nejvetsi lahudka je ale uzasne prostredi viktorianske anglie, mlha vsude kam se podivas, podzimni priroda, hrbitov, vrany, zapovezene mokriny, stare opustene baraky naplnene dechberoucim interierem a pozor, jako bonbonek - opici automatony! Scenar sice neni z ligy originalnich a Daniel Radcliffe je precijen na podobnou roli kapku mlady, ac me to nijak nerusilo. James Watkins si ale reziserskou karieru rozjizdi velmi slibne, 2 filmy - 2 vyborne horory, jen tak dal. 8/10 ()

Mr. Filuta

Příjemně zpracované tajemno klasické okultní zápletky, podtrženo skutečně povedenou atmosférou močálovitého anglického venkova před sto lety. Ve výsledku teda ani člověku nevadí, že se jedná jenom o sbírku žánrových klišé, převážně ve formě duchařských spawnů s nárazy v audio doprovodu. ()

MikO_NR_1909

Hlavná konfrontačná línia spočíva v protikladnom prepojení tínedžerského spracovania gotického hororu a vyspelej formálnej stránky. Človek by samozrejme nečakal zázraky, v labyrintovom kruhu by sa nespoliehal na intelektuálne lúštenie mrazivých súvislostí v majstrovsky koncipovanej réžii gurmánstva najvyššieho rádu a už vonkoncom by nerátal tých x nezmyselných, klišoidných nedostatkov a miliónkrát obohratých žánrových fráz, ale základom je určité klbko originality. Hocijakého druhu. Musím uznať, že po dlhých, polosmiešnych manévroch o snahu rozpútať napätie vo forme vzdialených duchov, sa to tvorcom síce až v interiéroch fázach, konkrétne od scény s kývajúcim kreslom ale napokon predsa len podarilo a ja som po dlhom čase opäť miestami zažíval ten pocit poznania podstaty môjho kedysi najobľúbenejšieho žánru. Strach. V dnešných podmienkach a pri impotencii obecnej kvality jednotlivcov sa to dá bohužiaľ dosiahnuť len rôznymi pošahanými metódami. Rôznouhlá alebo portrétová kamera zachytávajúca len určitú časť izby, dopĺňajúca niekoľko-sekundovú uvoľnenú atmosféru, kde sa naváža blízkosť dotyku diabla pomocou extrémne šikovnej práci strihu a vynaliezavosti zvukových efektov v momente trvania niekoľkých desiatok stotín. Bohužiaľ či bohuvďaka, sem sme sa za tých x rokov dostali. Občas to poteší (myslím ten nečakaný spôsob lakačiek), ale na skutočný pocit hrôzy, ktorý dlhodobo doznieva, treba kreatívneho (polo)génia, ktorý rozumie príčinnostiam vyvolávajúcich z depresií, ktoré ľudí zaujíma a čím ich spomínaným vnútorným poznaním pomocou filmového druhu umenia obohatí. Rovnako ako potrebám divákov nazrieť do hlbín nášho existenci(on)álneho zneistenia v tých najextrémnejších situáciach. Pretože, už len keď vezmem do parády svojsky zostavenú zápletku, príde mi, že takto fungovať pre potreby náročného skúmateľa psychickej záťaže a nepriazne okolia ani v najmenšom neobstojí : "Podivnú pracovnú cestu narušia neustále sa vracajúce ducharské vidiny, mladý otecko na zvláštnej púti ma pritom neustále nutkanie bádať a krútiť sa okolo filmovo zaujímavých a vykalkulovaných miestností strachu a o svojho malého, milovaného synčeka po takmer celý čas vari ani nezakopne. Ale hlavne že vidí (prízraky)!" A ešte k tomu dodám, "Ja tiež vidím všeličo, niečo zaujme, ale more chýb ostáva a nemám pocit, že klady ich v konečnom výsledku hravo prebijú, výsledok je tak niekde na pol cesty". Každopádne záver už bol režijne veľmi dobre zvládnutý a kto by to bol povedal po prvom diely Harryho Pottera, že Radcliffe jedného dňa zvládne utiahnuť i náročnú rolu? ()

zipper111

Dal bych asi 3*, ale mladá se mi celou dobu tak roztomile svíjela v náručí, že to prostě ty 4* musej bejt! Scénář to moc nemá, o nic tam skoro nejde, Radcliffe neustále běhá z jednoho pokoje do druhého a zpět, vždycky se v jednom stane nějaká lekačka, neco vyleze, ale má to docela atmosféru, Daniel hraje fakt dobře a přesvědčivě, Ciarán Hinds je taky výbornej, ten film má něco do sebe. Konec...ten je taky docela jedlej, já myslím, že od tohoto hororu se nedalo očekávat ani víc, ani míň. Navíc tam netečou hektolitry krve, střeva nejsou zavěšená na lustrech, a žena v černém je docela kost! ()

numi

Efektivní jednohubka, kterou lze z fleku rozcupovat pro její podbízivost a účelovost, ale postraší. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)